Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netradičný formát v sony vegas a rendering

lacika9953 (21)|10.3.2016 18:23
Dobrý deň, potreboval by som prosím radu. Robím krátke video na led panel obchodného domu vo veľkosti 3584x320 px. Pri otvoreni nového projektu všetko prebehlo v poriadku, náhľad videa je v poriadku, ale pri renederi mi nerenderuje video ako je v náhľade, ale po pravej a ľavej strane mi dáva čierny pásik akoby bola úplne iná veľkosť, ale dal som to správne a obrázok, ktorý tam vkladám je presne pripravený na veľkosť 3584x320 a tiež mi ho akoby zmenšuje.
Pozíciu jednotlivých videí som upravoval pomocou tools-video-track montion.

Vopred ďakujem za všetky rady. Ešte by som povedal, že video ukladám vo wmv 6,7mbps a zmením image size na 3584x320.
ďakujem.
Pytkin (7947)|11.3.2016 01:10
Zavisi asi aky kodek pouzijes .. niektoremu to nemusi chutit .. a potom samozrejme spravne ten kodek nastavit .. nastavuje sa tam stranovy pomer ? tak ho musis spravne zadat .. preto ti tam dava po bokoch ciernu (pillar box) ..
lacika9953 (21)|11.3.2016 10:33
Dakujem pekne za odpoved, ale bohuzial som to tymto nejako nevyriesil. Skusil som pretiahnut video opat pomocou track montion a zbavil som sa ciernych pasikov po stranach, ale video v nahlade je uplne ine ako pri renderingu(myslim tym, ze pozicia videa je inde) a preto by soms a chcel spytat ci nemoze byt chyba v nastroji track montion preotze uz davnejsie som pomocou tohoto nastroja daval do laveho rohu video logo a pri renderingu sa to logo posunulo uplne inde ako som to mal v nahlade a tak som to intuitivne posunul tak aby v nahlade bolo napriklad na strede videa, ale pri renderingu mi ho dalo tam kde som ho chcel mat. Neviete mi odporucit nejaky iny nastroj ako to video v sony vegase zvacsim a prisposobim na velkost 3584x320 px ? aby v nahlade malo taku istu poziciu a aj pri renderovani? Vopred dakujem za odpoved.
Saxel (2279)|14.3.2016 11:06
Protože mám s Vegasem v tomto směru dobré zkušenosti (i při nestandardních rozměrech videa), zkusil jsem to podle tvého zadání a vyrendrované video je shodné s náhledem, žádné pruhy po stranách. Připravil jsem si testovací obrázek o rozměrech 3584x320px, vložil do timeline a nastavil podle něj vlastnosti projektu. Pak jsem do stopy nad ním vložil video (1920x1080) a pomocí track motion ho posunul poblíž levého okraje obrázku. Náhled je OK a render do wmv 6,7mbps 3584x320 je taky OK.