Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s obrazem u LCD TV SAMSUNG LE52M87bd

Pet1nkO (2)|4.3.2016 15:28
Dobrý den,

mám již několik let starou televizi SAMSUNG LE52M87bd a nedávno (cca 2 měsíce) začala dělat problémy, které jsem natočil na youtube viz. níže.

Před časem se mi rozhodilo menu (naproužkovalo) a na všech výstupech (kromě VGA) rozhodilo obraz do svislých bílých čar.
Ve VGA formátu při důkladném prozkoumání je ten problém také, avšak při běžném dívání je to nerozpoznatelné.
Po ca 2 týdnech to televizi přešlo a zase normálně fungovala až do včerejška, kdy se problém vrátil. Předpokládám, že ten problém tedy způsobila teplota, nebo nějaký únik napětí... opravdu vařím z vody.

Nejhorší je výsup HDMI, v ten okamžik to vypadá jakoby po ploše tekla voda.

Televizi jsem již otevřel a nenašel jsem nic odpojeného, spáleného ani nafouknutého (kondenzátory). Vevnitř vypadá jako nová.
Stal se již někomu z Vás podobný problém? Co by to mohlo být a jak to lze řešit. Pravdou je, že televizi používám hlavně skrze počítač, ale radši než VGA bych používal HDMI.


Pořadí přepínání video režimů televize na videu:

1. VGA
2. HDMI
3. televize
4. další externaly
5. a zpět VGA

Video:




Snad už se s tím někdo z Vás setkal.
Předem děkuji za jakoukoli pomoc.

Petr
Pet1nkO (2)|4.3.2016 18:57
Dodatek... teď mi došlo, že mi nedlouho předtím opravoval známý zdroj v TV, je možné, že tento opravený zdroj nějakým zůsobem narušuje obraz? Respektive jeho software? Díval jsem se opět dovnitř, ale kondenzátory jsou hezky napájené.

Už fakt nevím... -.-