Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE65H6470 vs UE60J6272

Capi2412 (8)|31.1.2016 18:22
Zdravím vás,

potřeboval bych poradit s výběrem TV.

TV bude používána na sledování pořadů z kabelovky UPC(převážně sport), sledování .mkv a občasné hraní PS4.
Jsem už z toho zoufalej, někde jsem četl, že mají stejné panely, ale to se mi nezdá. TV budu sledovat ze vzdálenosti cca 3,2 - 3,5m. Nejdůležitější je pro mne kvalita panelu. Nevíte jaký panel má 60J6272, edge nebo direct led podsvětlení?

Osobně vidím tyto plusy a mínusy

Samsung UE65H6470

+ úhlopříčka
+ magic ovladač
+ 3D (nepožaduji, ale je to zajímavý bonus)
- EDGE LED podsvětlení
- starší smart

Samsung UE60J6272

+ tizen OS
+ microdiming
+ DVB T2
- základní ovladač

Kterou TV byste mi prosím doporučili? Případně nějaké jiné TV 60" nebo 65". 65H6470 mohu mít za 35 tisíc, 60J6272 za 27 tisíc. Má těch 8 tisíc smysl za starší model?

Budu rád za jakoukoliv radu.
Kexame (72)|31.1.2016 18:38
Radsej nieco UHD ,aj ked je tu plno odporcov. Ale film natoceny HD kamerou a vysielany v HD s vysokym datovym tokom je viditelne krajsi na UHD ako na full HD tv. Ono to full HD dokresli a prekonvertuje na UHD. Aj ked tu niekto tvrdi ze je lepsi obraz na full hd,treba ist do predajne,nechat si zapnut oba tv vedla seba a porovnat.

---------- Doplněno v 18:38 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:35 ----------

A 6272 by mal mat 100hz panel. S urcitostou ti to nepovie ani servisny technik Samsungu. A UPC toho vela v HD nema. Radsej by som sa poobzeral po nejakom inom operatorovi. Aj ked aj tu je plno odporcov Skylinku. Ale lepsie (ako to niektori tu nazyvaju) pseudo HD ako obycajne SD. A 19 kanalov v HD v zakladnom baliku za 2 € mesacne ti neponukne nik z konkurencie.
vivid.sk (11472)|31.1.2016 19:01
[QUOTE=Capi2412;520295]mají stejné panely, ale to se mi nezdá[/QUOTE]
To samozrejme moze platit len frekvencne (co aj plati, ano obe TV by mali mat 100/120Hz panely), ale ina velkost panela = iny vysledok.
Ja by som zobral tu vacsiu, aj za cenu potencionalne vysich problemov s homogenitou panelov (vacsia uhlopriecka = vacsi problem to vyrobit dokonale).
Ak budes mat stastie na kus, mozes byt spokojny. UHD v tejto cenovke a velkosti rozhodne nie je alternativa (pomalsi panel), naviac z 3.5 metra to nema zmysel.
Kexame (72)|31.1.2016 19:18
65 ku pozerat v SD = dokonaly zazitok z machlanice
Capi2412 (8)|1.2.2016 11:08
[QUOTE=Kexame;520298]Radsej nieco UHD ,aj ked je tu plno odporcov.[/QUOTE]

UHD určitě nechci, asi jsem jeden z odpůrců :-) Na 3,5m je to podle mě nesmysl.

[QUOTE=Kexame;520306]65 ku pozerat v SD = dokonaly zazitok z machlanice[/QUOTE]

To není žádná novinka a nepamatuji se, že bych za poslední rok něco pozoroval v SD kvalitě. U UPC mám 49 HD programů a většinou sleduji jen sport a ripnuté filmy přes MMC.

[QUOTE=vivid.sk;520305]Ja by som zobral tu vacsiu, aj za cenu potencionalne vysich problemov s homogenitou panelov (vacsia uhlopriecka = vacsi problem to vyrobit dokonale).
Ak budes mat stastie na kus, mozes byt spokojny. UHD v tejto cenovke a velkosti rozhodne nie je alternativa (pomalsi panel), naviac z 3.5 metra to nema zmysel.[/QUOTE]

Díky za názor. Vezmu 65", také myslím, že to bude lepší volba. Navíc mi z Electroworldu mi dnes napsali, že 65" má direct led podsvětlení, tak to snad třeba bude i pravda :-)
Až mi přijde, tak jí otestuji a podělím se s kvalitou panelu.
Kexame (72)|1.2.2016 11:31
Tak ked si rozhodnuty,uz len dat pozor na to aby mal DVB-T2 tuner podporu kodeku H.265 .tv sa nekupuje kazdy rok,ale na niekolko rokov.
Kexame (72)|9.2.2016 19:58
Dnes som sa docital zaujimavu vec. HD kanal ked vysiela v nativnom rozliseni,teda natoceny HD kamerou vie UHD televizor prekonvertovat do UHD. Ak je prepojeny s externeho tunera satelitneho,je potrebny kabel HDMI 2.0 s vysokym datovym prenosom. A samozrejme aj externy tuner s vystupom min HDMI 2.0 (co malo ktory ma)Teda vsetko pod 2.0 je zbytocne. A ani tv za 6000 € si s tym neporadi.Preto je lepsie mat modul priamo v tv a pouzivat vstavany satelitny tuner. Skusal som to a je to tak .obraz (samozrejme v hD) je viditelne krajsi na UHD tv ako full HD. Pre vsetkych odporcov UHD tv.
Capi2412 (8)|29.2.2016 14:40
[QUOTE=vivid.sk;520305]To samozrejme moze platit len frekvencne (co aj plati, ano obe TV by mali mat 100/120Hz panely), ale ina velkost panela = iny vysledok.
Ja by som zobral tu vacsiu, aj za cenu potencionalne vysich problemov s homogenitou panelov (vacsia uhlopriecka = vacsi problem to vyrobit dokonale).
Ak budes mat stastie na kus, mozes byt spokojny. UHD v tejto cenovke a velkosti rozhodne nie je alternativa (pomalsi panel), naviac z 3.5 metra to nema zmysel.[/QUOTE]

Tak jsem teprve před týdnem obdržel diskutovanou UE65H6470. Dle servisního menu je to typ 65L1AF0VJ. Jestli se nepletu, jedná se o AUO panel? Dá se z toho zjistit, zda se jedná o direct led nebo edge podsvětlení?

Pozoruji nic moc pozorovací úhly, obraz se dost mění už i při menším náklonu. Otestoval jsem clouding, pouze jsem změnil režim na Movie, zbytek zatím tovarní nastavení podsvícení 18, kontrast 95, jas 45, ostrost 20.

Co si o tom myslíš, levá strana mi přijde dost špatná. Za kvalitu fotek se omlouvám, foceno na telefon.
Přemýšlím o výměně, ale pomůžu si u takhle velké úhlopříčky?
IMG_5520.JPG IMG_5516.JPG
ulukaj (2)|29.2.2016 15:10
to je teda dost výrazný... mně teď odešla po 4 letech panasonic plazma 42" a rád bych ji vyměnil za větší úhlopříčku LCD, ale když vidím podobné obrázky, tak mne jímá hrůza a přemýšlím, že plazmu opravím ať to stojí co to stojí a nechám si ji...
vivid.sk (11472)|29.2.2016 23:08
[QUOTE=Capi2412;521113]Co si o tom myslíš,[/QUOTE]
Nie je to ziadna slava (hodnotim prvu fotku, fotenu kolmo, ta dalsia vzhladom k foteniu z boku, nema vypovednu hodnotu).
Pokial by lava strana bola podobna, ako prava, budiz - takto to nieje prave najlepsie a ak mas nato nervy, skus dalsi kus.


[QUOTE=Capi2412;521113] Dá se z toho zjistit, zda se jedná o direct led nebo edge podsvětlení?[/QUOTE]
Kedze tie svetla presvitaju z rohov, urcite nejde o DirectLED, tie ale Samsung pri tychto velkostiach nedava do ziadneho modelu (aspon o tom neviem).

Ano, je to panel od AUO, V - Vertical Edge LED. Imho je to fuk, aky typ to je, dolezite je, ako to vyzera v praxi a ci to neobtazuje. Panely su velmi haklive na montaz, manipulaciu a prevoz, staci niekde viac zatlacit a mas tam flaky, ako vidis doma.
Podsvietenie mas nastavene velmi vysoko (samozrejme, ak je to 18 z 20, t.j. 90%), neviem aku ma tento 65" panel svietivost, ale ak mam hodnotit podla tych, ktore poznam, obykle pre vecerne sledovanie postacuje nastavit podsvietenie do 50% (cize do hodnoty 10 a menej).
Kexame (72)|1.3.2016 08:32
Preco sa neviem dostat v nastaveniach do "Rozsirena nastavenia" moznost nastavenia gamma dynamicky kontrast,odtien ciernej,vyvazenie bielej atd.
Capi2412 (8)|1.3.2016 10:43
[QUOTE=vivid.sk;521122]Podsvietenie mas nastavene velmi vysoko (samozrejme, ak je to 18 z 20, t.j. 90%), neviem aku ma tento 65" panel svietivost, ale ak mam hodnotit podla tych, ktore poznam, obykle pre vecerne sledovanie postacuje nastavit podsvietenie do 50% (cize do hodnoty 10 a menej).[/QUOTE]

Stáhnul jsem pro zajímavost podsvícení na 11 (11 z 20) a vyfotil novou fotku focenou přesně kolmo a výsledek je o něco lepší. Pokud ale vstanu, tak se clouding viditelně zhorší. Rozhodl jsem se, že jí vrátím a zkusím nový kus. Jen mi ta velikost úhlopříčky komplikuje dopravu, do auta se prostě takhle velká TV nevejde :-)
IMG_5537.JPG IMG_5543.JPG
vivid.sk (11472)|1.3.2016 12:15
[QUOTE=Capi2412;521128]Pokud ale vstanu[/QUOTE]
TV ale pozeras posediacky, ci nie? Uhly su pri nocnom sledovani pri VA paneloch vzdy problem (ci uz mensi, alebo vacsi), taktiez zavisi, kto ich vyraba. Kazdy panel/vyrobca ma ine vysledky. Ten isty TV bude vykazovat s inym panelom (ci inej uhlopriecke) iny vysledok. Panely od AUO patria medzi tie lepsie, pozorovacie uhly patria vsak medzi tie horsie:


[TABLE="class: wikitable"]
[TR]
[TD][/TD]
[TD] Samsung S-PVA[/TD]
[TD] Sharp ASV/SVA/UV2A[/TD]
[TD] AUO A-MVA[/TD]
[TD] CMO S-MVA[/TD]
[TD] BOE AFFS[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] Contrast[/TD]
[TD] Excellent[/TD]
[TD] Good[/TD]
[TD] Excellent/Good[/TD]
[TD] No Data[/TD]
[TD] Poor[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] Viewing Angles[/TD]
[TD] Excellent[/TD]
[TD] Excellent[/TD]
[TD] Poor[/TD]
[TD] Poor[/TD]
[TD] Good[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] Motion Blurring[/TD]
[TD] Reported[1][/TD]
[TD] Reported[1][/TD]
[TD] None Evident[/TD]
[TD] No Data[/TD]
[TD] No Data[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] Vertical Banding[/TD]
[TD] Reported[/TD]
[TD] Reported[/TD]
[TD] Reported[/TD]
[TD] No Data[/TD]
[TD] No Data[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] Colour Qauntization/Banding[/TD]
[TD] None Evident[/TD]
[TD] None Evident[/TD]
[TD] Reported[1][/TD]
[TD] No Data[/TD]
[TD] No Data[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


zdroj tu
Capi2412 (8)|1.3.2016 13:11
Ty dva pohledy jsem dal jen pro příklad jak moc se obraz mění, protože sám jsem nečekal, že změna bude až tak markantní.

Z tabulky co jsi přiložil už je mi to vše jasné. Cíl je tedy trefit v dalším kuse panel od Samsungu :-) Otázkou je, jestli vůbec do tohoto modelu montují Samsung panely. Třeba budu mít štěstí.
vivid.sk (11472)|1.3.2016 16:26
Obavam sa, ze pri tejto uhlopriecke nebude vela inych vyrobcov panelov pri tomto TV (ak vobec budu).
Skus este raz, mozno budes mat vacsie stastie.
Kexame (72)|4.3.2016 19:24
Odpovedam si sam. Rozsirene nastavenia obrazu,idu len v rezime film alebo standard, hadam to niekomu pomoze,kto to chce nastavovat. Este som nedoriesil nahravanie. Raz nahra program,raz nie zvlast po vypnuti tv do stand by modu. Skusal som ozivit USB/HDD pred nastavenim nahravania a rovnaky vysledok. Nema to na nahratie ziadny vplyv. Skor nenahra,ako nahra.

---------- Doplněno v 19:24 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:24 ----------

Odpovedam si sam. Rozsirene nastavenia obrazu,idu len v rezime film alebo standard, hadam to niekomu pomoze,kto to chce nastavovat. Este som nedoriesil nahravanie. Raz nahra program,raz nie zvlast po vypnuti tv do stand by modu. Skusal som ozivit USB/HDD pred nastavenim nahravania a rovnaky vysledok. Nema to na nahratie ziadny vplyv. Skor nenahra,ako nahra.
Capi2412 (8)|5.3.2016 23:40
[QUOTE=vivid.sk;521133]Obavam sa, ze pri tejto uhlopriecke nebude vela inych vyrobcov panelov pri tomto TV (ak vobec budu).
Skus este raz, mozno budes mat vacsie stastie.[/QUOTE]

Tak jsem televizor vrátil a objednal u stejného prodejce nový kus. Ač jsem doufal v jiný panel, tak dorazil naprosto stejný typ 65L1AF0VJ a dokonce i na prodejně co jsem koukal na vystavený kus, tak bohužel to samé. Bud tenhle model TV ani nikdo jiný nedělá a nebo tím, že je to od stejného prodejce, tak je možné, že je to jeden závoz a jsou všechny stejného typu.

Jdeme na testování podsvícení :-) Nastavil jsem režim movie, vypnul kurvítka obrazu, stáhl jas na 10(10 z 20) a zde jsou výsledky. Co si o tom myslíš?

Znova přemýšlím o výměně, ale u stejného prodejce to nemá smysl. Těžko říct, zda se vůbec dá natrefit na direct led panel v téhle úhlopříčce a byly by lepší výsledky.

Na prodejně jsem také viděl model J6272 ve 48", dle servisního menu se jedná o model 48A1AF0V, panel je tedy samsung, V je zase vertical edge led?
Přemýšlím jestli nezkusit UE60J6272, ale na pohledovou vzdálenost cca 3,3m se mi víc zamlouvalo 65"
IMG_5580.JPG IMG_5576.JPG IMG_5565.JPG IMG_5578.JPG
vivid.sk (11472)|6.3.2016 14:16
[QUOTE=Capi2412;521250]Ač jsem doufal v jiný panel[/QUOTE]
Iny panel s najvacsou pravdepodobostou takto neziskas, len lepsie, ci horsie zmontovany kus. Ta uhlopriecka je naozaj lakava (a na tuto vzdialenost vhodna, ak budes mat HD zdroj signalu), no kompromis za tu uhlopriecku vidis sam. Je viac/menej nemozne vyrobit absolutne homogenny panel v takychto uhloprieckach. Naviac v modelovom rade, ktora nieje postavena medzi hi-end portfoliom.

Tentokrat to vyzera o nieco lepsie, no skus ist na to naopak: Nastav si podsvietenie tak, ako budes TV v noci sledovat (hodnoty 8-9?), posad sa na svoju sedacku, ktora by mala byt umiestnena subezne s TV a testuj v optimalnom uhle 90° k TV posediacky s vypnutym osvetlenim. Pusti si nejaky film s tmavymi scenami a pokial ta clouding viditelne obtazuje, TV vrat. Pokial je clouding taky, ze ho badat len na ciernej ploche testovacich obrazcov (logo SYNCOPY a pod), ale pri beznom filme neobtazuje, neries to.

P.S. Ten modry panel pod TV, ktrory ti svieti ta musi srat zakonite viac :)
Capi2412 (8)|7.3.2016 15:40
95% obsahu sleduji v HD. Bud kabelovka nebo ripnuté filmy.

Mám ještě 10 dní na rozmyšlenou, tak je ještě čas testovat. Ale je dobře, že ti přijde ten clouding nyní o něco lepší, alespon ta výměna měla smysl. Můj první dojem byl, že je to naprosto to samé :-)

Hlavní problém je, že když člověk o daném problému ví, o to víc se na věc soustředí. Kolikrát se přistihnu, že vůbec nevím jaký pořad sleduji, ale hledám chyby v obraze :-)

V téhle úhlopříčce, ale výběr moc velký není. V podstatě pro mne jen dvě další možné varianty. Bud Sony KDL-65W859C s cenovkou 47 tisíc, která dle mého názoru za tu cenu nestojí(H6470 mám za 35 tisíc) a nebo zmíněný model UE60J6272, kde ale bude s největší pravděpodobností ten samý panel, jen s ořezanou výbavou, je to tak? Má tu někdo tuhle televizi v 60" úhlopříčce, jak je na tom s podsvícením?

P.S. Ten modrý panel je multimediální centrum a normálně je displey vypnutý. U testování jsem na to zapomněl :-)
vivid.sk (11472)|7.3.2016 22:15
Aj SONY pouziva panely od AUO vo svojich modeloch. Neviem, ci prave pri tychto 65", ale je tam pravdepodobnost (zistis to samozrejme az po kupe doma).
To dolezite si vsak nenapisal - vidis problemy panelu pri sledovani filmov pri zhasnutom osvetleni? Ak ich nevidis v tme, tak pri beznom sledovani pri nizkom - ambientnom svetle ich neuvidis vobec. Nehladaj za kazdu cenu problemy, je mozne, ze lepsi panel uz nechytis :)
Capi2412 (8)|8.3.2016 15:08
[QUOTE=vivid.sk;521293]To dolezite si vsak nenapisal - vidis problemy panelu pri sledovani filmov pri zhasnutom osvetleni?[/QUOTE]

Je to samozřejmě viditelné při přehrávání filmů na začátku a na konci u titulků. Jinak registruji pravou stranu při tmavých scénách, levá je bez problémů. Je to subjektivní věc, protože při tmavých scénách automaticky nehomogenitu panelu vyhledávám. Viditelné to ale je a když o problému člověk ví, tak ho to zákonitě štve.

Já si spíš pokládám další otázku. Pokud TV vrátím, co dál. U Elektroworldu, kde jsem TV koupil již není skladem a momentální cena na heuréce je o 3-4 tisíce dražší než jsem koupil. Mohu tedy testovat další kus u jiného prodejce za vyšší cenu a nebo se pohlédnout po jiném modelu. No jo, ale který, výběr není zrovna velký. Ach jo :-(

Jedině že bych si sednul půl metru před TV, pak není skoro viditelný :-) Se vzdáleností se zvyšuje.
IMG_5590.JPG IMG_5589.JPG