Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung BD-J4500

Demaon (1)|31.1.2016 12:57
Zdravím všechny zakoupil jsem si nedávno přehrávač blu-ray disků Samsung BD-J4500 a zdá se mi docela dost hlasitý. Ve scénách s mluveným slovem nebo hudbou jej není slyšet ale jakmile je ticho je slyšet docela výrazně. Jedná se o chybnou mechaniku nebo je to vlastnost přehrávačů? Přehrávač mám poprvé takže s tím žádné zkušenosti nemám.

Přikládám odkaz na youtube, kde jsem se snažil zvuk přehrávače zaznamenat:
https://youtu.be/4RKDvOMX3wA

Děkuji.
KamilZ (10277)|31.1.2016 13:31
Nelze poznat, jestli to slyšíš, jen když jsi u toho, jako na videu. Pokud Tě to ruší i při běžném sledování, tak to reklamuj, ale pokud jsi to kupoval přes internet a není to 14 dnů, tak to vrať a kup si nový (nereklamuj).
Předpokládám, že to dělají všechny disky,
vivid.sk (11472)|31.1.2016 15:59
Neexistuje nepocutelny BD player, zial je to technologicky nemozne*, BD disky sa otacaju v nasobkoch tisicov otacok za minutu a minimalne pri vnutornej casti disku (t.j. potencionalny zaciatok filmu) to bude viac obtazujuce, ako pri vonkajsej. Rozdiely vsak medzi mechanikami existuju, aj ked poucka, cim drahsie, tym lepsie rozhodne platit nemusi. Naviac, pre kazdeho je znesitelne nieco ine.
Vratit, skusit BD player od ineho vyrobcu (pri identickom Bluray Disku), a pripadne postup zopakovat. Alebo si BD skopirovat na SSD a prehravat z neho.



* kym Audio CD rotovalo medzi 200 (vonkajsia)-500 (vnutorna cast media) otackami za minutu a bolo ho pocut len z bezprostrednej blizkosti, prichodom DVD/BD diskov je to podstatne viac. [s]Uz DVDcka potrebovali 9x vyssiu rychlost, a pri BD je to este viac[/S]** a to vzhladom k specifikacii az 54mbit (teda do 7MB/s dat), ktore potrebuje mechanika precitat za sekundu (v praxi obykle o nieco menej). Naozaj som zvedavy, ako sa s tymto popasuju nastupujce UHD mechaniky :D

** nie je to pravda, vid diskusia nizsie
KamilZ (10277)|31.1.2016 17:47
vivid: podle mě se DVD video disk točí paradoxně pomaleji než audio CD, protože má podstatně vyšší hustotu záznamu. Blu-Ray má 1x rychlost 810-1957 RPM.

edit: DVD viz http://whatis.techtarget.com/reference/Fast-Guide-to-CD-DVD
vivid.sk (11472)|31.1.2016 18:32
[QUOTE=KamilZ;520293] podle mě se DVD video disk točí paradoxně pomaleji než audio CD[/QUOTE]
Sice to nieje uplne pravda, ale mas pravdu v tom, ze som nespravne porovnaval s DVD-ROM (nie DVD Video).

Doplnujem teda nepresne info (zdroj):
DVDs hold seven times more information and spin three times faster than a CD. The rotational speed, or angular velocity, of a DVD goes between 570-1600 rpm (rotations per minute). The closer to the center of the disc, the faster it spins and which is why there is a range for the angular velocity and not one specific number. This means the "read head" passes the same length at all times and radii. Theconstant linear velocity (CLV) is why a DVD spins slower on the outer edge and faster on the inner edge.


[QUOTE=KamilZ;520293]má podstatně vyšší hustotu záznamu[/QUOTE]
Stopy na DVD maju oproti CD "uzsi odstup" (0,74 μm oproti 1,6 μm u CD. zdroj), to znamena, ze tych "otoceni" treba spravit viac aj napriek vyssej hustote, kedze na rovnakom mediu
je 7x viac informacii
KamilZ (10277)|31.1.2016 18:47
[QUOTE=vivid.sk;520296]Stopy na DVD maju oproti CD "uzsi odstup", ale to znamena, ze tych "otoceni" treba spravit viac (0,74 μm oproti 1,6 μm u CD. zdroj)[/QUOTE]Nejen to, mají i kratší pity a vzdálenosti mezi nimi, takže na jedné stopě je toho víc:
[SPOILER]
[/SPOILER]

Pokud platí, co jsi posílal, tak BD nemá už o moc větší RPM jak DVD.

edit: už vidím, že jsi to škrtl