Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Transpondéry s desetinnou tečkou, nízké SR, multistream

Radovan-kocour (14)|7.1.2016 19:06
Prosím Vás, nevíte prosím na 100% který satelitní příjimač bude zvládat následující:
možnost navolit a naladit transpondéry s desetinnou tečkou př. 12639.7 V
nízké symbolové rychlosti jako například 285 atd
transpondéry s tak zvaným zřejmě multistremem na příklad na satelitu 12,5°WEST italské programy

Nikdo nikde není schopný mě toto říci, ani firmy co dováží satelitní techniku, můj box to nezvládne, potřeboval bych kdo má s tímto zkušenosti, třeba tyto programy chytá na některý konkrétní box. Bylo mě řečeno že snad nějaká satelitní PC karta že to zvládne, ale já chci satelitní box.
Děkuji Vám moc všem za radu Radovan
12.5°WEST 2.png 12.5°WEST 1.png Astra 23.5.png
RoPo (6061)|7.1.2016 19:24
Měl by to umět takový, který umí zadávat kmitočet transpordéru v kHz (uvedený kmitočet v MHz vynásobíš 1000 a zadáš jej) a ne v MHz.
tahlovej (304)|7.1.2016 21:13
"ale já chci satelitní box." - Tvoje zadání nemá řešení,takový receiver neexistuje!Nízké SR (např.333 , ale níž už jsem se nedostal) umí už nevyráběný receiver Clarke Tech5000plus - ale zas neumí multistream a neumí zadat kmitočet v kHz.Možným řešením údajně jsou některé PC karty TBS.
A dalším nutným předpokladem je použití LNB se stabilitou kmitočtu max 150kHz(běžné LNB mají klidně 2-3MHz !!!) viz diskuze např zde - http://www.p.a.r.a.x.x.x.x.cz/forum/topic-72917/.
Radovan-kocour (14)|8.1.2016 23:09
[QUOTE=tahlovej;519569]"ale já chci satelitní box." - Tvoje zadání nemá řešení,takový receiver neexistuje!Nízké SR (např.333 , ale níž už jsem se nedostal) umí už nevyráběný receiver Clarke Tech5000plus - ale zas neumí multistream a neumí zadat kmitočet v kHz.Možným řešením údajně jsou některé PC karty TBS.
A dalším nutným předpokladem je použití LNB se stabilitou kmitočtu max 150kHz(běžné LNB mají klidně 2-3MHz !!!) viz diskuze např zde - http://www.p.a.r.a.x.x.x.x.cz/forum/topic-72917/.[/QUOTE]

Děkuji, ten spodní odkaz nefunguje- v pohodě, půjdu do té Satelitní karty TBS, ale spíš mě zajímá ten LNB konvertor, já vím omlouvám se už jsem to tu řešil

No ještě to nejdůležitější - kromě vhodné PC karty nebo receiveru schopného locknout SR menší než 1000 je také nutno použít LNB s vysokou stabilitou kmitočtu oscilátoru(cca +-150kHz!!!) - příklad viz příloha 1.Komerčně prodávané LNB mají stabilitu kmitočtu LO cca 1-3 MHz!!!! a proto nelze běžně přijímat signály s odstupem kmitočtu menším než cca 2MHz.

SMW PLL 9.75 GHz to je prosím jaký konvertor? To snad je jenom nějaký držák né? nebo část LNB konvertoru , k tomu je potřeba nějaké uchycení speciální / na středovou parabolu? To na normální ofsetovou parabolu asi nebude možné uchytit. To by mě zajímalo která firma by se mě na to dala mě takový konvertor namontovat- vždyť mě řeknou já už jich slyším to jsme ještě ani neviděli
smw pll.JPG
tahlovej (304)|9.1.2016 23:28
Ač nerad,musím Tě požádat o nastudování pojmů ozařovač a LNB,např,zde - http://www.satcentrum.com/skola/.Až budeš mít tyto základní znalosti v oboru satelitní techniky objasněny,lépe se Ti bude vybírat firma,od které si to necháš nainstalovat.P.S.Já su taky samouk.
Radovan-kocour (14)|9.1.2016 23:39
Ano, děkuji moc.