Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE48H6270 a DLNA

JirkaKubik (2)|5.1.2016 15:14
Zdravím Vás,

procházel jsem různé články a fora a chci se zeptat na následující:

Chtěl bych udělat to, abych měl síťový disk na wifi a na TV jsem si z něho mohl spouštět videa a fotky. Ne přes PC - to jsem rozchodil. Ani ne přes kabel. Je mi jasné že při fullHD to moc nepujde a je lepší to dát přes kabel.

Mám nyní Samsung UE48H6270 a router D-link 868L, na který mohu připojit disk přes USB. Nechci kupovat rámeček a vybral jsem si tento disk: WD My Cloud 3000GB.

Je to použitelné? Našel jsem na alze tuto recenzi:

a Mac OS X El Capitan úplně nepoužitelné. Sw pro kopírování souborů moc nefunguje. Na Yosemite se jen seknul při dosažení 1GB, stačilo jen pause a pak pokračovat a kopírování doběhlo. Teď už se ale přes ten jejich sw nedá zkopírovat nic. Jediný způsob jak tam pak dostat soubory v rozumném čase je přes scp. To má alespoň přijatelnou rychlost. Jinak přes Finder 1GB cca 74 minut. Přes ten jejich sw to trvalo tak 3 minuty. Pokud mátě Mac OS X, tak se radši podívejte po něčem jiném.


Nebo byste doporučili jiné řešení? Chci mít prostě síťový disk, abych mohl z PC odeslat film na disk a později sledovat při zavřeném ntb atd.

Děkuji moc
tdlmarek (1566)|5.1.2016 15:26
WD My Cloud je plnohodnotný síťový disk, takže se připojuje pomocí LAN/RJ-45. Ten USB port, co na něm je, slouží k připojení dalšího disku, ne k propojení s počítačem, potažmo routerem.

Ale ano - zapojíš ten disk do sítě, TV se do stejné sítě připojí přes Wi-Fi, na WD My Cloud běží DLNA server a ten může TV poskytovat videa, fotky, ... Pokud by ti výkon nebo funkce DLNA serveru na WD My Cloud nevyhovovaly, můžeš si rozjet server jinde a WD My Cloud používat pouze jako skladiště souborů dostupné přes SMB/CIFS nebo NFS.

Ta recenze je blábol - nejspíš se týká "cloud" funkcí toho disku, kdy se soubory kopírují přes servery WD v Internetu a na svůj domácí disk tak můžeš sahat i když nejsi doma. Pro běžný přístup v domácí sítí přes SMB/CIFS nebo NFS ale žádný software třetí strany nepotřebuješ.


Jako jiné řešení (pokud DLNA nebude vyhovovat) bych doporučil pořídit navíc ještě nějaké MMC/HTPC dle vlastních požadavků, které by na jedné straně sahalo pro soubory na WD My Cloud po síti a na druhé posílalo obraz a zvuk do TV přes HDMI kabel. Nejlevnější např. zde populární RaspBerry Pi2: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38783-raspberry-pi-2-b. Takže WD My Cloud lze koupit v každém případě, a teprve následně se rozhodnout, zda mi to DLNA stačí, nebo chci zvýšit komfort používání dokoupením MMC/HTPC.

EDIT: Tady ještě odkaz na nějaké příspěvky k tomu WD My Cloud: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37817-ext-hdd-cez-lan#post494988
JirkaKubik (2)|5.1.2016 16:08
Děkuji za rychlou a výbornou odpověď :)
Milne (8)|4.10.2016 21:17
Ahoj všem, mám UE40H6270 a mám problém s prohlížením souborů na NASu. Některé jsou vidět, některé ne, Stejně tak složky. Kde mám chybu? Díky.
vivid.sk (11472)|4.10.2016 22:00
Aký máš NAS?
Čo konkrétne nieje vidieť.
Milne (8)|4.10.2016 22:49
Jak jsem psal, ve složce jsou 3 videa mp4, 2 TV vidí a 1 ne. Dále tam je 8 složek, TV vidí jen 2. NAS je Seagate Business Storage 2-Bay NAS.
vivid.sk (11472)|4.10.2016 23:12
Nemusí to byť problém TV, sprav refresh zložiek DLNA servera.
Pripadne otestuj 100% funkčnosť z iného zdroja (napr. smartfón s DLNA klientom)
Milne (8)|6.10.2016 21:16
Jak mám udělat refresh složek?
Ale asi to tím nebude. Nainstaloval jsem VLC for Android a ten vidí FTP 2x: jednou s ikonou tučňáka a jednou s ikonou složky, v které je napsáno "smb". Ve složce s tučňákem je to samé, co vidím na TV, v té druhé je všechno. Ale tu bohužel nevidím na TV. Tak co s tím? Dík
Milne (8)|16.10.2016 20:38
V rootu sdílené složky NASu vidí TV vše. Takže musím filmy kopírovat tam. Docela nešikovné...
vivid.sk (11472)|16.10.2016 21:19
[QUOTE=Milne;524716]Tak co s tím? Dík [/QUOTE]
[QUOTE=vivid.sk;524671] otestuj 100% funkčnosť z iného zdroja (napr. smartfón s DLNA klientom) [/QUOTE]

Aky je vysledok?
(ftp ani smb ta nezaujima, TV nevie pristupovat cez tieto protokoly. Zaujima ta jedine DLNA/UPnP)