Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Levný HD přehrávač

Jan10 (836)|19.12.2015 00:27
Zdravím,

vybírám nějaký levnější přehrávač videa s HDMI výstupem.
Z výběru mně vychází tyto dva:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Znáte některý z nich? Bude výstup přes HDMI kvalitní, co se týká barev atd.?
Když to připojím k LCD televizi přes HDMI, jsou k dispozici všchna nastavení obrazu televize, jako když je zdrojem anténa?
KamilZ (10277)|19.12.2015 09:45
[QUOTE=Jan10;518946]1) Znáte některý z nich?
2) Bude výstup přes HDMI kvalitní, co se týká barev atd.?
3)Když to připojím k LCD televizi přes HDMI, jsou k dispozici všchna nastavení obrazu televize, jako když je zdrojem anténa?[/QUOTE]
Ad 1) Takové sra*ky fakt ne :D
Ad 2) Pokud po tom nebudeš chtít nějaký upscaling, tak ano
Ad 3) To přeci záleží na TV
Victor77 (118)|19.12.2015 11:50
Tohle téma mě taky zajímá. Přemýšlím o nějakém LEVNÉM HD set-top-boxu s nejlepším poměrem cena/výkon. Když tohle jsou sr*čky, tak který tedy?
KamilZ (10277)|19.12.2015 12:54
Bohužel, ještě jsem nenarazil na dobrý DVB-T STB :-(. A to jsem měl i Technis*ačku (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39070-TechniSat-CE-4HD ) . Prostřídal jsem 3 různé. Ještě Strong, ten zase nedokázal naladit DVB-T z kabelovky a nějaký noname, se kterým si nerozuměla TV (Samsung), místo zvuku bylo jen prskání (v jiné TV to bylo OK, nicméně v tom Samsungu ale ostatní DVB-T také). Problém je v tom, že DVB-T STB jsou z 90% ke starým TV, takže nikdo extra kvalitu neřeší. Výběr DVB-T s HDMI a H-264 také není nijak obrovský. Neříkám, že se dobrý nenajde, ale mě to přestalo bavit. Nakonec jsem se naštval a koupil DVB-S s DVB-T tunerem. Majiteli to bylo z hlediska ceny relativně jedno. Neměl starou TV, potřeboval druhý tuner a tak má i nahrávání s přenosem do PC přes LAN atd.
Jan10 (836)|19.12.2015 13:01
Zatím přehrávám přes USB v TV - je to 6 let stará televize a problém je v nemožnosti nastavit obraz při přehrávání - fungují jenom 4 defaultní přednastavené režimy a ty nejsou vyhovující + k těm režímům se váže i podobně pokur... zvuk
Takže bych chtěl prostě něco, co přehraje nějaký to MKV, AVI a nejlíp to tam prostě pustí do té TV tak jak to leží a běží, bez úprav, barevných posunů, zbytečného upscalingu (nechám na TV).
Jde mně hlavně o to, aby šlo v TV nastavit obraz - tedy abych nedopadl stejně jako při přehrávání přes USB, tedy bez možnosti upravit obraz jak chci.
Počítač s HDMI nemám, takže to nemůžu předem vyzkoušet než něco koupím. Když jsem počítač připojil přes VGA, tak nešlo skoro nic v TV nastavovat + nefungovala interpolace pohybu, kterou využívám.

Z toho co jsem četl na netu mně vychází nejlíp ty dva settopboxy - u toho evolveo je prý problém že ve standby píská, to Hyundai ještě skoro nikdo nemá a recenze taky nejsou.

Požadavky jsou prostě něco tak do 800 Kč, s HDMI, s dobrým obrazem.

Ještě by se dalo: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - asi nový na trhu, HEVC tam teda nebude, ale snad by tam aspoň mohl být výkonný HW

---------- Doplněno v 13:01 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:58 ----------

A já teda jsem měl před lety settopbox Gogen, ještě na CRT, který byl super - měl i přehrávání přes USB a i ovládání bylo lepší, a rychlejší než na LCD televizi, takže bych to zas tak nezavrhoval.
http://set-top-boxy.heureka.cz/gogen-dvb-137-tu/
vivid.sk (11472)|19.12.2015 14:32
Seriozny STB nezozenies, nikto to totiz za tie peniaze nebude vyrabat, len cinan. Ani seriozni vyrobcovia, ti len prelepia cinana a predavaju to za vyssiu cenu.
Obdobne dopadli vsetky male/lacne spotrebice do domacnosti, nielen tie tykajuce sa A/V.

Ak mas chut experimentovat, jednoducho si nakup vsetky STB, ktore sa ti pacia, dokladne odskusaj, a ten, co bude najmenej problematicky si nechaj. Ostatne vrat. Nasledne mozes napisat kratke resume, aby si pomohol ludom, ktori hladaju podobny produkt.

Osobne si vsak myslim, ze nanajdes nic, co prehra korektne mkv (teda pri 24p, co je zakladna poziadavka), snad linuxovy stroj doplneny o DVB-T tuner by splnil dane poziadavky, ale tam sme s cenou uplne inde (ostatne, ako uz pise Kamil).
Jan10 (836)|19.12.2015 15:06
OK, a co to konkrétně udělá s tím 24p? Pošle to jako 50p, tj. každý snímek 2x, semtam 3x? Bude to horší než když přehrávám přes USB v TV?
vivid.sk (11472)|19.12.2015 15:30
Posiela to pri 50p (resp 50i, podla nastaveneho vystupu). Cize kazdu sekundu uvidis frame repeat. A je to vcelku nepouzitelne (odskusane u rodicov na satelitnych STB s "podporou" mkv). Pouzitelne je to pri PAL DVD (cize aj DVDripoch), ktore su mastrovane pri 50i. Niektore zo STB sice umozuju nastavit vystup 60p/i, kde je pulldown o nieco menej obtazujuci (ale rovnako neakceptovatelny, pokial sa bavime o kvalitnom zobrazeni), no nepredpokladam, ze ta bude bavit prehadzovat toto nastavenie vzdy pred spustenim filmu.

[QUOTE=Jan10;518959]Bude to horší než když přehrávám přes USB v TV? [/QUOTE]
Samozrejme. Obe moje LCD TV (v podpise) prehravali 24p vzdy korektne aj z USB.
Jan10 (836)|19.12.2015 15:43
Aha ... a nevylepší to interploace v TV? Já dávám přednost interpolaci (100Hz) i u filmů (vím jsem barbar, ale ta ostrost a plynulost pohybu - nesnáším ten sample and hold efekt).
Jedinej relevantní režim při tom přehrávání přes USB je "hra" a tam není interpolace pohybu + je tam mizernej zvuk. Ostatní režimy jsou ještě víc různě obrazově pokur... (standard má dynamický kontrast nebo co, kino je jakési žluté, sport je úplně mimo).
Takže pro mě je to buď režim "hra" s mizerným zvukem a bez interpolace pohybu (+ je tam "široký gamut" a mírné doostření, což taky není ideální), nebo otestovat nějaký ten settopbox a doufat, že to bude pro mě aspoň o něco lepší. Další alternativa se zdá být: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] což je už výkonný stroj s HEVC a KODI a stojí jenom 1500 Kč. I když jsem nikdy nechtěl "smart TV" a většina finkcí by tam pro mě byla zbytečná, navíc se mně to nechce připojovat k internetu atd. Takže jsem chtěl spíš nějaké hodně levné řešení ... no uvidíme, kdyžtak koupím nejspíš ten Evolveo a pak sem kdyžtak napíšu. Nebo počkám až bude na trhu víc těch výkonný DVB-T2 s HEVC a pak si něco vyberu
vivid.sk (11472)|19.12.2015 15:50
[QUOTE=Jan10;518962]a nevylepší to interploace v TV?[/QUOTE]
Nie.

[QUOTE=Jan10;518962]vím jsem barbar[/QUOTE]
V tom pripade skus aj to prehravanie 24p pri 50Hz, mozno tomu prides na chut :)

[QUOTE=Jan10;518962]standard má dynamický kontrast nebo co, kino je jakési žluté, sport je úplně mimo[/QUOTE]
Rezimy/presety nie su nutne pouzivat v takej forme, ake su prednastavene. Pokial sa ti Movie rezim (imho ten, z ktoreho treba vychadzat pre Samsungy a dokorigovat) zda zlty, zmen si teplotu bielej z Warm2 na Warm1 v rozsirenych nastaveniach. Vsetko sa da nastavit a to velmi presne, treba sa s tym len trosku pohrat.
Jan10 (836)|19.12.2015 16:23
Teď mě ještě napadlo - když vezmu jako vstup 24p přes USB a dám tam režim s interpolací pohybu, tak to na těch 100Hz taky musí některé snímky zdvojovat ...

Ten výstup z toho settopboxu bude asi při 24p za vteřinu:
při 50 Hz výstupu 1,1,2,2,3,3,4,4,5,5 ........ 12,12,12,.................................................24,24,24 tj. každý 12. snímek 3x ...... = 22x2 + 2x3 = 50
při 60 Hz výstupu 1,1,2,2,2,3,3,4,4,4,5,5 ..................................................................24,24,24 tj. každý 2. snímek 3x ...... = 12x2 + 12x3 = 60

Pokud je vstup 24p - např. při tom integrovaném USB přehrávači v TV:
Při 100Hz TV bez interpolace: 1,1,1,1 ......... 6,6,6,6,6 .............24,24,24,24,24 tj. každý 6. snímek 5x
Při 100Hz TV s interpolací: 1,1,2,2 ......... 12,12,12 ....................48,48,48 tj. každý 12. snímek (nebo snímek vytvořený interpolací) 3x

Pokud televize vezme výstup toho settopboxu a pokusí se to prostě interpolovat na 100 Hz, tak to asi nedopadne moc dobře.
Jediná šance by byla, že by to ta TV dokázala detekovat a "vymazat" ty přebytečné snímky.

---------- Doplněno v 16:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:19 ----------

Problém je v tom, že u té televize nejde nic nastavit při přehrávání přes USB - jenom přepínat ty 4 blbě nastavené režimy - starší LG z roku 2009. To kino je nějak špatně, protože takhle žlutý to určitě být nemá ...
tdlmarek (1566)|19.12.2015 16:36
[QUOTE=Jan10;518964]Pokud je vstup 24p - např. při tom integrovaném USB přehrávači v TV:
Při 100Hz TV bez interpolace: 1,1,1,1 ......... 6,6,6,6,6 .............24,24,24,24,24 tj. každý 6. snímek 5x
Při 100Hz TV s interpolací: 1,1,2,2 ......... 12,12,12 ....................48,48,48 tj. každý 12. snímek (nebo snímek vytvořený interpolací) 3x[/QUOTE]

Nevím, kam přesně touhle matematikou míříš, ale bylo by dobré ji alespoň stavět na správných číslech - nativní frekvence panelu je 120 Hz. Na 100 Hz jede jenom při "PALových" materiálech (televizní vysílání, DVD, ...).

Mám dojem, že jsi dokonce sám přispíval do toho cca 2 roky starého vlákna, kde jsme to řešili, tak mě udivuje, že se tu zase šíří ten mýtus o "evropských panelech".
Jan10 (836)|19.12.2015 17:32
To by dávalo logiku - 24x5=120 (když pominu že to je vlastně 23.976
Ale ted jsem si uvědomil jednu věc - vzhledem k tomu že se dívám jenom na dabované filmy/seriály - a ty jsou obvykle zrychlené na 25p, tak to asi moc nemusím řešit ... Tam předpokládám bude výstup 50Hz v pořádku ...
vivid.sk (11472)|19.12.2015 17:47
Vid vyssie, zdroje pochadzajuce z europskych DVD su OK. Ovsem vsetky filmy pochadzajuce z BD (vratane europskych), uz nie. Snad Poliaci su jedini, kde som videl film v 25 snimkoch na BD (fyzicky ako 50i, kedze 25p nieje podporovane standardom, ale Polsko je uz dlhodobo specificke v tomto segmente :D), europsky standard je vsak 24.000 fps (na rozdiel od 23.976, ktory sa pouziva za velkou mlakou).
Jan10 (836)|19.12.2015 18:03
No, je to komplikovaný. Buť to v kombinaci s tou interpolací, příp 1080i 60 apod. bude koukatelný i to 24p, nebo bych se tím omezil na DVD ripy, nebo to co je 24p bych dál přehrával přes USB ...
Nebo najít nějakej přehrávač co to 24p podporuje.
vivid.sk (11472)|19.12.2015 18:10
Sam vies, co pozeras a teda co potrebujes. Co sa tyka korektneho prehravania - dostal si odpoved. Prehravanie cez lacny DVB-T (a plati to aj pre mnohe DVB-S) STB nieje ta spravna cesta.
Na prehravanie tohto obsahu si zaobstaraj nieco ine (ak hladas nieco rovnako lacne, pozri vedlajsie vlakno ohladom Maliny a KODI).
Jan10 (836)|19.12.2015 18:39
Tady je taky KODI: set-top-boxy.heureka.cz/di-way-k1-and-4/specifikace
Měl by zvládat i 4k až do 30 fps
Jan10 (836)|20.12.2015 10:01
Tak jsem si nakonec objednal: DI-WAY K1 OTT QUAD CORE AND-3
Sranda je, že když jsem si to objednával, tak jsem podle Heureky myslel, že je to set-top-box DI-WAY K1 AND-4 s DVB-T2 HEVC. Teď na to po hodině koukám
a zjistil jsem, že je to verze bez DVB, což mně až tak nevadí nevadí, ta verze s DVB co končí AND-4 je asi o 600 Kč dražší ...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Takže asi nejlevnější MMC na trhu, kdyžtak pak můžu něco napsat, kdyby to někoho zajímalo