Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Soundbase pre lepší zvuk v byte

marek12 (8)|14.11.2015 20:48
Ahojte, už chvíľu hľadám po nete nejaký soundbase na vylepšenie zvuku v panelákovom byte pri pozeraní filmov. Ide mi hlavne o imitáciu priestorového zvuku a zvýraznenie rečového pásma. Soundbary so subwooferom nechcem, hľadám soundbase pod televízor, AIO riešenie. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o byt a o dobré susedské vzťahy, tak mi o basy veľmi nejde. Problém je, že na Slovensku sa toho v tejto oblasti asi veľa nepredáva. Z tých zaujímavejších sa ponúka sa Onkyo LS-T30, Yamaha SRT-1000, alebo Yamaha SRT-700. Pričom Onkyo je vraj taký validub, efektný na basy - o čo mi práve nejde, Yamaha SRT-1000 už ide k 500 eurám, čo by bolo ok, ale za tú cenu sa dá zohnať Tannoy soundbase one, Cambridge audio TV5, ale aj Canton DM55. Príliš nad 500 eur by som nechcel ísť. Mohol by mi poradiť niekto, kto s tým má skúsenosti. Prosím 5.1 systém mi neodporúčajte, v byte to nemá význam, jedine že by sa našiel bezdrôtový.
Asi najskôr by som bral ten Tannoy, ale neviem kde na Slovensku by som ho mohol kúpiť. Neviete mi poradiť, kto je slovenským distribútorom pre Tannoy? Ale aj Cambridge audio a Canton? Ďakujem.
vivid.sk (11472)|14.11.2015 21:20
Tebou uvedeny Canton ma slusne recenzie, vid:
http://www.whathifi.com/canton/dm-55/review
aj ked tieto riesenia nie su (a nikdy nebudu) prilis cenovo zaujimave v porovnani s tym, ako ti moze zahrat poctiva 2 pasmova regalovka so serioznymi menicmi. Hlavne ak uvazujes o vyssej ciastke.
marek12 (8)|14.11.2015 21:56
Ďakujem za odpoveď, mne ide o imitáciu priestorového zvuku, dvojpásmovka by určite skvele zahrala stereo muziku. Neviem ako by imitovala priestorový zvuk. Hudbu počúvať veľmi nemienim. Ide o to, že tieto soundbasey majú nejaké surround obvody, ktoré posunom fázy alebo nejakým iným spôsobom lepšie alebo horšie vytvárajú priestorový efekt. Alebo myslíš tú regalovku zapojiť do nejakého receivera? Možno by to šlo, ale o tom som ešte nepočul.
vivid.sk (11472)|14.11.2015 22:00
[QUOTE=marek12;517812]Neviem ako by imitovala priestorový zvuk[/QUOTE]
Urcite lepsie ako soudbar. Realne repro maju (zahraju) priestor. Soudbar nezahra ani tolko. Chod si to niekde vypocut, ale nepredpokladam, ze budes spokojny. Teda urcite nie, ak si pocul plnohodnotnu 5.0 / 5.1 zostavu (a kludne aj v panelaku :D)
marek12 (8)|14.11.2015 22:50
Ja som myslel, že hovoríš o stereo regalovke /dva repraky a zosilovač/, jasne že 5.1 alebo 5.0 system je niečo iné ako soundbase, ale to proste do bytu nedám.
vivid.sk (11472)|14.11.2015 23:00
Ano, hovoril som o 2.0 systeme. Ale soundbar je mackopes (nevravim, ze neexistuju pouzitelne hrajuce kusky od B&W alebo Focalu, ale opat sme pri inych ciastkach a ak by sme za rovnake peniaze vedla postavili dva stlpky, bolo by vymalovane).

Snad univerzalnost a kompaktnost riesenia je vyhoda soundbaru, ale tym to konci:
http://www.cnet.com/news/before-you-buy-a-sound-bar-speaker-read-this/