Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Připojení kamery k monitoru pro "živý" obraz

Kapky (5)|12.11.2015 21:49
Ahoj,

mám sice asi trošku hloupej dotaz, ale mám bohužel problém se kterým si nevím moc rady, proto budu rád za každou pomoc. Dostala se ke mně kamerka, která je napájena velkokapacitní baterií, takže vydrží nahrávat cca. týden (nejvíc se používají při nahrávání např. v autě atd.). Obsah se nahrává na micro-sd kartu - vše funguje tak, jak má (přes čtečku karet dostanu obsah do PC atd.), nicméně chtěl bych kamerku využít také pro živý obraz, čili připojit k monitoru/PC a mít možnost ihned vidět, co právě snímá. Dostal jsem k tomu pouze napájecí kabel, který slouží pro nabíjení kamerky a pak žlutý CINCH (doufám, že je to CINCH), viz. foto. Dokázal by mi někdo poradit, jak to připojit, ať už k moderní TV nebo k monitoru (monitor lze připojit přes DVI/VGA/Component) tak, aby bylo možné vidět živě, co kamera snímá?

https://dl.dropboxusercontent.com/u/76271862/File%2012.11.15%2014%2033%2039.jpeg

Mockrát díky za radu
RoPo (6061)|13.11.2015 07:57
Pravděpodobně to bude video kompozitní výstup (žlutý chinch) a jack bude audio výstup.
Video výstup k TV připojíš. Audio, pokud ten jack je audio výstup a na TV máš pro audio vstup 2xchinch, budeš potřebovat redukci z tohoto stereo jacku na 2xchinch.
Toto konkrétně závisí od modelu TV.
appa (109)|14.11.2015 10:42
např toto - kabel z analog videa (cinch) na hdmi, který připojíš do TV
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mezi cinche dáš jen drobnou redukci (označenou jako cinch f/f ), protože máš proti sobě dva samce cinch.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Žlutý cinch je video, bílý a červený je audio. Pokud máš na audio pouze 3,5mm jack, ten musíš spojit s tv jinak. Ale předpokládám, že audio netřeba, takže stačí propojit ten žlutý cinch.


Ještě doplňuji, že stačí kabel s výstupem na HDMI, což má 99,9proc nových TV. Kdybys to potřeboval i na monitor či PC, které má jen DVI/VGA, stačí opět drobná redukce z HDMI do DVI/VGA. Je to lepší, než kupovat druhý kabel cinch do DVI/VGA. Vše koupíš na ebay evnt. přes jakýkoliv elektro obchod na netu. Vše dohromady je otázkou desetikorun, nic zásadně drahého.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|14.11.2015 11:44
appa> takyto kabel fungovat nebude. Potrebujes plnohodnotny prevodnik (tj. krabicku*), nie len kabel. A pozor na smer prevodu, HDMI to CVBS nie je to iste ako CVBS to HDMI.


* nieco taketo
Kapky (5)|14.11.2015 15:26
Mockrát díky za odpovědi. Jen ještě pro upřesnění dodám, že ten JACK je zapojenej přímo v samotné kamerce - tenhle jedinej kabel, kterej jsem k tomu dostal by tedy měl samostatně sloužit pro připojení k monitoru/TV (JACK napojen do kamerky a CINCH do monitoru). Zvuk nepotřebuji, jde mi čistě jen o obraz. Nicméně, to co zde napsal appa mě také napadlo - zkrátka sehnat CINCH f/f, do něho z každé strany píchnout jeden CINCH a skrz toto to vytáhnout do TV/monitoru. Myslíte tedy, že by to takto mohlo fungovat? Díky.
appa (109)|14.11.2015 18:31
[QUOTE=vivid.sk;517773]appa> takyto kabel fungovat nebude. Potrebujes plnohodnotny prevodnik (tj. krabicku*), nie len kabel. A pozor na smer prevodu, HDMI to CVBS nie je to iste ako CVBS to HDMI.


* nieco taketo[/QUOTE])

Je pravdou, že doma mám krabičku, viz tvůj odkaz, ale pokud tento kabel někdo nabízí, předpokládám, že funguje. Můj odkaz je analog do HDMI....
vivid.sk (11472)|14.11.2015 18:38
[QUOTE=appa;517792]ale pokud tento kabel někdo nabízí[/QUOTE]
citaj pokec v obrazku:
To, ze nieco vyzera ako to, co pozadujeme, este automaticky neznamena pozadovanu funkcnost.
[SPOILER]
[ATTACH=CONFIG]31869[/ATTACH]
[/SPOILER]
EB5346539D63CC364375D2734633CFD2CA63EC5326D2CA2313C8D20C9DC8CFCB6623CA9C9653CECB66A013.jpg
appa (109)|19.11.2015 22:34
asi jsem to přehlédl.... máš pravdu, jde signál obráceně