Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejde satelitní signál do TV

Attila 78 (20)|5.11.2015 19:36
Dobrý den,
do teď jsem měl TV Samsung PS50C670 a ten byl propojen pomocí HDMI se satelitním reciverem Xtrend et4000. Když reciver nyní připojím pomocí HDMI do mé nové televize PHILIPS 55PUS7600 tak vidím jen menu reciveru apod., ale satelitní signál není.
Zkoušel jsem i jiné HDMI kabely včetně HDMI pro 4K.
Co je prosím špatně? Prosím o radu.

Děkuji!
Attila
vivid.sk (11472)|5.11.2015 19:50
- (omylom) odpojeny satelitny koax zo STB :), skontroluj pripojenie a silu signalu v STB.
- ak je vsetko ok, prepoj to so starou TV a uvidis .....
Attila 78 (20)|5.11.2015 20:57
Sila signalu je ok. Mam ty televize vedle sebe. HDMI je ve stare televizi a satelit jede. Pak ho vytahnu a strcim do nove a nejede.
vivid.sk (11472)|5.11.2015 21:46
skus tam nastavit docasne nizsie rozlisenie vystupu (zacni od 576i, potom 720p ....).
Attila 78 (20)|5.11.2015 22:58
Take nepomohlo.
Jeste upresnim co to dela. HDMI zasunu do stare TV a vse jede. Kdyz se prihlasim do site pres mobilni aplikaci DMsatfinder vidim silu signalu 90%. Vytahnu HDMI z TV a signal zmizi. Zasunu do nove TV a signal porad nic. Zkusil jsem pripojit HDMI i do samsung LCD a signal je ok. Takze satelitni signal neni jen kdyz pripojim do nove TV a nebo kdyz neni pripojena zadna TV. Jen pro info ta nova TV je LED ultra HD a ta stara je plasma ful HD.

---------- Doplněno v 22:58 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:57 ----------

Zkusil jsem i ruzne HDMI kabely. Dnes jsem koupil i HDMI 1.4. A porad nic. Rikam si zda na to neni nejaky specislni kabel? Nebo zda je v poradku, ze kdyz odpojim TV tak signal neni. Neni to nejakym napajenim co tece pres HDMI?
vivid.sk (11472)|5.11.2015 23:34
Celkom zaujimavy problem - som zvedavy, kde bude nakoniec pes zakopany.

Skusil by som este:
- Vypnut HDMI- CEC, ak ho mas zapnuty na oboch stranach (TV/STB).
- Skusit, ci funguje signal v STB, pokial je povodny TV pripojeny cez HDMI kabel, ale je vypnuty (vies overit cez spominany DMSatfinder, alebo cez dreamboxEdit z PC).

Kabel nieje specialny - staci klasicky HDMI High Speed, pripadne HDMI High Speed with Ethernet (kable su nespravne oznacovane aj ako HDMI 1.4).
Attila 78 (20)|6.11.2015 09:18
V STB jsem CEC vypnul a nic. U televize to nemuzu naji. V popisu TV je napsano, ze ma 4 x HDMI ARC. To je ale asi jedo ze? Musim hledat CEC?
vivid.sk (11472)|6.11.2015 09:23
V Samsungu hľadaj Anynet+, v Philipse EasyLink
Wintermute (265)|6.11.2015 09:55
Na blbnutí s odpojováním a připojováním HDMI při zapnutém VU+ pozor! Nemálo neštastníků si takto poškodilo HDMI výstup a to pak nelze řešit jinak, než nákladnou výměnou základní desky (HDMI je v CPU...), anebo se spokojit s analogem.
Attila 78 (20)|6.11.2015 13:11
No blbnout nechci. Ale pokud menu umoznuje uzivatli neco vypnout tak je na to zaruka ne? Prece nejakou funkci nemuzu jen tak neco odpalit. Pokud ano, tak co mi radite, jak ten satelit mam rozhodit jinak?
KamilZ (10277)|6.11.2015 13:23
On ty myslel ve smyslu vytahování kabelů ...
Attila 78 (20)|6.11.2015 19:15
V TV jsem nikde takovou moznost nenasel. Zkusim nechat prehrat image. Snad to pomuze
KamilZ (10277)|6.11.2015 19:45
Zkus na HDMI kabelu tenkou páskou přelepit PIN 13, ten řídí CEC. Občas se to při problémech dělává.
Attila 78 (20)|6.11.2015 20:35
Tak jsem prelepil a problem porad trva.
Dagy2 (3153)|6.11.2015 21:33
Keď tomu dobre rozumiem MÁŠ na novej TV "obraz" z ET - vidíš menu prijímača. Tak snáď HDMI funguje, alebo nie?
Obrazový výstup zo SAT prijímača predsa obsahuje prijímaný obraz a do neho je vrazené menu, resp. spodná lišta.
píšeš, že ti zmizne SAT signál, preto je čierna obrazovka prijímaného kanálu pod menu. To ten ET4000 nemá možnosť zobraziť na obrazovke teplomery??? Mám pocit že teplomery sú priamo na info lište programu - nevedel som tento opruz v E2 odstrániť, tak čo ukazujú?
Podľa mňa je problém v nejakej zemnej slučke nová TV - HDMI kabel - PEN vodič . ET4000.

dotazy:
1/ po pripojení HDMI do novej TV -> vidíš lištu na obrazovke napr. od STV1
2/ funguje prehratie nejakej nahrávky z HDD/USB stick?
ak sú 1/ a 2/ áno:
- aké vidlice do zásuvky majú jednotlivé telky? nemajú náhodou tie staré 2-žilovú a nová 3-žilovú?
- aký rozvod máš v byte? 2- alebo 3-žilový?
- máš prepojenú TV aj koaxom napr. z DVB-T antény alebo STA ?
Attila 78 (20)|6.11.2015 21:33
Easyling vypnuto a u STB CEC take vypnuto a problem stale trva
Attila 78 (20)|6.11.2015 21:42
Odpovedi:

1. Ano
2.ano
Stare TV maji tri zily (plazma) a nova jen dve (led). Presne typy TV uvadim v dotazu. V baraku mam vsude tri zily.
V televizi je pripojen i pozemni vysilani koaxem. Kdyz ho vytahnu nic to neresi.
digitivi (215)|6.11.2015 21:42
Mam podobny problem s modelom 55PFH6309/88. S prijimacom Ineos iN3 nefunguje cez HDMI, s Linkboxom7 funguje. Zaujimave je, ze ked zapnem sat. prijimac tak na TV blikne nazov vstupu HDMI (takze TV nieco zaznamena) ale viac nic, ziadny obraz.
Myslim, ze tam je nejaka nekompatibilita.
Cez komponent obraz funguje aj v rozliseni 1080i.
Attila 78 (20)|6.11.2015 21:49
Jeste dodavam ze HDMI funguje. Vidim menu prijimace a dokazu i nastavovat menu apod. Kdyz pripojim kino pres HDMI tak kino funguje.
vivid.sk (11472)|6.11.2015 23:08
[QUOTE=digitivi;517578]Myslim, ze tam je nejaka nekompatibilita.[/QUOTE]
Ano, v tomto pripade to je uz "klasicky Philips" (tento problem sa uz riesil, nie si prvy). Naozaj ide o nekompatibilitu s danym prijimacom, skus pripadne docasne upravit (znizit) vystupne rozlisenie STB, ci sa to nechyti.

Attila> mas voltmeter? Skus premerat napatie na coax vystupe zo STB pred/po zapojeni novej TV.
Attila 78 (20)|6.11.2015 23:17
Voltmetr muzu pujcit zitra od souseda. Ale mam meracek na satelitni signal. Kdyz ho pripojim na STB tak sviti a signal tam je. A to ikdyz je HDMI pripojene do TV a ikdyz je od TV odpojene. Meracek porad sviti a signal je nalezen.

Rozliseni jsem snizovat zkousel. Nepomohlo
kasr (133)|6.11.2015 23:54
Neviem, pises, ze na meraku signal je, tak mozno môj nazor je nespravny- preruseny zemniaci vodic na koaxe- na starej tv ide cez zem.(neviem, co vsetko mas zapojene, mas twin konvertor a druhy stb?)
Attila 78 (20)|7.11.2015 00:00
U stare TV mam zapojeno:
220 V tri zily do zasuvky
Koax pozemni vysilani
Hdmi ktere vede do STB

U nove TV
220 V dve zily do zasuvky
Koax pozemni vysilani
Hdmi ktere vede do STB

STB ma zapojeni
HDMI do TV
Satelitni koax
Datovy kabel
A 220v pres adapter

Twin k. nemam, STB mam jen jedno
kasr (133)|7.11.2015 09:23
Skusal si pripojit do novej tv pripojit aj koax z pozemaku?
Ako mas robeny rozvod signalu- nemas zlucovac sat, dvbt a vedene jednym kablom? Skus, ako ti pisal pierrepetr na parabole spojit kablikom efko pri konvertore a efko pri tv.
Zober voltmeter, odpoj koax pri lnb, zapni stb a meraj na koaxe pri lnb- mal by si namerat zhruba 13, alebo 18 volt. Ale asi budes mat nulu.
Dagy2 (3153)|7.11.2015 12:15
Vezmime to teda od začiatku:
1/ STB - HDMI - starý TV všetko beží OK
2/ STB - HDMI - nový TV:
- vidíš menu prijímača
- vidíš info lištu po vyvolaní lišty alebo po prepnutí nejakého kanálu na SAT prijímači
- prehratie nahrávky z USB/HDD zastrčeného v SAT prijímači (!) funguje bezchybne, vidíš obraz aj zvuk na TV
z tohoto si dovolím usúdiť, že nastavenie HDMI výstupu v SAT (včetne rozlíšenia atd), HDMI kábel aj nastavenie vstupu do TV je v poriadku. Neviem si predstaviť prečo by prechádzal video výstup 1080i pri prehrávaní a video signál s info lištou ale nie obraz sat kanálu

3/ píšeš že máš nejaký meráčik. Hm, čo to je meráčik - ukazuje len silu signálu na vstupe do ET alebo meráčik-pípačík?
Podľa mňa to vyzerá tak, že je tam nejaké rušivé prepojenie medzi SAT prijímačom - HDMI - nová TV - výstup koax na LNB, ktoré vadí ET-čku a zruší ti signál.
poodpojuj úplne všetko, nechaj len
- prívod el.energie do SAT (zrejme 2-žilový) a do novej TV (píšeš že tiež je 2-žilový)
- pripojenie koaxu z LNB do SAT prijímača
- HDMI kábel. HDMI kábel zastrč do TV do vstupu, ktorý nemá AVR (viď manuál TV)
teraz zapni SAT prijímač. ak je tam čierno a vidíš len menu, skús otočiť v zásuvke 230V jednu z vidlíc - SAT alebo TV. a skús znova.

ak je znova tma - pozri na lište SAT prijímača v enigme (niekde to tam je) čo ukazujú teplomery. Akú hodnotu má sila signálu a kvalita?
ak tam nie je signál žiadny (sila=0%), meraj napätie na LNB tak ako píše kolega nado mnou. potom vytiahni HDMI a meraj znova, či sa niečo zmenilo.
ak je sila OK a chýba kvalita, je tam podľa môjho názoru nejaký "brum", ktorý zblbne sat prijímač takže síce má signál ale nevie si poradiť so zarušeným signálom.
daj vedieť ako to vyzerá a uvidíme čo ďalej
kasr (133)|7.11.2015 12:45
Pripoj na skusku zem zo zemniaceho kolika elektrickej zasuvky na efko pri stb.
KamilZ (10277)|7.11.2015 13:03
Attila 78: nestudoval jsem to teď celé znovu, zkoušel jsi, zda Ti v nové TV běží nahrávky (něco, co jsi nahrával ve staré TV)? Pokud nic nemáš, tak něco stáhni z internetu na flash a zkus pustit.
digitivi (215)|7.11.2015 13:48
Ked mate podozrenie na to, ze mu nejde signal z paraboly do sat. prijimaca, tak staci, aby okrem HDMI mal z prijimaca aj ine prepojenie, trebars analogove cez scart alebo cinch (potom radsej nastavit rozlisie zo satu na 576i). Takze potom staci na telke prepinat vstupy a hned bude vediet ci tam ma signal/obraz a ci ho hneva len HDMI alebo aj analogove prepojenie medzi sat. prijimacom a TV. Do F-iek a kablu od satelitu by som sa zatial nepustal.
kasr (133)|7.11.2015 15:50
Ja ano- pri pouziti novej tv mu vypadne signal!, nie, ze nema iba obraz- to vidi aj v menu z stb, ktore sa mu zobrazuje aj cez dm satfinder.
Attila 78 (20)|7.11.2015 16:11
Ted mi STB odvezl kamarad a prehraje v nem image. Plus doveze jiny prijimac. Bude to dnes kolem 19:00 tak uvidime. Dam pak info. Do nejakych ficek se mi poustet nechce. Jsem pouhy uzivatel. TV jsem koupil pres internet, kdyz tak ji vratim. Za ty penize co jsem za ni dal si musi poradit se sat. prijimacem. Vecer dam info. Uvidime
Dagy2 (3153)|7.11.2015 17:05
Atila,ale to si pochopil uplne spatne. Draha tv neznamena,ze si poradi s bordelom v napajani a uvolnenymi kablami.
Prave naopak,draha a kvalitna tv potrebuje dobru a kvalitnu instalaciu. Inak sa sprava presne ako ta tvoja.
Ferari je drahsie ako fabia a potrebuje kvalitnejsiu cestu...
V kazdom pripade budem rad ak napises ako to dopadlo. Na blbostiach sa clovek najlepsie uci.
Attila 78 (20)|8.11.2015 10:17
To ja vim. Jen jsem si tak trochu posteskl. Manzelka je doma s malou tak jsem jim to chtel trochu zpestrit a nakonec nic.

---------- Doplněno v 10:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:12 ----------

Tak prijimac ma prehrany soft a nepomohlo. Odpojil jsem ve slucovaci TV a Radio take nepomohlo.
Udelali jsme u kamarada par testu a take to u nej neslo. Take ma dvou zilovou TV.
Kdyz vezmu starou TV a pripojim ji pres dvouzilovou prodluzku tak sat signal 0%. Takze problem je ze stara plasma a LCD maji tri zilove 220V takze si s tim potencialem nebo co to je poradi. Dvou zilova TV ne. Cely problem je na 100% v zasuvce.
Dagy2 (3153)|8.11.2015 10:21
Takže to nedopadlo? Úplne ťa chápem, u mňa je to presne rovnako. Nový prístroj má šlapať do 2-och hodín, rodina neakceptuje pokusy/nastavenia a 14 dní študovania. Ja momentálne bojujem s nastavením kondenzačneho kotla, ale tu sa to nedá urýchliť musím čakať vždy ako to dopadne ráno, kde pridať, aký čas predĺžiť, aký skrátiť. Už to tiež vyzeralo že sa vráti naspäť starý krám...

V akom to máš teda stave? Nenapísal si, čo ukazujú teplomery na obrazovke z ET4000. Myslím, že nový image nepomôže, len ti rozoserie všetky nastavenia ktoré si mal. Tebe spojenie ET-HDMI-TV zjavne funguje, pretože nahrávky ti bežia.
Attila 78 (20)|8.11.2015 10:25
Zkusil jsem pripojit i jiny prijimac Kathrein ufs 910si a ten se chova uplne stejne jako xtrend. Kdyz pripojim dvouzilovou TV nejde sat signal, kdyz dam trizilovou TV tak jede
kasr (133)|8.11.2015 10:30
Takze mas rozvod sat, tv a radio.
Kamarat ma asi tiez.
Kto robil ten rozvod?
Ten kamarat?
Neurobil rovnaku chybu u seba aj u teba?
Lebo stb, aj ked nema pripojeny vystup do ziadnej tv musi fungovat, musi byt signal a musi ist prehrat stream tv vysielania v pc, mobile...
A este, prehraj niejake video z stb, kludne aj zo zapojeneho usb!
To, podla mna urcite pôjde. Potom tv a stb su ok a jednoznacne chyba je v rozvode sat signalu.
Attila 78 (20)|8.11.2015 10:35
Prasne tak. Rodina se chce divat. Kdyz mam pripojenou starou TV tak signal je 90% , pripojim novou TV tzn.ze vezmu jen ten jeden kabl HDMI vytahnu z TV a pripojim do nove TV a signal je 0%. Signal spadne na nulu ve chvili kdyz hdmi odpojim ze stare TV. U kamarada v baraku to delo to same. Jenze pak jsme u nej zkusili jinou zasuvku a vse se rozjelo. Celkem na to hledel, take tomu neveril. Problem je s tou zemi

---------- Doplněno v 10:32 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:31 ----------

Zmizi jen signal. Menu vidim a muzu ho ovladat. Kdyz na hdmi pripojim kino tak normalne funguje takze hdmi v tv je v poradku

---------- Doplněno v 10:33 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:31 ----------

Rozvod anteny mi delala firma.

---------- Doplněno v 10:34 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:31 ----------

A proc u trizilove TV je vse v poradku?

---------- Doplněno v 10:35 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:31 ----------

Zkousel jsem i propojit Ficka. Take nepomohlo
Dagy2 (3153)|8.11.2015 10:53
u trizilove TV je zrejme vsetko v poriadku, pretože zrejme chýbajúca zem sa nejakým spôsobom dostane k satu a vytvorí správne riadiace napätie pre ovládanie LNB. teraz je jedno či som toto napísal úplne 100% správne. zjavne máš pošahanú/nesprávne nainštalovanú buď el. inštaláciu v dome alebo k LNB.

skús to otočenie zástrčky niektorého z prístrojov - tak ako to robil tvoj kamarat

informácia, ktorú si dal teraz, že pri vytiahnutí HDMI zo starej TV to vypadne je životne dôležitá. Vidíš, že tomu SAT prijímaču niečo chýba. Je niekde prerušená zem ktorú zo starej telky máš "privedenú" cez HDMI. Nová telka je 2-žilová, t.j. má zvýšenú ochranu galvanickým oddelením vodivých častí TV, takže do HDMI sa "nulák" nedostáva.

ešte raz prosím ťa - rozvod v dome máš 3-žilový alebo 2-žilový? Myslím tým skutočne či v stenách máš naťahané 3-žilové káble hnedy/modry/žlto-zelený.
Attila 78 (20)|8.11.2015 10:57
Dobry napad akorat to jdu udelat naopak protoze je to pro me snadnejsi.Zkusim vzit sat.prijimac na pudu a pripojit do nej rovnou sat. Propojim rovnou i internet a pres mobil se podivam zda je tam signal. Pokud ano tak je spatne udelany rozvod od anten.
Dagy2 (3153)|8.11.2015 11:04
pokiaľ používaš pripojenie 230V cez 3-strannú rozvodku do SAT a do TV, tak na každej strane starých rozvodiek máš fázu na inej strane, niekedy toto robí bordel. Teraz by som to celé v žiadnom prípade nevzdával, možno máš generálny problém v el rozvode, na ktorý si náhodou prišiel týmto spôsobom a môže spôsobiť niekomu trebárs ujmu na zdraví (fáza na kostre chladničky v nejakom nepriaznivom prípade a pod)
zmeraj
- napätie v zásuvke fáza oproti kolíku a "nulák" oproti kolíku. v oboch prípadoch by malo byť 230V
- napätie na koaxe - má byť 14 alebo 18V DC pri zapnutom SAT prijímači (jadro oproti tieneniu)
Attila 78 (20)|8.11.2015 11:23
Takze se vracim z pudy. Na pude jsem sat pripojil rovnou do prijimace a signal tam je. Signal vidim na mobilu v aplikaci satfinder. Signal tam je i bez TV. Dole v obyvaku je signal jen pri pripojene trizilove TV
Dagy2 (3153)|8.11.2015 11:52
Zmeraj ohmetrom koax z pudy do obyvaku,ci nie je prerusene tienenie
Zmeraj napatie medzi nulovou zdierkou zasuvky 230V na pude a v obyvaku.musi byt nula. A potom odpor medzi tymito zdierkami,musi byt nula. Ale najprv NAPATIE!!! Ohmy radsej pri vypnutych isticoch.

Alebo natiahni predlzovacku z pudy dole a zapoj sat do predlzovacky. Skus signal na sate. Potom zapoj hdmi do telky a znova. Potom tv aj sat cez predlzovacku z pudy.
Niekde je tam problem
kasr (133)|8.11.2015 12:08
Takze je uplne jasne- prerusene tiemenie koaxu, alebo pod nasrubovanym efkom neni kontakt na tienenie. Chyba je v koaxe, nie v elektrorozvode- tam iba pomôze "falosna" zem cez zemniaci vodic.
Skontroluj aj kabel od krabicky k stb.
Nepouzil si u kamarata ten isty?
digitivi (215)|8.11.2015 12:47
Co takto skusmo prepojit kablom nulak v zasuvke a kostru sat. prijimaca,prip. F-ka. Myslim skusmo nie ako definitivne riesenie, ak by sa to rozbehlo.
Attila 78 (20)|8.11.2015 13:02
Propojeni nulaku nebo fka atd. Nefunguje. Jedine co pomohlo nasroubovat hned za slocovak pozemniho vysilani a satelitu novy koax a nathl jsem ho az dolu a cele to bezi. Je problem s koaxem co vede od slucovace do obyvaku!!!!!!!!!! Vyreseno vsem dekuji za rady a trprlivost!!!!! :-) natahl jsem si provizorni kabel a uz sleduji!!!!! Zjisteni je ze tri zilove TV tyto neduhy dokaze lecit. Vsem moc diky. Tohle uz zvladnu.
kasr (133)|8.11.2015 13:47
Nic neliecia, iba ti supluje chybajuce napajanie lnb. Inac, keby si mal twin a dva stb a tv- vtedy tv s "dvojvodicovym napajanim" je velka vyhoda a netreba riesit obrovske problemy so zemnou smyckou,ale to uz je mimo tuto temu, maximalne ako odporucanie pred kupou novej tv u uzivatelov s dvoma tv a stb.
Dagy2 (3153)|8.11.2015 19:00
Presne ako píše kasr. v tomto prípade ti "pomáhalo" že 3-žilový prívod spojil obvod zo SAT-u cez HDMI, PE vodič na kostru TV a odtiaľ cez DVB-T koax na LNB. Skôr šťastie že nič neodišlo.
inokedy je 3-žilový prívod totálne na oštaru - kombo prijímače s STA a twin/quad LNB.

Tak Atila ostrý obraz. Nabudúce treba dávať hneď od začiatku úplné info - dôležité bolo že po odpojení HDMI zo starej TV ihneď spadne signál. A ešte keby si hneĎ povedal že máš zlučovač DVB--T/SAt mohli sme to uhádnuť už včera.
bastlir (3245)|8.11.2015 19:29
To ti v podstatě dokazuje jen to, že máš v pořádku nastavení paraboly a konvertor. Jenže ztrátu můžeš mít už v F-ku u konvertoru, jakož i v ostatních konektorech a zejména propojkách. Proto bych raději všechny konektory ucvakl a nainstaloval znovu. Tedy za předpokladu, že koax není nikde narušený nebo dokonce od testovaného místa směrem k TV vyzkratovaný.
Dagy2 (3153)|8.11.2015 20:05
len nič necvakaj.
Bastlír len prehliadol že už je to vyriešené....
bastlir (3245)|8.11.2015 21:43
No moje chyba.8-) Zapomněl jsem, že mám rozepsanou odpověď a pak jsem ji odpálil. Sorry. B-)
Attila 78 (20)|8.11.2015 22:06
Nevadi. Dekuju vsem! Jsem rad, ze si nekdo udela na nas amatery cas.