Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zpracování TS souboru ze satelitního Ultra HD boxu

radiotv-tiskovky (62)|4.11.2015 19:57
Pánové,

mám pro vás jednu lahůdku a vsadím se, že tentokrát pěkně protočíte své mozkové závity. Stejný problém už řeším na jednom z fór, kde mi zatím nikdo nedokázal poradit, respektive jsem se nedočkal ani jedné reakce.

Teď tedy k věci. Jako jeden z prvních bláznů v republice jsem si pořídil koncem října špičkový Ultra HD box VU+ Solo 4K.

Jedná se přesně o tento model: http://www.vu-plus.cz/vu-solo-4k-2dvbs2-2dvbt2c.html

Zatímco SD a HD nahrávky zpracuji bez problémů, byla zachována kontinuita s předchozími modely VU+, problém je u Ultra HD. Nedaří se mi totiž najít vhodný software, který by mě při editaci videa posunul jakkoliv dopředu.

Narazil jsem na jednoduchý soft "MacX Video Converter Pro", se kterým se video podařilo zpracovat, ale bohužel pouze do formátu Full HD a datového toku necelých 5 Mbps, čili to ve výsledku byla pěkná šachovnice a prakticky nesledovatelné. Navíc to byl pouze trial, který přinášel značná omezení.

Soubor ve formátu Ultra HD má koncovku *.ts, ale profesionální programy Pinacle Studio 19 ani Vegas Pro 13 (Build 290) si s nahrávkou neporadí. Video je ve formátu H.265/HEVC.

Z Media Info jsem vám vytáhnul strukturu sedmiminutové nahrávky, která vám, doufám, bude k dobru věci. Ve výsledku mi jde o to, že bych chtěl soubor sestříhnout a následně ho umístit na YouTube. Do budoucna budu dělat nahrávky opět ze stejného přijímače.

Doufám, že se admini nebudou zlobit, že sem dám i odkaz na nahrávku z inkriminovaného boxu. Velikost souboru je 1,5 giga.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

kód:
General
ID : 1018 (0x3FA)
Complete name : C:\Users\USE\Desktop\20151027 2316 - CANAL+ UHD - instant record.ts
Format : MPEG-TS
File size : 1.48 GiB
Duration : 7mn 19s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 28.9 Mbps

Video
ID : 110 (0x6E)
Menu ID : 6401 (0x1901)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.2
Codec ID : 36
Duration : 7mn 19s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 50.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709
Color range : Limited

Audio
ID : 121 (0x79)
Menu ID : 6401 (0x1901)
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 2
Format profile : LC
Muxing mode : ADTS
Codec ID : 15
Duration : 7mn 19s
Bit rate mode : Variable
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : -1s 829ms
Language : French
doors (6)|8.11.2015 04:44
Skus avi demux verzi 2.6 už nabízí kopresi do H.265/HEVC. nebo
CyberLink PowerDirector 14 Ultimate
ale myslím že bude problem s opravpu chyb v záznamu pro h265 je zatím málo softu