Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dvoutunerový DVB-T USB stick

danton (51)|2.11.2015 17:12
Zdraví.
Nikde jsem nenašel dvoutunerový DVB-T USB stick, aby dovedl nahrávat současně ze dvou různých MUXů. Existuje vůbec?
Díky.
KamilZ (10277)|2.11.2015 17:47
No já jsem spíš neviděl opak - aby dvoutunerový USB tuner nenahrával současně ze dvou MUXů. Mám dva různé a bez problémů. Jeden je tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
danton (51)|2.11.2015 17:53
Tam jsem se dočetl, že:
...duální USB tuner podporuje sledování dvou programů najednou, nebo jeden program nahrávat a druhý sledovat!
Takže podle toho nahrává jen jeden. Kdyby tam bylo že nahrává dva najednou z různých MUXů, tak už ho mám a tady neotravuji.
KamilZ (10277)|2.11.2015 18:02
Asi tak, čti si co chceš a věř mi nebo ne, mě je to šumák :-). Já ho používám a ani by mě nenapadlo hledat problémy tam, kde nejsou (princip tvoutuneráku) :-)
Těžko Ti na Heuréce budou vypisovat všechny kombinace možností (nahrávání, sledování, pip, timeshift). Navíc mají i pravdu - jeden nahráváš na pozadí a druhý už při nahrávání samozřejmě musíš i sledovat, tři tunery to fakt nejsou :D
danton (51)|2.11.2015 18:15
Ono je kratší napsat že "umožňuje nahrávat současně dva MUXy", než sáhodlouze "...duální USB tuner podporuje sledování dvou programů najednou, nebo jeden program nahrávat a druhý sledovat!"

Stejně to píšou i u http://www.evolveo.eu/cz/venus a když jsem se ptal, odpověděli, že je to z popisu jasné, že nahrává jen jeden.

Ale to je fuk. Díky za upřesnění, že to umí.
KamilZ (10277)|2.11.2015 18:33
[QUOTE=danton;517391]Ono je kratší napsat že "umožňuje nahrávat současně dva MUXy"[/QUOTE] A kolik běžných by to pochopilo? Ti vůbec netuší, co je to MUX....
danton (51)|2.11.2015 18:39
Dám na Tebe a objednávám.
U tohoto přímo píšou že to jde, ale u nás jsem ho nedohledal - zatím. Zkusím ještě eBay.
http://www.maplin.co.uk/p/dual-tuner-dvb-t-digital-tv-usb-stick-a17hg
Jinak díky za Tvůj čas a ochotu.
KamilZ (10277)|2.11.2015 18:43
Jen upozorňuji, že jsem ho nezkoušel pod Windows 10, měl jsem ho pod Windows 7 a tuším i 8.1. A mám placený DVBViewer, ten standardní soft, co k tomu je (TotalMedia či tak nějak), je celkem na prd.
danton (51)|2.11.2015 19:08
JJ, taky jedu na Win 7 Pro x64, taky DVBViewer Pro 5.1.0.0 spolu s DVBViewer Recording Service. Bezva kombinace. Ale na PC s AVerTV TwinStar PCI-E. Bez problémů probouzí, uspává, hibernuje, vypíná. Jedna báseň.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KamilZ (10277)|2.11.2015 19:35
Já to tak zase netrápím, mám to k notebooku na příležitostné dívání, nemám to jako HTPC apod. Jen jsem spíš chtěl říct, že s těmi 2 MUXy není problém, myslím, že můžeš objednat prakticky cokoli se 2 tunery (a BDA drivery pro DVBViewer). V době možnosti vrácení do 14 dnů opravdu není žádný problém, přesně na tohle ta lhůta je.
Ten můj tuner byl jen příklad, že explicitní neuvedení to informace nic neznamená a nijak ho nechválím (ani nekritizuji).
Retiree (659)|3.11.2015 12:46
Mám a používám oba zde zmiňované tunery (Evolveo a LV52T). Samozřejmě plné využití všech rozšířených funkcí závisí na použité aplikaci, používám W10 64Pro, upgrade z W8.1 i čistá instalace po W7, samozřejmě DVBV Pro a RS... Nikdy žádný (větší) problém pod W7, W8, W10.....