Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

intel dostava na pr*el?

stranger (96)|25.6.2005 23:03
Ja se v tomhle chovam naprosto bezpaterne. Kdyz kupuju comp(pro sebe) a je v tu dobu na koni Intel, koupim Intel, kdyz je na koni AMD, koupim AMD.
P.S.Uplnej zbytecnej flame, at zije flame!
Ivo Mašek (10205)|25.6.2005 23:34
s p3, nejhorsi cpu jaky kdy intelove vyrobili...
Pentia_3 Tualatiny patřily mezi nejlepší CPU, co Intel vyrobil. Už běžela výroba prvních P_4 a zároveň se připravovala P_3 Tualatin 1,6GHz. Nakonec k tomu nedošlo, Intel rychle stáhnul P_3 1,4GHz, protože nikdo nechtěl ty první P_4. Oni totiž byly horší, než poslední Tualatiny. Nakonec to přiznal i sám Intel.
clee (6592)|25.6.2005 23:38
ja srovnavam s amd (v tomhle pripade duron/puvodni athlon), to ze to posral intel me nejak nebere...
Libor (526)|26.6.2005 09:10
[quote]Tady v diskuzi fakt nemáš s AMD šanci - je to věru marná snaha... [/quote]

a víš , že je mi to úplně u pr..le
Pitomec (10211)|26.6.2005 09:41
[quote=Libor]a víš , že je mi to úplně u pr..le[/quote]
Moc u prdele ti to zrovna není, protože se tady pereš za AMD jako drak 9-) :-E :-E :-E
Libor (526)|26.6.2005 09:54
[quote=Pitomec][quote=Libor]a víš , že je mi to úplně u pr..le[/quote]
Moc u prdele ti to zrovna není, protože se tady pereš za AMD jako drak 9-) :-E :-E :-E[/quote]

někdo ty vaše bludy vyvracet musí, ale jinak mi věř, že je mi to opravdu u prdele, je to jenom počítač
Pitomec (10211)|26.6.2005 09:57
[quote=Libor]někdo ty vaše bludy vyvracet musí, ale jinak mi věř, že je mi to opravdu u prdele, je to jenom počítač[/quote]
Tak je vyvracej a přeju hodně štěstí :-E :-E :-E :-E :-E
exTNT (1421)|26.6.2005 10:08
clee
Super vlákno!
Už jenom dva příspěvky a diskuze o nesmrtelnosti chrousta se dostane na třetí stranu!!!
Akorát je to na mně nějak moc soft. :-E
:BB:
Pitomec (10211)|26.6.2005 10:13
Tady diskutují samý yntelygentní lidi, takže vulgarit se nedočkáš :-E
vlada (3470)|26.6.2005 11:24
Já bych nastolil otázku takhle:
Mam 20.000 a chci koupit počítač. Bude lepší s AMD nebo Intelem?
Já tvrdim, že počítač za stejnou cenu s procesorem od AMD bude výrazně výkonější. No a co se týká stability, bude to přibližně nastejno. Stabilita záleží daleko víc na SW než na HW. K HW chybam dojde málokdy, pokud kleknou widle, je to v 90% jejich vina (případně ovladačů), na HW se to svádět nedá.
A to je to o co mi jde. Pokud kupuju komp, chci mít nejvyšší výkon za nejmíň peněz. Proto volim AMD. Až mi to nabídne Intel, koupim si P4.
Pitomec (10211)|26.6.2005 11:30
[quote=vlada]Stabilita záleží daleko víc na SW než na HW. K HW chybam dojde málokdy, pokud kleknou widle, je to v 90% jejich vina (případně ovladačů), na HW se to svádět nedá.[/quote]
No to asi neznáš VIA shitsety apod. 9-)
Ivo Mašek (10205)|26.6.2005 11:32
Pročpak asi existují drahé produkty a levné produkty ?
Libor (526)|26.6.2005 11:43
[quote=Pitomec][quote=vlada]Stabilita záleží daleko víc na SW než na HW. K HW chybam dojde málokdy, pokud kleknou widle, je to v 90% jejich vina (případně ovladačů), na HW se to svádět nedá.[/quote]
No to asi neznáš VIA shitsety apod. 9-)[/quote]

no pro Intel jen Intel čipset, ale pro AMD je VIA v pohodě, vzhledem k tomu že jsi AMD viděl tak akorát na obrázku a VIA čipset nikdy neměl , tak plácáš typické intelácké bludy
Pitomec (10211)|26.6.2005 11:51
[quote=Libor]no pro Intel jen Intel čipset, ale pro AMD je VIA v pohodě, vzhledem k tomu že jsi AMD viděl tak akorát na obrázku a VIA čipset nikdy neměl , tak plácáš typické intelácké bludy[/quote]
A jak ty můžeš vědět, co já sem kdy měl nebo neměl? Nepadlo ti náhodou něco na budku, anebo je to komplex z toho, že seš zabořenej v kompu a furt něco reinstaluješ a ladíš (a stejně na ho*no, páč s VIA to bude drhnout ve 100% případů)...? 9-)
Libor (526)|26.6.2005 12:05
však jsi psal, že by jsi si AMD nikdy nekoupil, tak dedukuji, že i VIA čipset si nikdy neměl, protože na Intel bych si ho nekoupil ani já
jinak já osobně mám nForce3U, zabořenej v kompu nejsem, nic reinstalovávat a ladit nemusím, jestli to musíš ty, tak to neznamená , že to musí i jiní
Libor (526)|26.6.2005 12:07
však jsi psal, že by jsi si AMD nikdy nekoupil, tak dedukuji, že i VIA čipset si nikdy neměl, protože na Intel bych si ho nekoupil ani já
jinak já osobně mám nForce3U, zabořenej v kompu nejsem, nic reinstalovávat a ladit nemusím, jestli to musíš ty, tak to neznamená , že to musí i jiní
clee (6592)|26.6.2005 12:07
proc via? nejlepsi chipset pro amd je nforce, pravda trojkova verze neni uplne to pravy, ale nf2 a nf4 sou naprosta pohoda co se tyce stability a rychlosti, intel mel taky slaby chvilky, pamatuju si na boje s p2 350mhz na nejaky pochybny desce a prechod na k6-2 s deskou na ktery byla via apollo (fic va-503+ tusim) byl vysvobozenim, tenhle komp mam doted a facha jako web/fileserver, mozna si tu nekteri zdejsi pamatujou freakovskej dc hub, taky bezel na ty via zrude
stayman (12393)|26.6.2005 13:02
Tak ako som povedal, v skutocnosti som na vlastne oci nevidel lepsie PC ako si AMD pise tie 3600+ atd a to mam "len" 2800Hz PentiumHT, a dupel nie vsetky AMD do 2500+, teda do ery Bartonov, tam to bolo nieco hrozne, a navyse preto neverim vladovi, lebo Intel s 2500Hz ma uz FSB 133MHz (2400Hz boli este davnejsie so 100MHz FSB a iba so 128kB cache) a maju 256kB cache. Je pravda, ze susediace frekvencie v porovnani s roznymi jadrami mali nejaky sklz (kvoli sirsim pipeline), ale vacsinou to vykompezovali novsie chipsety/vacsie cache atd. AMD je mozno u tychto 64bit v celkom dobrej pozicii na trhu, akceptuju ich uz aj servery a pracovne stacnice roznych znaciek, ale vzhladom aj na rozne chipsety atd, to bude VZDY len a len kompromis. Pri kvalite/nekompromisnom rieseni sa na nejakych 10-20% rozdielu ceny nepozera, to je bohuzial fakt. :-)
clee (6592)|26.6.2005 13:12
tak nejlepsi je opteron, ale to sme trochu nekde jinde (prave ty se davaji do serveru, xeony muzou jit srat), obyc a64 je max 4000+ (san diego-2.4GHz, 1GHz HT, podpora SSE3, 90nm)
wencaS (853)|26.6.2005 13:15
at tak, nebo tak, nakonec z toho bude stejne chip do terminatora. :-E :-E
Pitomec (10211)|26.6.2005 15:48
[quote=Libor]však jsi psal, že by jsi si AMD nikdy nekoupil, tak dedukuji, že i VIA čipset si nikdy neměl, protože na Intel bych si ho nekoupil ani já
jinak já osobně mám nForce3U, zabořenej v kompu nejsem, nic reinstalovávat a ladit nemusím, jestli to musíš ty, tak to neznamená , že to musí i jiní[/quote]
A to si podle tebe musí člověk všechno kupovat? Měl by sis dát rychle studenou sprchu, abys tady nepsal takový šílený snůšky nesmyslů... 9-)
clee (6592)|26.6.2005 16:06
no vsechno ne, ale jak pak muzes srovnavat dve platformy kdyz tvrdis ze jednu z nich by sis nekoupil, ted netvrd ze tak jednas podle netovejch recenzi, cim by sis solidne protirecil :-E
Libor (526)|26.6.2005 16:21
[quote=clee]no vsechno ne, ale jak pak muzes srovnavat dve platformy kdyz tvrdis ze jednu z nich by sis nekoupil, ted netvrd ze tak jednas podle netovejch recenzi, cim by sis solidne protirecil :-E[/quote]

no líp bych to nenapsal, já přeci nikomu nevnucuji, co si má koupit, či jaká platforma je lepší, vždyť ony ty počítače jsou na obou platformách tak výkonné, že je to pomalu jedno, ale jak někdo může o něčem tvrdit, že je to shit a ani to nikdy neměl
VIA má špatnou pověst z dob KT133, ale jejich současné čipsety jsou dobré, osobně ale preferuji spíš nForce
clee (6592)|26.6.2005 16:27
presne, nforce4 pro amd; 955 nebo 925xe pro intel, pak uz jen zvolit vhodny pameti a cpu, jdou postavit temer shodne vykonny sestavy, rozdil bude v jen cene, no a co se tyce opravdu profesionalniho videa (zadny strejchovani pro lokalni kabel nebo toceni svateb) tak tu je MAC
Milosbb (889)|26.6.2005 16:48
[quote=Pitomec]A to si podle tebe musí člověk všechno kupovat? Měl by sis dát rychle studenou sprchu, abys tady nepsal takový šílený snůšky nesmyslů... 9-)[/quote]


No vsak to su tvoje rady, kupovat a kupovat a kupovat (Canopus), tvoja jedina rada pre vsetkych je "kup si". 9-)

Inak ja mam ten shitset VIA Apollo a som z toho na sracky. Za cele dva roky, co mam comp, mi spadol do BSOD az jeden krat, aj to bolo zasluhou ovladaca grafiky 9-) 9-) 9-). A to mam v compe bordelu ako na smetisku, vratane roznych kodekov a kodekpackov a cca 30 demoverzii roznych hier, ktore si tam nainstaloval moj syn. No nieco hrozne, tie shitsety VIA, takmer ziadne problemy. :-D Budem si to asi musiet mrsknut, lebo tento stav bez problemov je otrasny. :-D :-D :-D

---------------------
AMD Intel AMD Intel AMD Intel AMD Intel AMD Intel AMD Intel

Este stale vas to bavi ? Kupte si gulickove pocitadlo a ste bez problemov
Pitomec (10211)|26.6.2005 17:02
[quote=clee]no vsechno ne, ale jak pak muzes srovnavat dve platformy kdyz tvrdis ze jednu z nich by sis nekoupil, ted netvrd ze tak jednas podle netovejch recenzi, cim by sis solidne protirecil :-E[/quote]
Tak koukám, že by jste si do té sprchy měli vlézt oba... :-E
clee (6592)|26.6.2005 17:04
chjo a ja cekal neco aspon vtipnyho kdyz uz ne racionalniho :-I :-D
Pitomec (10211)|26.6.2005 17:07
[quote=Milosbb]No vsak to su tvoje rady, kupovat a kupovat a kupovat (Canopus), tvoja jedina rada pre vsetkych je "kup si". 9-)

Inak ja mam ten shitset VIA Apollo a som z toho na sracky. Za cele dva roky, co mam comp, mi spadol do BSOD az jeden krat, aj to bolo zasluhou ovladaca grafiky 9-) 9-) 9-). A to mam v compe bordelu ako na smetisku, vratane roznych kodekov a kodekpackov a cca 30 demoverzii roznych hier, ktore si tam nainstaloval moj syn. No nieco hrozne, tie shitsety VIA, takmer ziadne problemy. :-D Budem si to asi musiet mrsknut, lebo tento stav bez problemov je otrasny. :-D :-D :-D

---------------------
AMD Intel AMD Intel AMD Intel AMD Intel AMD Intel AMD Intel

Este stale vas to bavi ? Kupte si gulickove pocitadlo a ste bez problemov[/quote]
Samozřejmě, že to je moje rada "kupovat si". Ale to ještě neznamená, že člověk musí mít nutně všechno koupený, aby věděl, jak se co chová. Zvlášť v případě, že už mu pár desítek kompů prošlo rukama :-E

Jinak tvoje pohádky o tom, jak si představuješ, že by to mělo s VIA vypadat, jsou napsaný krásně, ale bohužel pro tebe mají k realitě sakra daleko... 9-)
Milosbb (889)|26.6.2005 18:39
VIA,VIA SLOVAKIA :-D

To je nieco hrozne, mat doma pocitac, ktory sa nechce pokazit. :((
vOid (181)|26.6.2005 22:06
blbost, via neni vubec spatna, proslo me pod rukama x komplu, sam na tom jedu na stejnym pc 2 roky (MSI KT6 LSR-jasne dnes je to low end) a bezproblemu, parkrat bsod (do 5-7 bych se vesel, rozhodne za to z 95% deska s via chipsetem nemohla) - individualni, zalezi co na tom pc taky delas, nemam duvod menit, zavrhovat viu je nesmysl, nforce je o neco lepsi, ale taky trochu priplatit, ale jak sem rekl, nemam duvod menit

via nema bezvadnou minulost, vyrobce desek jako PC Chips (s KT 133kou) a podobny šunty tomu jeste dopomohly...
to je muj nazor
2 pitomec: taky nechapu, proc to tak krvelacne pomlouvas 9-) :-(
vlada (3470)|26.6.2005 22:32
vOid
Vy nevíte že Pitomec pracuje v PR pro Intel a Canopus?
Stayman zase pro Sony a Microsoft.
Já zase pracuju pro Matrošku a Avisynth, akorát mi za to neplatí.

Přiznejte se taky, vy ostatní :-E
clee (6592)|26.6.2005 22:34
budvar a british american tobbacco :-E
jojto (865)|26.6.2005 22:36
Postavil som komp znamenu (P4 530J Asus 915P, 512Kingston,450W Enermax...) a za dva tyzdne mi volal 4x, ze je to nestabilny sunt, ze intel je totalne nestabilne a nevykonne hovno. Ten blb to mal plne sraciek, XXX Barov, trojanov a softu o ktorom som v zivote nic nepocul. :(( . Osobne idem na Durone 818 a KT133A a nemam ziaden problem. Enkodujem (to je ale doba :-D ), palim, warezujem, sexujem a sosam vsetko co vidim. LUDKOVIA, NAJPRV SI UVEDOMTE NACO CHCETE POCITAC, AKO SA V NOM VYZNATE A POTOM SA ROZHODUJTE

CLEE
Pokial ma pamat neklame tak si tu asi pred 3/4 rokom uvadzal zostavu na,ktoru prechadzas (P4) a svoje PC si chcel dat brachovy. Nemam dôkazy, ale ja nezabudam. :-D :BB:
Pitomec (10211)|26.6.2005 22:49
[quote=vOid]via nema bezvadnou minulost[/quote]
VIA nemá ani bezvadnou současnost a dost pochybuju, že v budoucnu tomu bude jinak... :-I
clee (6592)|26.6.2005 22:53
no ano to je pravda, sestavu (ne uplne stejnou, cpu a grafika je o neco slabsi nez sem chtel) mam, bartona mam taky plus jeste k6-2 400MHz a notasa, bratr nakonec dostal pc od rodicu, coz je ale uplne jedno, takhle mam 4 ruzny platformy - intel+intel, amd+nforce2, amd+via a centrino takze sem schopnej porovnavat...
jojto (865)|26.6.2005 22:57
[quote=clee]no ano to je pravda, sestavu (ne uplne stejnou, cpu a grafika je o neco slabsi nez sem chtel) mam, bartona mam taky plus jeste k6-2 400MHz a notasa, bratr nakonec dostal pc od rodicu, coz je ale uplne jedno, takhle mam 4 ruzny platformy - intel+intel, amd+nforce2, amd+via a centrino takze sem schopnej porovnavat...[/quote]

Ale ty si chcel P4 ......PRECO....iba pred necelym rokom. :-E
clee (6592)|26.6.2005 23:00
neumis cist ci co? pisu ze sestavu (p4) mam, bartona TAKY, k6 a notasa :-)
exTNT (1421)|27.6.2005 00:09
Tak šup, softíci, ještě dva kousky a jste na čtvrtý stránce... :-E :-E :-E
mirekv (7169)|27.6.2005 00:11
exTNT
jo?
mirekv (7169)|27.6.2005 00:12
exTNT
ještě jednou: jo?
mirekv (7169)|27.6.2005 00:13
exTNT
takže nic.
mirekv (7169)|27.6.2005 00:14
exTNT
ale jo! :BB: :BB: :BB:
exTNT (1421)|27.6.2005 00:17
mirekv

:BB: :BB: :BB:
:-E :-E :-E
clee (6592)|27.6.2005 00:24
fuj posthunting :-)
jopein (450)|27.6.2005 06:57
Tak to jsem nevěděl, ale našel jsem to ve wikipédii :-E
Pro stejně lamoidní typy jako já:
Posthunter je každý, kdo reaguje na veškeré nové zprávy, někteří jsou vítáni někteří ne. Jsou schopní posthunteři, kteří nepostují off-topics a snaží se vést smyslu plnou konverzaci, jsou tu bohužel i lidé, kteří pouze sbírají postbody. Ohledně posthuntingu jsme bezmocní.
Další věc je "flooding", nepleťme si se spamem (nevyžádaná reklama), flooder je člověk, který fórum zahlcuje tou samou hláškou, tím samým topicem. Takováto aktivita je zcela jednoduše odhalitelná a řešitelná.
mirekv (7169)|27.6.2005 07:06
[quote=clee]fuj posthunting :-)[/quote]
jj, tak tak! :-E
exTNT (1421)|27.6.2005 11:22
njn, když tohle vlákno se prostě fakticky dopředu nepohne ani o milimetr, akorát bude narůstat do dýlky a prd z toho. Zastánci Intelu budou hájit Intel, zastánci AMD budou hájit AMD, ale ani jeden z těch táborů nepřesvědčí nikoho z toho druhýho.
Já třeba mám doma AMD a na pracovních kompech jsem měl prakticky vždycky Intel a obojí má svoje pro a proti. A jak psal myslím vlada, i pro mě je nejdůležitější poměr cena/výkon, takže za svý si halt budu zatím dál kupovat AMD.
Navíc od té doby, co jsem vyměnil neznačkový paměti za Kingstony, mám na čipový sadě VIA KT600 s Bartonem 3200+ stoprocentně stabilní systém, takže nemám důvod si stěžovat. I když teď ještě uvažuju o poslední možný "plastice" - vyměnit MB za nějakou, která podporuje dual channel, nic dalšího už na socketu A nevymyslím. A zatím podle všech info, co jsem čet, je mírně líp hodnocená VIA KT880 (omlouvám se všem zastáncům nVidie...).
No a pak už jenom nastřádat na upgrade na AMD 64. :-) Prostě mi přijde, že pořídit systém se stejnými parametry od Intelu by bylo zbytečně dražší a nic zvlášního by mi to nepřineslo.
mirekv (7169)|27.6.2005 11:25
exTNT
No vidíš, já jsem zastáncem Intelu a mám AMD! :-D
Libor (526)|27.6.2005 11:29
nečekal bych od duálu na socket A platfomě nějaký viditelný nárůst výkonu, přechod KT600-KT880/nForce2 je podle mě zbytečný, i když fošny na s.A jsou za pár babek, jen bych upozornil na to, že ne všichni výrobci na KT880 dali PCI/AGP lock
na tvém místě bych spíš šetřil kačáky na budoucí upgrade a je jedno jestli A64 nebo PIV
exTNT (1421)|27.6.2005 11:53
Libor
já vím, přemejšlel jsem o tom docela dost, ale říkám si: stejně si novej komp pořídím tak nejdřív za rok, s KT880 by to už v podstatě bylo maximum, co je na týhle platformě možný a ta deska, o který uvažuju je buďto Asus za asi 1650 nebo MSI za 1890, přičemž paradoxně zkušenosti s tím Asusem jsou spíš horší (sice má 4 sloty na paměti, což se mi docela líbí, ale zase mi zatím 1024 RAM stačí a v různejch diskuzích si na něj BFU dost stěžujou).
A chtěl bych si ten rozdíl s dual channelem vyzkoušet na vlastní kůži, taky si myslím, že to nebude žádnej řev, ale za ty prachy - proč ne? :-)
Jinak teď mám propustnost pamětí (nic nemám přetaktovaný) při čtení 2553 MB/s a při zápisu 747 MB/s, ten duál by to snad mohl o kousek zvednout, ale zatím jsem nenašel nikde objektivní porovnání.