Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber 48" TV pre rodicov

jairocon (18)|28.10.2015 15:30
Dobry den,

otec bude mat coskoro 65tku a tak by som mu rad kupil novu telku. Rodicia maju stale nejaku staru CRT telku, ale uz su s nou nespokojni.

Bol som popozerat aj v okay aj v datarte... no v spleti modelov sa nejako velmi nevyznam. Najprv teda co asi od tej telky ocakavam:

- nemusi to byt smart (pochybujem, ze by to malo u rodicov vyuzitie)
- malo by to mat dobre kmitocty -- toto je takpovediac mozno blbe ocakavanie, ale otec sa casto stazuje, ze po dlhsom pozerani na telku ho bolia oci... samozrejme porovnavat Hz tej starej CRT telky a nejakej novej LED asi je blbost... ale tak cital som niekde, ze sa mam snazit, aby to malo aspon 100 MHz (az na to, ze castokrat sa k tomuto infu ani nedopatram).
- myslim, ze velkost 48-49 by bola pre nich tak akurat... ja mam doma starsiu panasonic 46 plazmu, takze podla toho sudim
- myslim, ze vacsinu TV programov maju v SD kvalite - tak dufam, ze ta telka to ako-tak zvladne

Na co telku pouzivaju?
- maju magio box (televizia cez dsl)
- maju/mali aj skylink
Pozeranie filmov z USB myslim, ze nehrozi. Pozeranie fotiek mozno sem-tam ked pride mladsie osadenstvo na navstevu. Internet v telke asi nula bodov, na to maju vo vedlajsej izbe pocitac.


Takze nasiel som lacnejsie varianty:
Samsung UE48J5100 - cena okolo 460 EUR. Neviem zistit kolko Hz to ma. Len spominaju PQI 200. Na alze pisu CMR 200. Vzhladom na cenu to ale asi bude len 50Hz panel. Neni smart - cize nizsia cena (co je fajn). Nema sat tuner, co by mozno na ten skylink bol plus, ale nasi maju skylink box, takze to je ok. Nema specificky vypisany DVB-T2 tuner, takze to asi nebude pripravene na zmenu v dvb-t vysielani, aj ked to este asi par rokov bude trvat (takze to nie je velmi podstatne).

Drahsie varianty:
Samsung UE48H6400 - cena okolo 600 EUR, 3D model (tu by mala byt zevraj zarucena aspon ta 100 Hz frekvencia). Je to tusim minulorocny model. Nema asi T2 tuner a nema ani sat tuner. Sice o smart funkcie ani 3D nestojim, ale mozno tych 140 EUR extra by stalo za lepsi obraz nez ten lacnejsi J5100 samsung.
Samsung UE48H6470 - cena tiez okolo 650 EUR - tiez 3D model (vyberam opat pre to, ze by mala byt zarucena aspon 100 Hz). CMR 400. Ma aj sat tuner, co moze byt plus. Otazne je, ci stoji ten rozdiel ~200 EUR (5200 czk) za to v kvalite obrazu oproti modelu J5100. Ked ani 3D ani smart funkcie rodicia nevyuziju.
Samsung UE48JU6072 - cena okolo 670 EUR - ultra HD model, CMR 800. Neviem ci to ma vobec vyznam kupovat, ked nasi budu mat len par full-hd programov... toto sa mi zda primoc pre nich. Ma to aj T2 a sat tuner.

No a este som obzeral aj LGcka.

Lacnejsie:
LG 49LF510V - cena okolo 439 EUR, najlacnejsi, neni SMART, ale ma asi len 50Hz panel. Ma aj sat tuner, celkom bonus v tejto cenovej kategorii. Je to lacna telka, kvalita asi bude odpovedat cene.
Drahsie:
LG 49LF630V - cena okolo 570 EUR, neviem zistit kolko ma Hz. Ma t2 aj s2 tuner, je smart co nepotrebujem... recenzie na obraz nie su prave najlepsie.
LG 49LF631V - cena okolo 590 EUR, opat neviem kolko ma Hz, ani cim sa odlisuje od 630V... skoro ziadne recenzie...


Tak neviem, tie LGcka ma nepresvedcili nejako... samsungy (mozno som fakt masirovany reklamami) mi vyzeraju akosi lepsie... asi rozhodujem medzi J5100 a H6470 modelmi. Nemam problem si priplatit - ale zas nech zbytocne neplatim za nieco co nikdy nebude vyuzite...

Ak mozte poradit - budem velmi rad!
vivid.sk (11472)|28.10.2015 22:10
V skratke:
z toho co si vybral ma zmysel uvazovat len o: 48H64xx. Vsetko ostatne mozes vyskrktnut :) Ak mas zaujem o satelitny tuner, tak H6470, ak nie, zober lacnejsiu H6400.

[QUOTE=jairocon;517180]...ale otec sa casto stazuje, ze po dlhsom pozerani na telku ho bolia oci..[/QUOTE]
Pri 50Hz CRT sa netreba divit. Novy model sice bude blikat tiez (100/120Hz, podla nastavenia intenzity podsvietenia), ale je to beznym okom neviditelne a na rozdiel od CRT, neobtazujuce.