Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR BS785 a Skylink hd programy len na 12109

Fero99 (7)|23.10.2015 22:35
ahojte, ma z vas niekto skusenosti s prijimacom Panasonic DMR BS785 (soft. version 1.40)???
- nefunguju mi takmer vsetky hd kanaly skylinku (okrem kmitoctu 12109, ktory bol kedysi prave problemom pri panasonicu...)
- karta Skylink Irdeto ice, citacka Irdeto cryptoworks eurocam smardtv (cervena)
- kanaly su naladene spravne, spustia sa, ale po par minutach vypadnu, po znovuvlozeni modulu s kartou nabehnu znova, a opat vypadnu...
- technik skylinku tvrdi, ze ide o softvare chybu prijimaca, nakolko v inom prijimaci bezal modul s kartou bez chyby
- skusal som aj manualne ladenie, ziadna zmena
Dagy2 (3153)|24.10.2015 10:21
Hm, tento panazázrak techniky sa tu riešil už pomerne dávno. Vtedy bol problém ako píšeš s prvým "problematickým" TP u skylinku. Odvtedy pribudlo plno ešte problematickejších TP -nízké FEC, SR29500, 29900, bitrate 66.6 a pod.
Takže zrejme niečo nestíha. Môže to byť modul - resp. kombinácia modul/prijímač. Skús iný modul napr. Technisat Technicrypt IRD alebo SMIT alebo Neotion. Ak nepôjde žiadny tak je to zrejme definitívny koniec.

inak u mňa aj u kolegov tu z fora stále v pohode bežia najstaršie technisat cryptoworks moduly s ice kartami.

ešte dotaz na záver:
- podľa popisu idú u teba všetky SD programy. akú kvalitu ti ukazuje teplomer na týchto TP?
- akú kvalitu ukazuje teplomer na HD 12109 ?
- predpokladám, že u ostatných TP ti ukazuje teplomer silu ale kvalita je 0
Fero99 (7)|24.10.2015 10:50
vdaka za typy

- v servise boli skusane aj ine moduly, skor tie certifikovane so Skylinkom, neuspesne, ale ked moj modul s kartou dali do ineho zariadenia, to fungovalo
- s tymi sd kanalmi je to tiez vselijake, napr. CT1 na TP 12363 nenabehne, pricom kv. signalu je 60% a sila 65%, ale CT1 HD nabehne, no vypadne, je to ten isty signal
- u TP 12109 je kv. signalu 70%, sila 90%
- este napr. Markizu HD naladi aj na TP 12363, ta vsak pravdaze nejde, len ta na 12109
- su to tie iste signaly, ktore pouzivam na inom prijimaci zn. Thomson, tam bezi vsetko, to je ale asi uplne iny pripad
Dagy2 (3153)|24.10.2015 17:51
Feri, máš v tom trochu bordel.
1/ Servis snáď vedel čo skúša, ale predsa aké má rozhranie ten zázrak? CI alebo CI+.
Certifikované moduly zrejme v rozhraní CI nepôjdu.
Ak tvoj modul s kartou išiel v inom zariadení tak overili len to, že na karte máš predplatené všetko a je funkčná.

2/ Na 12363 sú síce kanály CT1/SD, CT2/SD, MarkizaHD ale tieto programy nie sú súčasťou Skylink, takže ak používaš kartu Skylink nemôžu ti fungovať. Aj keď máš na nich plný signál aj kvalitu.

3/ ak máš na 12363 kvalitu 60% (je to síce len v % a každý takýto obyčajný prijímač ukazuje úplne inak) a 12109 70% tak by som ešte skúsil niečo urobiť s parabolou.
A/ akú veľkosť máš parabolu?
B/ aké zapojenie? single LNB, twin LNB, monoblock, viacero LNB. Ak áno, je parabola nasmerovaná na 23.5E alebo inú družicu ?
C/ koax - aká vzdialenosť a "staroba" kábla ?

ak je toto všetko OK, tak proste Panasonic zrejme nestíha vysoké SR a bitrate na HD transpondéroch skylinku.
Máš to nový prístroj ?
Fero99 (7)|25.10.2015 00:10
ano, mam v tom trocha bordel, ale doteraz som vzdy naladil vsetko potrebne, od Homecastu, cez Amiko, Thomson... tento panzazrak vsak bude mat nejaky definitivny problem, inak by mi ho nepredal povodny majitel za par supov, ale ked som sa ho pytal na hd kanaly, tak nevedel mi s tym pomoct (?), ze ho uz nepouzival davnejsie...

1. podla manualu je to CI modul (CAM+ Smart karta)
2. ano, je to jasne, CT1 je na 12525, opravil som to, ide, trocha nechapem, preco lezu medzi parametre Skylinku ine programy, ale je to nepodstatne teraz
3. s parabolou sa mozem pohrat, len to bude chciet cas
a. parabola 80cm
b. mam "motorcek", v panasonicu som nastavil one LNB (dalsie moznosti: minidiseqc, diseqc1.0), parabola je nasmerovana na 23.5E, inak by som nenastavil parametre skylinkovych programov
c. koax - vzdialenost cca 20m, kabel stary dobrych 10 rokov

pristroj bol kupeny na Slovensku v roku 2011 za 765eur :) , neviem... velmi malo odoziev je na ten pristroj, bud ho nikto nema, lebo je nanic, alebo funguje bezchybne, ze s nim nikto nema problem :) a nemusi nic riesit, z mojho pohladu bude asi nepouzitelny
Dagy2 (3153)|25.10.2015 08:07
než to poletí oknom ešte by som predsa len skúsil sa pohrať s tou parabolou. Možno pri vyššej kvalite signálu udrží obraz.
U Panasonicu vo väčšine myšlienka predbieha skutočnosť o desiatky rokov a to čo som od nich mal/mám nikdy nefungovalo poriadne, včetne podobného DVD rekordéra za 550 EUR (našťastie vrátený v záruke).
za 765EUR bolo možné aj v roku 2011 kúpiť dva iné vynikajúce prístroje. Preto zrejme veľa ľudí toto nevlastní. Nájdeš tu určite vlákno z minulosti (možno to bol predchádzajúci typ prístroja) - viem že si tu kolegovia dorábali na to ventilátorky aby to chodilo až nakoniec zistili že
A/ po zmene parametrov TP na horšie príjmové podmienky to prestalo chodiť
B/ panasonic ako obyčajne oklamal zákazníkov. V prípade BS tým, že dva tunery zapojil ako master/slave takže vedeli bežať len na jednej frekvencii. Súčasné pozeranie a nahrávanie teda áno ale len v rámci jednoho TP. Neviem či sa to týka aj BS785 alebo len BS750.
ako BD prehrávač je to trochu drahé (:

---------- Doplněno v 08:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:04 ----------
ešte dopním dve smutné vlákna. To prvé nemusíš čítať celé, stačí prvé 3÷4 príspevky a mená autorov a potom to druhé vlákno. sorry.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21120-Panasonic-DMR-BS850?highlight=BS850

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29824-Blu-ray-recorder-Panasonic-DMR-BS785S?highlight=BS785
Fero99 (7)|22.1.2016 22:25
Panasonic je Pán... takze zatial nic oknom nepoleti... ide to...
Dagy2 (3153)|25.1.2016 12:52
Tak díky za správu.

Nooo a ešte taká poznámka. Väčšinou tu ľudia dajú info ako to poriešili. Predpokladám, keďže si založil iné vlákno že do smeti letel nejaký ten CI-modul.
Ale inak nič. Tento prístroj je aj tak odsúdený na zánik takže by si odpoveďou ani nikomu moc nepomohol.
Ostrý obraz!
digitivi (215)|25.1.2016 13:44
Bohuzial, toto je vecou toho Panasonicu, nestiha to dekodovat. Stelovanie paraboly ani vymena modulov nemopoze. Bohuzial.
Ten stroj nema v nasich koncinach podporu od vyrobcu.
Fero99 (7)|16.2.2016 00:03
dodam k tomu iba:

1. irdeto eurocam cryptoworks NIE (predam, kto ma zaujem... a vie, ze mu pojde)
2. skylink ready irdeto smit ANO