Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma a Miracast HDMI stick - nefunguje

IcePlanet (6)|22.10.2015 08:30
Ahojte

Narazil som na zvlasny problem a nepodarilo sa mi nikde najst riesenie. Bud neviem spravne polozit dotaz na google, alebo tento problem nieje zas tak casty. Preto sa chcem spytat ci sa s tymto uz niekto nestretol a nema nejake skusenosti, tip co by sa este dalo skusit.

Mame doma postarsiu plazmu, ale vyhovuje nam. Na zaklade skusenosti zo "Smart TV" sme sa zhodli ze jedina funkcia ktora nas zaujima a ktoru by sme chceli je Miracast (DLNA a podobne niesu predmetom dotazu). Takze som zakupil HDMI stick ktory vie miracast. Nema to ziaden obchodny nazov, HDMI stick ktory ma antenku a na sebe napis Miracast.

PROBLEM: Ked ho zasuniem do TV tak TV hlasi NO SIGNAL.

CO SOM UZ VYSKUSAL:
- Ked ho zasuniem do monitoru tak bez problemov funguje, zobrazuje cakanie na mobil, mobil sa pripoji z obraz sa zrkadli
- Ked ho zasuniem do TV tak TV pise NO SIGNAL ale mobil sa pripoji a tvrdi ze zrkadli obraz (na TV je nadalej NO SIGNAL)
- Stick do HDMI portu dosadne spravne, kontakt je dobry
- HDMI port sa bezne pouziva na signal zo satelitneho prijimaca, DVD, Notebooku a z pocitaca, takze je overene ze tento HDMI port funguje, skusal som aj druhy HDMI port a ten tiez funguje pre PC aj pre SAT ale pre HDMI stick nie
- aby som vylucil problem s hdmi portom (dosadnutie rozhrania stick/port) kupil som este "spojku" (kus plastu s dvomi female hdmi konektormi), pustil TV a SAT (spojene HDMI kablom, obraz ide) vytiahol kabel zo SAT, do spojky z jednej strany zapojil HDMI stick a z druhej ten vytiahnuty kabel (ktory bol druhou stranou stale v TV) a zase NO SIGNAL.
- postup v predchadzajucom bode som presne tak isto zopakoval iba namiesto TV bol pripojeny monitor a na monitore naskocil obraz z HDMI sticku
- vsetky body vyssie som vyskusal celkovo s 3 HDMI kablami a vysledok bol vzdy rovnaky

ZAVER: V monitore ten HDMI stick funguje vzdy a v TV nikdy.

DOTAZ: Netusi niekto kde by mohol byt problem? Stretol sa niekto z tymto? Ako to vyriesil? Pouzil som ten isty kabel, tie iste zdroje signalu... Jedine co ma logicky napada je zavada alebo "nekompatibilita" HDMI portu. O "nekompatibilite" som vsak nikde nenasiel zmienku a zavada ktora by sa prejavovala tak ze by logicky rozlisovala co je pripojene na konci kabla mi pride nanajvys podivna.

Diky za rady P
RoPo (6061)|22.10.2015 13:34
Problém s nastavením rozlišení - handsahke mezi stickem a TV.
Píšeš, že máš postarší plazmu. Je HD ready nebo FullHD? Jaké má rozlišení, pokud je HD ready?

Problém je, že TV je tak stará, že si se stickem nedokáže korektně domluvit rozlišení nebo stick neumí rozlišení, které TV podporuje.

Je to běžná věc, toto chování - nové zařízení připojené ke staršímu zařízení.
Ověři si podporované rozlišení na sticku a na TV.

Zkus na sticku nastavit pevné rozlišení, které TV umí a ne "auto". Pokud tedy toto stick umožňuje nastavit.
IcePlanet (6)|22.10.2015 14:02
Fyzicke rozlisenie plazmy je 1366×768 a je oznacena ako HD (bola kupovana v dobe kedy sa este rozlisovanie HD a Full HD nepouzivalo).
Myslel som si ze je to rozlisenim, ale mam k tomu nasledove pozorovania:
- sat prijimac tvrdi ze do TV posiela 1080p (nemam ho ako skontrolovat, ale v nastaveni je to takto oznacene, TV nijako nezobrazuje kvalitu prijimaneho signalu)
- Notebook po pripojini k TV prepina na rozlisenie 1920x1140 (co som inde este nevydel, ale funguje to akurat je par pixelov zospodu/zvrchu odrezanych, manualne prepnutie rozlisenia nieje mozne)
- HDMI stick na sebe nema ziadne tlacitko, nema ziadne nastavenie ani admin rozhranie, proste sa pripoji a ukazuje ze caka na mobil, ked sa pripoji mobil zobrazuje obrazovku mobilu
- Ked pripojim telefon s MHL tak ukazuje ze do HDMI posiela 1080p (ale zase nemam ako skontrolovat, iba v nastaveni je to ako oznacena moznost
- Raspberry PI 2 vysiela do HDMI 1920x1080 a obraz mam ked som ho prepol do 2560x1440 tak sa obraz stratil (nedokazem zistit ci chybou RPI alebo TV, pretoze na monitore ktory je ale fyzicky 1920x1080 bola situacia identicka a ine testovacie zariadenie nemam)
- Na pocitaci mam natvrdo nastavene 1920x1080 a tiez sa obraz zobrazuje

Na zaklade tohoto som bol doteraz presvedceny ze televizor zvlada 1080p. Je mozne to nejako naozaj exaktne overit? V pripade ze to HDMI stick neumoznuje nastavit rozlisenie (ako ze ten moj neumoznuje) existuje nejaky "prevodnik"?
IcePlanet (6)|22.10.2015 14:24
Este som skontroloval manual k TV a tam sa pise v technickych udajoch k casti SCREEN: Resolution: 1366 x 768 a v casti CONNECTIVITY: 2 HDMI
Ked som hladal niekde v manuali zmienku 1080p tak som ju nasiel na JEDINOM mieste kde popisuju funkciu PHASE (mala by eliminovat 'trasenie' obrazu, nikdy sme ju nepouzili) kde sa pise:
It’s not available to use Phase, Clock function in COMPONENT (480i/480p/576i/576p/720p/1080i), HDMI (480p/576p/720p/1080i/1080p(except VGA Models)). Co nieje ziadne priame potvrdenie, ani vyvratenie podpory 1080p...
Potom som este nasiel "servisny" manual kde je zoznam podporovanych rezimov a pise sa tam:
Component: 480i/576i; 480p/576p; 720p/1080i
HDMI: 480p/576p; 720p/1080i; 1080p
Dalej sa tam uvadzaju vsetky podporovane rozlisenia, viz tento obrazok: http://jpeg.cz/obrazek/eCeQ kde sa jasne 1920x1080 uvadza, ale zase sa tam nepise ci i alebo p

Takze podla vsetkeho by to malo podporovat 1080p aj 1080i (neviem co ine by este ten HDMI stick mohol vysielat).
KamilZ (10277)|22.10.2015 14:39
Nebylo by jednodušší napsat přesný typ Tvé TV? :-) Nemá starší označení "HD Ready"?
IcePlanet (6)|22.10.2015 15:45
Samozrejme bolo :-) Sorry
Jedna sa o LG 50PC55. Bohuzial typ Miracast HDMI dongle nenapisem pretoze okrem napisu Miracast na tom naozaj ziaden text nieje, ale vypada to asi takto: http://img.sbazar.cz/big/201506/2917/86/5591824a8623d2dedd330100.jpg
Ako hovorim v tej dobe este neboli take tie HD ready, Full HD a podobne, existovalo HD a SD a to bolo vsetko. Inak navod k TV je tu (neviem ci link je trvaly): http://www.lg.com/cz/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC_ID=KROWM000161752&what=MANUAL&fromSystem=LG.COM&fileId=KROWM000161752.pdf&ORIGINAL_NAME_b1_a1=eng.pdf a na strane 35 je ta tabulka ktorej screenshot som vlozil v predchadzajucom prispevku.

Inak este k HD ready: Nikde som nenasiel ziadnu specifikaciu HD ready a domnievam sa ze sa jedna iba o marketingove pomenovanie, pretoze v skutocnosti su dolezite 2 hlavne parametre:
- Skutocne rozlisenie obrazovky
- Rozlisenia akceptovane na jednotlivych vstupoch

Oboje som sa snazil dohladat a zmienujem v predchadzajucom prispevku
KamilZ (10277)|22.10.2015 17:40
Ano ,HD Ready je jen marteting a je to přesně to, co píšeš. Tzn. na vstupech akceptuje 1080p, ale zobrazuje méně, nejčastěji 720p. Nicméně ten vstup v 1080p to zpracovat dokáže. Jestli máš tak starou TV, tak to opravdu může být nekompatibilita. Podle návodu (http://www.lg.com/cz/podpora-vyrobek/lg-50PC55 , strana 22) by 1080p měla podporovat a děláš vše správně.

Zkus ještě Chromecast přepnout do 720p, ale asi to jde bohužel jen při streamování z browseru (nevím, nemám ho, ale zkus to):
1) Install the chromecast extension to google chrome.
2) Click the cast icon on the top right of the chrome browser.
3) Select "Options"
4) In "Tab Casting Quality", select 720p.
http://www.cnet.com/how-to/tips-and-tricks-to-improve-your-chromecast-experience/

PS: Ono tuším neexistuje ani Full HD, to je také jen módní značení. Existuje pouze HD a to je 1080p.
IcePlanet (6)|23.10.2015 07:50
Dik za radu, ale nemam Chromecast. Vypada to sice podobne, ale je to HDMI stick ktory podporuje Miracast a nema ziadne nastavenie. Ked ho spustim tak iba na pripojenom monitore (na TV nefunguje) zobrazi ze caka na mobil a svoj nazov. Nasledne ked dam na ttelefone screen sharing tak mi ho ukaze ako dostupne zariadenie a mozem na neho zrkadlit obrazovku z telefonu. Bohuzial som nenasiel ziadne nastavenie, alebo akekolvek ine moznosti ako zmenit vystup.

V medzicase som este cital nieco o DCC signaloch v HDMI a vraj je mozne ich umelo pridavat/odoberat pretoze niektore zariadenia na nich trvaju a niektore ich naopak nevysielaju. Vie niekto nieco o tomto?
KamilZ (10277)|23.10.2015 08:54
Co máš přesně za ten HDMI dongle?
[QUOTE=IcePlanet;517026]vraj je mozne ich umelo pridavat/odoberat[/QUOTE]To si nemyslím, bylo by to možné jen aktualizací firmware, nebo nějakým mezikusem/filtrem, ale to by byla snad i levnější nová TV (kterou by jsi si zasloužil) :-)
IcePlanet (6)|23.10.2015 11:16
Viz link vyssie, nema to ziadne meno ani vyrobne cislo, typ, je to len HDMI stick na ktorom je napisane MIRACAST a ma antenku.

Nova TV je kapitola sama o sebe ale uz pozeram asi 2 roky, predstavoval by som si nieco okolo 80" a ta cena je tam sialena, nehovoriac o tom ze sme mali doma vedla TV postaveny novy 4K panel (rovnakej uhlopriecky ako TV) a samozrejme ze tam je rozdiel vo vyssej ostrosti a spuste dalsich parametrov, ale pri 'normalnom' pozerani nieje tak velky aby odpodstatnil tie sialene ceny vacsich TV :-) A doma sa vsecia zhodli ze kupovat znovu 50" alebo 65" nebudeme, to zlepsienie nieje pre nas zas tak vyditelne.
Wintermute (265)|23.10.2015 13:06
Od boku - i když si psal, že nemáš informace o výrobci a modelu sticku, pokusil bych se být tebou znovu zapátrat jak jsou na tom podobná zařízení s podporou aktualizace firmware, jak se konfigurují, jakou aktualizační utilitu použít apod. Vím, že i čínští prodejci levnějších Miracast hraček často inzerují podporu aktualizace firmware, typ osazeného čipu atd.

Třeba u mého Microsoft WiDi/Miracast adaptéru je možnost provádět změny nastavení pomocí dodávané aplikace. Lze konfigurovat SSID název, PIN, overscan, aktualizovat firmware. To vše poté co se ke sticku z PC/notebooku připojím a začnu přenášet obraz.