Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Občasná ztráta DVB-T signálu

Neregistrovaný (0)|6.9.2015 10:14
Tazatel: Franta

Znění dotazu: Dobrý den. Prosím o radu. Bydlím v Olomouckém kraji.
Pro příjem slovenských multiplexů jsem zakoupil anténu FUBA - 902B nasměroval na Javořinu, dále mám starou síťovou anténu pro příjem multiplexů českých nasměrovanou na Olomouc. Signál obou sloučen slučovačem, pak zesílen zesilovačem AP-109e 23/28dB pak je zařazen napáječ zesilovače potom 4 kanálový rozdělovač pro 4 přijímače.
Dotaz:
Po instalaci mám výborný signál na všech přijímačích, všechny signalizace televizorů vykazjí 90-100% síly signálu a 90-100% kvality signálu. Někdy však dojde k chvilkovým výpadkům signálu např na 5-10 minut. Ne ale všech kanálech. Spíš jen na na vyšších kmitočtech. Signalizace všech TV pak ukazují např.90%síly ale žádnou kvalitu nebo žádnou sílu a žádnou kvalitu. V podkroví jsem také zjistil že zesilovač se silně zahřívá a nejde na něm ani udržet prst, jak je horký.
Myslíte, že může docházet k nějakým výpadkům kvůli přehřátí nebo je signál nějakým způsobem přebuzen?? Mám zkusit slabší zesilovač?? Co byste mi poradily??
Děkuji. Hezký den
RoPo (6061)|6.9.2015 11:59
Přehlcení/přebuzení vstupu zesilovaře nebo rozkmitání zesilovače díky silnému signálu nebo nekvalitnímu zesilovači. Špatné napájení zesilovače. Cokoliv... Je potřeba proměřit celou trasu. Zkus zesilovač vyhodit či vyměnit za jiný typ.
bastlir (3245)|10.9.2015 14:08
Z přebuzení se ti zesilovač nepřehřeje. Já to spíš vidím na zkrat na vstupu zesilovače, a tedy mě napadá, jestli ti z něj nejde šťáva pro napájení zesilovače v anténě. Druhá moznost může být nevhodný zdroj či vadný zesilovač. Jelikož přijímáš ze směru velkoměsta, nečtu nic o LTE filtru.
mirekv (7169)|11.9.2015 13:19
Zesilovač může být max. lehce vlažný, takže je vadný nebo má nevhodné napájení.

Edit: podle specifikace vidím, že jde o polský levný výrobek, tam bych se nedivil ničemu!