Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ADOBE PREMIERA 6,5 format dvd-video

imported_peters (5)|23.6.2005 10:12
Cauko ludia,
prosim vas vie mi niekto z vas poradit v adobe premiere, ako nastavit spravne nastavenie pre export filmu, na neskorsi format dvd-video???
plz poradte, dik
Whitejoker (616)|23.6.2005 13:07
DVD video je ve formátu MPEG-2.
Pokud to Prepiera umí (a proč ne, za ty prachy, že) - tak to vyexportuj přímo tak.
A možná má Premiera přímo profil na tvorbu DVD, zkus prohrabat nějké output optuions, nebo něco takového
Mike (617)|24.6.2005 08:18
Verze 6.5 neměla standardně MPEG-2 enkodér, ten se musel přikoupit, neby byl v nějakém rozšířeném balíku, takže je možný, že ho tam nemáš...
Premiere Pro 1.5 už má v sobě enkodér od MainConceptu
Rennno (134)|28.6.2005 11:33
Výborný je použít Canopus ProCoder. Ten se při instalaci nainstaluje i jako PlugIn do Premiery - viz. příspěvek:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=
clee (6592)|28.6.2005 13:57
moje 6.5 ma adobe mpeg encoder, ale nejsem si jistej jestli je to cista verze, jinak ten procoder....
stivik (28)|28.7.2005 13:05
Ahojte, prosím niekoho, ktor sa vyzná v ADOBE PREMIERE PRO, aby mi poradil.

Pred časom som si opatril pomerne výkonný PC na spracovenie videa, (P4/3,2; chipset 925X - HT; 2 GB RAM 533; video 256 MB na PCI-Expres; Plextor 716 A; SATA 200 GB...) kde som si preinštaloval všetky programy a medziiným aj PREMIERU. Problém nastal už v zachytávaní:
- signál z kamery CANON MV630i nedodával Timecode - alebo ho program nemohol rozoznať. Potom sa stávalo, že buď zobral celú pásku a aj keď som nastavil detekovanie scén, nič sa nedialo, alebo naopak roztrhol scénu aj tam, kde nemal. To lepenie potom je priamo divoká vec :-(((. Z ničoho nič potom povie, že "nemá signál z device = z kamery" a ja musím reštartovať kameru tak ako všetky iné hračky Billa Gatesa...
- Keď sa už podarí kameru uprosiť, aby som z nej niečo dostal, nastáva spracovanie. Kým je to len pás snímkov, je všetko v pohode, no keď sa to jedná už o takmer dvojhodinový film a človek na tom pracuje niekoľko hodín a pri AUTOSAVE jednoducho PREMIERA padne...! To je už potom na infarkt.
Prosím niekoho, kto vec pozná, aby mi poradil:
- ako nastaviť podmienky zavhytávania hlavne PREROLL a pod...
- čo spraiť, aby kamera zodpovednejšie komunikovala s PC
- ako zabrániť tým nešťastným "padaniam" pri editácii

Podotýkam, že som asi jeden z tých, čo sa dali nalákať Service Packom 2 od nášho trúdika Vilka (Gates). Počul som, že toto práve je príčina mnohých nezrovnalostí.
Presne rovnakú SW konfiguráciu mám aj na staršom PC - a tam ide všetko pomerne dobre. Mať dva PC - jeden na zachytávanie a editing a ten druhý len na výpočty - to je prílišný luxus!!! Starý musí preč, preto to treba riešiť. Môže byť príčina v tom, že starý ma IDE disky a nový SATA? Neviem...
Neskoršie som zistil (práve na tomto fóre), že treba pre SP2 nainštalovať nejaké tie "berličky" v podobe známych patchov "KBXXXXX", tie by mali problém riešiť - vraj...?

Prosím vás, páni kolegovia, ani nepíšte rady typu "Kašli na Premieru, prejdu ku ..." Je to síce pekné, ale podľa hesla "každá líška svoj chvost chváli" nie je PREMIERA až taká zlá a celkom som sa v nej vypracoval, zatiaľ meniť nemienim.
Takisto prosím tých, ktorí majú nejaké finty, ako zlepšiť prácu tohoto programu, aby mi zaslali nápady, či pripomienky. Vopred všetkým ďakujem.
Tean (410)|28.7.2005 14:22
skus na stahovanie z kamery toto:

http://windv.mourek.cz/

... a co sa tyka spracovania v Premiere... to bol moj dovod preco som presiel na Vegas
redburger (499)|28.7.2005 19:52
JJ VEGAS :-D
Modena (1706)|28.7.2005 23:09
Vůbec neposlouchej ty dealery od SONY - i oni majů svoje všivé problémy, hej ? :-E
Mám SP 1 a do SP2 nepůjdu, dokud na oficiálních stránkách Adobe neuvidím spříznění s Billem v podobě patche ! :BB: Toť vše k tomu padání ! B-)
Pro nabírání lze vybrat v grabovacím okně properties DV device control i na typ kamery - ve verzi 1.5Pro jsou všichni hlavní výrobci i s aktuálními produkty - jistě si vybereš a když ne je tam link na device info, kde se dozvíš vše potřebné pro Tvůj typ kamery. :BB:
stayman (12393)|28.7.2005 23:34
Preco sa trapit, ked to ide v inom ? Ten WinDV ti dobre radia, nepoznam studio, co nabera s CapturePremiere, to tam nikdy ok nefungovalo (ako Premiera cela) a sam ho pouzivam radsej, ako CaptureVegasu, aj ked nerobi nejake problemy ani ten, ale WinDV drzi jak pribity...

Co sa tyka Premci, hmm, pise sa rok 2005, a presla uz z neho vacsia polovica a ona si stale neporadi so SP2, to je myslim tiez dovod, preco by som taky soft opustil, a kvoli ktoremu musia aj "ostatní trpiet". No pisal si, ze nechces radit nic ine, ale silne pochybujem, ze sa to nejak zlepsi aj ked odinstalujes SP2 :-D
Modena (1706)|28.7.2005 23:43
StayMan
Mno . . . Ona jaksi Premiera není sama, že ? Vezmi si třeba kausu Avid Pro HD versus SP2 ! :-R Kromě toho, tazatel má verzi 6.5 a ta má ne polrok, ale 4 roky po sezoně ! :-E
Měl jsem SP2 v lednu a únoru a PremierePro chodila bez problémů, SP2 jsem vykopal kvůli některým pluginům, co přestaly spolupracovat !
V tazatelově konkrétním případě by nejvíc zafungovalo odinstalace Widle XP a instalace Widle 2000 - ty si budou s Premiere 6.5 jistojistě rozumět víc ! :BB:
stayman (12393)|28.7.2005 23:44
Ok, ja len aby si si precital to co mam v podpise :-D :-)