Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG-2 bez rekomprese?

vlada (3470)|23.6.2005 00:54
Ahoj,
mam dotaz. Obrátil se na mě známej s problémem, že má DVD kameru Sony. Pomocí nějakýho SW od Sonyho z ní stáhne videa na disk (MPEG PS). Má to 704x576, interlaced TFF, 9300 kbps, 4:3, 25 fps. Nic nestandardního až na to rozlišení.
Hraje mi to ve VLC i MPC, otevře to VD, ale WMP spadne a ViPlay přehraje jenom zvuk, když jako dekoder MPEG-2 použíju FFDShow. Pokud v FFDShow MPEG-2 zakážu a použíju DScaler 5 dekoder, video běží. Pokud vemu v potaz fakt, že FFDShow má s MPEG-2 neustále problémy, řekl bych, že to video je v pohodě.
Problém je v tom, že to prý nejde otevřít v Pinnaclu. Já Pinnacle nemam a nebudu ho kvůli tomuhle shánět. Nevíte někdo jestli opravdu Pinnacle neumí načíst MPEG-2 nebo je problém jinde?
No a teď druhá část otázky. Existuje soft, kterej stříhá MPEG-2 bez rokomprese? Něco jako je Smart Rendering ve Vegasu pro DV AVI nebo Direct Stream Copy ve VD. Asi nic nelineárního neni, pokud vim, nebo se pletu?
stayman (12393)|23.6.2005 06:36
Ak je to CBR, tak PremierePro s pluginom MainConceptMpegPro vie smart rendering a mal by aj Mpeg VR, ale neviem ci budes musiet aj tak renederovat, kedze to chces ako Mpeg2 pre DVD...
Whitejoker (616)|23.6.2005 13:16
Bez rekomprese stříhá (resp. dokáže odstřihnout kus začátku nebo konce a nebo spojit několik částí dohromady) Tsunami MPEG Enkodér (TMPGEnc) - v nástrojích (MPEG Tools - Merge a cut)
vlada (3470)|23.6.2005 13:27
Whitejoker> Takovych programů je víc, já myslel spíš nějakej profi NLE editor na způsob Vegasu, UMS, Premiery apod.
P.S. S tim Pinnaclem nikdo nevíte jak to je?
stanix (131)|24.6.2005 07:55
:-(((
starej_vul (250)|24.6.2005 09:25
Nazdar Vláďo,

mohu s troškou do mlýna? Mám také SONY DV CAMERAS. A taky mám dobrou vlastnost, že u nastalých problémů odstraním jeho příčinu a ne jeho důsledek.
>>>> NAHRÁVEJ Z DV-KAMERY PŘES WinDV od Mourka ... je zadarmo a není mu rovno ... <<< Ale pokud máš tolik času na experimenty jdi jinou cestou.
ODSakEda (2278)|24.6.2005 10:29
starej_vul -jses asi přehlíd ne? SONY DVD kamra a DV kamera je tršílinku rozdíl!

Nevím jak u SONY, ale DVD kamerky Panasonic (Hitachi) nahrávaj také do MPEG-2 a dpcela solidně a i přes pidi objektyvi s minimálním šumem v obraze za šera a je k nim v ceně dodávanej soft pro střih bez recomprese i DVD authoringovej soft, takže se dále tato kompromisní ale dobrá kvalita obrazu nezhorší přepočtzem po editaci!!!

SONY však generuje soubory .VOB a Panák .VRO, takže to asi použít pro Sonku nepůjde, ale zprincipu to prostě jde.

Ještě jedno řešení je také na snadě, nedělášli přechody, ale jen střih-vždy z celé předlohy přímo v authoringovém programu vezmeš úsek(hnez třeba z konce hnet ze začátku nahrávky, to je jedno), označíš od kud pokud jej chceš použít, pak ze stejné předlohy jiný použitelný úsek a tak dále a vyplené DVDvideo kompatibilní video bez recomprese je na světě.
vlada (3470)|24.6.2005 11:09
No neni to pro mě, ale pro známýho. Já bych si nějak poradil, ale hledal jsem co nejschůdnější cestu. Jinak .VOB jsou klasický DVD+-R, .VRO jsou sobory na DVD-RAM, který asi Sony neumí. Ale pokud budeš s Paňákem/Hitachi natáčet na DVD-R, tak z toho budou podle mě VOBy.
Každopádně převést jak .VRO, tak i .VOB na .M2V+.AC3 by neměl být problém (pomocí DGMPGDec například) a potom už se s tim dá dělat téměř cokoliv, ale jsou to pořád takový řešení přes ruku.
Jinak s tou dobrou kvalitou celkem souhlasim, moc šumu v tom co jsem viděl nebylo, přestože to bylo točený v místnosti. Ale zřejmě tam jsou nějaký šumový filtry, zdálo se mi trochu míň ostrý než bych očekával.
Pave (158)|24.6.2005 21:54
Pokud ten mpeg vyhovuje specifikacím (neptej se mě, spíš Canopusu), tak Canopus Let's edit (pokud jsou na časové ose všechny mpegy stejný) umí střihat na frame a při exportu timeline ti pak i nabídne export BEZ rekomprese. Vložit tam přechod jsem nezkoušel, asi by to přepočítávalo, otázka je co všechno.
starej_vul (250)|27.6.2005 12:47
ODSeda:

tak co na tom 8-mic cm DVD z kamery vlastně je? VOB? MPG? Co tam je? A proč ta DVD placka nejde dát do počítače?
vlada (3470)|27.6.2005 21:05
starej_vul
Ta DVD placka jde normálně dát do počítače, ale pokud vim, tak to nejde načíst jinak než přes Sony SW (přes USB z kamery), dokud to neni uzavřený. Ten SW vyplivne normální MPEGy. Po uzavření jsou na tej placce samozřejmě VOBy, je to standardní DVD. Ale DVD nemůže bejt neuzavřený, pokud vim, proto to do uzavření neni použitelný jako DVD.
Alespoň takhle mi to ten známý popisoval. Každopádně si Pinnacle s těma MPEGama neporadí. Chce to holt něco lepšího, třeba tu Premieru.
Myslim si ale, že po nástupu HD kamer se stane střih MPEGu bez rekomprese standardem.
stayman (12393)|28.6.2005 10:39
Aj ako nativne AVI to uz existuje.
Stano_tvf (504)|29.6.2005 08:14
Velmi dobre to robi Canopus MPEG Craft DVD. Reenderuje skutocne iba zmenene useky.
starej_vul (250)|30.6.2005 10:54
pro Vláda:

.... a protože nejseš blbbec a rád si všechno sám osaháš, tak toho kamoše pumpneš o jedno 8cm DVD z kamery (dá se taky nahrávat na RW-myslím, že ano). A potom nám všem dej vědět. Těším se na zprávy od tebe.
P.S. "Jedna teta povídala" ... to nikdy neber.
Bullback (352)|1.7.2005 14:11
vlada: Bez rekomprese střihá např.Womble, jestliže to nejde přehrát tak to stačí přemixovat, to by to muselo být jinak poškozeno ...