Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

chyba po rendrování v AR

Sloufovai (17)|29.6.2015 20:44
Kdo mi poradíte? Vytvořila jsem již mnoho DVD i Blue-ray disků a do této doby jsem se s tímto problémem nesetkala. Z poslední mojí dovolené jsem si vytvořila DVD pro přátele a Blue-ray disk pro moji potřebu. Pracuji ve Vegasu a v AR Pro 6.0. Před posledním rendrování v AR si v Preview vše zkontroluji a pak dám konečný rendering. První zpracování pro DVD a následné vypálení proběhlo v pořádku, v televizi bylo vše OK. Dále jsem si dala nastavení pro Blue-ray, natáhla video, fotky, písničky a upravila menu. V Preview opět bylo vše v pořádku. Vypálila jsem to na Blue-ray disk. Při zpuštění v televizi bylo video v pořádku, ale při přehrávání fotek asi v poslední třetině se začaly fotky rozplývat, byly rozmazané. Přitom v AR byly všechny fotky krásně ostré. Otevřela jsem si v AR nové okno a začala vše zpracovávat znovu. A v televizi u stejné fotky se to zase začalo rozplývat. Napadá někoho, čím by to mohlo být? Kdybych si to alespoň mohla před vypálením zkontrolovat, abych nezkazila další disk. Ukládám s koncovkou iso.
Díky za každou radu.
Ivana
ai (2993)|1.7.2015 01:56
AR Pro je Adobe Premiere Pro?
KamilZ (10277)|1.7.2015 03:22
OT, Sloufovai: ne Blue-ray ale Blu-ray
Sloufovai (17)|1.7.2015 07:46
Jedná se o program Architekt Pro 6.0., kde vytvářím menu. Před posledním renderingen v Architektu mi to ukazovalo, že využití místa pro vytvoření disku Blu-ray je 82 %. Jediná možnost, která mě ještě napadá, je dát na jeden disk pouze video a na druhý disk fotky. Tím, že ty rozmazané fotky byly až v závěru, tak se to možná i přes dostatečnou kapacitu disku, nestačilo v pořádku uložit. Zkoušela jsem to 3 x znovu zpracovat, a fotky se začaly rozmazávat přibližně ve stejném místě. Jsou rozmazány tak, že není na fotce pomalu poznat ani postava. Jak jsem již psala, nikdy předtím mi to neudělalo, ale nikdy jsem neměla tak dlouhý projekt. Nyní zpracovávám jinou akci, která bude mít asi třetinovou kapacitu, tak jsem zvědavá, jestli výsledné vypálení bude v pořádku.
BEPE (539)|1.7.2015 16:07
Já bych ještě doporučoval před konečným "tvrdým" pálením udělat kontrolní "výpal" na přepisovací DVD nebo BD. Vyplatí se to, není potom nutné házet zmrvené disky do koše :-)
man100 (235)|1.7.2015 22:48
Celé to působí nějak divně - proč by měly být obrázky na konci delší kompilace "rozmazané"? Obecně se ví, že kompilace může obsahovat 99 obrázků v jedné složce (položce menu v Architectu). V tom případě by nadbytečné obrázky v kompilaci prostě nebyly a program by na to upozornil... Leda že se jedná o chybu Architecta, nebo uživatele a všechno je jinak.

P.S.
Omezení na 99 files platí pro DVD, Blu-ray umožní v jedné položce menu až 999 files (souborů, obrázků...). Ale nevím to jistě. Omezení je dáno normou pro přehrávač, Architect by to měl respektovat - viz text výše.
Sloufovai (17)|2.7.2015 08:12
Já měla vloženo 790 fotek. Zajímavé však je, že při zpracování na DVD disk, bylo při přehrávání v televizi všechno OK. A to jsem tam měla také všech 790 fotek i s hudbou. Samozřejmě, že jsem fotky měla na samostatném disku a také video jsem musela rozdělit na dva disky. U blu-ray zpracování se mi vše vešlo na jeden disk, ukazovalo mi to vytížení disku na 82 %. Fotky se mi začaly rozmazávat až při přehrávání blu-ray disku, a to vždy cca posledních 50 fotek. Již jsem si objednala přepisovací disky na 25 GB i 50 GB a budu na nich zkoušet. Všem moc děkuji za uvedené nápady a uvítám každou další novou informaci.
marko65 (193)|4.7.2015 08:02
Sloufovai: nerendruj v architekte, ten je primarne urceny na autorizovanie a vytvaranie menu. Vo Vegasi si nastav sablonu bluray on ti vytvori m2v subor, potom si prerendruj aj audio. Ked to nacitas do Vegasu, uz ti bude rendrovat len samotne menu a videa sa nedotkne.
filmar (30)|13.7.2015 20:35
Prajem dobrý deň,
V Architecte 6.0 mi pri renderovaní vyhadzuje hlášku "The system is Low on memory. You may be able to reduce memory usage by closing others applications." a proces sa ukonči ako chyba. Nič iné nemám spustené. Skúšal som 10 minutový projekt, ten bol OK. Pri hodinovom mi vyhadzuje túto hlášku. Má niekto slúsenoť ako to odstrániť, čo je potrebné spraviť? Robo raď :-)
Ďakujem.
Peter
RoPo (6061)|13.7.2015 21:09
Kolik mas na PC RAM a jak velky mas odkladaci soubor, ktery pouziva Win?
filmar (30)|13.7.2015 21:31
Čau Ropo,
RAM je 16 GB a odkladací priestor (virtuálna pamäť) tiež 16 GB.
RoPo (6061)|13.7.2015 21:33
Odkladaci soubor nastav na "nastaveno systemem". Nenastavuj omezenou pevnou velikost.
filmar (30)|13.7.2015 21:42
Dík vyskúšam.
marko65 (193)|15.7.2015 11:08
Peto, ak ti to nepomoze, problem bude mozno v samotnom projekte. Ked niekedy pojdem okolo, zastavim sa u teba.
Sloufovai (17)|20.7.2015 07:55
Problém s hláškou The system is Low on memory jsem řešila nedávno. Při konečném rendrování v AR se ukládají údaje na disk C. Pokud je tento disk přeplněný, tak vyskočí tato hláška. Stačilo, že jsem si z "C" něco přesunula na jiný disk, a pak se to již rendrovalo v pořádku. Můj problém, s kterým jsem otevřela toto téma tj. rozmazané fotky, je vyřešen. Všimla jsem si při jednotlivých pokusech, že se mi fotky začaly rozmazávat kolem 701. - 705. fotky. Celkem jsem jich měla 790. Zredukovala jsem počet na 650 a vše bylo OK. I když jsem měla na začátku vytížený disk pouze na 80 %, tak již počet 790 fotek AR nevzal. Jinak díky za upozornění na přepisovatelné disky. Nyní mohu dělat pokusy a nemusím vyhazovat disky. Jeden z pokusů byl i ten, že jsem si fotky s hudbou nechala vyrendrovat již ve Vegasu. To by bylo také OK, ale rozhodily se mi rozměry fotek. To bych ještě musela zkoumat, jak na to. Vytvoření slideshow v AR již umím, zde rozměry fotek zůstávají správné.
Ivana