Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY 2015

vivid.sk (11472)|9.1.2016 20:15
Viditeľné rozdiely tam nie sú, keďže v oboch prípadoch je tam 100/120hz panel.

Na ozvučenie slúžia iné zariadenia, samotný zvuk TV nie je dôležitý aspekt výberu.
swenak (186)|10.1.2016 09:49
Kluci, umí se 2015 modely vypnout, pokud přes HDMI nemají signál? 55W-805B to neumí, pouze přec CEC a to nemá každé zařízení a hlavně ne grafické karty v PC. Díky.
KamilZ (10277)|10.1.2016 09:58
swenak (186)|10.1.2016 10:01
To mám pomalu rok a nechová se to úplně korektně, pokud nemám PC jenom na Kodi. Řešil jsem to s výrobcem, jednak jsou to amatéři (viz driver a aplikace) a jednak cílí právě na Kodi a media centra, zbytek je nezajímá.
czechliving (42)|10.1.2016 10:41
[QUOTE=Lucio9999;519655]to czechliving:
----a je naozaj vidno rozdiel motionflow 800 pri 50w805c a motionflow 1000 pri 50w808 ??? V čom prakticky to uvidím? Lebo cena oboch je rovnaká.
---Čo sa tyka toho prehravania z usb hdd naozaj ide mkv,dvix? Neseká to? Daju sa filmy pretacat,idu korektne vypnut/zapnut titulky?
--- planuje Sony zfunkčnit HDDREC a PIP/PAP ???

Inak ja mam 40ex720 z 2011 a naozaj do inej znacky netuzim íst,co sa tyka obrazu videl plno inych znaciek,a naozaj kvalita je super. Az na ten zvuk,basy akoby ani neboli. Predpokladam ze aj pri tychto modeloch je zvuk slaby,že[/QUOTE]

Ze stránek Sony:

USB HDD REC:
Aktualizace pro tuto funkci bude vydána před 29.02.2016.
Nicméně, vzhledem k mimořádné složitosti, kterou implementace a testování této funkce obnáší v celém regionu, pro který je TV určen, může dojít ke změně data vydání aktualizace, uvedeného na stránkách naší podpory.

Funkce PIP/PAP (obraz v obrazu / obraz a obraz):
Aktualizace pro tuto funkci bude vydána před 29.02.2016.
Nicméně, vzhledem k mimořádné složitosti, kterou implementace a testování této funkce obnáší v celém regionu, pro který je TV určen, může dojít ke změně data vydání aktualizace, uvedeného na stránkách naší podpory.
Funkce PIP/PAP bude dostupná výhradně pro kombinaci 2 signálů (1x z tuneru & 1x z HDMI vstupu) po provedení výše popsané aktualizace firmware TV). Funkce PIP/PAP nepodporuje tyto kombinace (tuner + tuner, tuner + web prohlížeč, USB přehrávač + tuner, aj.).
Lucio9999 (140)|10.1.2016 10:51
czechliving: A pouzival si na tychto tv aj externy hdd a s neho MKV filmy? Prehravala tato tv tieto subory,vratane korektnych titulkov?
cartas510 (13)|13.1.2016 09:15
Potřebuji novou televizi, uhlopricka nejspis 43" (sledovaci vzdalenost cca 2,5m)
V 99% budu sledovat DVB-T popr. filmy z HDD - tj. nepotrebuju 4K.

Co jsem tak vyzjistil po kramech, tak udajne "nejlepsi obraz" maji ted Sony, tj. uvazuji o
43" Sony Bravia KDL-43W756C
43" Sony Bravia KDL-43W755C
43" Sony Bravia KDL-43W805C

Takze potrebuju ujistit:
1) je to opravdu nejlepsi televize pro me (nebo aspon dobry kup) v porovnani se Samsungem nebo LG?
2) cim se lisi modely 756 755 a 805. Predpokladam ze 75x budou jen jine ramecky nebo tak neco a 805 pridava 3D
3) mam/nemam se bat androida?
4) vim ze zatim neumi nahravat na HDD, ale verite, ze to bude umet?
5) nejake zadrhely, ktere bych mel ocekavat od techto TV?

Predem dik
vivid.sk (11472)|13.1.2016 12:33
1) to, ci je to najlepsia TV pre teba neposudime, az na Android su technicky tieto TV v poriadku (Sony je jednooky kral, ked si ine firmy zrusili lepsie/vyssie rady FHD modelov, vyberat pomaly nie je z coho, pricom k spokojnosti obvykle netreba vela - homogenny panel a nizku hodnotu ciernej pre nocne - kriticke sledovanie filmov a refresh panela aspon 100/120Hz. O dvojnasobnych cislach pisat radsej nebudem, lebo to uz dnes nie je "in").
2) ako pises.
3) to je otazka pre nas?
5) SONY nikdy nebol extra multimedialny guru - ocakavaj, ze TV nezozerie vsetko, co mu podhodis (co sa tyka multimedii). Odporucam ti vsak (aj s ohladom na buducnost) vacsiu uhlopriecku pre tvoju pozorovaciu vzdialenost.
cartas510 (13)|13.1.2016 12:53
ad1) slo mi o to, jestli je nyni SONY kvalitativne lepsi nez Samsung a LG, nebo jsou ty obrazovky "stejne" a "jedinej rozdil" je android
ad3) android - tady mi slo o to, jestli se diky androidu TV treba po case nezpomali, stejne jako mobily, cimz by pak utrpela obsluha. Nebo jestli to androidi ovladani neni prilis slozite, divne, ....
ad5) nesezere vsechny multimedia? a neporesi se tohle prave tim androidem, ze si stahnu nejakej lepsi prehravac, kterej je prehraje? Tady bych spis cekal problem u TV, ktere zadny update neumoznuji.

uhlopricka - co myslis s tim ohledem na budoucnost? az prijde 4K vysilani?
Martinez1 (55)|13.1.2016 14:54
[QUOTE=cartas510;519819]uhlopricka - co myslis s tim ohledem na budoucnost? az prijde 4K vysilani?[/QUOTE]

vivid myslí, aby si sa poobzeral min. po 139cm TV vzhľadom na tvoju pozorovaciu vzdialenosť, nech potom neľutuješ, že si kúpil menšiu uhlopriečku...4K dnes ani za rok nerieš.
cartas510 (13)|13.1.2016 15:14
a neni to uz moc, vhledem ke kvalite SD vysilani???
vivid.sk (11472)|13.1.2016 16:55
1) obrazovky nejsou stejne. LG pouziva IPS panely. Samsung a SONY VA panely. Samsung a SONY budu mat velmi podobne panely (konkurencne podobny model od Samsungu ma tento rok aktualne len jednu modelovu radu a to J6xxx)
5) nemyslim, ze anroid je "riesenie pre vsetko". Co sa tyka stability a kvality prehravania, nebol by som si taky isty, ci to pojde jednoducho nahratit appkou z marketu. Vsetko sa vsak da riesit externe (HDMI), v prvom pripade treba riesit kvalitu panelu. Vsetko ostatne ide riesit externe.

SD tu nebude naveky, netreba sa fixovat na to. Pod 48" by som ani neuvazoval.
Lucio9999 (140)|13.1.2016 19:42
Velkou otazkou je ci pojdu korektne prehravat rozne subory typu MKV z externeho hdd, ci pojdu titulky vypat,zapat,atd,pretáčat filmy..... Toto asi vyskúsat iba v predajni.
swenak (186)|13.1.2016 19:43
KODI to zvládne.
Lucio9999 (140)|13.1.2016 19:46
čo znamena KODI :-)

Inak majitelia Samsungov,pichnu hocijaky subor mkv,avi,atd to tv,a ide im vsetko pretacat atd.. Toto by som chcel aj pri 50w805c.

JA tiez rozmyslam nad kupou 50w805/7/8/9 C..

Tu z fora som pochopil take zakladne vety pri vybere tv:

1. 4K zatial nekupovat,pretoze nemám na to zdroj,a Tv z marketingovym 4K za 800 euro,bude niekde ochudobnený na neicom inom..

2. Full HD TV kupovat aj z 3D. Tam kde je 3D je aj kvalitnejsi panel,aj ked 3D nebudem vyuzivat.

3. VA panel je "lepší"

4. nevyberat tv podla marketingoveho motionflow,cim väčšie tym lepši tv,ževraj blbost
bizzi (38)|13.1.2016 21:17
Ano, kvalita panelu je určitě důležitá, ale pro mě určitě není na prvním místě. Laicky... Od jistého stupně kvality už doma v obýváku nepoznám rozdíl, jestli je ta černá opravdu tak černá:)... Co mě ale dokáže naštvat je, když se menu TV seká. Nebo když není využitý potenciál TV. V obou případech nemá SONY problém (neumím si představit, že bych využil REC (vše je na netu). Pip a pap by byl fajn, kdyby šel kombinovat s webem, nebo jinou apk.. vzhledem k tomu že nepujde, nevyužiji ho). Nechci pomlouvat Samsung, ale zrovna to jeho menu mi na tv ve stejné cenové relaci vůbec plynulý nepřišlo... i když to byla možná chybička jinde.

S tou stabilitou.. Zatím byl jen jeden jediný zádrhel... když jsem si nainstaloval a pustil všechny programy a pak instaloval do KODIho doplňky, tak se mě jednou kousl. (tv šla, kodi ne), tak jsem tv vypl a zapl a od té doby v poho. Co mi na tom androidu chybí je, že nevím, jak je to s aplikacema na pozadí, jestli jsou zaplé nebo ne, jestli žerou místo, nebo jestli tam ten multitasking funguje přesně jak má.... chybí mi tlačítko na vyvolání apk běžících na pozadí.

KODI: jak už jsem psal, je jakýsi multimediální sw centrum. Můžeš v něm prohlížet fotky(i z webu-google obrázky), videa a hudbu z různých zdrojů (HDD, NAS, web atd...(obsah si streamuje)). Jdou do něj nainstalovat rozšiřující doplňky, kdy se připojíš na net a koukáš online filmy, seriály, internetový radia atd atd... Přehrávač KODI mi narozdíl od vlc a MX playeru (na který jsem doteď nedal v pc a mobilu dopustit) přehraje úplně vše. MKV mi v něm šel také posouvat. Dnes už má androida téměř každý, doporučuji zkusit si ho na tabletu, abys pochopil. Pak mrkni na http://kodi-czsk.github.io/repository/ a pohraj si:)


Lucio9999: co se týká přehrávání z flash disku- záleží na jeho rychlosti pochopitelně na velikosti FHD filmu. Rychlý FD a HDD ti to přehrát pochopitelně zvládne (pokud nebudeš pouštět 40GB verzi avatara... tam bych si nebyl tak jistý)
Lucio9999 (140)|13.1.2016 21:35
lenze neda sa vseobecne povedat ze kupim si 50w805 a budem mat rychly HDD, a prehrám všetko. Dost sa bojim tohto.
Ja mám starsiu KDL40ex720 a neprehra nic. Preto zatial MKV pozeram z externeho usb hdd cez bluray sony. Lenze žiadne MKV nejde posuvat......

K téme KODI: je to pre mna novinka idem si to nastudovat :-)))
cartas510 (13)|14.1.2016 08:04
jednim z duvodu, proc chci novou TV je, aby umela prehravat z externiho HDD/Flashky cokoli co stahnu.
tim myslim i pretacet a zapinat/vypinat titulky ruznych formatu

je v tomto ohledu Sony 75x/80x nejak pozadu za samsungem?
Trochu jsem znejistel po vasich poslednich prispevcich....

a jeste jeden dotaz (mozna blbost) - kdyz se tahle TV zapne, zacne hned hrat naposledy vybrany program? Nekde jsem cetl, ze po startu najede menu, kde si musim nejdriv vybrat, ze chci koukat na TV ???
RoPo (6061)|14.1.2016 08:53
Nikdy vše co bude na USB disku nepřehraješ. Díky limitům přehrávače v dané TV. Vždy je lepší, pokud chceš opravdu co největší formátů pro přehrávání, používat externí řešení připojené přes HDMI. A to buď MMC nebo HTPC. K obojímu je tedy na fóru toho popsáno dost a dost.
K Sony xx809C. Nastavoval jsem ji a musím napsat, že díky Androidu, bych si ji nekoupil. Obraz dobrým, ale menu a reakce na DO pomalé. DO není tak všesměrové. To může být i vinou umístění a zapuštění příjmače (IR LED) v TV. Někdo s tím může být spokojený (s Androidem v TV), ale já u tohoto modelu nikoliv.
Lucio9999 (140)|14.1.2016 17:02
Lenze to je to,ze Samsungy prehraju z TV HDD skoro vsetko... Ale ja Samsung nechcem.

Dalej co znamena pomale menu a reakcie na DO?
RoPo (6061)|14.1.2016 20:33
Proste stiknes tlacitko na DO a trva 0-3 sekundy nez TV menu zobrazi. Pak uz je menu celkem rychle. To stejne pri prochazeni EPG. Tam TV reaguje na stisky tlacitek DO nekdy rychle jinde opet s 0-3 sekundovou prodlevou. Je potreba si na to zvyknout nebo poridit jiny model TV.

K prehravani: i Samsungy vsechno neprehraji. Jako u vseho i kdyby ted TV p, jakykoliv model, vsechno prehraje tak nastane doba 6-24 mesicu, kdy Se budou cim dal vce objevovat formaty ci jejich nastaveni, ktere dana TV neprehraje. Externi napr. HTPC (dostatecne vykonne) se snadneji aktualizuje pro potreby prehravavni novych formatu.
bizzi (38)|15.1.2016 15:49
[QUOTE=RoPo;519863]Proste stiknes tlacitko na DO a trva 0-3 sekundy nez TV menu zobrazi. Pak uz je menu celkem rychle. To stejne pri prochazeni EPG. Tam TV reaguje na stisky tlacitek DO nekdy rychle jinde opet s 0-3 sekundovou prodlevou. Je potreba si na to zvyknout nebo poridit jiny model TV.

K prehravani: i Samsungy vsechno neprehraji. Jako u vseho i kdyby ted TV p, jakykoliv model, vsechno prehraje tak nastane doba 6-24 mesicu, kdy Se budou cim dal vce objevovat formaty ci jejich nastaveni, ktere dana TV neprehraje. Externi napr. HTPC (dostatecne vykonne) se snadneji aktualizuje pro potreby prehravavni novych formatu.[/QUOTE]
dej mi schvalne video, ktere vetsina tv neprehraje, zkusím to na Kodim v TV:) Tohle je prave silna stranka android tv... prehravani neni zavysle na tv a jejim systemu, ale na aplikaci, ktera je zadarmo v google play=ma mnohem vetsi podporu, nez jakykoliv sw u NEandroid tv... Takze to, ze kazda tv prehraje jen neco, je uz mýtus :) A když uz nahodou bude problem, muze to byt v tom videu a ne v prehravaci (i to se mi stalo... a blblo to i v pc).
RoPo (6061)|15.1.2016 15:56
Kolikrát budu používat na TV menu a kolikrát budu přehrávat film? Menu používám vždy a všude. Film přehrávám proti používání menu snad 1:100. Mnohem raději mít TV s normálně fungujícím menu a přehrávání filmů nechat na externím zařízení. I když by vznikla nová aplikace pro přehrávání na nový formát a TV nebude mít dostatečný výkon na provoz této aplikace (v playstoru může vývojář omezit či určit podporovaná zařízení, dle výkonu), tak ti bude android v TV k ničemu. I Kodi na Androidu na dané TV to nezachrání. Stejně pak musíš vyměnit TV nebo pořídit externí zařízení. Chápu obhajobu Androidu, ale toto je podle mě zrovna ne příliš dobrá obhajoba - kvůli přehrávání filmů.
Lucio9999 (140)|15.1.2016 18:16
takze KODI v androidu naozaj prehra dostupné (v sucasnosti) MKV formaty z HDD externeho disku? Idu pretacat,posuvat,idu korektne titulky? Ked ano, velmi by ma to potesilo
borax (8)|7.2.2016 15:09
Ja jsem v nabídce doplňků Kodi titulky.com nenašel.
Jakým způsobem doplnit stream.cz?
To bych v televizi taky docela vyuzil.
vivid.sk (11472)|7.2.2016 17:16
Tomco85 (134)|18.2.2016 07:50
Zdravim.... vcera vysiel fw a malo by ist HDD recording. Skusali ste to niekto ? Ja zatial len s 32GB USB klucom. Podarilo sa ho zaregistrovat s TV aj spustit casovac no nic nenahralo vraj kvoli malej kapacite resp pisalo, ze disk bol plny. ( aj ked bol naformatovany a realne volne miesto 29GB)

Problem je, ze nemam poruke ziadny externy disk s pridavnym napajanim, ktore je podla mna potrebne a nechcem ho zbytocne kupovat ak zistim, ze to ani nan nefunguje.

Cize otazka znie...podarilo sa niekomu nieco uspesne nahrat a ak ano aky disk pouzil? Vopred dakujem
Lasse (40)|19.2.2016 17:57
Dnes jsem zkoušel HDD recording na USB Flash 64GB.Registrace proběhla v pořádku.TV píše ,že je možné nahrát až 8h záznamu a že tento disk je na nahrávání ok.
Zkoušel jsem něco nahrát,ale bez úspěchu.Nahrávaní jakoby proběhne,ale když to chci přehrát,tak TV píše ,že na disku nic není a chce ho znovu registrovat.

Tv mám Sony KDL55W808C.
petr-M55 (2)|19.2.2016 21:51
TV Sony KDL-55W 809C
-od 17.2.je k dispozici nový Firmware v3.317
-je třeba ho stáhnout do PC ze stránek sony.cz/support . Rozbalit,překopírovat na USB flash (byl naformátovaný na ExFat) a zasunout do TV.
-Aktualizace proběhne automaticky,trvá asi 30 min.
-při sledování signálu z HDMI se dá zapnout " Duální obraz ". Vedle sebe je obraz z HDMI a TV.Jeden obraz je větší a se zvukem,druhý je menší.Okna se dají přepínat.
-HDD nebo USB flash disk pro nahrávání z DVBT musí být větší než 32 GB.Já používám 64 GB flash disk Patriot USB3.Zatím vše OK.

-byly tu dotazy,jestli se TV s Androidem chová normálně ? Když vypnu TV při sledování programu 3,po zapnutí je zobrazen opět program 3. Když vypnu na HDMI 1, po zapnutí bude zase HDMI 1. Když vypnu při přehrávání YouTube,po zapnutí bude zase Android a YouTube.
-I když mám k TV připojen PC s Win10, hudební klipy na You Tube pouštím z přímo z TV. Android a You Tube funguje perfektně. Dále používám Weather-počasí a přehrávač VLC stažený z Google Play Store.
-Prohlížeč Opera Internet Browser samozřejmě PC nenahradí !
-koupil jsem ovládač RMF-TX100E s touchpadem a mikrofonem. Vyhledávání hlasem v You Tube funguje neuvěřitelně dobře,TV mi rozumí a vždy uhádne zpěváka,skupinu a pod. Pro další ovládání TV je asi vhodnější bezdrátová klávesnice Logitech.
eldorado09 (1441)|20.2.2016 17:54
A ako so stabilitou a rýchlosťou systému android po update? Už je všetko ok?
paveljr (34)|22.2.2016 09:54
U mě problém se stabilitou ani rychlostí nebyl, takžže beze změny...
blur (5)|28.2.2016 19:42
Ahoj, po více než roce bez televize, jsem se rozhodnul, že si nějakou koupím. Volba padla na Sony KDL 55W805C nebo 807C - zatím se rozhoduju mezi černou a stříbrnou barvou. Chtěl bych vás poprosit o radu.
Na TV chci hlavně prouštět filmy v HD, hudbu - buď z youtube nebo blu ray a xbox 360. Klasické televizní vysílání neřeším.
K TV chci připojit moje repro (Mission model 732: http://www.hifi-review.com/150239-mission-732.html), které jsem koupil před mnoha lety a s jejich zvukem jsem naprosto spokojený.
A teď k mojí otázce, poradíte mi prosím, do čeho ty repro, blu ray případně i xbox připojit? Byl bych moc rád, kdyby se vše dalo ovládat jedním ovládačem. Předpokládám, že diskuze bude o nějakém AV Recieveru. Pokud by měl i rádio, bylo by to super.
Diskuze tady na fóru jsem pročítal, ale ono to bylo spíš tak, že každý shání repro... dík
vivid.sk (11472)|28.2.2016 20:30
[QUOTE=blur;521094]diskuze bude o nějakém AV Recieveru[/QUOTE]
Presne tak, treba AVR alebo pripadne stereo zosilnovac plus D/A prevodnik. Prve riesenie je univerzalnejsie z hladiska multimedii, moznosti korencie LipSync, dekodovania multikanalovych formatov atd. Aj ked je to horsi pomer cena/vykon vs zvuk. Pokial planujes ostat pri aktualnych repro, tak ta dana nevyhoda myslim trapit nebude :). Zrejme lepsie spravis, ak kupis AVR od SONY, koli moznej vyssej kompatibite pri dodatocnom ovladani dalsich zariadeni cez BraviaLink/BraviaSync, ak je to jedna z hlavnych podmienok.
blur (5)|28.2.2016 23:08
Děkuju za rychlou reakci.
U současných repro bych rád nějakou dobu vydržel - když už je mám tak dlouho a jsem spokojený :) Když nad tím tak přemýšlím, zajímalo by mne, kolik lidí si pustí ten film do 5.1, když ty repro doma má.
Ten "jeden" ovladač by bylo fajn mít, ale zase bych se nerad připravil o možnost "lepší volby".
Zvuku, respektive technickému řešení, vůbec nerozumím a údaje u jednotlivých zařízení jsou pro mne jen "soubor údajů, které mi většinou nic neřeknou".
Neměl bys nějaký tip na AVR, trochu mne nasměřovat, slibuju, že nastuduju a vrátím se s případnými otázkami, či poděkováním ;)
vivid.sk (11472)|28.2.2016 23:49
[QUOTE=blur;521100]kolik lidí si pustí ten film do 5.1, když ty repro doma má.[/QUOTE]
A ako inak by ich mal pustat? (Alebo som nepochopil tu poznamku, lebo aj to je mozne).
Skor to plati opacne, aj 2.0 zdroje napriklad z TV vysielania uzivatelia mnohokrat pocuvaju "upscalovane" na multikanal cez nejaky z DSP rezimov (DTS:Neo:6, Neo:X, DPL IIx, atd....) ak uz doma takyto multikanalovy setup maju.


[QUOTE=blur;521100]Neměl bys nějaký tip na AVR[/QUOTE]
Aj ano, ale obavam sa, ze sa nemusim trafit do tvojej cenovej hladiny, tak to skus najprv upresnit. Inak s vyberom nevidim problem. Pozri si AVR SONY v cenovej relacii, ktoru si ochotny utratit, prezri recenzie, aktualnu konkurenciu a vybavene. SONY by som pred niekolkymi rokmi ignoroval, ale aktualne uz aj oni v tomto segmente ponukaju konkurencieschopne AVR. Alternativne pozri znacky ako YAMAHA, DENON, ONKYO / PIONEER ...
blur (5)|29.2.2016 00:05
...no myslel jsem to tak, že jsem zažil, že i mají doma 5.1, ale standardně si zvuk po nějaké době pouští jen z TV a těch 5.1 "aktivují" jen příležitostně...

Rozpočet je vždy omezený, ale nemám problém s tím si nějakou chvíli počkat a našetřit, pokud vím, že to stojí za to.
Podívám se tedy na nabídku od Sony a zkusím porovnat s ostatními. Ještě jednou moc dík.
cartas510 (13)|1.3.2016 08:26
Uz jsem prakticky rozhodnuty ze pujdu do SONY 43Wxxx
Ted mi poradte jestli 43W755C nebo 756C nebo 805C :)

Jestli jsem to pochopil tak 805 ma svetelny senzor a umi 3D. Jsou tam jeste nejake odlisnosti nebo chytak, na ktery si mam dat pozor?
HEVC umi snad vsechny, nebo ne?
bizzi (38)|2.3.2016 05:50
Co vim, tak jen rozdil ve 3D... A tim i v ceně
cartas510 (13)|4.3.2016 14:16
Jeste dotaz na prislusenstvi/chování k 43W805C:

1) Pro hlasové ovládání musím koupit extra ovladač?
2) jake 3D bryle? - musi to byt Sony TDG-BT500A nebo existuje i levnejsi varianta? Predpokladam ze musi byt aktivni.
3) Jak se vlasně odpojuje Harddisk od TV. Televize asi nemá nic jako "bezpečně odebrat ve Windows". Tady ani pořádně nepoznám, jestli ho nějaká aplikace nepoužívá. Existuje něco lepšího, než ho prostě jen vytáhnout?
4) Používáte se něco jako Battery Saver v mobilu? Tj. aby se mi pozavíraly všechny běžící aplikace?
blur (5)|5.3.2016 22:17
[QUOTE=vivid.sk;521101]Aj ano, ale obavam sa, ze sa nemusim trafit do tvojej cenovej hladiny, tak to skus najprv upresnit. Inak s vyberom nevidim problem. Pozri si AVR SONY v cenovej relacii, ktoru si ochotny utratit, prezri recenzie, aktualnu konkurenciu a vybavene. SONY by som pred niekolkymi rokmi ignoroval, ale aktualne uz aj oni v tomto segmente ponukaju konkurencieschopne AVR. Alternativne pozri znacky ako YAMAHA, DENON, ONKYO / PIONEER ...[/QUOTE]

Tak jsem si prošel AVR podle rady, prostudoval jsem údaje, které k AVR patří (a ne všechno pochopil)..., ale tak.
Jak jsem se rozhodoval a jaké byly kritéria?
AVR by měl být dimenzován na více repro než je moje současné stereo (možná někdy v budoucnu změním názor a koupím další repro).
AVR musí zvládat přehrávání tuneru. Měl by umět DTS-HD (pokud je moje informace správná, tak v tomto formátu jsou bluray disky nahrávány...)
A poslední, ale nikoliv nezbytně nutná je ovládání jedním ovládačem - ideálně od TV.
Cenová hladina byla původně stanovena na 10000,- Tu jsem nakonec překročil, ale jen mírně.
Našel jsem si 3 finální a rozhodnout se je těžké. Pravděpodobně, díky bravia sync, vyhraje sony, ale rád bych slyšel také Tvůj názor, případně doporučení jiného AVR v podobné cenové relaci. Ještě dodám, že i sony můžu koupit za necelých 12000. Víc už bych do toho dávat nechtěl. dík

Začal jsem tedy u sony.
Jejich současné modelové řady nabízí jen jeden s 5.2 zvukem a tak jsem si našel nějaké recenze, kde ale nedopadnul vůbec dobře, tak jsem našel tento:
SONY STR-DN860
http://www.czc.cz/sony-str-dn860/171027/produkt?gclid=CjwKEAiApOq2BRDoo8SVjZHV7TkSJABLe2iDA3unfPcW1ZwjYuVq9Mg2ljdJJToje0j6fOn9qNRbKBoCIgTw_wcB

Yamaha RX-V479
http://www.czc.cz/av-prijimace/produkty#q-c-0-producer=saf0dn4dui8d56902ql5le0jmm8

Denon AVR-X1200W
http://www.czc.cz/denon-avr-x1200w-cerna/177885/produkt
vivid.sk (11472)|7.3.2016 22:20
Kludne aj SONY:
http://www.whathifi.com/sony/str-dn860/review

v tejto kategorii nebudu zasadne rozdiely vo zvuku, zameraj sa na vybavu, ktoru vyuzijes.
RoPo (6061)|8.3.2016 08:21
[QUOTE=cartas510;521195]2) jake 3D bryle? - musi to byt Sony TDG-BT500A nebo existuje i levnejsi varianta? Predpokladam ze musi byt aktivni.[/QUOTE]

Na Sony (809C) odzkoušeny a funkční Samsung SSG-P5100. Prodávají se po kuse jako Samsung SSG-P5100GB nebo po dvou kusech jako Samsung SSG-P51002.
cartas510 (13)|8.3.2016 11:45
[QUOTE=RoPo;521303]Na Sony (809C) odzkoušeny a funkční Samsung SSG-P5100. Prodávají se po kuse jako Samsung SSG-P5100GB nebo po dvou kusech jako Samsung SSG-P51002.[/QUOTE]

tak to by bylo supr - to je sakra cenový rozdíl :)
blur (5)|9.3.2016 18:05
[QUOTE=vivid.sk;521294]Kludne aj SONY:
http://www.whathifi.com/sony/str-dn860/review

v tejto kategorii nebudu zasadne rozdiely vo zvuku, zameraj sa na vybavu, ktoru vyuzijes.[/QUOTE]

Dekuju za informace a nesmerovani. Nakonec vyhraje AVR Sony 860 :)
bizzi (38)|20.3.2016 19:51
Ahoj, kdo máte skylink, naladila se vam Prima max sama od sebe, nebo ste museli davat ladit vsechny programy znova? (a tim padem pak slozite zase radit...)

Díky
vivid.sk (11472)|20.3.2016 21:58
Nemusis ladit znova, prescanuj konkretny transponder (TP), v tomto pripade 11 895 V, nove kanaly sa ti zoradia na koniec (aspon dufam, takto to funguje pri drvivej vacsine STB alebo TV)
Tomco85 (134)|23.3.2016 13:08
Skusim to znovu kedze stale ziadna odpoved.... podarilo sa uz niekomu uspesne nieco nahrat na externy disk ? Nemam ziadny po ruke a kupim si ho az vtedy, ked si budem isty, ze to fakt nahrava :D
cartas510 (13)|30.3.2016 10:11
Mam Sony 805 a potrebuju poradit, jak zapnout 3D pokud koukam pres KODI?
Pri klasickem sledovani TV, smacknu "action button" a zobrazi se mi mimo jine volba 3D. Jakmile to ale udelam uvnitr KODI, tak tam volbu 3D nevidim.
cartas510 (13)|12.4.2016 15:29
Ahoj, tak uz mam vicero dotazu k Sony 805:

1) jak se da spustit 3D film v KODI? - viz predesly dotaz

2) kdyz pripojim externi HDD, tak se mi cca po par minutach neustale objevuje hlaska "Nadetekoval jsem USB zarizeni, co mam delat?" a nabidne mi moznosti (Video/Album/...). Jakobych ten HDD neustale odpojoval/zapojoval. Pokud ho fakt fyzicky odpojim a znova pripojim, tak to da nekdy pokoj (tj. hlaska se objevi spravne jenom jedenkrat), ale nekdy taky ne a opakuje se to v cca 5min intervalech.

3) kdyz prehravam film z HDD, tak se mi to cca po 20 minutach na chvilku kousne. Bez ohledu jestli to prehravam v KODI/VLC nebo vestavenem VIDEO playeru. Po par vterinach se to zas rozjede...

Pozn: mam externi harddisk WD 1TB

Netusite nekdo?
RoPo (6061)|12.4.2016 15:32
Disk může přetěžovat USB díky vyššímu odběru. Proto se odpojuje, připojuje. Toto může být také způsobeno dlouhým USB kablíkem nebo tenkými drátky v kablíku = měkký zdroj, napětí na u disku pak kolísá.

jaký přesně model HDD připojuješ?