Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rok 2015 - jde editovat video zdarma?

Harry_ (6)|14.6.2015 22:40
Zdravím všechny,
jsem registrován od roku 2007, první hrátky s videem vycházely z potřeb stříhat něco z ATI TV tuneru. Teď jsem tu několik let nebyl a zavítal, protože Google nezná odpověď na jednoduchou otázku, resp. háže pořád stále staré odkazy. Prošel jsem i zhruba obsah fora (většina stará). Zkusím to tedy tady načisto:

-> Čím nyní, v roce 2015, zdarma stříhat video? Čím jej překomprimovat? Čím jej otočit?

Dostal jsem tip na Windows Movie Maker. OK, zkusil jsem jej, ale padá a pouhé ořezání reklam na začátku a konci nahrávky znamená hodinové přeukládání filmu. OK, ale kdyby to aspoň nepadalo! Nějaký jiný nápad?
Pamatujete na GSpot? Identifikuje kodeky použité ve videu apod. Jenže ten se přestal dělat v roce 2007. Co použít nyní?!

Co potřebuji (zdarma a user-friendly):
- Ořezat nahraný film (Gspot hlásí jako H.264/MPEG-4 AVC).
- Překomprimovat video, které je uděláno pomocí Huffyuva bezztrátového kodeku. Jenže 6 minut má 8 GB!
- (tohle už je v relaci freee nástrojů asi zcela utopie) Otočit část videa o 180 stupnu.. (chápu, že se rozhodí strany, tak doplnit černými pruhy..)

Nějaký tip na free user-friendly nástroj. Nebo nějaký levnější, který bude umět vše uvedené.
Díky moc předem a relevatního rádce budu velebit na internetu i mimo něj ;)
Harry
BEPE (539)|15.6.2015 13:37
Pro analýzu videosouborů použít MediaInfo - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Dál neporadím, používám Adobe Premiere Pro.
Harry_ (6)|15.6.2015 15:52
[QUOTE=BEPE;513824]Pro analýzu videosouborů použít MediaInfo - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Dál neporadím, používám Adobe Premiere Pro.[/QUOTE]

Díky aspoň za ten analyzátor. Vypadá podobně jako GSpot, ale snad bude umět nové kodeky apod. Teď ještě něco na tu editaci.
KamilZ (10277)|15.6.2015 16:59
První si ujasni základní principy. Pokud chceš ořezat video, tak je ideální bezztrátový střih, tzn. bez rekomprese (lossless), například SolveigMM AVI Trimmer, hledej: http://www.videohelp.com/software/sections/video-editors-h264-avc
Z placených je velmi oblíben VideoReDo

Na převedení videa do jiného kompresního formátu je spousta free nástrojů, to ani nemusíš chtít po video editoru, např. XMediaRecode a další: http://www.videohelp.com/software/sections/all-in-one-video-converters (umí i ořez).

Co se týká otočení, tak to umí také třeba zmiňovaný XMediaRecode:
[SPOILER][/SPOILER]
Harry_ (6)|15.6.2015 20:51
[QUOTE=KamilZ;513832]První si ujasni základní principy. Pokud chceš ořezat video, tak je ideální bezztrátový střih, tzn. bez rekomprese (lossless), například SolveigMM AVI Trimmer, hledej: http://www.videohelp.com/software/se...itors-h264-avc
Z placených je velmi oblíben VideoReDo

Na převedení videa do jiného kompresního formátu je spousta free nástrojů, to ani nemusíš chtít po video editoru, např. XMediaRecode a další: http://www.videohelp.com/software/se...deo-converters (umí i ořez).

Co se týká otočení, tak to umí také třeba zmiňovaný XMediaRecode:[/QUOTE]

Díky moc za odpověď.
Stáhl jsem to a testuju to, umí to hromadu věcí, musím se v tom zorientovat.
Mám nějaké rozbité AVI, s tím si to moc neví rady.
AVI Trimmer mi blokuje Avast jako podezřelý soubor..

PS: Ale ten 8GB soubor překonvertěný na 75 MB při stejné (profil YouTube HD, přišlo mi nejjednodušší) kvalitě mi přijde paráda.
Pytkin (7947)|16.6.2015 00:35
Dobra free strizna je Davinci Resolve ..
Harry_ (6)|1.12.2015 21:31
XMedia Recode je super.
Už se mi povedlo i otočit video.
Dotaz: jak vyřezat reklamu z prostředka videa? Dá se jen určit PRVNI a POSLEDNI snimek videa, čímž ořežu začátek a konec, ale jak ten prostředek?
Zkoušel jsem to nadvakrát - jsou tam pak dvě úlohy - ale jak mu řeknu, že ty dva kusy má spojit?
Díky předem za radu.
ai (2993)|1.12.2015 23:35
Na tyto jednoduche strihy a pro avi video, na to je VirtualDub, nactes video , odstrihnes co chces , otocis video jak chces (video/filters/rotate2 a zvolis 180 stupnu) a exportujes ( nastavis nejaky lossless v video/compression a pak Save As).
To pak nekde jen enkodujes.
Da se enkodovat primo z VirtualDubu mp4, ale to je slozitejsi.
Harry_ (6)|5.12.2015 00:05
Díky ai. Nebyla by i nějaká rada k tomu XMR? (zvlášť když VirtualDub MP4 neumí ani načíst)
fox (222)|9.1.2016 19:36
Zdravim,
podobna otazka, ako kolega vyssie (vystrihnutie reklam) - len v mojom pripade ide o nahravku v mpeg2 (este z analogovej TV karty). Skusam VideoPad, ale tam to vyzera, ze to cele reenkoduje, co je nezelatelne. Parametre v prilohe. Skusal som aj Avidemux, ale tam som neprisiel na to, ako odstranit posledny frame z nahravky a navyse nebol celkom stabilny.
mirekv (7169)|12.1.2016 19:31
Zkus FreeVideoDub. Tohle stříhá i MKV.
fox (222)|12.1.2016 20:25
Vdaka za tip. Ale tu funkciu ma len platene clenstvo.
ai (2993)|13.1.2016 05:26
Mpeg2 by mel jit strihnou s mpg2cut2 ,jezdcem se zvoli misto, klavesami "[" a "]" se vyberou useky, pak se to ulozi s "File/Save all clips". Strihne se to na I-frame (si myslim).
fox (222)|14.1.2016 20:11
Velmi pekne dakujem - vyskusam!
Mike (617)|24.1.2016 00:47
Pokud jde o střih, tak zkus OpenShot.
fox (222)|24.1.2016 17:57
Ale to vyzera na linuxovu zalezitost.
mirekv (7169)|27.1.2016 16:05
OT: Ale, Mike je naživu, zdravím!