Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaky vybrat projektor?

marin3Xsix (4)|14.6.2015 00:05
cus,chci si koupit projektor a nemam s tim v podstate zadne zkusenosti,jen co sem tak precet.budu ho pouzivat na filmy,O2tv a ps4,uhlopricka bude 90",delka pokoje 5m,neni problem zatemnit,v pokoji se kouri,nevim jek moc je na to urcita technologie nachylna.mel jsem vybranou dlp,ale uz dva prodejci me od ni odrazovaly.puvodne jsem chtel OPTOMU HD26,byl me ale doporucen EPSON.chtel jsem dat max 20000kc,taj jsem si vybral EPSON EH-TW5200 v cene cca 16000kc,pak jsem se rozhod ze si asi priplatim a vemu EPSON EH-TW6100 za cca 28000kc.do toho jsem nasel inzerat na EPSON EH-TW3200 za 20000kc,koupeny pred 3mesici a je jeste zabaleny,na krame stoji 27000kc,liby se me u nej ten kontrast a urcite lepsi nastavovani(lens,zoom) obrazu,oproti ty 5200.jinak nevim proc je tak drahy,myslim ze jde o starsi model nez jsou ty dva.nebranil bych se ale asi ani tem dlp projektorum.ted nevim co z toho vybrat ,zatim asi tu 6100,jen nevim jestli bude tak velky rozdil v obraze oproti tem levnejsim,bylo me tvrzeno ze jo.diky za jakoukoliv zkusenost a radu
marin3Xsix (4)|14.6.2015 16:39
tak jsem venoval pul dne procteni v podstate celeho fora,i sem se pobavil a hlavne si asi muzu odpovedet sam.jasne z toho vychazi nejlip ten epson 3200,jen nemuzu pochopit jak muze byt "nejlepsi" 4roky starej projektor,kterej uz se snad ani nevyrabi a proc je tak drahej!akorat jsem se nikde nedocet jak to je z udrzbou,jak casto je potreba vymenit filtr,popr. poslat na profesionalni vycicteni,hodlam ho mit zapnuty v podstate denne.chapu ze cerna proste cerna nebude,videa na You tube vypadaly lepe spis pro dlp,tak jeste zvazuju tu optomu.jinak diky ze se tady daj precist skutecny zkusenosti,coz je k nezaplaceni
RoPo (6061)|15.6.2015 09:24
[QUOTE=marin3Xsix;513773]nevim jek moc je na to urcita technologie nachylna[/QUOTE]

Cigaretový kouř je zabiják všech projektorů (elektroniky obecně kvůli nikotinu na PCB). U LCD měníš vzduchový filtr. Normálně se mění tak po 500-1000h provozu. Záleží na prašnosti. Nicméně tam, kde se kouří můžeš počítat s intervalem i třeba 50-100h podle toho jak moc se kouří. Nikotin se dále usazuje na choulostivých částech u LCD na panelech, hranolu, lampě. U DLP na zrcátkách, rotujícím kolečku a lampě. Čistit se to nedá. Jen vyměnit. Proto se do hospod, kde se kouří jako projektory pořizují ty nejlevnější, které vydrží 1-2 roky (pokud chceš zachovat slušnou svítivost).

Pokud v místnosti kouříš/te, tak bych pořídil nejlevnější možný i třeba ne FullHD (kvůli ceně a výměně).

Proč 4 roky starej projektor 3200? Byl tehdy vynikající. Dnes bych pořídil např. 5900 nebo 6100 apod.
marin3Xsix (4)|15.6.2015 11:06
diky za info,tak to jsem necekal.v mistnosti 5x3m se vykouri tak 10cigaret denne a pocital jsem s tim ze nasvitim tak cca 200hodin mesicne,v tom pripade pro me asi projektor nema smysl,to bych ho asi jen porad cistil!!!chtel jsem zrusit telku UE60H6200 a koukat jen na projektor,ale asi to na to neni staveny,klidne bych i kazdej rok vymenil lampu,ale to cisteni me teda tvrde odrazuje.diky ropo,cetl jsem hodne tvych prispevku,jen teda bohuzelm projekce asi neni pro me.dostal se me do ruky starej philips,2000ansi,200kontrast.hodne zasedlej obraz,ale ta uhlopricka me ohromovala,tak jsem zacal koukat po projechtorech,tak si asi necham zajit chut:-(
marin3Xsix (4)|15.6.2015 11:21
a co tenhle typ?Casio XJ-A130