Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte dobré domáce kino

Peterson21 (2)|7.6.2015 20:01
Dobrý deň,

Idem si prerábať izbu nakoľko sa brat sťahuje preč a chcem si zariadiť poriadné domáce kino.
Rozpočet je cca 1000-1500€ +asi tisícka na telku.

Telku kúpim asi z inzerátu, videl som tam nové s kvantovými bodkami či ako to volajú Samsung SUHD za cca tisíc ečiek keď v obchode by to stálo oveľa viac. Každopádne k veľkej 55" nekompromisnej telke chcem aj nekompromisný zvuk. Plánujem tam pozerať hlavne HD a FullHD filmy/seriály, neskôr 4k, možno netflix cez net ak príde aj na náš trh. Zrejme tam pripojím aj satelit, ale tam nie sú ani HD kanály ale telka by mala mať slušný upscaling na 4k. Tiež na tom budem hrať hry z počítača.

Čiže primárny zdroj bude počítač, sekundárny satelit, prípadne mobil a net. Prakticky všetko čo pozerám je v HD alebo FullHD mkv a keď výjdu poriadne grafiky a nejaký obsah na trh a netflix tak prejdem na 4k. Nezaujímajú ma komentáre typu že je to blbosť a oko to nerozlíši, to hovoria ľudia čo to nikdy nevideli. Telka a aparatúra bude zároveň ako allrounder k PC na surfovanie, hry atď. Takže výstup tam štandardne bude asi 4k keďže to budem používať aj na net a prácu a ta telka je veľká. Nakoľko štandardy na UHD blueray sa stále vyvíjajú rovnako ako HDMI, nerád by som kúpil niečo čo zistím o rok o dva že keď do toho pustím 50Gb UHD v nejakom ešte rozšírenom štandarde o HDR, širší gamut a podobne tak mi to neprehraje. Možno to s tým vôbec nesúvisí pokým sa to nepripája cež HDMI ale radšej sa chcem uistiť.

Na nete som našiel AV reciever Geneva Model Cinema s výbornými hodnoteniami. Dá sa kúpiť niekde v anglicku a tak.. Aké repro by ste mi k nemu doporučili? V PC mám slušnú zvukovku ASUS Phoebus za 150€ ale predpokladám že tamto by dalo o triedu lepší zvuk. Videl som nejakú Onkya so 4k upscalingom, neviem či sa to týkalo zvuku alebo len obrazu? Mám v tom trochu hokej a nechcem stráviť týždne čítaním recenzií ako to väčšinou robievam. Mám tiež slušné slúchadla za cca 400€, takže mohlo by to mať aj sluchátkový zosík. Nie je to ale podmienka. Nemám veľmi rád vysoké tóny, sykavé zvuky a dunivé neostré basy, takže chcel by som skôr vybalancovaný zvuk s nejakými stredmi, definovanými basmi a podobne.. Nebudem mať nejaký problém s tým recieverom ak do neho začnem púšťať filmy v rôznej kvalite, raz z PC, raz zo satelitu, telky mobilu cez Bloototh a podobne?

Prípadne doporučnte iný reciever ale o tomto píšu že je proste najlepší. Stojí asi 600€ Nejaké dobré repro za tých 800€ alebo koľko k nemu. Hudbu na tom počúvať moc nebudem, ide mi hlavne o výnimočný filmový zážitok takže hádam sa do tisícky nejaké slušné repro nájde.

Prosím doporučte 5.1 repro, prípadne ešte aj viac kanálov ak by sa zmenil reciever a všeobecne na čo si dávať pozor pri kúpe domáceho kina. Tipujem že aj káble by som si mal zaobstarať nejaké lepšie? Počítač bude totiž od telky vzdialený asi tak 3-4 metre čo je dosť ďaleko. Jo a sedieť budem cca 3 metre od telky, ktorá bude zavesená na stene, t.j. nebude asi pod ňou stôl. Takže som rozmýšľal o stĺpcových predných reproduktoroch a musia dávať kvalitný priestorový zvuk. Nechcem stereo na hudbu ale priestor na filmy a hry. Je nejaký výrazný rozdiel medzi 5.1, 7.1, DTS, Dolby Atmos a neviem čo všetko ešte existuje?

Všetky postrehy sú vítané. Ďakujem

Tu je ešte link na ten reciever:
http://www.whathifi.com/geneva/model-cinema/review

Ako vstupy tam píšu: Optical, coaxial, RCA, 3.5mm, to znamená že nemá HDMI. Do telky pôjde HDMI kábel ale toto mi je v podstate jedno čím to prepojím. Nechám si poradiť.
hakmar (401)|7.6.2015 20:42
Ahoj, ten prístroj z odkazu určite nie je AV receiver v pravom slova zmysle ale skôr nejaký soundbar, ktorý ti bude v domácom kine v rámci tvojich požiadaviek úplne na nič, chceš rozlíšenie 4K ale bez HDMI asi ťažko. Kúp si nejaký AVR od Onkyo, Yamaha, Denon, Pioneer a pod. v tvojej cene cca.600Eur+sadu repro tiež v tvojej cene napr. http://www.trinasty.sk/home-hifi-produkty/reprosustavy/kinosystemy/jbl-studio-270-set-5-1-detail#.VXSQQFJJs_c a máš vystarané, ale určite za tú cenu nečakaj nekompromisný zvuk.
jito (999)|7.6.2015 20:42
Chceš do budoucna využívat 4K a mít reciever bez HDMI vstupu?
To je celkem nesmyslný požadavek....
Ten "reciever" je spíš designová záležitost-co se týče konektivity a podpory formátů-tak to bude o ničem.
vivid.sk (11472)|7.6.2015 21:09
Hodne optimisticky prispevok :D
Na nekompromisny zvuk si pridaj jednu nulu do rozpoctu. A co sa obrazu tyka, navysit treba aj tento rozpocet - zial. Prichodom UHD vyrobcovia zneuzivaju situaciu, takze za vyssie modely (s obrazom totoznym tomu, co si mohol mat za 1.000-1.500eur pri FHD) si budes musiet poriadne priplatit. Rozumnejsie ceny treba cakat koncom roka.
vivid.sk (11472)|7.6.2015 21:17
A dalsia vec, na 3 metre je 55" malo. Potrebujes 65", a optimalne 75", ak uvazujes o (S)UHD.
Peterson21 (2)|7.6.2015 21:56
Hehe no v poriadku, to s tým nekompromisným zvukom som prehnal. Každopádne pokiaľ nie si zvyknutý na poriadne aparatúry a nepožaduješ vynikajúcu stereo kvalitu na hudbu tak sa za tých 1000-1500€ myslím dá slušne vybaviť. Teraz mám napr. pri PC staré Logitechy 2.1 + 2.0 v zadu ako surroundy. Dal som za ne dokopy asi 50€ :) A áno nestačia mi(odhliadnuc od zvukovej kvality) a to hlavne preto že mi kazia zvukové stopy keďže často nevedia dobre vyseparovať basy nech už nastavím v prehrávači a ovládačoch čokoľvek a vo 5.1 zaznamenané sú. Takže to bude myslím veľký pokrok.

Akú telku kúpiť je na dlhú debatu, tam sa momentálne moc neoplatí výrazne priplácať keď HDR, rozšírený gamut a OLEDy sú už za dverami a 4k je ešte predražené. Tak ale potrebujem ju teraz lebo idem prerábať izbu a navyše sa mi pokazil aj monitor. Vošlo by sa mi na stenu ešte možno 65", ale použité od ruky také veľké nedostať a za nové si oproti 55" musíš riadne priplatiť. Navyše vyzeralo by to na tej stene dosť nevkusne keďže z jednej strany sú dvere a z druhej radiátor. Ale nad tým ešte pouvažujem podľa momentálnych okolností lenže zvuk by som si chcel rozmyslieť už vopred.

Aha pozerám že tá Geneva je blbosť, to je niečo ako soundbar.

Tak teda doporučte ešte nejaké schopné domáce kino do cca 1500€(45000kč) prípadne ak je niečo nie o veľa drahšie za čo by sa oplatilo doplatiť tak aj to.
vivid.sk (11472)|7.6.2015 22:15
[QUOTE=Peterson21;513605] za tých 1000-1500€ myslím dá slušne vybaviť. [/QUOTE]
Tolko stoji AVR (vyssej)strednej triedy. A to nemas este repro.
RoPo (6061)|7.6.2015 23:00
[QUOTE=Peterson21;513597]Zrejme tam pripojím aj satelit, ale tam nie sú ani HD kanály[/QUOTE]

K audiu jsi již nějaké odpovědi dostal. Toto o HD na satelitu, co píšeš je zcela jinak. Právě, že na satelitu HD obsah máš k dispozcici zcela běžně.