Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle studio 17 Film burn, Light leak

DuriLM (5)|1.6.2015 11:12
Ahojte, chcem si v pinnacle studiu 17 pridat do videa efekt prepalenho filmu,

na internete som nasiel kratky "film burn" klip ktorý som nasledne pridal nad moje video, (vid. obrazokv prilohe),
na film burn klip som aplikoval 50% priehladnost. Len video sa mi v tej casti stmavi.
Ako mam spravit aby som z toho film burn klipu aplikoval na moje video len tu "svetlu cast" :D
snad ma chapete.



vo video najskor čistý film burn, potom aplikovany na moje video.
film burn.png
warchief (19)|2.6.2015 12:26
Ahoj,
ja som len amater, ale robil by som to cez chroma key (neviem ako to ma Pinnacle oznacene, ja pouzivam Corel Videostudio). Najprv by som skusil nastavit ciernu farbu v klipe "film burn" ako klucovaciu. Ak nebudes spokojny s vysledkom (co asi nie) bude potrebne upravit klip "film burn" tak, aby si tam mal namiesto ciernej farby kriklavo zelenu. Toto by sa mohlo dat urobit cez nejaky filter, ktory dokaze vymenit farby (ak ho pinnacle ma) a potom pouzit klucovanie so zelenou farbou.
Saxel (2279)|2.6.2015 14:35
Nevím co umí Pinnacle, ale ve Vegas bych to řešil nastavením vhodného Composition mode pro stopu s efektem - pravděpodobně na Add nebo Overlay.
marko65 (193)|5.6.2015 10:58
Ja osobne pouzivan mode add a je to ok
arkij (540)|5.6.2015 15:38
Edius má "Picture in picture", kde jde nastavit od průhlednosti, velikosti, pohybu, rámečků .... prakticky cokoliv chceš. Zkus hledat něco takové v tom pinnacle, je to víceméně standard a měl ho už Ulead Media Studio před více než 10 lety
DuriLM (5)|6.6.2015 17:08
to warchief: skusal som to cez chroma key, dal som klucovat ciernu farku, no neslo mi to tak vobec, a neviem ako zmenit tu ciernu na zelenu :)

vyskusal som to cez Sony vegas, compositing mode: ADD , no tiez to trosku zmeni farbu toho videa ked ide ten prechod. Ale ked dam postupny nabeh (fade in offset, fade off offset) tak sa to celkom da :)
este dako prist nato ako to spravit v tom pinnacly, tam som nic take ako ten compostition mode nenasiel :(
arkij (540)|6.6.2015 21:11
Pohledej ten obraz v obraze, to je to co potřebuješ, bývá to i v externích pluginech, nemáš tam třeba New Blue filtry? Tam je to v Image Mapper jako volba PIP
DuriLM (5)|9.6.2015 08:02
no veru nic take som nenasiel :(
arkij (540)|9.6.2015 11:02
Googlil jsi? Píšeš, že máš verzi 17, ve verzích 16, 17 a 18 to je, tak snad i u Tebe. Nebo máš nějakou ořezanou verzi?





http://howto.corel.com/en/p/How_to_use_Picture_in_Picture_with_Studio
DuriLM (5)|9.6.2015 18:28
Tak, toto sa mi podarilo najst, len neviem ako v tom spravim co potrebujem :)
DuriLM (5)|22.6.2015 18:59
Už som to konečne nasiel aj v pinacli, žiadne PiP,... Editor efektov->Efekty->Barva->Zmena kanňalu, a tam vybrat ako hladinu alfa , najlepšie Svetlosť