Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: problém s načítaním OPTIBOX zebra

Neregistrovaný (0)|21.5.2015 18:17
Tazatel: duški

Znění dotazu: nazdar,mám problém s načítaním zariadenia OPTIBOX zebra,po zapnutí vypíše boot a nič viac sa nedeje,niekedy zvykne načítať ďaľšie funkcie ako USB,load,nejaké číslo,on,off a iné alebo to stále dookola vypisuje. mám UPC aod namontovania s tým problém nebol,robí to len posledné 2 dni. niekedy nabehnú stanice,idú pár minút a potom znova to vypisuje,načítava a nič. kde môže byť problém? koaxiál je ok. neviem to ovládať ani ovládačom a tlačidlami na zariadní.

Technika, které se dotaz týká: satelitná tchnika
KamilZ (10277)|21.5.2015 19:47
Téma: DVB-T
V textu: UPC (kabelovka)
Technika: satelitní

Co si máme vybrat? :-)

Pokud myslíš skutečně DVB-S přijímač Optibox Zebra a máš freeSat, tak zkus přehrát firmware. Pokud to nepomůže nebo nepůjde, tak servis.
Neregistrovaný (0)|25.5.2015 15:04
ako to mám prehrať? stále vypisuje boot,to znamená,že niečo vyhľadáva?
Neregistrovaný (0)|25.5.2015 15:39
používam UPC kartu,môže to mať nejaký vplyv? vôbec neviem s prístrojom nič robiť,na nič nereaguje,teraz už len stále vypisuje boot. či je zapnutý 5 hodín v kuse alebo ho na chvíľu vypnem a zapnem.
Neregistrovaný (0)|25.5.2015 16:50
a robí to aj vtedy,ak tam nie je karta a nie je zapojený ani koaxiál. proste na nič nereaguje,ani na ovládač a ani na gombíky na zariadení.
KamilZ (10277)|25.5.2015 16:54
1. Naformátovat USB flash disk na FAT32
2. Vytvořit na USB flash disku adresář s názvem IR_UPGRADE_X0A
3. Vložit stažený firmware (vygoogluj si ho) do adresáře IR_UPGRADE_X0A
4. Vypnout přijímač síťovým vypínačem
5. Zasunnout USB flash s firmware disk do vypnutého přijímače
6. Zapnout přijímač hlavním síťovým vypínačem a počkat cca 5 minut na dokončení aktualizace

Pokud to nepomůže, tak servis nebo popelnice.
Neregistrovaný (0)|25.5.2015 17:07
dobre,ďakujem,pokúsim sa to tak urobiť :)
Neregistrovaný (0)|25.5.2015 18:05
nepomohlo,takže servis.
snowwwman (1)|21.11.2015 08:28
Zdravím,
mám naprosto stejný problém se stejným zařízením. Vidím, že výše uvedený postup Vám nezafungoval a řešil jste přes servis. Rád bych Vás poprosil o informaci, jak to dopadlo? Co bylo příčinou a jak to servis vyřešil? Předem díky!
Neregistrovaný (0)|21.11.2015 10:04
Ked to posles do servisu dovozcu tak sa tam pokusia nahrat seriu niekolkych softverov az do posledneho a ak sa to chyti tak to bude opat fungovat. Ak to nepojde tak s najvacsou pravdepodobnostou je poskodena flash pamat.