Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký satelitní přijímač s HDD 500GB, aby nahrával nekódovaně ?

JaroslavHraba (54)|24.3.2015 05:42
Dobrý den. Potřeboval bych vhodný další satelitní přijímač do dalšího bytu asi s dvojitým tunerem s interním diskem HDD 500 GB, který by dokázal nahrávat pořady z TV vždy nekódovaně. Slyšel jsem, že snad by to uměl systém Linux, Enigma 2 nebo tak nějak.

Mám televizi již s HDMI 1.4

Mám nyní Humax iCord HD 500GB a ten nahrává nekódovaně jen ten kanál na který je nastaven Humax.
Ale když dám časově nahrát z jiných stanic, tak jsou všechny nahrávky vždy kódované a pak je musím odkódovat - přehráním.
A někdy je vůbec problém ty nahrané pořady odkódovat, protože se mění nějaké kódy a už to prostě nejde přehrát - třeba druhý den.

Potřeboval bych nějaký přístroj konkrétně doporučit který totonekódované nahrávání umí, nic na černo s kartami.
Děkuji
HWTest (371)|25.3.2015 17:59
Přijímače běžící na Enigma 2 skutečně nahrávají nekódovaně, přesněji rozkódované a je jich halda, takže máte z čeho vybírat.
HDD tam bude takový, jaký si tam dáte nebo necháte dát.
Připravte se na to, že tento typ přijímačů není zrovna jednoduchý a jestli nemáte zkušenosti, tak se budete muset dost nového učit.

Tyto přijímače však jsou zpravidla vybaveny Uni čtečkami karet v kterých (nové) Irdeto karty nefungují. Máte-li starší ICE karty, tak ty by měly fungovat, budete-li však kupovat nové, tak ty s největší pravděpodobností fungovat nebudou.
Co se týče informací o kartách - nejsou to mé osobní zkušenosti, ale načtené, takže to tak berte - nemusí být úplně přesné.
bastlir (3245)|25.3.2015 20:12
To JaroslavHraba: Zvu tě do klubu majitelů VU+ Duo2. :) Nakonec tu najdeš i vyhovující podporu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33341-VU-Solo2-a-Duo2 a https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37020-VU-Duo2-Download?p=484197#post484197