Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

náhrada za Panasonic 55ST50

miclha (5)|12.3.2015 14:44
Zdravím. Prodavam tuto plazmu a chci vybrat něco lepšího
Otázka je vůbec reálné koupit něco lepšího? Plazmy nejsou. Jen LG ale to si asi nepolepšim že.
Škoda že není Samsung PS60E6500. Ten bych bral hned no co. Nebo nějaké full led.
Díky

Cena no do těch 30tis. Nevíte kde sehnat ten Samsung?
vivid.sk (11472)|12.3.2015 15:00
S blikanim si pri inych PDP nepolepsis, neexistuje plazma s "kludnym obrazom" v tomto slova zmysle. Cierna detto. Po dvoch rokoch uz mozes mat ciernu horsiu, ako pri novom kusku, no obavam sa, ze ani najlepsie dnesne VA panely v tejto velkosti nepojdu pod 0.02-0.03cd/m2
miclha (5)|12.3.2015 15:17
No v Polsku jsem jeste našel PANASONIC TX-P50VT60E
Cca 37tis. Takže co teď. Ale to blikání u LG plasem nevidím.
HM no a která je tedy asi nejlepší LED asi Samsung řada 8000,8500? Ale ty ceny
Nechce se mi moc přecházet na menší úhlopříčky.
Ach jo proč je ta OLED tak dráha....
vivid.sk (11472)|12.3.2015 15:29
LG mozno subjektivne blika menej, ako obrazovo by si si znacne pohorsil. Lepsiu ciernu nevynimajuc.
Pokial sledujes filmy pri 24p (realnych), plazma blika este viac. Vacsina uzivatelov primarne televiziu vyziva len ako zdroj k beznemu signalu (50i DVB-T/S/C) a tam to nieje taketo vypukle.
Pri pohybe si rovnako nepomozes (k lepsiemu) s LCD (samozrejme pri deaktivovanom MCFI). Bude to vzdy meratelne horsie, koli vyssiemu casu odozvy danej technologie. Mozno bez zdvojenia hran, ale pohybova ostrost bude trpiet viac, ako na PDP. Treba to v klude (t.j. nie v predajni) vidiet a porovnat si, co je tvojmu oku blizsie. Mozno by ti LCD neprekazalo, nerozhoduj sa len spoza sedacky PC.
miclha (5)|12.3.2015 16:48
Takže jsem našel na Slovensku 1ks krátce používanou Samsung PS60E6500 se zárukou 24mesicu.
Takže jestli si pan přijede pro Panasonic. Tak půjdu do Samsungu. Co myslis?

---------- Doplněno v 16:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:47 ----------

Sledují 24p pres Dune. Blikání nevidím kdežto u DVB-T to bliká dost.
vivid.sk (11472)|12.3.2015 17:08
[QUOTE=miclha;510016]Sledují 24p pres Dune[/QUOTE]
To, ze sledujes 24p zdroj filmu, este neznamena, ze TV prijima nativny 24p frame rate. TV by mal frekvenciu ukazat. Co mam skusenosti s Panasonic PDP, vsetky znacne viac blikaju, pri nativnom 24p zdroji signalu (ak nieje zapnuty nejaky MCFI dopocet, ktory panel prepne na 60hz).
miclha (5)|12.3.2015 19:26
Ona se přepne na 24hz. Obraz v pohodě. Ale asi vyzkousim ten Samsung.
miclha (5)|13.3.2015 10:57
No nebo ještě mužů vzít Panasonic 55ST60 - má prý nějaký další mód 96Hz. A lepší černou. Ale je dražší než Samsung ale zase nová.
tdlmarek (1566)|13.3.2015 13:28
[QUOTE=miclha;510016]Sledují 24p pres Dune. Blikání nevidím kdežto u DVB-T to bliká dost. [/QUOTE]
Jak naznačil vivid, máš zaplý dopočet, protože bez něj 24p bliká suveréně nejvíc. Pozor, i při zaplém dopočtu TV zobrazuje na vstupu klasicky 1080p, 24 Hz - to ale nic neříká o tom, na jakých frekvencích pak operuje panel.

[QUOTE=miclha;510041]No nebo ještě mužů vzít Panasonic 55ST60 - má prý nějaký další mód 96Hz.[/QUOTE]
O ničem takovém nevím - pokud je mi známo, tak všechny NeoPDP modely za poslední tři roky jsou založené na podobné technologii a po stránce blikání jsou si rovny. Měl jsem GT60 (tzn. stejný ročník jako ST60, ale vyšší řada) a blikala úplně klasicky jako všechny před ní.


Jinak smysl téhle akce moc nechápu. Když odhlédnu od faktu, že sehnat tyhle modely je dnes už extrémně obtížné, tak jediný alespoň trochu smysluplný upgrade bych viděl v VT60 nebo ZT60. Cokoliv jiného je sidegrade, kde případné rozdíly v parametrech jsou spíše kosmetického rázu - vyhodit za tohle 30k mi nepřijde moc rozumné. Myslím, že většího zlepšení stavu bys dosáhl spíš profesionální kalibrací své ST50 (pokud už nebyla provedena), a přitom to bude stát zlomek ceny. V opačném případě se leda spokojit s vlastnostmi LCD, kde problém s blikáním není.