Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Odstranění sykavek ze zvukové stopy

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Zdravím vespolek,
    našel by se zde někdo, kdo dokáže odstranit sykavky ze zvukové stopy? Zkoušel jsem několik programů a návodů s nevalným výsledkem. Jedná se o tento seriál : http://www.csfd.cz/film/20484-jamaica-inn/filmoteka/
    Sehnal jsem u Rusů poměrně dobrý rip z originálního DVD.Takže obraz ujde. Ovšem zvuk mám nahraný z TV na VHSrip, a ten je samá sykavka. Ukázka zde: http://www.uloz.to/xypEh8P6/vzorek-jamaica-inn-1983-wav
    Udělal jsem synchronizaci a zvukové stopy sestříhal, takže sedí. Ale ty sykavky jsou hrozné. Je to škoda, jedná se o klasický seriál.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele jibarr
    Registrace
    Sep 2007

To nejsou sykavky, ale přebuzený vstup při nahrávání. Neboli záznam je poškozený. Jedině EQ stáhnout výšky, pohrát si se středy a basy. Dostane to trochu barvu. Ale z tohohle už žádný zázrak nebude. Nedá se to někde sehnat ?

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Sehnat se to právě nikde nedá. Vypadá to, že všichni uživatelé na CSFD mají tuto verzi

Registrace
    Sep 2007

Tak si s tím musíš pohrát. Dej si třeba dvě nebo tři stopy nad sebe a jednu udělej jen v hloubkách. Druhou ve středech a třetí ve středovýškách. Pak vzájemně smíchej hlasitostní poměry. Aby to moc nezkreslovalo, ale aby tomu bylo dostatečně rozumět. Dostane to hutnější barvu, že to zkreslený nebude tak výrazný. A sloučit do stopy k filmu. Ale žádný zázrak už z toho nebude.

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

To to radši tak nechám. Nejsem odborník na práci se zvukem. Radši se pustím do něčeho, co zvládám. Ve složce ,,Filmy nedodělané" mám snad 200 filmů k úpravě. Myslím, že to ani do smrti nestihnu

Registrace
    Sep 2007

OK. I to je řešení. I když ta 1/2 hodinka se tomu věnovat není taková časová zátěž. Pokud máš 200 rozdělaných filmů, tak základní úpravy nejsou nic složitého.

Podobná témata

1. Originální zvukové stopy
    Od jurencakromeo v sekci Editace audia
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-02-2012, 18:50
  2. Odstraněni prazdne zvukove stopy
    Od BigFredy v sekci Mastering
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 21-01-2007, 17:34
  3. Přidani zvukove stopy do DVD
    Od BigFredy v sekci Mastering