Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada ohledně projektoru na krátkou vzdálenost

zuzy (5)|22.2.2015 19:27
Zdravím všechny,

Chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně projektoru do místonsi s krátkou projekční vzdáleností.

Nejsem nikde pořádně schopný najít výběr projektorů. Jediné, co jsem našel bylo to, že projektory BenQ s označením ST jsou na krátké vzdálenosti.

Požadavky / možnosti na projektor a plátno jsou následující:

Použití - sledování televize, případné hraní her na Xbox 360
Cena projektoru - do 18 000 Kč
Cena plátna - ideálně zdarma k projektoru, případně kolem 3 000 Kč.
Rozlišení - HD
3D - není nutně potřeba, ale pokud bude, bude to fajn.
Sezení - sedět budeme od plátna 3 - 3,5 m.
Vzdálenost projektoru od zdi/plátna - maximální vzdálenost projektoru od zdi (zadní části projektoru) je 245 cm.
Montáž - od stropu.

Velikost plátna - co největší tak, aby bylo optimálně viditelné ze vzdálenosti 3 - 3,5 m
Projektor - potřebuju poradit, jaký vybrat.

Našel jsem docela fajn stránky:

http://www.projectorcentral.com/BenQ-MX620ST-projection-calculator-pro.htm

Tam se dá najít a vypočítat spousta věcí. Například u projektoru BenQ MX620 ST mi to při těchle podmínkách vypočetlo, že bych mohl mít plátno při poměru 16:9 v rozměrech 214 x 120 (245 uhlopříčka).

Problém je ale v tom, že tam nejsou všechny projektory (například BenQ TH682ST), ale hlavně, že neumím najít projektory na krátkou vzdálenost konkurenčních značek, abych to porovnal.

Díky moc za pomoc.
ZUZY
zuzy (5)|22.2.2015 23:48
Zdravím všechny,

Asi jsem našel, co jsem potřeboval - Optoma GT1080 Short Throw. Na Alze k tomu dávají plátno Optoma DS-9092PWC .

Na projektor jsem našel samou chválu na hraní her, ale na filmy to taková hitparáda nebyla...

Co si myslíte o téhle konfiguraci? Je ten projektor vhodný / správný na moje požadavky?
Co to plátno? Našel jsem nějaké negativní reakce, že se kroutí boky. To je ale všechno...

Díky za reakce.
ZUZY
zuzy (5)|1.3.2015 15:23
Vyřešeno.
Díky
ZUZY