Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Zmena providera - rozvody

Nováček
    Registrace
    Feb 2015

Ahojte,

po kupe bytu planujem zmenit poskytovatela internetu a TV. Povodny majitel tam mal UPC, ja by som chcel Tcom alebo Orange. Na danej adrese su dostupne opticke rozvody v bytovom dome, ale v byte je len koaxialny kabel, ktory sa napaja do skrinky o poschodie nizsie.

Ak by som teda zobral Tcom, stacilo by len switchnut ich optiku do skrinky a ja pojdem dalej po koaxe alebo budem musiet tahat optiku az priamo do bytu az do obyvacky. UPC ide jednoducho cez koaxial, kde je v obyvacke zasuvka, kde je rozbocovac na modem a set-to-box.

Ako konkretne vyzera instalacia pri prechode z UP?

Dakujem
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele sanchez13
    Registrace
    Oct 2011

Neviem ako Tcom, ale orange ti dotiahne optiku az do bytu. V byte je to ukoncene optickou zasuvkou. Tam sa pripoji ONT a dalej je uz klasicka LAN (metalika). Umiestnenie tej optickej zasuvky si rozhodnes sam, kde je pre teba najlepsie.

Je tu pořád Avatar uživatele golfLC
    Registrace
    Apr 2011

T-com tiež ťahá optiku až do bytu po ich pripojovacie zariadenie, z ktorého si už utp káblom napájaš a konfiguruješ svoj router (prípadne ich) s prihlasovacími údajmi.

Nováček
    Registrace
    Feb 2015

dakujem za odpovede

pri konecnom rozhodovani bude asi zalezat aj na rychlosti instalacie, kedze Tcom instaluje novu sluzby 1-2 tyzdne a Orange to stihne aj do 3 dni

Je tu pořád Avatar uživatele sanchez13
    Registrace
    Oct 2011

Najlepsie ked si LAN v byte pripravis uz vopred a potom uz len ukazes, kde chces aby ti ukoncili optiku...

Podobná témata

1. CA-modul a jeho prepouziti u jineho providera
    Od tragikomix v sekci DVB-C
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-07-2014, 15:44
  2. Akeho providera na televiziu
    Od esite v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 18-07-2013, 07:10
  3. Akeho providera na televiziu
    Od esite v sekci DVB-C