Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mikrofony pro rozhovor

marlboro111 (20)|3.2.2015 19:38
Ciao,

potřeboval bych poradit ohledně mikrofonů, které chci použít k natáčení rozhovorů. Ty by měly být z 90% točeny venku. Mám dvě verze - jedna je, že bude mluvit pouze člověk před kamerou (co použít zde?) a u druhého případu budu mluvit i já za kamerou - nemám kameramana (co použít zde?). Všechno půjde na YouTube.

Mám k dispozici kameru Panasonic HC-X920, jsou tam sáňky na ext. mikrofon a 3,5mm jack.

Díky moc za rady!
Rybrcoul (48)|4.2.2015 12:57
No máš na výběr něco z mikrofonů RODE nebo Sennheuser. Dělají se ale ponejvíce s kardiolou, tak ty vzadu budeš muset mluvit více hlasitěji. Ale bacha na vítr, spíše už vánek. tam bys měl mít na majku tu chlupatinu. Vždy je dobré natáčet rozhovor v závětří.
Jinak snímat to dvěma klopovými mikrofony pro tento specifický účel, to by šlo také, použil bys 2 klopové mono mikrofony od fy. Hama, ale musel by sis vyrobit rozdvojku 2x mono samice kabelem do 1x stereo samec. Ty klopové mikrofony na kabelu prodává Hama asi za 500,-Kč. V kamerce 920 je vstup pro stereo mikrofon. Samozřejmě existují klopové mikrofony bezdrátové, ale to je cenově někde úplně jinde.
Další možností je použití dvou nezávislých mikrofonů třeba i XLR přivedených do mixpultu a z něj vytažený 3,5 jack kabel do kamerky. Ale ten mixpult je taky dražší věc, když ji nemáš už doma. Tak, že pro tento účel ty dva levné klopáky a redukci si ubastlit nebo koupit přídavný mikrofon na kamerku a máš to i pro další použití nahrávání ruchů atp. Cenově vyjdou asi od 2,500-5000,- Kč. Používají se stereo mikrofony na DSLR a menší kamerky.
marlboro111 (20)|4.2.2015 15:12
Super, díky moc za odpověď. Pomohlo. Měj hezkej den!
Rybrcoul (48)|6.2.2015 11:58
Tak nám prozraď, čemu jsi dal přednost a co sis zvolil?
Lubomír L (6)|14.3.2015 20:52
Panasonic HC-X920 je super kamera - no zvuk netočí až tak dobre osobná skúsenosť . Ja k tejto kamere používam RODE mikrofón ( http://www.proficams.eu/shop/action/productdetail/oc/1202/product/rode-videomic-pro.xhtml ) a druhý ( http://www.proficams.eu/shop/action/productdetail/oc/953/product/klopovy-mikrofon-stage-line-2500.xhtml Frekvenčný rozsah 20-16,000 Hz ) . Mám s tým dobré skúsenosti.