Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Detekce použité TV nebo poškozené TV při přepravě

I2toneI (1)|28.1.2015 09:57
Dobrý den, včera mi dorazila nová AS650E a chtěl bych se zeptat na jednu věc, a to jestli po rozbalení TV jsou na ní nalepeny nějaké piktogramy o její funkci apod. či nikoliv (někde na videu na youtube jsem je viděl). Mám pouze folii na levém a pravém okraji.
Jde mi o to zdali mi prodejce neposlal nějakou TV třeba opravenou po reklamaci nebo nějakou co už někde běžela na prodejně (nic takového nebylo před koupí uvedeno) a jestli jsem to nějak schopen zjistit (není někde v TV nějaký čítač provozních hodin?).

Žádné vady, škrábance jsem prozatím za ten den nenašel (možná trošku tmavší rohy ale opravdu jen minimum). Co myslíte měl bych se mu případně ozvat a zeptat se ho jestli je to opravdu fungl nová TV?
Superbobo75 (33)|28.1.2015 10:23
To se snad lepilo jenom na televize které měli silnější okraje, já jsem to tam taky neměl a byl jsem rád, ještě aby to nalepili na obrazovku. Ale v tomto směru jsem o tom nepřemýšlel.
RoPo (6061)|28.1.2015 10:25
Je tam pouze folie.

edit: superbobo75 byl rychlejší...
bh69 (157)|28.1.2015 12:28
[QUOTE=I2toneI;506473]Dobrý den, včera mi dorazila nová AS650E a chtěl bych se zeptat na jednu věc, a to jestli po rozbalení TV jsou na ní nalepeny nějaké piktogramy o její funkci apod. či nikoliv (někde na videu na youtube jsem je viděl). Mám pouze folii na levém a pravém okraji.
Jde mi o to zdali mi prodejce neposlal nějakou TV třeba opravenou po reklamaci nebo nějakou co už někde běžela na prodejně (nic takového nebylo před koupí uvedeno) a jestli jsem to nějak schopen zjistit (není někde v TV nějaký čítač provozních hodin?).
[/QUOTE]

nalepeno tam nebylo nic (jen na hlinikovych listach), jestli byla TV uz rozbalena se da poznat treba
1/ podle stavu krabice (mela by byt prelepena jednou pruhlednou paskou, bez stop po strzeni a nalepeni jine)
2/ nerozbalene baterky do ovladace
3/ nerozbaleny (zavareny) sacek s dily stojanku
4/ otisky prstu, skrabance na konektorech ...
Ulrico (80)|28.1.2015 17:33
Ahojte, zítra čekám doručení 47AS750E. Mám před převzetím šanci nějak poznat, zda přepravci krabice s TV nepadla? Jsou na ní nějaká nárazová čidla?
RoPo (6061)|28.1.2015 19:33
Nárazová čidla v krabici opravdu nejsou. Jak by jsi chtěl řešit dlouhodobě napájení?
Pokud krabice spadla při přepravě, tak je poškozená krabice. Případně TV je uvnitř rozbitá. Toto se řeší zavoláním na logistické centrum přepravní společnosti a vyreklamuje. Jsou na toto pojištění. Několikrát jsem toto v minulosti řešil.
Ulrico (80)|28.1.2015 20:35
Měl jsem napsat indikátory, nikoliv čidla. Něco takového.
RoPo (6061)|28.1.2015 20:48
To jsou chemická čidla reagující na teplotu a vlhkost. Pro náklon tam bude tekutina, která se smíchá. Navíc určitě mají dobu použitelnosti, kdy je chemická látka schopna reagovat.

Nic takového se v oblasti elektroniky nepoužívá. Alespoň jsem toto na žádném výrobku elektroniky neviděl (doposud). TV se zcela běžně hodně naklání při nakládání a vykládání.
Problém s kvalitou dodaného zboží - poškození během dopravy se řeší pojistkou, jak jsem poznamenal v dřívějším příspěvku.
BigPig (9)|29.1.2015 06:23
Ropo: Jen pro info: Když jsem si kupoval před x lety 1. generaci plazmy, tak tam čidla byly, vypadaly jako klasické ampule...
Ivo Mašek (10205)|29.1.2015 12:05
[QUOTE=BigPig;506538]Ropo: Jen pro info: Když jsem si kupoval před x lety 1. generaci plazmy, tak tam čidla byly, vypadaly jako klasické ampule...[/QUOTE]
Ano, to bývalo před mnoha lety, u tzv. 1. generace "nové" televize, což byly plazmy, které byly určeny (a i tak vyvíjeny) jako náhrada za CRT. Bylo to v době, kdy se stále nejvíce prodávaly CRT a na plazmy se pohlíželo asi tak, jako dnes na 4K.
Ta plazma se nesměl V ŽÁDNÉM případě dostat tzv. na záda, neb pak se zbortila obrazovka (doslova). Někde se tu i potuluje obrázek plazmy se zborcenou obrazovkou.
Postupem času, když výroba nových TV jela na plné pecky, se od toho upustilo, protože i ztráta několika set kusů zničených TV díky přepravní nekázni nemohla ohrozit finanční zisky výrobce a ta celková ztráta v ohledu na finanční objem byla defacto nula nula nic.