Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DM820 HD

KamilZ (10277)|17.1.2015 09:26
V Dream se fakt zbláznili. Nový přijímač za 13 kKč bez CI slotu, WTF?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jijirka15 (13)|17.1.2015 09:57
Nezbláznil!!!!

To jen nějaký pošuk u firmy se ráno probudil, a řekl si "Koho jsem dnes ještě nenasral!!!"
A pak vypotil nový satelitní přijímač!
A pak že salmonela není skvělá. Není mnoho firem schopných překonat v hlouposti firmu Technisat. A Dreambox je v tom skvělý.



Za 7 000,-Kč by to bylo drahý, ale odpovídající. Za 13-14 tisíc je to jen směšný!!!!
Pytkin (7947)|18.1.2015 01:45
ja mam DM800 doma .. stal tusim 400 EUR .. a nema CI slot .. ani neviem naco by tam bol .. toto bude zrejme daky inovovany model ..
bastlir (3245)|18.1.2015 02:18
Takové prachy za jednotunerový STB?! Jako fanda Dreamů bohužel musím konstatovat, že Dreamy už jsou na chvostu pelotonu a manažeři mimo mísu.
KamilZ (10277)|18.1.2015 03:59
[QUOTE=Pytkin;505563]nema CI slot .. ani neviem naco by tam bol .. toto bude zrejme daky inovovany model ..[/QUOTE]
Aby někomu, kdo si kupuje nový přijímač a kartu Skylinku, vůbec fungoval s M7 kartou, když se jiné, nové už standardně neprodávají...
bastlir (3245)|18.1.2015 13:09
Navíc mohu přijímat i jiné družice a chtít se dívat na placené kanály.
Pytkin (7947)|19.1.2015 00:55
Kamil : Hmm .. znie to logicky .. ale v nemecku , ci kde to robia, asi maju u prdele skylink .. alebo neviem .. v kazdom pripade to bude urcite dobry primac a ak mi DM800 dosluzi , tak si DM820 kludne kupim ..
bastlir (3245)|19.1.2015 03:00
[QUOTE=Pytkin;505651]Kamil : Hmm .. znie to logicky .. ale v nemecku , ci kde to robia, asi maju u prdele skylink .. alebo neviem .. v kazdom pripade to bude urcite dobry primac a ak mi DM800 dosluzi , tak si DM820 kludne kupim ..[/QUOTE]
To jistě mají, ale nebydlí tam, jak známo, jen němečtí diváci, ale je tam obrovská kupní síla např. tureckých obyvatel. Například Mascom, ačkoliv je třídou a cenou někde jinde, také se vyrábí v Německu, ale do něj vrazíš téměř všechno. Nene, je to prostě tím, že zaspali dobu, Dream už není značkou špičky, a tedy jim už finančně teče do bot a místo zvednutí kvality zvedají ceny. A pokud si dnes někdo chce pořídit nějakou špičku, v podstatě volí mezi dvěmi značkami, ale Dream mezi nimi není. Cenou bohužel však ano.
geronimoh (2327)|19.1.2015 10:26
[QUOTE=bastlir;505653]....., Dream už není značkou špičky, ....[/QUOTE]

mýlíš se
bastlir (3245)|19.1.2015 12:36
[QUOTE=geronimoh;505666]mýlíš se[/QUOTE]
Byl bych rád, kdyby tomu tak bylo.
KamilZ (10277)|19.1.2015 12:45
Podle mě Dream:
- dávno ztratil pozici leadera v udávání směru vývoje
- uvádí novinky strašně pozdě, to co je u konkurence běžné 1/2 roku až rok teprve zavádí
- DM820 HD je předražený jako pra*se na to, co umí a jaké má parametry, když za za ty samé peníze (vlastně levněji) pořídím kvalitní multitunerový a VU+ Duo2 nebo Xtrend s CI sloty

Neposoudím, nikdy jsem Dream neměl (neláká mě):
- kvalita firmware, ale viděl jsem příspěvky typu, že i DM musí updatovat, doby na první dobrou jsou dávno pryč
- kvalita HW a poruchovost (podle mě bude zcela srovnatelná)
- kvalita obrazu
- podpora komunity (pluginy apod.), ale dle mě nyní na to budou už ostatní lépe, protože jsou více rozšířené a tudíž více podpory

Dreamu nelze upřít, že byl první a tento koncept vymyslel, ale bohužel už mu ujel vlak. Ale mimo cenu je na tom podle mě celkově pořád lépe jak Technisat.

PS: K čemu přesně slouží v Dreamu SIM?
bastlir (3245)|19.1.2015 13:31
S tím plně souhlasím. Na obranu Dreamů musím ale říci, že mu jistě ublížily klony. Starého Dreama v depozitáři stále mám (kdysi špičkou byl) a nějak se ho nedokážu zbavit.
Hornet F-18 (1328)|19.1.2015 13:38
[QUOTE=bastlir;505653] A pokud si dnes někdo chce pořídit nějakou špičku, v podstatě volí mezi dvěmi značkami, ale Dream mezi nimi není. Cenou bohužel však ano.[/QUOTE]

Ktore znacky myslis? Xtrend a ?
bastlir (3245)|19.1.2015 13:57
Samozřejmě i s VU+ Duo2.
Pytkin (7947)|20.1.2015 00:53
[QUOTE=bastlir;505653]Nene, je to prostě tím, že zaspali dobu, Dream už není značkou špičky, a tedy jim už finančně teče do bot a místo zvednutí kvality zvedají ceny. A pokud si dnes někdo chce pořídit nějakou špičku, v podstatě volí mezi dvěmi značkami, ale Dream mezi nimi není. Cenou bohužel však ano.[/QUOTE]

netusim ake ma finacne vysledky Dream Multimedia , ci im fakt tecie do bot .. ale preco by dvihali ceny ? ved ten primac stoji rovnako ako predchodca .. ceny si stale drzia rovnake .. a bud si ochotny za to zaplatit , alebo si kupis daco ine .. toto mi celkom pripada debatu apple , jak ludia co nikdy nemali apple kricia jak je apple predrazeny .. a ty co ho maju sa len spokojne tesia z toho a ked dosluzi , tak si idu kupit dalsi apple ..
Pytkin (7947)|20.1.2015 01:06
[QUOTE=KamilZ;505674]Podle mě Dream:
- dávno ztratil pozici leadera v udávání směru vývoje
- uvádí novinky strašně pozdě, to co je u konkurence běžné 1/2 roku až rok teprve zavádí
- DM820 HD je předražený jako pra*se na to, co umí a jaké má parametry, když za za ty samé peníze (vlastně levněji) pořídím kvalitní multitunerový a VU+ Duo2 nebo Xtrend s CI sloty
[/QUOTE]
neviem posudit ci je lider .. ako uvadza novinky .. len viem , ze ho mam doma (uz druhy) a som s nim velmi spokojny ..
DM 820 stoji 489 EUR http://www.abcom.sk/produkt/dreambox-dm-820hd-1569736.html

Technické údaje pre DM820HD:

- 7.000 MIPS Dual Core Processor
- 4 GB Flash
- 2 GB RAM
- 10/100 / 1.000 MBit / s Gigabit Ethernet
- 2 x HDMI (vstup a výstup)
- Plug & Play tuner (DVB-S2, DVB-C alebo DVB-T)
- 2 x USB 2.0

jeho predchodca DM800SE stoji 449 EUR http://www.abcom.sk/produkt/dreambox-dm-800hd-se-v2-778886.html

400 MHz MIPS Procesor
DVB-S2 tuner, možnosť výmeny za DVB-C alebo DVB-T tuner
10/100 MBit Ethernet Interface
1 x Scart (RGB, FBAS alebo S-Video)
HDMI
2 x USB 2.0
64 MByte Flash, 256 MByte RAM

Pripada mi , ze DM820 je vyrazne vykonnejsi , ako jeho predchodca , takze bude toho stihat omnoho viac .. Cize cena neni vobec premrstena .. Ako hovori klasik : BUD NA TO MAS , ALEBO SA NA TO VYSER ..

[QUOTE=KamilZ;505674]
Neposoudím, nikdy jsem Dream neměl (neláká mě):
- kvalita firmware, ale viděl jsem příspěvky typu, že i DM musí updatovat, doby na první dobrou jsou dávno pryč
- kvalita HW a poruchovost (podle mě bude zcela srovnatelná)
- podpora komunity (pluginy apod.), ale dle mě nyní na to budou už ostatní lépe, protože jsou více rozšířené a tudíž více podpory
[/QUOTE]
ja neviem posudit ostatne tu spominane pristroje .. mozem to posudit s lacnymi 100 EUR ENIGMA2 satelitmi co tu mam (IPbox 55, 99, Amiko Alien) .. Tie su za tu cenu super , ale od dreamboxu su na mile daleko .. A Dreambox ma fakt super podporu .. imidzov si mozes vybrat kolko chces .. kazdy si najde co ho bavi .. a uzivatelska zakladna je podla mna dost velka .. Ale priznam sa , ja mam satelit na to aby som pozeral telku .. nie aby som zadrbaval zivot s podporou .. A Dreambox fakt nainstalujem a funguje .. raz za dva roky nahodim daky novy firmware a tesim sa , ze je tam kopa vychytaviek ..

[QUOTE=KamilZ;505674]PS: K čemu přesně slouží v Dreamu SIM?[/QUOTE]
clovece .. fakt neviem .. ona je tusim dakde dnu , a sluzi na overenie pravosti dreamboxu .. ale nikdy som ju nevidel :)
KamilZ (10277)|20.1.2015 02:50
Pokud srovnáváš Dream s Amikem, tak je jasné, že Dream vede (včetně ceny :-) ), o tom žádná. Srovnávej do s STB stejné třídy a ne se šroty. Amiko jsem měl u rodičů a vydrželo tam asi měsíc. Pak jsem se naštval a koupil tam zánovní VU+ DUO (ne 2).
bastlir (3245)|20.1.2015 03:58
[QUOTE=Pytkin;505765]....... ved ten primac stoji rovnako ako predchodca .. ceny si stale drzia rovnake .. a bud si ochotny za to zaplatit , alebo si kupis daco ine .....[/QUOTE]
To je právě to, drží ceny z dob, kdy byl ve své době absolutní špičkou. Jak jsem psal, mám doma starší typ, ale další jsem si rozhodně nekoupil, takže tvé příměry k Apple neplatí. Zato ti dávám za pravdu, že je koupě na mém rozhodnutí. Prostě jsem už nekoupil a pokud zase nevyrobí špičku, už nekoupím.
geronimoh (2327)|20.1.2015 09:27
Já Dreambox nikdy neměl, ale vím o lidech co mají DM8000 a neuvažují o změně, zatímco majitelé X-TRENDů i nejvyšší řady stále pokukují po něčem novém. Ceny Dreamboxů mi taky připadají moc vysoké, když vzpomenu, že loni na podzim ObchodČR doprodával X-TREND ET9500 asi za 5000 Kč a za to je tak maximálně klon DM800, tak není o čem. Ale Dreambox stále patří mezi špičku hardwarem, kvalitou i podporou. Možná se to časem změní, kdoví, ale ten čas podle mně ještě nenastal. Já myslím, že nakonec zvítězí levnější X-TRENDy a VU, nebo se objeví něco nového.
bastlir (3245)|20.1.2015 13:02
Pravda, ta podpora Dreamů je opravdu drtivá.
Jijirka15 (13)|20.1.2015 13:30
Dreama si už dnes koupí jen ten komu nezáleží na penězích a je mu fuk že nedostane odpovídající protihodnotu.
A nebo někdo s IQ majitele Applu. A takových se najde pořád dost!!!!
KamilZ (10277)|20.1.2015 16:00
[QUOTE=geronimoh;505779] Ale Dreambox stále patří mezi špičku hardwarem[/QUOTE]To ano, ale oproti jiným značkám minimálně s ročním zpožděním.
Pytkin (7947)|21.1.2015 00:42
[QUOTE=KamilZ;505767]Pokud srovnáváš Dream s Amikem, tak je jasné, že Dream vede (včetně ceny :-) ), o tom žádná. Srovnávej do s STB stejné třídy a ne se šroty. Amiko jsem měl u rodičů a vydrželo tam asi měsíc. Pak jsem se naštval a koupil tam zánovní VU+ DUO (ne 2).[/QUOTE]
no vidis .. ja tu mam amiko a funguje v pohode .. zrovnavat mozem to co mam doma .. tazko to porovnam s niecim co doma nemam .. Ty takisto tazko budes daco zrovnavat s dreamboxom, ked si ho nemal v rukach ..

---------- Doplněno v 00:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:39 ----------

[QUOTE=bastlir;505768]To je právě to, drží ceny z dob, kdy byl ve své době absolutní špičkou. Jak jsem psal, mám doma starší typ, ale další jsem si rozhodně nekoupil, takže tvé příměry k Apple neplatí. Zato ti dávám za pravdu, že je koupě na mém rozhodnutí. Prostě jsem už nekoupil a pokud zase nevyrobí špičku, už nekoupím.[/QUOTE]

samozrejme co si kto kupime , je len na nas .. v tom nam nikto nic nenakaze .. Mne ale proste pripada smiesne pisat o nejakom zariadeni , ze je predrazene .. Proste sa to neda zrovnavat .. A dalsia vec je urcita loajalita a vernost znacke .. atd atd .. Ja osobne tiez , ked som s niecim spokojny , tak si zase kupim novy pristroj od tej istej znacky .. cena je sekundarna vec .. je relativne co je drahe .. kazdemu ma cenove hladiny nastavene inde ..
bastlir (3245)|21.1.2015 01:21
Věrnost značce respektuji a mám pro to určité pochopení, i když ji považuji za iracionální. Ale kritizovaná výše ceny předmětného Dreama je míněna v poměru k jiným STB stejných či podobných parametrů, tedy nikoliv dle toho, zda na to někdo má či nemá.
KamilZ (10277)|21.1.2015 08:08
[QUOTE=Pytkin;505866]zrovnavat mozem to co mam doma .. tazko to porovnam s niecim co doma nemam .. Ty takisto tazko budes daco zrovnavat s dreamboxom, ked si ho nemal v rukach[/QUOTE]Já jsem Amiko měl (bohužel) doma také, jak jsem psal. DM srovnávat podle parametrů a ceny můžu, i když jsem ho neměl. Ty také píšeš komentáře a srovnání k věcem, co jsi v ruce neměl (nové kamery apod.).
Tvůj názor, že DM820 je za 13 kKč super stroj Ti samozřejmě neberu. Můj je zase ten, že je 2x předražený a nevidím jediný důvod si místo toho raději nekoupit například VU+ DUO2 , které je levnější, 2 tunery (možnost až 4), interním 2.5-3.5" HDD, 2x CI atd...

A co mi uniká totálně - opravdu si chceš kupovat (resp. jsi říkal, že by jsi ho koupil) stroj za 13 kKč bez CI, když nevíš, zda Skylinku za rok/dva neprdne v bedně a udělá akci výměna II, v rámci které vymění všechny karty za M7 a tenhle Dream budeš mít tak na TV Noe a ČT24?
vlasto777 (42)|21.1.2015 12:19
vies ale neexistuje len skylink.
KamilZ (10277)|21.1.2015 12:37
To samozřejmě vím, ale:
- Pytkin Skylink pokud vím také má :-)
- Skylink má u nás majoritu
- DigiTV tam nepojede
- T-Mobile skončil a stejně jede na platformě Skylink
- zbývá freeSat, který může třeba udelat to samé, co Skylink

Jak píšu, je mi to šumák, pokud někomu ty peníze připadají odpovídající, ať si to užije.
Pytkin (7947)|21.1.2015 15:19
[QUOTE=KamilZ;505879]
Tvůj názor, že DM820 je za 13 kKč super stroj Ti samozřejmě neberu. Můj je zase ten, že je 2x předražený a nevidím jediný důvod si místo toho raději nekoupit například VU+ DUO2 , které je levnější, 2 tunery (možnost až 4), interním 2.5-3.5" HDD, 2x CI atd...
[/QUOTE]
Ok .. podla tejto logiky je aj mercedes tiez 2x predrazeny oproti skodovke .. Ale vela ludi si aj tak tie mercedesy kupuje .. Tak uz to na tejto planete chodi ..
inak pre mna su 2 tunery hlupost .. interny disk mam aj v DB .. CI nepotrebujem .. cize VU nema ziadne vyhody , okrem toho ze je lacnejsi .. ale amiko stal polovicu oproti tomu VU .. to bol vyborny kauf ..
[QUOTE=KamilZ;505879]
A co mi uniká totálně - opravdu si chceš kupovat (resp. jsi říkal, že by jsi ho koupil) stroj za 13 kKč bez CI, když nevíš, zda Skylinku za rok/dva neprdne v bedně a udělá akci výměna II, v rámci které vymění všechny karty za M7 a tenhle Dream budeš mít tak na TV Noe a ČT24?[/QUOTE]
priznam sa , ze mna buducnost vobec nezaujima a ak sa nieco take stane , tak sa tym budem zaoberat , ked sa to stane ..
bastlir (3245)|21.1.2015 17:58
[QUOTE=Pytkin;505909]Ok .. podla tejto logiky je aj mercedes tiez 2x predrazeny oproti skodovke .. Ale vela ludi si aj tak tie mercedesy kupuje .....[/QUOTE]
Sorry, ale tato diskuze je nekonečný příběh. Já zase dva tunery využívám a bral bych i třetí. Nicméně tvoje přirovnání jsou tak trochu mimo.
Howk
Pytkin (7947)|22.1.2015 00:32
len tak som si jednym ockom pozrel VU pristroje .. A ak tomu dobre chapem , tak VU+ 2 SOLO je jednotunerovy primac za 300 EUR .. Ak dobre rozumiem parametrom , tam Dream 820 ma 2x vykonnejsi procesor , 2x viac ram, 16x tolko flash .. Ked sa na to divam z pohladu vykonu (co je vec , ktoru povazujem za podstatnu) , tak mi DM 820 nepripada vobec predrazeny ..
vivid.sk (11472)|22.1.2015 00:39
Solo2 je dual tuner, a ten výkon CPU mi tiež nejako nesedí.
http://www.vuplus.com/sub/sub0105.php
bastlir (3245)|22.1.2015 03:25
Proč se zrovna porovnáváte se Solem 2, jehož cenu jsem našel asi 7300Kč? Tedy téměř za polovic? Ale aby jste nechápali špatně moje argumenty proti současným Dreamům ... ačkoliv jsem majitelem Dua2, přesto jej dogmaticky neobhajuji jako bezchybný výkřik techniky, protože na každém STB najdeš něco, co tě štve. A koneckonců by také mohl být levnější. Avšak já za sebe tvrdím, že u Dreamů nic lepšího nevymysleli jak řadu 7xxx s ohledem na příslušná období.
A už opravdu k tomuto tématu končím.
Pytkin (7947)|22.1.2015 11:52
neviem ten vykon .. pri VU pisu 3000 MIPS .. pri DM820 pisu 7000 MIPS .. neviem co to je za udaj .. ci to realne udava vykon ci co .. V kazdom pripade mi pripada ten DM820 super rychly .. oproti mojej starej kujebe DM800 co mam doma , bude tato 820 totalny raketoplan ..
RossiD (1271)|22.1.2015 12:54
Uff, tak jsem to tu pročetl a asi půjdu lehce proti proudu, ale stavím se za Pytkina .Mám doma letitý originál DM800 HD SE , stál mne tehdy téměř tu samou částku co chce Dreambox za výše zmiňovaného nástupce.Již jsem to zde na fóru několikráte zmiňoval, ale tenhle drobek je tak neskutečně odolný vůči všem mým hokus/pokusům až to člověka skoro štve.Co mu předložím hravě schroupe a to prosím bez "zeleného" odmlouvání ! Linux mašinek mám doma vícero (včetně spolehlivě fungujícího prehistorického IPBoxu 9900Hd), ale něco tak blbuvzdorného a spolehlivého jako je ta stará dreamboxacká osmistovka jsem prostě neobjevil.Již jen stran té vyladěnosti a zřejmě i kvality zpracování mi za to stojí dát opětovnou příležitost jejímu nástupci, pokud bude alespoň ze 70% takový jako jeho předchůdce, má mé jasné ANO pro nákup.Samozřejmě o koupi bych uvažoval jen v případě jeho náhlého skonu,čemuž v nejbližším horizontu absolutně nevěřím.V současné době mi na tomto technologickém dinosaurovi absolutně nic nechybí, poskytuje mi bez žbrblání naprosto vše co současné High-end výkřiky.Můj závěr je tedy jasný a neochvějný, pokud chci mít bezproblémové a vůči OS šťourání imunní zařízení pro nebeský příjem, je DM to pravé.Nikomu tento názor nevnucuji, je to jen a pouze má dlouhodobá zkušenost a moje volba !Každý ať se trápí s čím chce, já se trápit nechci ;)
bastlir (3245)|16.2.2015 13:48
"...tenhle drobek je tak neskutečně odolný vůči všem mým hokus/pokusům..." - tak to je svatá pravda a mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Véúčko si zase všechno líbit nedá. Přesto při obnově sestavy jsem si zvolil VU+ Duo2 jako pro mě optimální zařízení cena/výkon. Tím nechci říct, že by to nemohlo být levnější.:)
emilsat (64)|24.2.2015 07:05
[QUOTE=bastlir;505683]Samozřejmě i s VU+ Duo2.[/QUOTE]
Pokud bude obraz a zvuk jako u Coolstream HD2 Tank tak ta investice by se možná vyplatila . Ale tomu nevěřím ! Duo2 zaostává za Coolstream ale to je tím že se nejedna o E2 ale Neutrino HD .
Martinez1 (55)|24.2.2015 14:03
[QUOTE=emilsat;508833]Pokud bude obraz a zvuk jako u Coolstream HD2 Tank...[/QUOTE]

emilsat - chceš povedať a potvrdiť postrehy aj z iných fór, že Coolstream HD2 Tank je číslo jedna v podaní obrazu a zvuku?

Dík.
bastlir (3245)|24.2.2015 14:56
[QUOTE=emilsat;508833]...... Ale tomu nevěřím ! Duo2 zaostává za Coolstream .....[/QUOTE]
:) Věř, nevěř, poznáš to jedině tak, když je postavíš na stůl vedle sebe a vyzkoušíš na stejné TV. Za mě .... já bych do jiného OS v současné době nešel.
Martinez1 (55)|24.2.2015 15:47
[QUOTE=bastlir;508854]:)... Věř, nevěř, poznáš to jedině tak, když je postavíš na stůl vedle sebe a vyzkoušíš na stejné TV...[/QUOTE]
To je síce pravda a jediný spôsob ako korektne porovnať satelitné prijímače - samozrejme na rovnakej zostave, no na rôznych fórach sú postrehy práve o kvalite obrazu na TV 47, 50, 55...kde jednoznačne vedie Coolstream a Neutrino HD. Dokonca aj majitelia xtrend et10000 sa prikláňajú práve k ,,TANKU" - čo sa obrazu týka.
V inej recenzii sa zase píše : Pokiaľ netúžite po pluginoch z Enigmy 2 a stačí Vám aj jednoduchší operačný systém NeutrinoHD a hlavne máte veľkú televíziu, tak ani neváhajte, prijímač je určený priamo pre Vás.
Nie každý chce kopec doplnkov a potom sa v nich stratiť - sú taký čo chcú obraz, zvuk, obsluhu, jednoduchosť. Aj keď proti gustu žiaden dišputát...
bastlir (3245)|24.2.2015 16:15
Také nesnáším různé "SMART" apod. a dávám přednost jednoduchosti. Ale i na zdejším fóru je mnoho různých názorů na různá zařízení a jejich obraz. Já sice mám vlastně už dnes starého Sama, přesto si nedokážu představit, jak bych mohl to, co přijímám, vidět lépe. Mě neuchvacují obrazy na nových TV, na kterých ale běží smyčka z nějakého BD. Ať si dnes koupíš cokoliv, stejně budeš doma přijímat to co já. Spíš naopak, možná uvidím více obrazových chyb. Ale to je můj reálný leč subjektivní názor, který nikomu netlačím do hlavy.
Když se však vrátím k tomu Coolstreamu ..., jestli přepnu kanál za 1 či 2vt. mě fakt nedrtí. Jenže dnes by mně zřejmě scházely možnosti Enigmy.
emilsat (64)|24.2.2015 19:29
[QUOTE=bastlir;508854]:) Věř, nevěř, poznáš to jedině tak, když je postavíš na stůl vedle sebe a vyzkoušíš na stejné TV. Za mě .... já bych do jiného OS v současné době nešel.[/QUOTE]

Mužu te ubezpečit že je mam vedle sebe a mužu porovnat co je lepší . Ale je to věc názoru . Vydel jsi někdy Kathrein910hd v provozu ? Škoda . Kvalita obrazu je super .
Tady jsem četl něco o plugech ? Čím min tým líp .........
bastlir (3245)|24.2.2015 22:23
Možná že ano. Ale pamatuji si jen STB, které mě nějak zaujaly či pozlobily. :)
emilsat (64)|25.2.2015 07:30
[QUOTE=bastlir;508879]Možná že ano. Ale pamatuji si jen STB, které mě nějak zaujaly či pozlobily. :)[/QUOTE]

Já si ešte dobře pamatuji na muj druhy STB který mě zaujal a nezlobil . 1988 jsem zakoupil Uniden UST-7007 sat/D-D2mac + UST-771 pozicioner + mechanicky polarizer FUBA . Ta cena byla astronomická 45000kc . Ale to jen na okraj .
bastlir (3245)|25.2.2015 18:05
Já bych to tu již ukončil.