Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Alternativa SAMSUNG UE55H6270

MichalM7 (18)|11.1.2015 11:47
Ahoj vsem,

placam se s vyberem TV a nikam to nevede.. po diskuzich a radach v Samsung vlakne se jevil jako nejlepsi kandidat SAMSUNG UE55H6270 - cenove i vybavou.
Jediny hlavni duvod proc jsme na pochybach je design stojanku. Snad to nebude k smichu, ale budeme sa na to divat porad, takze by se nam to melo i libit.
Nemam moznost TV povesit na stenu.

Co by mela TV splnovat:
55" uhlopricka. Pozorovaci vzdalenost 3,5 - 4m, podle toho kam si clovek sedne..
Verna reprodukce barev
Mix SD a HD kanalu
Snadna obsluha
Snadna konektivita - externi zarizeni (usb hdd na nahravani, set top box kdyz by bylo potreba, wifi, bezdratova mys/klavesnice, fotak, smartphone)
3D - vlastne ani byt nemusi. Ve 3D se mi libil jenom Avatar :)
100Hz
Cenovy limit a) idealne 20 tisic, b) opravdu max 22 tisic

Predem dekuji.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 12:32
Panasonic 55AS640, len tam tiez nieje stojanek ziadna vyhra.
Pripadne si pozri dalsie alternativy modelov H6xxx, je tam viac roznych designov, sice drahsich, ale stojanek je stojanek :D
KamilZ (10277)|11.1.2015 12:48
Jestli se bojíš dát TV na sádroš, kvůli hmotnosti, tak se neboj. Věšel jsem 65" plazmu na sádroš v naší zasedačce. Sádroš nic moc, jednoduché řešení bylo prostě projít skrz něj a dát do zadu roznášecí plech, který se bez problémů zamaskoval (vysoká kytka, která se pak nahradila obrazem).
MichalM7 (18)|11.1.2015 13:56
[QUOTE=KamilZ;504608]Jestli se bojíš dát TV na sádroš, kvůli hmotnosti, tak se neboj. Věšel jsem 65" plazmu na sádroš v naší zasedačce. Sádroš nic moc, jednoduché řešení bylo prostě projít skrz něj a dát do zadu roznášecí plech, který se bez problémů zamaskoval (vysoká kytka, která se pak nahradila obrazem).[/QUOTE]

Jde spis o to, ze hned za sadrokartonem je stavebni pouzdro zasouvacich dveri. Stena jako takova je 2m, pouzdro je 1m, takze netusim, jak realne je se tam vrtat a necim to tam zpevnovat.
MichalM7 (18)|11.1.2015 18:10
[QUOTE=vivid.sk;504602]Panasonic 55AS640, len tam tiez nieje stojanek ziadna vyhra.
Pripadne si pozri dalsie alternativy modelov H6xxx, je tam viac roznych designov, sice drahsich, ale stojanek je stojanek :D[/QUOTE]

Diky, ten Panasonic vypada zajimave. Ma nejake znatelne vyhody/nevyhody oproti UE55H6270 ?
Zatim jsem nasel ze nema podporu DVB-S2 a nelze pripojit HDD - nahravani/prehravani. Musel bych nechat zapojeny stavjici set top box.
MichalM7 (18)|11.1.2015 19:35
Co neco od LG?