Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE40ES6540 a FastScan

powery (28)|6.1.2015 10:02
Zdravím,

měl bych dotaz ohledně televize Samsung UE40ES6540 a funkce FastScan. CAM modul je CAM Irdeto SMIT CI+. Jakým způsobem lze vyhledat nové programy na satelitu pomocí funkce FastScan na této TV?

Díky
KamilZ (10277)|6.1.2015 16:00
On má Samsung implementován FastScan? Docela bych pochyboval (ale ruku do ohně za to nedám). I kdyby měl, tak Ty nijak přes FastScan nevyhledáváš, ale ladí se to samo.
powery (28)|6.1.2015 16:32
Samsung asi FastScan implementován nemá, ale umět by ho měl ten modul, a když je modul strčený v Samsungu, měl by ho "umět" i Samsung. Nebo se pletu?

EDIT: Jde mi o satelitní příjem, to jsem nezmínil.
KamilZ (10277)|6.1.2015 16:38
Pleteš se, modul nemá s laděním nic společného.

PS: Že se jedná o DVB-S je jasné
powery (28)|6.1.2015 16:51
To jsem tedy popletl pojmy s dojmy. Myslel jsem, že když modul je Skylink Ready, pak zařízení, ve kterém je strčený, musí mít i FastScan. Dle tohoto tvrzení: "Systémem FastScan musí být vybaveny všechny nové přijímače s logem Skylink Ready."
KamilZ (10277)|6.1.2015 17:04
[QUOTE=powery;504071]všechny nové [HL]přijímače[/HL][/QUOTE]CI modul není přijímač, to je TV a ta Skylink Ready rozhodně není.
sanchez13 (1071)|6.1.2015 20:33
niektore TV maju moznost pri ladeni vybrat si poskytovatela, alebo naladit manualne.
Skus pozriet, ci to tvoja TV nema. Pokial si vyberies pri ladeni poskytovatela Skylink, tak by ti malo naladit stanice v poradi, ktore ma nadefinovane Skylink.
U niektorych TV v tomto pripade ani nie je mozne dane poradie programov menit. Je mozne len si stanice pridavat do FAV zoznamu.

Dalej pri ladeni pohladaj, ci je tam moznost aktualizacie naladenych stanic. Vacsinou je to v tom istom menu, kde ladis stanice. Ked tu aktualizaciu povolis, tak by sa to malo spravat rovnako ako fastscan na STB...
KamilZ (10277)|6.1.2015 20:58
ES je 2 roky starý model a pokud se dobře pamatuji, tak ta řada měla tehdy problémy i manuálně naladit "nový" (v té době) TP na 12525V. Pokud se Ti neozve nikdo, kdo ten konkrétní model zná/má (je, nebo minimálně bylo jich zde dost), zkus projít zdejší vlákna k ES řadám - vpravo nahoře do políčka hledání zadávej ES6500, ES7000, ES8000 apod. I kdyby tato TV nějaký "auto" režim nebo ladění přes poskytovatele měla, tak bych se já na to nespoléhal a ladil to ručně, po jednotlivých TP. Certifikované (spolehlivé) Skylinkem to není.