Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hádání z vlákna Samsung

dboxii (16)|31.12.2014 10:42
[QUOTE=maxoušek;503367]Tak tos mi teda nasadil brouka do hlavy.
Já se chystám koupit 6270 a teď jsem z toho jelen.[/QUOTE]

Rozhodnutí je samozřejmě na tobě, nechci nikomu plést hlavu, jen jsem chtěl upozornit na to aby kdo může se nejprve na TV pořádně podíval v obchodě a porovnal obraz s jinými značkami . A to hlavně co se obrazu týče, funkce a Smart TV má jistě Samsung OK, ale to mě až tak nezajímá TV kupuju kvůli obrazu.

Má rada tedy pokud kupovat Samsung tak jedině s možností ji vidět osobně a sám zvážit výsledek, nebo ji vzít domu přes internet a nechat si lhůtu 14 dni na odstoupení pokud nebudeš spokojen, pak mi dej vědět jak jsi štastný a spokojen s obrazem, ale jak jsem psal záleží hodně na tom z jaké TV přecházíš na nový SAMSUNG ...
ČÍM HORŠÍ TV JSI MĚL DO TED = TÍM VĚTŠÍ BUDE TVÁ SPOKOJENOST S SAMSUNG TV.
dboxii (16)|31.12.2014 11:02
[QUOTE=horizont;503373]to: dboxii

A nepozoroval jsi roztřepané a neplynulé hrany předmětů při rychlejším pohybu kamery?A také efekt špinavé obrazovky při hodně svetlých scénách? - viz můj příspěvek #480 na předchozí straně.Jinak obraz samotný mi přijde docela dobrý a to jsem pěkný šťoural,dále mě také zklamaly pozorovací úhly,spozoroval jsi podobné neduhy?Mám 6200 asi 10dní a pořád jsem na vážkách jestliji vrátit. Co cheš kupovat místo samsungu?[/QUOTE]

ANO roztřepané a neplynulé hrany např. scéna uvnitř domu kde je záběr na zed s oknem - okno je v té scéně výrazně svetlejší než vše ostatní a při pohybu kamery se obraz u okraje okna třepal a byl vlnitě rozmáznut, to se dá vylepšit nastavením
"čistý nebo hladký , vlastní nastav. SOUHLAS nic méně když clear motion vypnete uplně je to na pohybu obrazu opoznání horší. "

K POZOROVACÍMU ÚHLU jsem se vůbec nedostal, ten už nebyl vůbec důležitý, protože obraz není dobrý ani při koukání přímo. Ale věřím že při pohledu z úhlu to obraz nevylepší :-) .

Nevím co přesně je efekt špinavé obrazovky - ale když o tom píšeš dalo by se to tak nazvat, to co bylo například v pozadí obrazu bylo takové přetažené folii, nevýrazné špinavé .... asi u světlých scén. Sledoval jsem současně stejný obraz na jiné TV a tam to bylo úplně jiné kafe .

K tomu bych rád napsal, že se to někomu může zamlouvat a snad se mu může i líbit že je obraz takový jaký je , nevýrazný, špinavý , nezáživný, každý má přece jen jiné očekávání od toho co vidí.

Nemohu psát jen že vše bylo na nic, některé scény se jevili celekm dobře podané , zvlášt když kamera zabrala něco v detailu v přiblížení a nebylo v záběru zrovna nějaké pozadí - předměty které by byli dál od toho v detailu . Ale takových scén ve filmu není moc , spíš naopak.
vivid.sk (11472)|31.12.2014 11:10
[QUOTE=horizont;503377] tak ža to je návod jak dosáhnout co nejhoršího a nejméně plynulého obrazu - podle tohoto se na televizi opravdu koukat nedá.[/QUOTE]
Toto je odborne forum, kde sa snazime o najvernejsi obraz, najblizsi realite.
Ak mas potrebu pozerat na plynulu telenovelu, ktora s realnym obrazom nema nic spolocne - prosim, kludne pouzivaj Motion + na max.


[QUOTE=dboxii;503365]vychutnat si film v pěkných barvách a v kontrastu, tak at raději sahne po jiné TV . [/QUOTE]
Prepac, tvoj prispevok je plny nezmyslov. Co su to pekne farby a pekny kontrast ?
Vies, ze tieto TV idu nakalibrovat podla standardu REC.709, s minimalnou odchylkou dE, kde ziskas defacto referencny obraz? To sa ti ovsem, pacit nebude, pretoze TV nebude mat pekne (vymyslene) farby, ale zial len to, co je v zdroji. Uzivatelia vsak (neviem preco) ocakavaju nieco ine.
Recenzia (uz viackrat publikovana v tomto vlakne) polskeho kalibratora. Tento prispevok sa vsak netyka len uvedeneho Samsungu. Po kalibracii su aj TV inych znaciek (Panasonic, Sony), ktore maju dane moznosti CMS na tom obrazovo velmi podobne, cize ak by si ich dal vedla seba, sotva by si zbadal rozdiel v statickom obraze (pokial by neexistoval problem panela, ktory nejde korigovat cez CMS). V tom je zasada kalibracie.

Ovsem, ak budu na fore prispevky typu horizont, ktory hlada obraz a la telenovela, rozhodne to odbornosti temy neprispieva. Pokial vsak niekto takyto obraz preferuje, budiz. Je to jeho volba. Ale nieje to problem TV.
dboxii (16)|31.12.2014 11:12
pro " horizont " Mám 6200 asi 10dní a pořád jsem na vážkách jestli ji vrátit. Co chceš kupovat místo samsungu?

pokud jsi na vážkách tak asi nebudeš úplně spokojen, a pokud uvážíš že pak by ti měla TV sloužit několik let, tak bych ty vážky raději vyhnal z hlavy.
stejně tak jsem na tom byl já, po vrácení TV mi spadl kámen ze srdce a najednou se mi strašně ulevilo....

Poohlédl bych se raději po Philipsu, nebo Sony, LG - ale pozor platí to samé před koupí nejlépe odzkoušet v prodejně a přesvědčit se o tom že výběr mi vyhovuje, nejlépe pak využít lhůtu na 14 dní.
xtreo (49)|31.12.2014 12:28
Souhlasím s tím, že defaultní nastavení barev a tedy i to co mají v obchodech je šílené. Stačí si třeba u fotbalu uvědomit, že trávník který doslova září výraznou zelenou barvu ve skutečnosti takto určitě nevypadá, nebo přepálené červené dresy hráčů, či pleťová barva...

Na druhou stranu nevím proč se tak vehementně zakazuje používat interpolace obrazu. Současné TV to umí tak dobře, že si sotva člověk všimne nějakých artefaktů nebo zhoršení obrazu. Neustálé omílání telenovela efektu tedy moc nechápu, když se žádný nekoná. Mně naopak šíleně vadí trhaný obraz, kvůli tomu ani nemám chuť chodit do kina, protože se tam na to taky nemůžu koukat. Bavíte se o skutečném obrazu, ale obraz před kamerou kdybych se díval přímo očima trhaný není, tak proč se mám dívat na něco co svojí nedokonalostí zku*ví už samotná kamera a říkat tomu reálný obraz?!?
vivid.sk (11472)|31.12.2014 12:37
[QUOTE=xtreo;503398] proč se tak vehementně zakazuje používat interpolace obrazu[/QUOTE]
Primarne sa nezakazuje (pre absolutnych puristov budiz ano). Sam preferujem MCFI, avsak len do tej miery, aby neboli vidno SoapOpera artefakty (t.j. neprirodzene plynuly obraz, ktory kazi dojem z filmu). Vid moje nastavenia, ktore som prezentoval davnejsie, vidis, ze MCFI na urovni 2/10 je este "v pohode". Niekto si to nastavi na 3/10 alebo 4/10. Ale ak tam niekto flakne 10/10, tak to nema s realnou prezentaciou filmu nic spolocne.

[QUOTE=xtreo;503398]a říkat tomu reálný obraz?!? [/QUOTE]
Nikto tomu nehovori realny obraz. Je to ale realny film, ako je natoceny - tak ma byt prezentovany.
tdlmarek (1566)|31.12.2014 12:43
[QUOTE=xtreo;503398]Mně naopak šíleně vadí trhaný obraz, kvůli tomu ani nemám chuť chodit do kina, protože se tam na to taky nemůžu koukat. Bavíte se o skutečném obrazu, ale obraz před kamerou kdybych se díval přímo očima trhaný není, tak proč se mám dívat na něco co svojí nedokonalostí zku*ví už samotná kamera a říkat tomu reálný obraz?!? [/QUOTE]
V tomhle bude problém. Většina nadšenců se snaží přiblížit se doma co nejvíce kinu, včetně filmově trhaného obrazu - protože je to film, umělecké dílo, ne pouze realistický záznam. Potom se můžeme bavit o tom, že se interpolace "zakazuje", nebo spíše "nedoporučuje".

Jakmile ale tenhle základní předpoklad opustíme, tak potom ať si každý nastaví to, co mu vyhovuje. Nikdo nemá nikomu co kecat do toho, co se mu líbí.


Zrádné je to v tom, že pokud tuhle preferenci uživatele neznáme, nebo ji nezná on sám, většinou se předpokládá spíše to první - tzn. že chce věrný obraz.
maxoušek (28)|31.12.2014 13:26
[QUOTE=dboxii;503386]

Poohlédl bych se raději po Philipsu, nebo Sony, LG - ale pozor platí to samé před koupí nejlépe odzkoušet v prodejně a přesvědčit se o tom že výběr mi vyhovuje, nejlépe pak využít lhůtu na 14 dní.[/QUOTE]

A ty Philipsky používají panel od LG? Koukal jsem na Philips 40PFS6609,nevypadá špatně,ale jde mi o rychlost reakce na ovladači.Myslím že má procesor dual core,Samsung čtyř.
dboxii (16)|31.12.2014 13:59
[QUOTE=xtreo;503398]Souhlasím s tím, že defaultní nastavení barev a tedy i to co mají v obchodech je šílené. Stačí si třeba u fotbalu uvědomit, že trávník který doslova září výraznou zelenou barvu ve skutečnosti takto určitě nevypadá, nebo přepálené červené dresy hráčů, či pleťová barva...

Na druhou stranu nevím proč se tak vehementně zakazuje používat interpolace obrazu. Současné TV to umí tak dobře, že si sotva člověk všimne nějakých artefaktů nebo zhoršení obrazu. Neustálé omílání telenovela efektu tedy moc nechápu, když se žádný nekoná. Mně naopak šíleně vadí trhaný obraz, kvůli tomu ani nemám chuť chodit do kina, protože se tam na to taky nemůžu koukat. Bavíte se o skutečném obrazu, ale obraz před kamerou kdybych se díval přímo očima trhaný není, tak proč se mám dívat na něco co svojí nedokonalostí zku*ví už samotná kamera a říkat tomu reálný obraz?!?[/QUOTE]

přikláním se k tvému názoru, dle mého je pro mě více reálné to co bych viděl přímo očima než to co se pokazí elektronikou a pak tomu říkat že je to reálné ....

reální u mě je tedy to jak bych to viděl já v reálu a né přes digitální úpravu , se škubáním - nepřijatelné, ale nadruhou starnu nemohu někomu vnucovat svůj názor, pokud někdo bude tvrdit že červená je nejlepší barva na světě, a já mu budu říkat že mě se líbí modrá, tak těžko nás děkdo bude soudit kdo z nás má pravdu, prostě každému se může líbit něco jiného, ačkoliv pro toho druhého nepochopitelné ....
dboxii (16)|31.12.2014 14:15
[QUOTE=maxoušek;503411]A ty Philipsky používají panel od LG? Koukal jsem na Philips 40PFS6609,nevypadá špatně,ale jde mi o rychlost reakce na ovladači.Myslím že má procesor dual core,Samsung čtyř.[/QUOTE]

ANO jedna TV philips má v sobě LG panel, ta druhá nevim asi též ... ? otázka je zda je to panelem, nebo grafikou která obraz pomrší, stejnou zkušenost mám u monitoru u PC , do té doby než jsem pořídil 3D monitor Philips jsem nesledoval rozdíl mezi grafickou kartou, obraz byl plus mínus stejný u ATI nebo Nvidei, ale u nového moncku je obraz výrazně lepší s použitím grafické karty ATI - černá více černější, kontrast a celkový dojem mnohem lepší než u Nvidii

Samsung sice uvádí čtyř jádro, ale o jaké rychlosti ? a typ procesoru ?

Konkrétně já si myslím že Philips je možná o něco pomalejší v reakci na ovladač, ale při sledování filmu který má 1,5 nebo 2 hod. budu spíše sledovat film něž něco přepínat. Lépet tedy počkat o vteřinu o dvě déle na přepnutí, které udělám jednou za hodinu, než koukat 2 hodiny na špatný obraz, to je mnohem horší varianta.
Ale pozor je to věc názoru, někomu komu obraz Samsung vyhovuje a je z něj nadšený, tak pak bude spokojen asi i s rychlostí přepínání a zobrazení menu.

Mě se například někdy u sama stalo že menu někdy naskočilo až po několika desitek vteřin, mezitím nešlo ani přepínat programy , ovladačem to nebylo, zkoušen i ten druhý, též bez reakce, baterie v obou nové, a Menu se pak samo objevilo cca po 30s i když ovladač už ležel na stole. Ale možná vadný kus ??
dboxii (16)|31.12.2014 14:21
[QUOTE=maxoušek;503411]A ty Philipsky používají panel od LG? Koukal jsem na Philips 40PFS6609,nevypadá špatně,ale jde mi o rychlost reakce na ovladači.Myslím že má procesor dual core,Samsung čtyř.[/QUOTE]

já koukal ted na
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo pak v 50"
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
s Ultra HD , né že by to člověk ted nějak přehnaně využil, ale proč nebýt připraven ? Dosavadní obraz se tím nezhorší a naopak přehraje i to s UHD ...

Nutno zas vyzkoušet a posoudit co komu vyhovuje ...

Kdyby měl někdo zájem, mohu poslat foto když jsem zkoušel Samsung a Philips, na jedné fotce se mi zdá že je vidět patrně rozdíl, jinak se to těžko fotilo, na fotce už to tak poznat nebylo, jako ve skutečnosti při pohledu na obě na ráz.
Pozor, fotografie nezachycuje přesně to co je vidět očima , ale přece jen pro nějaké porovnání ...
vivid.sk (11472)|31.12.2014 18:45
[QUOTE=dboxii;503415] jak bych to viděl já v reálu a né přes digitální úpravu[/QUOTE]
Ale prave tu digitalnu upravu sam prevadzas, ked sa snazis z 24 nativnych snimkov vygenerovat (dopocitat) plynulych 120 a nasledne sa na to takto pozeras.

[QUOTE=dboxii;503415] pokud někdo bude tvrdit že červená je nejlepší barva na světě, a já mu budu říkat že mě se líbí modrá, tak těžko nás děkdo bude soudit kdo z nás má pravdu, prostě každému se může líbit něco jiného[/QUOTE]

Ale to tu predsa nikto netvrdi. My sa snazime poukazat na stav, ktory je normalny (defacto standard). Pretoze cervena, je len jedna cervena (nie fialova, ani ruzova), skratka cervena podla nejakeho standardu. Ak ma rad niekto presaturovane farby, opat ma rad nieco, co je mimo standard.

Takze, aby som to nejako ukoncil: Tieto TV (nielen tuto konkretnu, plati to zosiroka obecne) dokazes nastavit akokolvek, moznosti je v nich dost. Od uplneho vypnutia kurvitok a (relativne) presny a verny obraz (1) az po presaturovanu telenovelu (2). Ovsem normalny je stav c. 1, ktory nemusi vyhovovat uzivatelovej preferencii, takze je mozne si ho nastavit k obrazu svojmu. Napriek tomu, sa snazime stav c. 1 prezentovat ako ten, ktory je najblizsi realite a nehladat chybu v TV, ked to chyba nieje.
dboxii (16)|31.12.2014 19:45
Mě nejde o to co je digitální, nebo dopočítané na cokoliv, jde mi o to aby obraz vypadal tak jak ho vidím okem když se koukám z okna, a to at se na mě nikdo nezlobí, ale bohužel já to v realu cukavé, trhané, rozostřené nevidím... ale je možné že někdo po pár panácích takový obraz opravdu reálně vidí . Nechci se do nikoho navážet, a těm kterým cukání , škubání a tu a tam něco rozmazané vyhovuje, tak těm to vůbec nechci vyvracet ani rozmlouvat, jde mi pouze o sebe, já mám opravdu raději to co vypadá tak jako okem viditelné za běžného stavu .

Snad se to nikoho nedotkne, nechci nikoho urazit .


-***************

co se týče těch barev, barva byla použita jen jako příklad, o barvu tu vůbec nejde . Mohl jsem například použít že když někdo bude tvrdit že mrkev je ta nejlepší zelenina a já mu budu tvrdit že nemá pravdu, že nejlepší je okurka, tak jsem chtěl říct že každý může mít svůj názor a pohled na to , a těžko mu někdo bude vyvracet že nemá on tu svou pravdu ... nejde mi o to jaký je standard ...

Ale všem co jsou spokojený těm přeji jen spokojenost at jim upřímně TV co nejdéle vydrží , já se přiznám jsem na to neměl nervy , a ulevilo se mi když jsem ji vrátil.
Popravdě jsem byl na ní natěšený, ale očekávané nadšení se v průběhu testu nedostavilo ...

Všem přeji hezký nový rok.
vivid.sk (11472)|31.12.2014 20:15
[QUOTE=dboxii;503464] nejde mi o to jaký je standard ... [/QUOTE]
A to je prave ten omyl, ktory sa ti snazim vysvetlit.

Ak mas 10 televizov vedla seba, tak ich nebudeme porovnavat take, ako ich rozbalime z krabice (s dokurvenymi farbami), ale najskor sa ich poznazime farebne zrovnat podla nejakeho standardu REC.709 (teda pokial to samotne CMS v TV umoznuje, ak nie, mame problem). Takto sa to robi na profesionalnej urovni, bez nejakych zbytocych osobnych preferencii, pretoze tu nejde o to, kto ma farebnejsiu pravdu, tu ide o to, ze toto je standard. Bodka.

Az nasledne sa posudzuju obrazove vlastnosti TV (pohyb), obrazove artefakty, processing, upscaling, a dalsie. Na to ma vplyv nielen samotny panel ale aj fw TV (zjednodusene napisane).


A nasledne, ked pride k TV Jozko Mrkvicka a povie si, ze mne sa to takto nastavene nepaci, ale nastavim si tam Motion+ na maximum, lebo sa mu to takto paci, neznamena, ze problem je v TV. Rovnako ako to, ze SD je zobrazenene neostro, nieje problem TV. Zobrazit 400k pixlov na 2mpx obrazovke ostro ako pri HD zdroji, jednoducho nejde.
To je cele, co sa ti snazim vysvetlit. Standard je standard, a rozne "uchylky", ktore preferuju uzivatelia pri nastaveni, su vec druha. :D
dboxii (16)|31.12.2014 21:21
někdo tomu říká doku...... barvy, jinému to vyhovuje... čert vem nějaké standardy, pokud nám EU nařídí že standard bude taky či makový tak čert s nima když nám to vyhovovat nebude, na standard si hrat mohou jen úředníci ...

Standard do toho netahám , a kdo jo je blázen, protože řídit se něčím co mi nevyhovuje, jen proto že je to standard, je podle mě hloupost.

Nemám nic proti nikomu, at si to každý nastaví podle sebe a né podle standardu, at to má tak či onak tak u Samsungu, to lépe už nastavit nejde. alespoň u levnějších modelu do 30 000 Kč. Viděl jsem model za 59 000 a tam to vypadalo opoznání lépe s obrazem.

Ano mohu si hrát na profesionála a tvrdit že toto je standard a nic jiného že tak to má být a tečka...... ale já se jen snažím ostatním říct svůj neprofesionální názor a zklamáním nad touto řadou TV .
Ale opakuji komu to vyhovuje tak jen dobře, a já mu to upřímně přeju, nechci nikomu nic vymlouvat, nebo rozvracet jeho názor, přeji každému uživateli Sama jen hodně příjemné sledování. Já zjištuji že mě více vyhovuje obrazové podání od PHILIPSu.

U mne je to tak, že v první řadě je u TV duležitý obraz - a to bez nějakého standardu . Tak aby byl příjemný pro mě a né aby vyhovoval standardu.
vivid.sk (11472)|31.12.2014 21:30
[QUOTE=dboxii;503476]to lépe už nastavit nejde[/QUOTE]
omyl:
Maciej Koper, kalibrator: "Ustawienia fabryczne należą do bardzo udanych, natomiast po kalibracji reprodukcja obrazu jest referencyjna"
volny preklad: Vyrobne nastavenia su velmi presne (preset Movie) a po kalibracii je reprodukcia obrazu referencna.
jaudak (176)|31.12.2014 21:31
Mě se spíš zdá, že se snažíš obhájit svou pravdu a vůbec nechápeš, co ti vivid.sk píše.
Lucky005 (40)|31.12.2014 21:41
Taky souhlasím s vivid a chlapi nemate lepší zábavu na silvestra? Mi potom furt bliká mobil že se něco děje na fóru
dboxii (16)|31.12.2014 21:42
[QUOTE=jaudak;503479]Mě se spíš zdá, že se snažíš obhájit svou pravdu a vůbec nechápeš, co ti vivid.sk píše.[/QUOTE]

Asi máš pravdu, všechno co jsem chtěl napsat jsem již napsal, nechám prostor pro profiky .....
Ostatně většina lidí si kupuje zřejmě tuto TV z profesionálního hlediska ...

Omlouvám se tedy všem a přeji Hezký nový rok ....
Já už mám jasno at si každý udělá svůj obrázek.
Lucky005 (40)|31.12.2014 21:59
Zase v tom vidím hořkost
maxoušek (28)|31.12.2014 22:04
Proč?
Každý se snad může vyjádřit dle svého,ne?
Šťastný a veselý rok 2015.
dboxii (16)|2.1.2015 23:13
[QUOTE=horizont;503712]Tak ohledně k dohadům jestli ty naše h6... jsou edge nebo direct.

Předem upozorňuji že jsem to zkrátka jenom slyšel z venčí tak mi hned nenadávejte jestli je to blbost.

Takže,udajně televize které mají funkci autom.vypínání ledek přitmavých scénách musí být jedině direct protože technologie edge to prý neumožňuje.

Tak co vy na to?[/QUOTE]


Nechci nikoho namíchnout, ale myslím si že i kdyby Sam..... řada 6xxx měla jakékoli podsvícení, tak tomu neodpovídá výsledný obraz, at má tedy třeba " direct " tak obraz tomu neodpovídá ...
tak pokud to někde uvádí, a třeba že to je pravda, čemuž nevěřím tak je to úplně jedno , protože obrazem je úplně někde jinde, a kupovat si to jen kvůli tomu že se o tom někde píše, lepší varianta mi přijde ta kde obraz odpovídá té kvalitě ...

Mám TV 42PFL9803H u které píšou
" Technologie LED Lux Display
Technologie LED Lux Display umožňuje dosáhnout nejvyššího možného kontrastu a ohromující zářivosti a barev. Revoluční nové osvětlení LED je použito v mřížce jako podsvícení displeje LCD. Více než tisíc diod LED je řízeno ve skupinách. Vytváří jasné světlo v oblastech jasného obrazu a jsou ztlumeny na nejnižší úrovně v tmavých oblastech a scénách. Vytváří obraz s nejtemnější černou a současně maximální světelný výstup a barvy v jasných oblastech."
albumid=1578&attachmentid=29409

A věřte tam je obraz úplně ale úplně někde jinde ... s tím Samík 6410 nemá společného vůbec nic .... předpokládám že stejně na tom jsou 6xxx
Vyfotit to moc nejde , ale přece jen aspoň jedna fotka pro porovnání . Ale obraz na živo je úplně o něčem jiném.
albumid=1578&attachmentid=29376

TV 6xxx dole na fotce
album.php?albumid=1579


Ano modely TV Samsung 7500, 8000 to už je asi jiná třída , ale i za jiné peníze.
vivid.sk (11472)|3.1.2015 00:26
Keby si opat nekecal hluposti:

On more 'normal' images, with a mix of light and dark zones, black brightness rarely falls below 0.2 cd/m˛ and sometimes reaches 0.3 cd/m2, which is less impressive.
Depending on how the screen is calibrated, that results in an average ANSI contrast ratio of between 1500:1 and 1150:1, or fairly close to what you'd expect from a Home Cinema system.

It's still along way from the 1 000 000:1 that Philips claims for this TV.

All too often, Philips' TVs have a wildly inaccurate gamma curve (yellow), that's impossible to fix, even by switching to Film mode. At least the curve is linear, meaning films aren't too badly affected. With an average DeltaE score of 5.6, the discrepancy between the colors the PFL9803H should show and the ones it actually does is quite lage. This result doesn't compare favorably with the DeltaE rating of 3 on the best TVs.

As you can see from the image below, it can completely wipe out details in the aim of improving contrast.


Images with dynamic contrast (right) and without it (left) compared



When it comes to upscaling Standard Definition sources to a bigger screen, the results are very average, and nowhere near the performance of our standard reference, Sony's Playstation 3.





zdroj: http://www.digitalversus.com/tv-television/philips-42pfl9803h-p3898/test.html


Dalsia vec je, ze porovnavas hig-end direct LED model z roku 2008/2009 za 2000 libier s dnesnym TV, ktore stoja sotva 1/5. Preco potom neporovnavas rovnaku kategoriu? Nevraviac, ze tato TV nema najlepsie vysledky merani, na tu dobu bola sice nadpriemerna TV, no rozhodne nereprodukuje verne farby (nejdu dokonca ani nastavit v takom rozmedzi, aby zodpovedali odchylkam dE, ktore sa povazuju za limitne)


Prosim nasledne moderatorov tento prispevok spolu s vyssie uvedenym presunut rovnako na skladku odpadu z dovodu OT. Nemam rad kecalkov podporujucich marketingove hluposti vyrobcov, preto tato reakcia.
vivid.sk (11472)|3.1.2015 00:33
[QUOTE=horizont;503712]tak mi hned nenadávejte jestli je to blbost.[/QUOTE]
uhadol si, je :). Ale nadavat ti nebudeme.

[QUOTE=xtreo;503731]To za takovou dobu co je tato řada na trhu ještě nikdo nedokázal potvrdit jak je to s tím edge/direct podsvícením?
[/QUOTE]
Okrem toho, ze to je v tomto vlakne uz orientacne uvedene, je to uplne jedno. Dolezity je vysledny vizualny efekt.
dboxii (16)|3.1.2015 01:41
Kecat hlouposti ? - to je vlastnost těch, kteří si nevidí na špičku nosu ... A vcelku je mi tě líto.
Ano už TV z roky 2009 má mnohem lepší obraz než Samsung H6xxx , proto šla zpět do obchodu ...
Ale komu ten obraz vyhovuje a je spokojen at si Samika nechá... popřípadě at se topí v tech. datech, pokud mu stačí čísla na papíře. Ale obraz je Obraz
vivid.sk (11472)|3.1.2015 01:48
Ja sa nezastavam Samsungu, ak si si nevsimol, pisem o tvojich prispevkoch, ktore su overitelne mimo realitu.

---------- Doplněno v 01:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:44 ----------

Dobre spravy pre majitelov "H" modelov. V najblizsej buducnosti bude zverejneny postup rootu pre tieto modely, pre zaujemcov je ako prve odporucane vypnutie aktualizacii v SM (pretoze Samsung nikdy nespi).
Predpokladana dalsia pridana funkcnost po roote bude PVR decrypting, Samba a dalsie zo stranok samygo.
dboxii (16)|3.1.2015 01:54
[QUOTE=vivid.sk;503739]Ja sa nezastavam Samsungu, ak si si nevsimol, pisem o tvojich prispevkoch, ktore su overitelne mimo realitu. [/QUOTE]

Já proti tobě nic nemám, zřejmě se snažíš lidem pomáhat, vysvětlit co je na co, co jak nastavit, najít nějaké data, asi o tom budeš hodně vědět a za to tě snad i pochválit, opravdu si myslím že se tu snažíš pomáhat, ale bohužel, mě ten obraz od Samsungu opravdu zklamal, možná je chyba někde u mě , třeba mám rád jiný obraz než všichni Samsungáři , ale nemohl jsem si pomoct a s porovnáním na co jsem zvyklí koukat, jsem ji raději vrátil, to jen na vysvětlenou, jinak mi je celekm jedno o čem se tu píše.

Měj se hezky a přeji Všem hodně štěstí a pohody ...
vivid.sk (11472)|3.1.2015 01:58
[QUOTE=dboxii;503741]porovnáním na co jsem zvyklí koukat[/QUOTE]
A v tomto vidim prave problem. Pretoze ak sa 6 rokov pozeras na nieco, co je mimo realny obraz - potom sa moze zdat vsetko ostatne z tvojho pohladu nanic. Mna zaujimaju tabulky a grafy, pretoze sondu neoklames a je to jedine s cim sa da overitelne porovnavat. Nie subjektivne, ale objektivne.


[QUOTE=dboxii;503741]obraz než všichni Samsungáři[/QUOTE]
Este raz, neobhajujem Samsung, obhajujem vsetky TV, ktore su technicky dobre, kludne Panasonic, Sony, ktore su po nastelovani vyborne.
dboxii (16)|3.1.2015 02:16
Nesrovnávám to jen s TV starou 5 let, je to vidět na TV které jsou vedle sebe v obchodě, stáří mezi nima odhaduju max. na týdny, měsíce .....

Kouknu v obchodě na Samsung řady 6xxx a pro mé oči at už se o nich píše v datech cokoliv je výsledný obraz nepřijatelný, kouknu na Sony, LG ...Philips a obraz je o poznání lepší.
Není nic na tom aby si to přeci každý v obchodě na vlastní oči omrknul, nechci nikomu nic rozmlouvat, nebo odrazovat , naopak komu to vyhovuje at ji vezme a užívá si ji, komu ne at se podívá po jiné, ale to jak ti bude obraz příjemný na oči ti žádná tabulka neřekne, dokud ten obraz neuvidíš.

Nafoceno pár fotek telefonem v obchodě.... spodní TV je Samsung ř. 6xxx
kvalita fotek není nic moc, ale je z nich patrné která obrazovka ukazuje kontrastněji, barevněji... černá je černější a bílá bělejší. U TV 6xxx už více vylepšit a přidat neumožnila... oproti TV nahoře , z které září bílá, na fotce až moc ve skutečnosti je pohled na horní TV příjemnější. a takhle vypadá obraz i v porovnáním s běžnýma TV LG, Sony ....

albumid=1579
albumid=1579&attachmentid=29410
albumid=1579&attachmentid=29411

obraz na 6xxx je takový nevýrazný a bez pořádného kontrastu ... a bez barev .
vivid.sk (11472)|3.1.2015 02:40
Not vidíš, máš asi zázračný zrak, pretože pre moje oko nieje to, čo predvádzajú TV v predajniach prijateľné pri žiadnej značke. S reálnym obrazom nemá "shop mode" spoločné vôbec nič (už to píšem 100x, kľudne to môžem napísať aj 101x). A pre kórejcov to platí dvojnásobne.
dboxii (16)|3.1.2015 02:54
Né jak jsem už psal to by viděl i slepí , pokud máš pusu a nebojíš se zeptat, tak si od obsluhy půjčíš DO a popřípadě si upravíš obraz tak či onak zda by jsi byl spokojen, ale i tak je to jinak osvětlené, proto jsem si vzal H6xxx domu a zkoušel pár dní , bohužel nic s ní udělat nešlo, proto šla zpět ...

Ale neodrazuju nikoho od nákupu, jen si samy udělejte svůj obrázek, někomu může vyhovovat ten zašedlí obraz, bez zážitku ... , přeci jen každé oko může být na podání barev jinak citlivé ...

** věřím že tvá H7000 má o poznání obraz lepší oproti H6xxx ** TV nahoře je H7500 nebo H8000 ... už nevim
Lucky005 (40)|3.1.2015 09:57
Dboxii, tvůj názor tu už zazněl a já ho respektují, ale nechápu proč pořád opakujes to samé dokola.