Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada pri kúpe TV s 47´- 50´ pod 1000€

Romanko304 (56)|31.12.2014 03:04
Ahojte

V priebehu mesiaca január plánujem kúpiť novu TV v rozmeroch 47-50 uhlop. pod 1000€.

V súčasnosti(už 5 rok bez problémov) fičím na TV Samsung LE40B650.

Využitie: sledovanie filmov/3D filmov(prevažne BR ripy), práca s PC(Mac mini 2014) a v poslednom rade sledovanie TV vysielania(Magio box- optika) zo vzdialenosti 2-2,8m.
Základ TV by mal byť min. 100Hz panel a pasívne 3D(kt. je pravdepodobne spojené iba s IPS panelom), aj keď v prípade, že ostatné vlastnosti TV prevalcujú pasívnu technológiu, tak ju vem čert:) Zvuk a Smart funkcie sú pre mňa nepodstatné.
Pár SK/CZ/EU stránok som už preštudoval a v súčasnosti som rozhodnutý viac menej pre LG 47LB730 aj keď prijal by som viac 49´-50´ uhlopriečku, z dôvodu ktorého je pre mňa zaujímavý LG 49UB850(4K), nakoľko LG rada LB-7.. je dostupná iba v 47,55 a ... uhlopr. Nižším radám od LG by som sa vyhol.

Plusy/mínusy súčasného využitia 4K TV, alebo +/- IPS panelu sú mi jasné.

Za radu, najlepšie aj s odôvodnením v skratke, prípadne na základe vl. skúseností diky:)
tdlmarek (1566)|31.12.2014 11:17
Pokud vědomě chceš IPS panel a pasivní 3D, zkus ještě do výběru zařadit Panasonic TX-50AS650, případně vybavěnější TX-47AS740 (DVB-S2 tuner), nebo ještě víc TX-47AS750 (dvojité tunery).

Všechno jsou to IPS panely na 120 Hz, navíc doplněné o docela povedené direct-LED podsvícení. Zde na fóru je hodně populární nižší model AS640 s VA panelem, ale některé informace platí i pro tyto IPS modely - např. zpracování TV, schopnosti softwaru, nebo u TV docela unikátní funkce pro přehrávání multimédií ze sítě přes klasické sdílení, bez DLNA (ovšem stále pouze v mezích toho, co dokáže přehrát samotná TV).

Více informací v tomto vlákně: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-Panasonic-2014-AX800-AS800-AS7X0-AS6X0-AS5X0-A400
vivid.sk (11472)|31.12.2014 11:41
[QUOTE=tdlmarek;503388]doplněné o docela povedené direct-LED podsvícení[/QUOTE]
Tak to by som rozhodne netvrdil :) Rohy v tychto IPS paneloch rozhodne nie su povedene. VA panely osadene v modeloch AS640, su na tom o poznanie lepsie.


Viac k teme najdes v aktualnych vlaknach, netreba sa opakovat, napisem len jednu vetu: Ak si mal predtym 40B650 a si zvynuty na podanie ciernej, ako ma tato TV, tak LG TV (aj panel, ktory najdes aj tychto Panasonicoch) bude pre teba znacne sklamanie.
tdlmarek (1566)|31.12.2014 11:47
[QUOTE=vivid.sk;503390]Tak to by som rozhodne netvrdil :) Rohy v tychto IPS paneloch rozhodne nie su povedene. VA panely osadene v modeloch AS640, su na tom o poznanie lepsie.[/QUOTE]
Proto to slůvko "docela" - konečně zhodnocení si samozřejmě udělá každý sám.

Možná jsem výjimka, ale mně tmavší rohy zas až tak nedráždí - ostatně spousta filmových záběrů má takový efekt zcela záměrně. Ale hlavně, tmavší rohy ve filmech (o kterých tazatel mluví v první řadě) nejsou vidět, protože padnou do černých pásů. Naopak světlější rohy edge-LED mají přesně opačný důsledek - v černých pruzích budou zářit po celou dobu.
vivid.sk (11472)|31.12.2014 11:58
[QUOTE=tdlmarek;503391] v černých pruzích budou zářit po celou dobu. [/QUOTE]
Mam EDGE LED a naozaj nic nesvieti ani naznakom - mozes mi verit :) Ovsem v noci sa treba pozerat priamo, to je dalsi fakt (negativum), ktory musim spomenut. Screen filter, ktory ma TV je "dokonaly" len pri priamom pohlade, pri vychylovani z osi, to ide dole vodou - dalsi fakt, ktory si treba dat do podmienok pri vybere TV.

[QUOTE=tdlmarek;503391]ale mně tmavší rohy zas až tak nedráždí[/QUOTE]
Je to preto, lebo prevedenie na radach AS640 s VA panelmi, nieje az tak domrvene. Pri filme je to mozno fuk, ale pri takom hokeji, nic prijemne.
Bane (6)|31.12.2014 12:06
Keď už sa spomína panasonic a zadávateľ sa nebráni ani 4K, môže byť pre neho zaujímavý aj Panasonic TX-48AX630 ktorý nemá vôbec zlé hodnotenia a dá sa kúpiť za 800€
Recenzia https://www.avforums.com/review/panasonic-ax630-4k-ultra-hd-tx-48ax630-tv-review.10810
tdlmarek (1566)|31.12.2014 12:20
[QUOTE=vivid.sk;503392]Mam EDGE LED a naozaj nic nesvieti ani naznakom - mozes mi verit [/QUOTE]
Já ti věřím, že VA Samsungy s edge-LED můžou být docela slušné. Já ale porovnám s IPS Panasonicem s edge-LED (ET5), který bude mít ke zmíněmým LG daleko blíž (on je to taky LG panel).

Ono je vlastně docela možné, že ty direct-LED panely zmíněných Panasoniců jsou i v některých LG - takže potom by z pohledu panelu bylo vlastně úplně jedno, kterou značku vybere :)

[QUOTE=vivid.sk;503392]Je to preto, lebo prevedenie na radach AS640 s VA panelmi, nieje az tak domrvene.[/QUOTE]
Je pravda, že vlastní srovnání s AS650 nemám. Ale snažím se to nějak extrapolovat - i kdyby ty tmavší oblast byla 2x větší než u AS640, tak bych tomu dal přednost před edge-LED tak jak ho znám.


EDIT: Celá moje argumentace staví na tom, že tazatel chce IPS. Pokud by do výběru přidal VA Samsungu, tak je situace úplně jiná.
vivid.sk (11472)|31.12.2014 12:29
[QUOTE=tdlmarek;503395]o kolik jsou ty tmavší rohy horší než u AS640[/QUOTE]
Podla mna (domnienka) o tolkoto - kliknut na detail:

Panasonic AS640 (nieje priamo nafoteny, ale predpokladam podobnost s inym konkurencnym VA panelom)
Panasonic AS740
Panasonic AS650

Takisto som nevidel jediny IPS panel na tychto realnych fotkach, ktory by bol homogenitou na tom lepsie, ako VA panel pouzivany v inych znackach/modeloch.
Vsetky nafotene TV mali rovnaky typ vady.
Connor (509)|31.12.2014 15:51
Pokud si byl doteď se Samsungem spokojený, tak proč nekoupit znovu? (to je otázka, ne doporučení)
Romanko304 (56)|3.1.2015 19:53
Diky za rady. Najlepsie mi z toho vychádza rada od tdlmareka t.j. TV Panasonic TX-50AS650, čo sa mi zdá ako totožná TV s vyhliadnutou LG 47LB730 odhliadnúc od Smart funkcií, navyše s ideálnou uhlopriečkou. IPS panel nie je podmienka pri kúpe novej TV, avšak ťahá ma to k nemu z jediného dôvodu a to je pasívne 3D(Connor t.j. odpoveď ...Samsung aktívne). Ale po tom čo tu napísal vivid.sk "Ak si mal predtym 40B650 a si zvynuty na podanie ciernej, ako ma tato TV, tak LG TV (aj panel, ktory najdes aj tychto Panasonicoch) bude pre teba znacne sklamanie." začínam zvažovať práve VA panel. AV panel a pasivne 3D by bola asi ideálna TV, ktorú ak sa nemýlim neponúka žiaden výrobca.
Má niketo z vás vlastnú skúsenosť a z nej zhodnotiť aj pasiv 3D aj aktiv 3D? A este jedna otázka k 4K TV. Viem, že v prípade kúpy by som v prvom roku/rokoch filmovému 4K obsahu moc nedal, ale zaújíma ma využitie pri statickom obraze s prácou na PC(stránky, dokumenty, príp. fotografie...), ak má niekto skúsenosť. Diky....
vivid.sk (11472)|3.1.2015 20:04
Ako casto pozeras na 3D obsah a ako casto na 2D obsah - filmy?
Odpovedz si sam, co je pre teba preferencia. Cierna, alebo pasivne 3D.
Romanko304 (56)|3.1.2015 21:31
Vivid.sk na 3D filmy nepozeram, nemam TV podporujúcu túto technológiu :) Ale chapem ta... Filmy pozeram cca 3-4 za týžden, z TV vysielania akurát významné športové prenosy(čo je cca jedna dvojhodinovka za týždeň) a zbytok čiže vačšina času PS4 a PC. 3D filmy su dnes dostupne v porovnaní s 2D v pomere cca 3:5, takže myslim, že to 3D využijem. Ale možno sa aj mýlim, a po pár filmoch hodim cele 3D za hlavu a budem plakať za čiernou. Ťažko noo... Ale ak ťa tu ešte mám, je všeobecne AV panel oproti IPS panelu čo do Imput lagu výhoda, alebo je to individuálne?
A ešte k tej čiernej... Funkcia Lokálne stmievanie nie je zlata stredná cesta mezdi AV a IPS penelom?
Diky..