Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zatížení PCI karty při příjmu HD kanálů

pee.tr (1208)|6.12.2014 11:18
Léta používám v PC pro příjem satelitního vysílání PCI karty od Technisatu. Zprvu Skystar 2, následně Skystar HD2. Můj dotaz je, jestli HD vysílání (např. ČTHD) tuto posledně zmíněnou kartu nějak zvláště zatěžuje (zahřívá) natolik, aby tím odešla. Kdysi mi odešla jedna, to už si nevzpomenu jak a při čem, ale tuto středu mi odešla po cca 3 letech používání další stejná. Zrovna na ní běžel HDTV kanál asi 13 hodin v kuse, což běžně nevyužívám. Takže by mě zajímalo, jestli takové zatížení mohlo způsobit zničení karty a je zapotřebí ji v takových případech např. lépe chladit, nebo to ne to vliv nemá a zničení mohla být víceméně náhoda. Děkuji.

Zároveň bych se rád dozvěděl, jestli exituje dnes nějaká osvědčená alternativa za tuto kartu. Jak se tak divám, tak ji už asi nevyrábějí. Teď jsem měl naštěstí doma v zásobě ještě jednu.
vivid.sk (11472)|6.12.2014 11:24
[QUOTE=pee.tr;501197]ale tuto středu mi odešla po cca 3 letech používání další stejná[/QUOTE]
Nic si z toho nerob, mne odisli tri Skystar HD2 a nemyslim, ze to bolo zlym chladenim. Na dalsie pokusy som uz nemal nervy a stvrtu novu kartu, ktora prisla z reklamacie som predal.
mirekv (7169)|6.12.2014 11:34
pee.tr: Ty ještě žiješ? Celkem se divím tvému nadšení pořád ještě používat SAT kartu! Mám taky tutéž a je stále funkční (skystar HD), ale mám ji jen na okrasu, přijímam pouze volné programy a občas si ji proladím. Vše vyřešil stb Technistar ze kterého se dá i pohodlně nahrávat.
pee.tr (1208)|6.12.2014 11:37
Já mám z důvodu snížení hluku v místnosti stažené otáčky ventilátorů v pc skříni a zapomněl jsem při středečním zapnutí příjmu tyto otáčky navýšit a odešel jsem do práce s tím, že na večer jsem měl nastaveno nahrávání. A zrovna po asi 80minutách nahrávání zamrzl obraz a karta chcípla, což jsem zaregistroval až po návratu domů.
Mohu se zeptat, co jsi tedy po prodeji zvolil místo SS HD2?

mirekv: žiju :-) používám ji převážně jako podkreslení práce na PC, když si ji pustím do druhého monitoru. Další přístroj tím pádem v místnosti nepotřebuji. Ale vím, že to již dnes není in :-)
vivid.sk (11472)|6.12.2014 12:01
[QUOTE=pee.tr;501204]Mohu se zeptat, co jsi tedy po prodeji zvolil místo SS HD2?[/QUOTE]
Nic, presla ma trpezlivost* a vzhladom k pomerom na trhu s tunermi, ktore pretrvavaju doteraz (t.j. karty sa viacmenej z CZ/SK trhu vytratili, pricom akykolvek lacny STB stoji dnes menej ako samotna PCI karta) sa mi k tomu vratit ani nechce - skor by som uz volil linuxovy STB, kde podobne moznosti, ako tie, ktore ponukalo samotne riesenie DVBV Server + DVB Viewer umoznuju.
Naviac, TV vysielanie defacto uz pozeram absolutne minimalne.


*aby som to upresnil, nasledne som si objednal este dalsiu externu DVB-S2 kartu, kde som nepredpokladal dane problemy. Tato bola vsak vadna od vyroby a zaroven posledny kus na sklade predajcu. Toto len umocnilo rozhodnutie sa na to vy*rat, kupil som prvy "hlupy" STB, na ktory som natrafil a ktory sluzi ako "docasne" riesenie doteraz.
Wintermute (265)|7.12.2014 12:21
@pee.tr Též mi umřela SSHD2, po záruce, už tomu bude 2+ let. Těžko říct co soudruzi v Technisatu tehdy ošidili, těch hlášených smrtí je dost. V šuplíku mám starou SS2 a ta umřít po dobu morální životnosti nestihla.

Od té doby mám náhradu v podobě TeVii (S471, PCIe, 1 tuner) a vcelku spokojenost. Žádné problémy navzdory občasnému nahrávání delších bloků (10+ hodin HD). Pochvalné reakce jsou i na karty od TBS.
pee.tr (1208)|7.12.2014 13:59
[QUOTE=Wintermute;501279]
Od té doby mám náhradu v podobě TeVii (S471, PCIe, 1 tuner) a vcelku spokojenost. Žádné problémy navzdory občasnému nahrávání delších bloků (10+ hodin HD). Pochvalné reakce jsou i na karty od TBS.[/QUOTE]
Děkuji za možné tipy do budoucna.
Wintermute (265)|7.12.2014 14:11
Ještě srovnávací foto ;)
pee.tr (1208)|7.12.2014 17:09
Pěkné. Ještě bych musel ověřit, jestli ji mám kam zapíchnout :-) Sand ano. Ale spíš doufám, že mi nově vybalená SS HD2 zase aspoň pár roků vydrží a Bůh ví, co pak zase vymyselí za poplatky za příjem... Jen pro zajímavost, umí si to poradit s příjmem přes monoblok 19.0E + 23.5E ?
Wintermute (265)|8.12.2014 09:23
Určitě, v tom bych problém neviděl. Nedovedu si představit, že by některá karta nepodporovala DiSEqC 1.0 - 1.2. Monoblok/switch = DiSEqC 1.0, motor = DiSEqC 1.2. Točil jsem s ní donedávna motorem.