Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Potřebuju rozseknout jakou: LG 42LB650V vs. Sharp LC-42LE772EN

et99 (9)|6.12.2014 09:17
Ahoj pánové, potřebuji do neděle rozseknout jakou tv, jestli Sharp LC-42LE772EN vs. LG 42LB650V a na alze objednat.

Preferuji pěkný obraz na neHD, tedy SD DVB-T, snad jsem to s tím SD napsal správně, prostě standart DVB-T.

Zde recenze nižší model 762 Sharp LC-42LE762EN [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Cituji z ní:
Obrazově televizor odpovídá své třídě, ale… Jak jsem se poslední dobou (minimálně dva, spíše tři roky) přesvědčil, resp. neustále přesvědčoval, odpovídal by i kdybych stál o „pár“ tisíc víc, takže vlastně tady není co hanět. Spíše by se mělo chválit! Je zřejmé, že kvalita obrazu šla v průměru jednotlivých tříd (a cenových relací) dolů, třídy televizorů se předefinovaly a dnes pokud se bavíme o rozumné obrazové kvalitě pro náročnějšího zákazníka, jsme rozhodně nad dvaceti, spíše nad třiceti pěti tisíci. Nicméně vše nahradila výbava, a tak si toho skoro nikdo nevšiml. Sharp se samozřejmě musel trendu přizpůsobit a tak LC-42LE762E. Nicméně i tak, stojí za pozornost a pokud bych ho měl srovnat se dvěma před nedávnem zkoušenými Samsungy (40H6270 – recenze zde a 40H6700 – recenze se chystá), dal bych mu přednost. Pokud bych ovšem nevyžadoval české widgety. Tady žádné nejsou, ale HbbTV České televize fungovalo bez problémů.


http://www.sharp.cz/cps/rde/xchg/cz/hs.xsl/-/html/lcd-tv.htm


http://www.lg.com/cz/televizory/lg-42LB650V

Tohle je můj cenový strop, moje kategorie :) A díky...
vivid.sk (11472)|6.12.2014 11:53
Tie recenzie na digizone by som nebral ako smerodatne, autor ma evidentne problem najst a nastavit uplne zakladne veci (moja reakcia bude k samsungu, kedze tam sa system nastavenia 4:3 vs 16:9 nezmenil za poslednych 5 rokov a nastavuje sa to stale rovnako a pripominam, ze to funguje korektne - ako ma). Evidentne autor recenzie ma na to iny nazor.


Pokud jde o poměr stran podle formátu příchozího pořadu, televizor ho snad nikdy nedodržel a nikde v menu jsem nenašel volbu, jak to nastavit. Položka zcela chyběla i v elektronickém manuálu a je možné, že se Samsung vydal stejnou cestou jako Panasonic. Jen ještě navíc vypustil jakékoli manuální volby.
et99 (9)|6.12.2014 19:59
Odpovím si sám LG
petrprv (281)|8.12.2014 20:20
Ja jsem to resil pred 3 mesici a vyhrala LG, nakonec spokojenost. Mam doma NAS a prehraje z NASu cokoliv, navic funguje na CT archiv a podobne veci. Ja jsem chtel jen 32" a porovnaval jsem to se Sony za stejnou cenu a dal jsem prednost LG.