Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

5.0 repro - umístění zadních repro do podhledu

Martin Suchánek (85)|29.11.2014 15:20
mám 5.0 repro Magnat a receiver Onkyo TX-SR507, stěhuju se, v nových prostorech není vhodný prostor na zadní repro.....
- pokud je dám do SDK podhledu je to rozumné? Nebude to nepříjemné, když standardní umístění má být z boku ve výšce uší?
- je třeba, aby byla přítomna basová složka (tedy použít něco vícepásmového kvalitního) nebo stačí něco obyčejného?
Díky za každý názor...........
vivid.sk (11472)|29.11.2014 15:49
Ten "podhled" si nechaj pre Dolby Atmos :), standardne zadne repro je vsak optimalne umiestnit v domacnosti podla odporucania (vyska usi, pripadne o chlp vyssie + orientovat na posluchaca). Pokial nieje moznost, mozes ich umiestnit aj vyssie, dolezite je ich vsak natocit na posluchaca (cize tak ako vertikalne, tak aj horizolntalne), nielen umiestnit ako v TESCU do stropu. Basova zlozka nieje zasadne nutna, kvalita menicov je vsak prvorada, az potom je objem. Ak korektne nastavis v AVR high-pass filter pre zadne repro (co je defacto odporucane vzdy, pokial nemas plnorozsahovu bednu), nebude s tym problem.
Martin Suchánek (85)|29.11.2014 20:34
hmm, nepotěšil jsi mě :-(. To by znamenalo že bych ty současné bedýnky musel dát pod strop a nasměrovat šikmo dolů....zaprvé to bude nejspíš hnusně vypadat a potom na jedné straně mám krbová kamna, trochu se obávám že by mohla reprobedna od nich zabrat, i když nejsou extrémně výkonná.........teď jsem to ukázal ženě a neprošlo to :-)
Takže mi nezbývá než jít vzadu do těch podhledů..............to co nevím je, jestli si tím nějak neuškodím - třeba něco v tom smyslu že to bude hodně vadit a jestli není lepší řešení krok zpět, zadní repro odhodit a jít zpět do 3.0...........
vivid.sk (11472)|29.11.2014 20:43
Zeny sa nepytaj, ta tomu ajtak nerozumie :) a 3.0 setup je tiez alternativa, rozhodne lepsie ako takyto odbornici ...
RoPo (6061)|29.11.2014 21:21
Pokud nemas moznost nebo nechces dat zadni repro do vysky usi, tak se na ne vykasli a pouzij jen 2.1 system. Zadni repro u stropu jsou zcela k nicemu.

vivid: Traba to jsou topne panely :-E
Pytkin (7947)|30.11.2014 02:03
pouzi 3.1 .. center je velmi podstatny ..
vivid.sk (11472)|30.11.2014 13:12
[QUOTE=Pytkin;500715]center je velmi podstatny [/QUOTE]
hlavne ak L+R repro stoja za nic :)


Inak center ma jednu neodskriepitelnu vyhodu, v moznosti ovladani hlasitosti samotneho CENTRA v AVR. Niektori uzivatelia sa stazuju na nezrozumitelne/resp tiche dialogy. Toto vies vyriesit pridanim hlasitosti centra o par db (lepsie riesenie, ako komprimovat cele dynamicke pasmo)
Martin Suchánek (85)|30.11.2014 20:27
v mém případě 3.0 a ne 3.1 - subwoofer nemám....... s centrem souhlas, já si v podstatě receiver a repro pořizoval zejména proto, abych rozumněl dialogům............ s tím podhledem mě ale fakt děsíte, proč je to natolik špatné že le lepší zadní repro nepoužívat vůbec? Vždyť se prodávají i komplet 5.1 do podhledu..........
vivid.sk (11472)|30.11.2014 20:34
[QUOTE=Martin Suchánek;500749] Vždyť se prodávají i komplet 5.1 do podhledu.[/QUOTE]
Ano, Dolby Atmos :), ako som pisal v prvom prispevku, tie su na to urcene primarne.


Co sa tyka optimalneho umiestnenia - to odporucane pozname - no malokto ma doma absolutne optimalne podmienky, takze ak ta zaujima pouzitie podla tvojich poziadaviek, jednoducho si to odskusaj, umiestni repro provizorne tam, kde planujes a uvidis, aky bude vysledok.
Hornet F-18 (1328)|1.12.2014 00:11
Boli tu uz o tom debaty a myslim, ze to nejaki uzivatelia maju takto urobene, repro pod stropom a natocene dolu a na posluchaca. Takze snad to bude pouzitelne :-)
Niektore AVR maju moznost umiestnit efektove repro dopredu a toto nastavit v menu, ma to aj nas Harman Kardon, ale neskusal som to. V tomto pripade sa umiestnuju efektove repro nad predne asi 1m, viac do stran a su natocene dolu. Samozrejme, AVR musi mat tuto funkciu.
Pytkin (7947)|1.12.2014 01:47
[QUOTE=vivid.sk;500733]Inak center ma jednu neodskriepitelnu vyhodu, v moznosti ovladani hlasitosti samotneho CENTRA v AVR. Niektori uzivatelia sa stazuju na nezrozumitelne/resp tiche dialogy. Toto vies vyriesit pridanim hlasitosti centra o par db (lepsie riesenie, ako komprimovat cele dynamicke pasmo)[/QUOTE]
toto je ta zasadna vec , kvoli ktorej treba mat center .. hlavne pri nocnom panelakovom sledovani , kde potrebujes pridat hlas , ale nie vybuchy ..
Martin Suchánek (85)|1.12.2014 11:43
[QUOTE=vivid.sk;500750] jednoducho si to odskusaj, umiestni repro provizorne tam, kde planujes a uvidis, aky bude vysledok.[/QUOTE]
To bohužel možné není - novostavba. Musím se nějak rozhodnout, pokud to někdo takto provozuje tak se to dá risknout :-(
vivid.sk (11472)|1.12.2014 17:00
Tak aspon natiahni kable pre zadne repro ked mas teraz prilezitost, v najhorsom pripade ich nepouzijes.
Martin Suchánek (85)|1.12.2014 17:04
To problém není, ale v konečném důsledku to znamená koupit další pár repro, takže si mi hezky může stát, že budu mít na hromádce 4 repráky které nakonec nepoužiju...
vivid.sk (11472)|1.12.2014 17:35
Prečo 4? Nie je reč o zadných dvoch SL + SR
Martin Suchánek (85)|1.12.2014 20:12
myslím 2x původní, teď bych koupil 2xdo podhledu a ty bych po odzkoušení nepoužil (resp ještě hůře zůstaly by nevyužity ale zabudovány v podhledu.....
vivid.sk (11472)|1.12.2014 21:34
Budes sa musiet rozhodnut sam, ja by som to riesil v taktomto pripade konzolou a natocenim repro na posluchaca.
Ak chces umiestnit repro do stropu, mozes to skusit, predpokladam, ak to uz kupis a zapojis, ponechas to takto.
xtreo (49)|11.12.2014 09:47
Rovněž plánuji zadní efektové repro do podhledu, byl jsem se na to ptát v hifi studiu a bylo mi řečeno, že to není žádný problém, že mám dát repro 30 cm od zadní zdi a při šířce místnosti 4,2m cca 90 cm od bočních zdí.
vsp (704)|15.3.2015 23:11
A mas receiver s mikrofonkem (audissey) a autokalibraci?

Mrkni na stranky thx.com - tam je spousta konfiguraci rozkreslenych

Ps: V hifi studiu resi "efektove"? To jako fakt? :-)

Pss: jak vysoko od zeme mate podhled? Strop v pripade dolby atmos muze slouzit i pro odraz zvuku a me osobne se podhledy nelibi :)