Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE55H7000 vs Panasonic TX 55AS750E

zooloo (14)|26.11.2014 07:58
zdravim,

potreboval by som poradit. planujem kupit novy TV a do uzsieho vyberu sa u mna dostali tieto dva modely Samsung UE55H7000 a Panasonic TX 55AS750E. neviem sa akosi rozhodnut. Samsung dostal sice Eisa 2014/2015 a vsetky recenzie co som cital boli pozitivne, ale na tomto fore som objavil zopar majitelov nie velmi spokojnych (clouding). Zaroven som dostal cenovu ponuku na Samsung - 1099 Euro a cenu na Panasonic 1275 Euro, co je zaroven dalsie plus pre Samsung. Vedeli by ste mi poradit?
A este jedna otazka z akej vzdialenosti sa pozerate na TV s uhloprieckou 140 cm.
Dakujem
RoPo (6061)|26.11.2014 08:31
Clouding to je sázka do loterie panelů. Vybereš kus dané modelové řady a uhlopříčky nebude se ti líbít. Vyměníš za další kus a ten bude v pořádku. Je to proplém LCD technologie sendviče panelu. S tím nic nenaděláš. Dá se eliminovat tím, že vybereš modely s Direct-LED podsvětlením, kde máš větší jistotu, že natrefíš na dobrý kus hned.

Pozorovací vzdálenost uhlopříčky 140 cm je tak na 2,5 (max 3m).
KamilZ (10277)|26.11.2014 08:36
Nepíšeš, co po Tv chceš. Předpokládám, že jdeš tedy (rozumně) pouze po obrazu. V tom případě se rozhodní asi podle typu panelu (Panasonic má IPS, najdi si zde na fóru, co to znamená, příspěvků je zde dost, Samsung bude mít zřejmě nějaký VA), který Ti víc vyhovuje. Panasonic zaujme zdvojenými tunery s pravým PIP/PAP a podporou CIFS pro přehrávání.

Vzdálenost - záleží hodně na zdroji signálu. Pokud máš HD, tak 55" je v pohodě i od 2m, pokud máš 3m a víc, zvážil bych u HD i 60".
zooloo (14)|26.11.2014 09:59
co po nej chcem? no kupit dobry TV za rozumnu cenu miesto stareho CRT Panasonic. mozno v buducnosti pripojit playstation a hry.
hroch1 (118)|26.11.2014 14:36
Samsung má také zdvojené tunery. V případě, že jsi náročný uživatel bych ti jako majitel H7000 doporučil koupit obě a "horší" vrátit. Pokud si běžný uživatel, tak z těchto dvou nemůžeš vybrat špatně. Pouze v případě, že budeš TV sledovat z většího úhlu nebo ve více lidech, tak bych vyřadil Samsung, resp. VA panel.
zooloo (14)|26.11.2014 15:06
no zatial ho budeme pozerat traja zo vzdialenosti cca 2,7 metra. a viacmenej kolmo na obrazovku. :-D
vivid.sk (11472)|26.11.2014 15:35
IPS panely maju aj stvor-nasobne horsiu ciernu, takze ak si "nocny a priamo hladiaci" uzivatel, tak ber Samsung. Ak si denny uzivatel a chces lepsi pozorovaci uhol, zvaz IPS panel.
Osobne by som sa ale Panasonicu 55AS750 vyhol oblukom, samozrejme mozes chytit lepsi panel, ale pri tejto homogenite .....
http://www.dtest.sk/test/panasonic-tx-55as750e/31274

zooloo (14)|26.11.2014 18:58
no TV bude celorodinna zalezitost, pozerat sa bude kedykolvek. vecer TV pozeram pri rozsvietenom svetle, kedze nemam rad sediet potme. dnes som sa bol na neho pozriet (Samsung UE55 H7000) v dvoch predajniach a v oboch ma dojali ked som sa ich spytal ci mi vedia na nom pustit standard TV signal, v ani jednej mi ho nepustili. ale prehrabal som cely web, vsetky mozne stranky v nemcine a v anglictine a vsade bol chvaleny takze som asi aj rozhodnuty.
tdlmarek (1566)|26.11.2014 19:10
Pokud nemáš praktickou zkušenost, aby sis rozdíly mezi VA a IPS panelem mohl představit, asi je opravdu nejrozumnější jednu z nich zkrátka koupit, vyzkoušet a v případě nespokojenosti vrátit.

Samsung je v tomto asi lepší první volba - dává smysl nejdříve zkusit něco více specializovaného, a v případě nespokojenosti se vrátit k univerzálu, než naopak. Pozorovací úhly a vliv podsvícení dokážeš zhodnotit poměrně snadno, takže bys měl zavčas vědět, zda ti tato technologie vyhovuje, či ne.
KamilZ (10277)|26.11.2014 19:19
[QUOTE=zooloo;500457]co po nej chcem? no kupit dobry TV za rozumnu cenu miesto stareho CRT Panasonic. mozno v buducnosti pripojit playstation a hry.[/QUOTE]
Stejně jsi prakticky nic neřekl. Jestli budeš gamesit, tak si pohlídej input lag. Podívej se, co se vybírá u TV: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31664-vyber-televize-do-obyvaku-na-filmy-a-hry#post405944
Heartwork (2358)|26.11.2014 19:23
Určitě bych koupil tu TV buď přes e-shop (možnost vratky v případě nespokojenosti) nebo bych to vzal na krámě, kde bych si předem domluvil možnost výměny za jiný kus či model - dnes je to bohužel hodně o štěstí na kus = loterie.

Za sebe bych volil určitě model od Sama a to kvůli již zmíněnému VA panelu s mnohem lepším kontrastem / černou.
IPS panel je dobrý tak na denní sledování ve sluncem zalité místnosti.
Jan10 (836)|26.11.2014 20:19
IPS se většinou tady nedoporučuje, ale stjně by mě zajímalo, kdo má doma nebo testoval nějaký moderní TV s IPS panelem, kde funguje LED podsvícení způsobem, kdy svítí jenom tolik kolik je potřeba při dané obrazové scéně. Teď nemyslím přímo local dimming, spíš něco jako je u toho Panasoniku "active backlight" - dynamicky řízené podsvícení. Např.: noční scéna, kdy podsvícení svítí jenom tolik, aby LCD vrstva mohla zobrazit s dostatečným jasem nejvíce jasný objekt v té scéně. Takže když v v té tmavé scéně je nejjasnější objekt s polovičním jasem celkového rozsahu, tak LED podsvícení se sníží na polovinu a LCD vrstva panelu to vykompenzuje tak, že na ten nejjasnější objekt propustí maximum světla. No - prostě funkce dynamického podsvícení. V dobách CCFL podsvícení to nebylo tak jednoduché, protože CCFL neumí okamžite měnit svítivost, tak jak to umí LED.
zooloo (14)|26.11.2014 21:08
KamilZ: Nic som nepovedal lebo sa v tom neorientujem, velmi nevyznam. Do teraz mam CRT TV. LCD, Plazmu som neriesil, takze preto sa pytam tu ludi co maju vacsi prehlad, skusenosti s takymito TV a som vdacny za kazdu odpoved a nazor.
KamilZ (10277)|26.11.2014 21:15
Však jsem Ti dal link, na co se máš zaměřit a co si máš rozmyslet?!
zooloo (14)|26.11.2014 21:29
ved ti aj dakujem. Ja len cakam, ze napise niekto kto ma aj realnu skusenost s niektorym z tychto modelov.
Heartwork (2358)|26.11.2014 21:56
[QUOTE=zooloo;500517]Ja len cakam, ze napise niekto kto ma aj realnu skusenost s niektorym z tychto modelov.[/QUOTE]
Neměl bys čekal, nýbrž hledat a číst. Chceš fundovaný názor? Chceš ho na zlatém podnose?
Tady ho máš: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37209-samsung-2014-uexxh7000-uexxh8000#post499681
:)
zooloo (14)|26.11.2014 22:09
Ak by som chcel len nazor na zlatom podnose tak otazka nie je, ktory TV z dvoch modelov ale poradte mi TV do nejakej ceny. Nic ine nerobim len citam a hladam a moja otazka bola dana na tomto fore pre ludi, ktori vedia poradit, chcu poradit a pripadne su majitelmi niektoreho z modelov.
vivid.sk (11472)|26.11.2014 22:28
[QUOTE=zooloo;500522]a pripadne su majitelmi niektoreho z modelov. [/QUOTE]
A mas pocit, ze nie su? (vid podpis). Myslim, ze vsetky rady, ktore tu odzneli, su absolutne presne, staci sa len rozhodnut.

P.S. pre tuto vzdialenost je naozaj HD signal nutnost, nespomenul si nikde zdroj signalu.
Heartwork (2358)|26.11.2014 22:29
Nic proti ničemu..., hledal si reálnou zkušenost, tak jsem ti sem dal link na názor certifikovaného video kalibrátora (Plutotype), navíc máš vše podložené měřením.
Další rady ti snad dají ostatní.
zooloo (14)|26.11.2014 23:03
[QUOTE=vivid.sk;500524]A mas pocit, ze nie su? (vid podpis). Myslim, ze vsetky rady, ktore tu odzneli, su absolutne presne, staci sa len rozhodnut.



Zdroj signalu je kablova TV od Orangeu, zatial,v buducnosti mozno satelit.

---------- Doplněno v 23:03 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:01 ----------

[QUOTE=Heartwork;500525]Nic proti ničemu..., hledal si reálnou zkušenost, tak jsem ti sem dal link na názor certifikovaného video kalibrátora (Plutotype), navíc máš vše podložené měřením.
Další rady ti snad dají ostatní.[/QUOTE]


este raz dakujem aby si si nemyslel, ze som nevdacny.
vivid.sk (11472)|26.11.2014 23:16
[QUOTE=zooloo;500530]kablova TV od Orangeu[/QUOTE]
Tam by mala byt kvalita slusna (ak je rec o optickej Orange TV), lepsia ako cez satelit.
zooloo (14)|27.11.2014 09:48
[QUOTE=vivid.sk;500533]Tam by mala byt kvalita slusna (ak je rec o optickej Orange TV), lepsia ako cez satelit.[/QUOTE]

ano, optika
obor (147)|30.11.2014 11:17
Tak ako "zooloo", uz si kupil? Ja riesim/riesil tiez tu istu dilemu. Ale viac menej som prikloneny na Samsung. No nemozem s pomoct, trosku tu odbornici prehanaju. Pozeral som panaka aj samsa v obchode. Oba v NAY boli na vrchnej polici vo vyske 3m. Pozorovacie uhly z kolmo dole aj z boku boli u oboch skororovnake -skoro - sa mi zdalo ze prave proti tvrdeniu tuna Samsung menil akoby konbtrast obrazu pri vetsom vychileni ako panak. Ale to som uz bol extra mimo, tresknem - 60 stupnov od kolmice na obrazovku. Ked to tebe pomoze, naozaj Samsung ma kontrstnejsi obrraz a cierna je vyrazne cernejsi - tmave plochu vo vysielani boli fakt tmave. A u Panaka, aj vo vysvietenej predajni bolo vidno ze tmave plochy svietia, cize potme to bude svietit ako plazma, ktorej bunky nikdy nezhasnu (mam LG 50PK900). Bojim sa povedat tu, ze riseim 3D. mame v rodine uz LG s pasivnym 3D, da sa na to pozerat, ale unavuje to. tek neviem ako sa chova sucasne aktivne 3D. Este som to neskusal.
Nevie niekto nejaky zahranicny porovnavaci test, alebo ako som videl na mobily, tabulka ale pre TV vs TV, aby clovek videl vsetky parametre oboch vedla seba a poprovnal si ..aha toto chcem toto nechcem a urcil si priority...;-). Alebovyradil oba a hlada inde, hehe.
Evok (84)|30.11.2014 11:36
Ten Samsung byl v posledním D-Testu na druhém místě pokud to někomu pomůže. I když d-test se tady neuznává. Jinak ho mám i doma.
obor (147)|30.11.2014 11:48
Napis pliz ktory TV v dtest bol prvy. A skus popisat, prosim, co ti po istej dobe realneho pouzivania toho Samsungu vadi ;-). A pripadne ak sa ti chce, vyzdvihni kladne veci .
Dakujem.
vivid.sk (11472)|30.11.2014 12:11
[QUOTE=obor;500722] potme to bude svietit ako plazma, ktorej bunky nikdy nezhasnu[/QUOTE]
Toto ale nieje dobre porovnanie. Poctiva plazma (teda nie LG) ma ciernu na urovni 0.003-0.004cd/m2. S LG by som vobec neporovnaval. Ostatne, co pises plati. Cierna na IPS paneloch je naozaj viditelne (a meratelne) nasobne horsia, nocny divak si rozhodne nepride na svoje.


[QUOTE=obor;500722] tek neviem ako sa chova sucasne aktivne 3D[/QUOTE]
Unavuje este viac - vidno blikanie obrazovky, subjektivne horsie ako samotne 2D na PDP.

Co sa tyka denneho sledovania na 55H7000: predvcerom som sedel v bocnom kresle (asi 40° odchylenie voci kolmici) a nieco si cital, decka pozerali rozpravku z hlavnej sedacky. Miestami som pozrel na TV, a subjektivne ziadny zasadny problem. Ten ale prichadza v tmavych pasazach a pri nocnom sledovani.
Evok (84)|30.11.2014 12:11
Co mě na TV vadí ? No asi trošku horší pozorovací úhly, ale nic dramatického, konektory s pravé strany televizoru a jinak asi nic je to super bedna, předtím jsem měl stejnou plazmu jakou máš v podpise LG 50PK950. Co se mě na Samsungu hodně líbí tak podpora DLNA kterou využívám denně. Obraz má hodně solidní, podání černé je super když se člověk dívá kolmo na tv z úhlů je to trošku horší ale samo jen v noci přes den je to v pohodě i pod úhlem.
vivid.sk (11472)|30.11.2014 12:21
Ten test je totalne diletantsky :), no comment.
KamilZ (10277)|30.11.2014 12:25
To trumfne i Hervigovy testy na Digizone :-)
obor (147)|30.11.2014 20:05
Polozim teda otazku takto, aku telku (akykolvek vyrobca) mi odporucite velkostou 50-55" s obrazom (nativny 200MHz PVA panel) s pasivnym 3D, s kvalitou zobrazenia ako ma UE55H7000 s cenou okolo 1000E +- 300E ? Dik.
Plutotype (717)|30.11.2014 20:27
VA panel s pasívnym 3D som nevidel ešte. IPS panely majú pasívne 3D.
zooloo (14)|30.11.2014 21:05
[QUOTE=obor;500722]Tak ako "zooloo", uz si kupil? Ja riesim/riesil tiez tu istu dilemu. Ale viac menej som prikloneny na Samsung. No nemozem s pomoct, trosku tu odbornici prehanaju. Pozeral som panaka aj samsa v obchode. Oba v NAY boli na vrchnej polici vo vyske 3m. Pozorovacie uhly z kolmo dole aj z boku boli u oboch skororovnake -skoro - sa mi zdalo ze prave proti tvrdeniu tuna Samsung menil akoby konbtrast obrazu pri vetsom vychileni ako panak. Ale to som uz bol extra mimo, tresknem - 60 stupnov od kolmice na obrazovku. Ked to tebe pomoze, naozaj Samsung ma kontrstnejsi obrraz a cierna je vyrazne cernejsi - tmave plochu vo vysielani boli fakt tmave. A u Panaka, aj vo vysvietenej predajni bolo vidno ze tmave plochy svietia, cize potme to bude svietit ako plazma, ktorej bunky nikdy nezhasnu (mam LG 50PK900). Bojim sa povedat tu, ze riseim 3D. mame v rodine uz LG s pasivnym 3D, da sa na to pozerat, ale unavuje to. tek neviem ako sa chova sucasne aktivne 3D. Este som to neskusal.
Nevie niekto nejaky zahranicny porovnavaci test, alebo ako som videl na mobily, tabulka ale pre TV vs TV, aby clovek videl vsetky parametre oboch vedla seba a poprovnal si ..aha toto chcem toto nechcem a urcil si priority...;-). Alebovyradil oba a hlada inde, hehe.[/QUOTE]

asi soknem vsetkych a nebudu vobecrozumiet, ale rozhodol som sa nekupit nic a chvilku si este pockam. Moj desat rocny CRT Panasonic funguje bez problemov, takze naco novy TV aby som mal to co maju ostatni? A uprimne bol som v piatich predajniach a nikde mi na tomto Samsugu nevedeli, neboli ochotni mi na nom prehrat SD alebo nieco z USB kluca, takze fuck off. Ale tebe prajem dobry vyber a pripadne sapochval lebo budem sledovat toto forum a ked moj Panasonic doziari budem asi vediet co kupit. 😊
vivid.sk (11472)|30.11.2014 21:57
[QUOTE=zooloo;500753]neboli ochotni mi na nom prehrat SD[/QUOTE]
To by si bol ajtak sklamany. Tie default "dynamic" presety prehravaju SD naozaj zle. Treba na to ist opacne, objednaj si TV a doma si v klude odskusaj, co treba. Mas na to 14 dni.

[QUOTE=zooloo;500753] ked moj Panasonic doziari [/QUOTE]
Neboj sa, Panasonic moze este ziarit velmi dlho, situacia na trhu s TV sa dovtedy zmeni 3x.
obor (147)|1.12.2014 02:28
No,Plutotype to zabil s tou informaciou, ze pasivne 3D je len na IPS paneloch. Tak som asi dospekuloval. a kedze nemam funkcnu telku tak ma to dost tlaci..i ked by som sa na to tiez nateraz najradsej vykaslal. Priorita je obraz po tme. Tak zatlacim slzu a kaslem na 3D (blikanie neznasam aj u plaziem, LG plazmu som mal preto ze tekmer neblikala na rozdiel od panakov.a uz tobos sa pozerat na blikajuce 3D, amen tma.. vsak uvidim..mozno motyka vystreli az to ma sams full hd 3d a nie half mozno sa na to bude obcas dat pozerat, vsak nakieho oneho to vyrabaju..pre koho?) a kupim toho samsunga.
rop (1)|1.12.2014 23:10
Zdravím,

chtěl bych se zeptat majitelů dvou diskutovaných modelů jak funguje satelitní tuner. Jestli máte nějaké problémy (četl jsem o problémech na Samsungu) nebo zda to funguje korektně. Vím, že je lepší mít satelit sólo, ale přece když už si koupím TV za 30 s tunerem, chtěl bych aby to fungovalo na běžné koukání (Skylink). Který z těchto dvou je tedy lepší (méně problémů) s ohledem na satelitní tuner?

Díky