Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMP-BDT360EG (nebo jiný blu-ray přehrávač do 3500 Kč)

mario21 (12)|21.11.2014 10:09
Ahoj,

chtěl bych si pořídit nový blu-ray přehrávač max do 3500 Kč. Doteď jsem měl nějaký starší Samsung (označení si už nepamatuju), se kterým jsem ale spokojený nebyl (pomalé reakce přehrávače, trhaný obraz u některých formátů, kdy se muselo film znovu pustit a poté hrál zase nějakou dobu OK). Přestože i moje TV je značky Samsung, uvažuji nad koupí Panasonicu DMP-BDT360EG. Bohužel nikde jsem nenašel nějakou podrobnější uživatelskou recenzi. Protože mám hodně vypálených DivX / Xvid filmů, chci aby přehrál i tyto formáty. Dle manuálu, ale přehraje pouze Xvid. Našel by se tu prosím nějaký vlastník tohoto přehrávače, který by mi mohl potvrdit jak to je? Tak nějak doufám, že DivX by měl také přehrát. Taky by mě zajímalo jak je to s titulky k DivX / Xvid filmům - zda přehrávač zvládá českou diakritiku, zda zobrazí kromě SRT i SUB a hlavně jak jsou titulky velké a čitelné (na mém starém Samsungu byly malé, bílé a na světlém pozadí nečitelné). Pokud by jste někdo mohl přiložit foto jak titulky vypadají, byl bych vděčný.

Mým dalším kandidátem je LG BP640, který má taky vesměs pozitivní recenze. I zde ale nevím jak je to s titulkama.

V BR přehrávače od Samsungu už tak nějak nemám důvěru, i když protože mám TV od stejné značky, bylo by to lepší z hlediska kompatibility...

Pokud by jste měli tip na něco "lepšího" v dané cenové relaci, nechám si poradit.

Díky.
RoPo (6061)|21.11.2014 10:22
BD přehrávače Panasonicu mají jedny z nejlepších videovýstupů a ve zpracování Javy (BD live) jsou také velmi rychlé proti konkurenci.
Proto se jej drž. Ale s DivXem nepochodíš. Doporučuji je překonvertovat na Xvid nebo na MKV.
mario21 (12)|21.11.2014 10:32
Díky. Překopávat ale DivX na Xvid by bylo pracné (jedná se o kdysi dávno stažené filmy vypálené na DVD). Bohužel nemám ani představu kolik jich v tomto formátu mám. Ale to bych snad oželel. Teď ještě zjistit jak je to s těma titulkama u Xvidů...
peetan (90)|26.11.2014 17:28
Dobrý den, rozhodl jsem se pro novou 3D TV a tím pádem řeším i nový BD přehrávač. Všechny věci jsem měl dříve od Panasonicu, včetně BD, nicméně Panak nemá až tak rozšířenou kompatibilitu formátů a hlavně u prvního DVD přehr. nechtěl moc přehrávat pálená DVD. Kvůli multimediálním formátům jsem si pak pořídil levný LG - víceméně jako náhradu mult. centra. Teď bych chtěl nový 3D, opravdu s dobrým zpracováním obrazu, s podporou formátů včetně DiVX, titulků, aby uměl NTFS souborový systém. Bude sloužit především pro BD disky, už mám i nějaké 3D v zásobě, ale multimediální formáty také přehrávám. Raději bych si nechal nějaký doporučit, není nad osobní zkušenost, parametry v popisech výrobků mnohdy neodpovídají skutečnosti. Předem děkuji za vaše tipy
RoPo (6061)|26.11.2014 21:05
Toto vlákno celkem vystihuje co zvolit a proč Panasonica. Nabízí asi 3,4 modely dle výbavy. Zvol si takový, který ti vyvhovuje cenou a výbavou.
KamilZ (10277)|26.11.2014 21:11
Z hlediska podpory a možností přehrávání filmů z externího zařízení strčí do kapsy BD přehrávače i levné MMC. Píšeš, že to chceš primárně na BD disky, tak jdi hlavně po tomhle a Panasonic jsou dobré přehrávače. Pokud budeš mít problému s nějakými soubory, můžeš dokoupit MMC (od 1500,- Kč).
Deputy (54)|27.11.2014 09:13
Nevíte někdo jaký je přesně rozdíl mezi modely např. 360 a 361 ? Při porovnání specifikací to vypadá pouze na barvu, ale to mi nějak nesedí s tím, že barvu bych viděl spíš určenou v sufixu K a S u konkrétního modelu.
RoPo (6061)|27.11.2014 09:29
[QUOTE=Deputy;500548]rozdíl mezi modely např. 360 a 361[/QUOTE]

V barvě. 360-černá, 361-stříbrná.
robsik (12)|4.12.2014 18:57
Koupil jsem tento BD přehrávač, chtěl jsem sjednotit v jedno zařízení přehrávání mkv a bd disků. Narazil jsem ale na problem při prehrávání mkv a titůlků které jsou součástí. Nepřehraje mi skoro žádné v čj. Musí se to někde nastavit nebo to prostě přehrávač neumí? V options při přehrávání filmu mi to nabízí tyto titulky ale nezobrazí je. Děkuji
KamilZ (10277)|4.12.2014 19:03
[QUOTE=robsik;501079]Koupil jsem tento BD přehrávač, chtěl jsem sjednotit v jedno zařízení přehrávání mkv a bd disků[/QUOTE]Přehrávač nemám/neznám, ale tohle je obecně chyba, mimo pořízení HTPC nebo něco na úrovni Dune. Ideální je BD + k tomu MMC, BD jsou na přehrávání multimedíí slabší (stejně jako opačně MMC na přehrávání BD).

Titulky - píšeš, že Ti některé přehraje. Tak si porovnej např. přes MediaInfo ty, které Ti přehraje a ty, které ne, abys viděl rozdíl.
robsik (12)|4.12.2014 19:24
[QUOTE=KamilZ;501080]Přehrávač nemám/neznám, ale tohle je obecně chyba, mimo pořízení HTPC nebo něco na úrovni Dune. Ideální je BD + k tomu MMC, BD jsou na přehrávání multimedíí slabší (stejně jako opačně MMC na přehrávání BD).

Titulky - píšeš, že Ti některé přehraje. Tak si porovnej např. přes MediaInfo ty, které Ti přehraje a ty, které ne, abys viděl rozdíl.[/QUOTE]

Externí jsem ještě nezkoušel, jde mi i ty které jsou součástí mkv.
KamilZ (10277)|4.12.2014 19:26
Však já jsem o externích nic neříkal.

PS: Necituj zbytečně celý příspěvek, když reaguješ na předcházející a nechceš z něj nic zdůraznit
robsik (12)|4.12.2014 19:31
[QUOTE=KamilZ;501087]Však já jsem o externích nic neříkal.

PS: Necituj zbytečně celý příspěvek, když reaguješ na předcházející a nechceš z něj nic zdůraznit[/QUOTE]

Tak to pak nevím jak zjistit v mediainfo jaký to přehraje
KamilZ (10277)|4.12.2014 19:42
V MediaInfo otevřít MKV, u kterého se Ti titulky přehrávají a přepnout se na podrobný výpis.
A přečti si ještě jednou PS z předchozího příspěvku.
orion28 (3)|12.1.2015 13:54
Zdravím,

rád bych se zeptal, zda-li vám svítí modrá dioda na Blu-Ray modelu Panasonic DMP-BDT361EG a pokud ano, jak jste toho docílili.
jaudak (176)|12.1.2015 20:58
Popíši svoje malé zkušenosti s blu-ray přehrávači Panasonic. V současnosti vlastním LG BD670, který začíná špatně číst media a začal dost hlučet při načítání, takže také koukám po náhradě. Předtím jsem používal Panasonic DMP-BD60. Když jsem koupil BD vypalovačku, (cca 3roky nazpět.) měl jsem při přehrávání BD-RE právě s Panasonicem problémy i se značkovými médii všech tehdy dostupných značek. Většinu vypálených BD-RE médií Panasonic vůbec nenačetl. Tytéž média v jiných přehrávačích ok. Panasonic byl v záruce a proto šel do servisu na vyčištění a seřízení, ale nic se nezměnilo a servisák tvrdil, že právě panasonic má problémy hlavně s BD-RE medii. Takže panák šel ségře na přehr. DVD pro děcka a já koupil LG z podpisu. Mám možnost vypálená media zkoušet ve dvou dalších panácích a ani jeden nepřečte BD-RE VERBATIM 25 i 50GB. Mám ještě BD-RE SONY 50GB a to někdy ano, někdy ne. Podotýkám že BD placky o kterých píšu že je panák nepřečetl, LG i Samsung bez problémů načtení i přehrávání. Nemám nic proti Panasonicu, ale tohle je pro mě důležité. Jelikož jsem mezitím vyměnil i televizi za Sama, koukal jsem po Samovi a zde jsem se inspiroval :
http://www.hifi-voice.com/domaci-kino/prehravace/1442-samsung-bd-h6500.html
http://www.digirevue.cz/cz/testy/item/292-samsung-bd-h6500-test-solidni-prace-za-solidni-cenu . Dnes se dá pořídit do 3k.
Nechápejte to jako útok na Panasonic, jen jestli je pro někoho důležité přehrávaní BD-RE, tak si to nejdřív vyzkoušejte, protože je možné, že současné modely tento problém nemají. Přeji šťastný výběr a až koupím já, dám vědět.
Tonito (53)|12.1.2015 22:18
orion28 :

Modrou diodu si můžeš zapnout nebo vypnout v menu přehrávače ...

Tony
jaudak (176)|12.1.2015 22:41
Tonito: tobě panasonic čte BD-RE media v pohodě ?
Tonito (53)|12.1.2015 22:46
jaudak :

Ano, neměl jsem s tím nikdy problém, proto jsem na tvůj příspěvek nereagoval ... Měl jsem BD80, pak BDT300 a nyní BDT500 a nikdy žáden problém nenastal.

Možná to bylo u tebe typem nosiče (odrazivé vrstvy) nebo způsobem vypálení, nevím ...

P.S. Možná to chtělo jen nahrát aktuální software u té BD60 ...

Tony
jaudak (176)|12.1.2015 22:57
Dík za odpověď. Reagovat jsi měl, ať ten můj příspěvek nikoho neodradí. Já teď zkusím najít některou z těch v Panáku mnou nepřehratelnejch placek a otestuji dnešní modely v obchodech.
orion28 (3)|14.1.2015 18:22
Díky za reakci,

bohužel nemám tušení, kde to v menu najdu. Vše co jsem našel, bylo, změna intenzity světla displaye, ale nastavení modré diody na vrchu přední strany nemohu nikde najít. Nevíš, pod čím přesně bych to našel?
Tonito (53)|14.1.2015 20:15
orion28 :

V Menu přehrávače to bude v Settings označeno jako Blue LED. Měla by tam být nabídka ON - OFF (zapnout-vypnout).

Tony
orion28 (3)|17.1.2015 11:44
Tonito:

Ještě jednou moc děkuji. Bohužel to tam nikde nemám, takže mám asi špatný freeware.
peetan (90)|17.1.2015 21:26
[QUOTE=jaudak;504946]Dík za odpověď. Reagovat jsi měl, ať ten můj příspěvek nikoho neodradí. Já teď zkusím najít některou z těch v Panáku mnou nepřehratelnejch placek a otestuji dnešní modely v obchodech.[/QUOTE]

Panasoniců jsem měl několik (DVD changer,2 recordery, DVD,BD) jednak je to má oblíbená značka včetně bývalé TV, ale kompatibilita s médii byla vždy velmi špatná. DVD byly taky v servisu, byly seřízeny a i servisák říkal, i když by problematická media měly číst, mají s tím obecně dost problémy. Všechny ostatní neznačkové přístroje media přečetly bez problému. Pak jsem si kvůli přehrávání multimedií koupil levnější BD LG - no hrůza děs ... Dělá si to úplně co chce, jednou titulky načte, pak ne, po vypnutí a zapnutí už je to v pořádku, při rychloposuvu titulky někdy ztratí a je třeba film znovu pustit od začátku atd. Nyní mám Panasonic 360,který jsem si pořídil kvůli 3D a obrazové kvalitě,která je obecně známa, má stále v podstatě stejné ovládání a menu jako předchozí přístroje, které mi přijde funkční a logické a hlavně se zlepšila kompatibilita čtení vypalovaných medií - BD 25/50 i RE žádný problém a to i na těch nejlevnějších mediích, které jsou obecně kritizovány. Pouze bych ocenil, pokud by uměl více typů multimediálních souborů - nepřehraje vše a zatím jsem narazil na problém s titulky - přiznám se ale, že jsem to zatím detailně nezkoumal. Takže asi BD LG půjde taky pryč a na multimediální soubory zvolím nějaké centrum, u kterého bude záruka, že bude umět vše.
Tonito (53)|18.1.2015 10:16
peetan :

Ono je potřeba si hlavně uvědomit, že se stále bavíme o Blu Ray přehrávači. Tedy zařízení, které má kvalitně a spolehlivě přehrávat CD, DVD, Blu Ray disky! A tohle splňuje PANASONIC naprosto v pohodě. Pokud přehrávač dostane originální nebo dle platných norem vypalený disk, bude ho přehrávat korektně. Musíme si uvědomit, že japonské firmy jako jsou například SONY, PIONEER, PANASONIC vždy dodržovaly obrazové a zvukové formáty na kterých se dohodly a které by měli být závazné pro všechny. To je prostě fakt. Narozdíl od korejských a čínských firem, které si s tím nikdy hlavu nelámaly a v posledních létech notně "zdegradovaly" trh se spotřební elektronikou. Pro mně osobně je jakákoliv podpora přehrávání z pamět´ových karet nebo HDD u těchto přehrávačů nebo i u TV pouhý bonus, protože jak už jsem napsal výše, koupil jsem si přehrávač disků a ne přístroj na přehrávání stáhnutých souborů pochybné kvality.

Souhlasím s tím, že pokud už někdo chce tyto soubory přehrávat, měl by si pořídit nějaké to multimediální centrum a nechtít po běžných přehrávačích disků funkce, které u nich jsou jen pouhou přidanou hodnotou ... I když ani u těchto multimediálních center neexistuje záruka bezproblémového přehrávaní, jelikož se v dnešním internetu objevuje neskutečně množství různě kódovaného materiálu, který se může zdát korektní, ale jeho výsledná kvalita a přehravatelnost je často tragická.

Tony
jaudak (176)|18.1.2015 10:51
Naprosto souhlasím. Mě by stačil Blu Ray přehrávač, který při načítání a vlastním přehrávání nevydává zbytečně moc rámusu, poskytne kvalitní obrazový výstup a přečte standartně vypálená BD-RE media.
peetan (90)|22.1.2015 20:54
[QUOTE=jaudak;505579]Naprosto souhlasím. Mě by stačil Blu Ray přehrávač, který při načítání a vlastním přehrávání nevydává zbytečně moc rámusu, poskytne kvalitní obrazový výstup a přečte standartně vypálená BD-RE media.[/QUOTE]


Pro mne tyto kriteria tentokrát model PANA splnil, s medii nemám problém. Ale pamatuji si, že jsem kdysi obcházel obchody, s sebou nepřehratelné placky v pana, nakonec jej nahradil PIONEER, který byl parametrově dobře hodnocen a přehrál vše. Nechci odsuzovat jiné značky, plně souhlasím s tím, co napsal Tonito. Ale pokud Pana četly media, fungovaly vždy spolehlivě a korektně. Na rozdíl od BD LG, který si žije vlastním životem ... Známá má recorder taky od LG, možná se na to dá zvyknout, ale menu a obsluha je tedy dost komplikovaná ..
martas666 (69)|13.2.2015 18:01
Poradíte mi prosim jak mam nahrát češtinu do tohoto přehrávače? Mam menu v Angličtině. Díky za radu.
KamilZ (10277)|13.2.2015 18:03
A máš model pro ČR? Kde jsi to kupoval?
RoPo (6061)|13.2.2015 18:04
Panasonic nektere domaci kina a bluray prehravace nevybavuje CZ menu.
martas666 (69)|14.2.2015 20:38
[QUOTE=KamilZ;508167]A máš model pro ČR? Kde jsi to kupoval?[/QUOTE]

no je to z alzy.nevim jestli je to model pro cr a kdyz listuju ve vyberu jazyku tak tam nemam cestinu.ale mozna sem spatne.kde to mam presne nastavit?.
KamilZ (10277)|14.2.2015 20:46
Špatně nebudeš, zřejmě to bude případ, co zmiňoval RoPo. Mrkni zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (rozklikni "Téma: menu"). Ještě můžeš zkusit kontaktovat support: http://www.panasonic.com/cz/kontakty.html
Tonito (53)|14.2.2015 21:32
Blu Ray přehrávače PANASONIC nemají české menu ...

V menu přehrávače lze pouze nastavit po zadání kódu automatickou volbu pro české menu disku, český zvuk a české titulky. Kód pro Českou republiku je 6783.

Tony