Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chci koupit televizi na hraní PS4

mattzor (3)|20.11.2014 23:25
Zdravím,

hledám televizi, která by byla vhodná pro PlayStation 4. Na "obyčejnou telku" nekoukám, takže nepotřebuju nějaké speciální funkce (např. nahrávání) ani žádné "smart" funkce. Hledám zkrátka něco, do čeho zapojím konzoli a poskytne mi kvalitní obraz. Co se týče úhlopříčky, tak hledám cokoliv většího než 80cm. Slyšel jsem, že je u her důležitý tzv. input lag, tak bych byl rád, kdyby mi někdo vysvětlil proč a co to znamená. Můj rozpočet je zhruba do 12 000 Kč.

EDIT: Po přečtení "Než se zeptáte" ještě doplňuji, že pozorovací vzdálenost nebude větší než 4 metry, denně poběží ~4 hodiny, dobré pozorovací úhly v podstatě nepotřebuju, většinou budu sedět před televizí nebo si ji natočím podle potřeby

Díky za jakékoliv rady, pokud je třeba něco dalšího specifikovat, pište.
vivid.sk (11472)|20.11.2014 23:44
A aka bude realna pozorovacia vzdialenost, ked maximalna je 4 metre?
Lebo v tejto matematickej rovnici nieco nesedi, bud si kupis za dany rozpocet malicku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (s malym input lagom), a dokupis si dalekohlad na citanie textu, alebo si sadnes do tretinovej vzdialenosti, ktora zodpoveda sledovacej vzdialenosti danej uhlopriecky.

[QUOTE=mattzor;500055]proč a co to znamená[/QUOTE]
Input lag je casove opozdenie medzi vysielanym signalom zo zobrazovaneho vystupu a realnym zobrazenim na ploche panela. Cim vyssie cislo (v ms), tym samozrejme horsie. Pri TV vysielani to nevadi - zvuk si posunut vies o konkretny pocet ms, aby bol synchronny. Pri hrach to vadi, pretoze realne vidis veci neskor, ako sa v skutocnosti stanu.
mattzor (3)|20.11.2014 23:48
Při hraní jsem asi ~120 cm daleko. Ty čtyři metry by byly jedině v případě, že bych si hodil na flashku film nebo seriál (titulky nepotřebuju) a u Family Guy si na kvalitu taky moc nepotrpím, primární je fakt to hraní, takže berte těch 120cm.
vivid.sk (11472)|20.11.2014 23:56
Potom to odporucanie v prispevku vyssie plati (medzitym bola doplnena info o input lag-u).
mattzor (3)|21.11.2014 09:13
Díky moc za radu, četl jsem review (http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl40w605b-201404233740.htm) a i když jsem některým pojmům nerozuměl, ujistil mě o tom, že je to pro mě asi nejvhodnější volba. Mám ještě poslední otázku a to k tomuto odstavci:

[quote]The Japanese TV manufacturer must also be applauded for continuing to support full 4:4:4 reproduction in [Game] mode, which is important for PC users.[/quote]

Prosil bych tedy o vysvětlení, co znamená 4:4:4 reprodukce a proč je pro hraní důležitá, v recenzi dále doporučují, že po přepnutí do Cinema módu už není třeba dále nastavovat a televize stále poskytne velmi dobrý obraz, avšak u input lagu je uvedeno, že se měřil při Game módu. Pochopil jsem to tedy tak, že bych měl při hraní asi přepnout do Game módu (i když je to samozřejmě dle názvu logické), tak bych chtěl vědět, jaký je rozdíl mezi těmito módy.

Díky
RoPo (6061)|21.11.2014 09:59
Jde o správné barevné podání. 4:4:4 znamená tzv. plno barevný RGB prostor, který se používá v PC sféře. Používá se v propojení jako je 3G-SDI. Tzn. nejvyšší možné. Znamená, že se neprovádí téměř žádná barevná komprese/redukce jednotlivých barvonosných složek videosignálu (luma-chrominace) běžných v TV sféře. Nebo-li 4:4:4 je nejvyšší možný poměr a počet přesnosti vzorků daných složek TV signálu (signály Y = luma, Cb + Cr = chrominance jsou samplovány/vzorkovány uvedeným poměrem).

Možná ti pomůže tento obrázek. Který názorně ukazuje rozdíly a barevnou přesnost mezi jednotlivými používanými poměry mezi barvonosnými složkami videosignálu.

Problém je složitější než tento post. Ale na vysvětelnou snad stačí.
Buladog (34)|21.11.2014 16:04
Pokud má být TV primárně určena pro konzoli tak ti stačí obyčejný lcd s led podsvicením.
Do 12 tisíc bych doporučoval Sony kdl 40w605 , ovšem pokud budeš na tv koukat se 4 metrů tak je to malá úhlopříčka, na herní vzdálenost je to tak cca kolem 1-1,5 metrů max. Sony zajistí nizký input lag, ovšem na filmovou produkci to moc nebude.
asessino (15)|21.11.2014 20:56
Nedávno jsem řešil to samé. Nakonec jsem vzal samsung ue48h6200 a plná spokojenost, má input lag 42ms a absolutně žádný zpoždění nepozoruji. Nad Sony jsem taky uvažoval, nakonec jsem rád jak jsem koupil a zbytečně nepřiplácel či nesnižoval uhlopříčku kvůli 10-15ms co má Sony mín na input lagu. Ještě dodám že hraji na pc který je co se týče ovládání mnohem náchylnější na lag než konzole. Cena 14k