Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vrtulnik DJI Inspire 1

Pytkin (7947)|18.11.2014 15:16
DJI prichadza s novym velmi zaujimavym vrtulnikom ..

http://www.dji.com/product/inspire-1



sanchez13 (1071)|23.11.2014 13:34
vyzera to pekne, ale ta cena... uffff 8-) u nas to pojde predpokladam okolo 2,5-3K eur.
Pytkin (7947)|24.11.2014 00:55
ta cena je vyborna prave ..
Pytkin (7947)|23.1.2015 16:42
Celkom fajn video

bastlir (3245)|23.1.2015 19:39
Každopádně je to nová konstrukční koncepce se zvedacím podvozkem. Sám jsem si za 25k pořídil Walkeru QR X350 Pro, která má s tímto modelem společný nedostatek. A to jsou jen čtyři vrtule. Takže pokud někde natáčíš nad vodní plochou a odejde ti jedna vrtule, prachy a dron jsou v pr... Kdežto šesti a osmi vrtulové drony se i s poruchou vrátí.
Pytkin (7947)|23.1.2015 22:50
no tak treba sa na to divat realne .. kolko tento vrtulnik stoji .. my mame starsiu verziu Phantoma od DJI .. spolu s gimbalom , gopro , dialkovym prenosom a vsetkymi serepetickami okolo sa cena vysplhala k cene tohto Inspire .. A pouzitelnost toho nasho systemu je tam 30% oproti tomuto .. to ze dviha nohy a ma 3ose gyro .. to je absolutna bomba .. a na tomto videu vidno , ze uz je to prudko pouzitelne ...
bastlir (3245)|23.1.2015 23:37
Pokud vím, i ty můžeš 2D gimbal vyměnit za 3D. A kameru také jakoukoliv. Předmětný typ dronu je pořád jen hračka se 4K kamerou. Viděl jsem (asi to byli policisté) zblízka létat toto: http://www.dji.com/product/spreading-wings-s1000 a to je o něčem jiném.

Když létáš, určitě znáš legislativní problémy s tím spojené. Takže pokud nelétáš profesinálně, nemá smysl do toho vrážet peníze, protože toho stejně nemůžeš pořádně využít. V současné době jsou čeští policisté školeni na to, aby pohlídali létání nad obcemi, které je bez povolení zakázáno a nad lidmi vlastně vůvec. A to povolení dostaneš na licenci. A tu licenci dostaneš za velké peníze od Úřadu civilního letectví pro létání s bezpilotními letouny ......
Je to sice nepříjemné, ale vezmu-li v úvahu, že s tím vylétnu nad mraky, kdy mi může dojít baterka či častěji v mraku se zadře motor a pak to někomu náhodou padne na hlavu, následky si lze lehce domyslet, pak to má svou logiku. O zranění od vrtulníku bych mohl sám vyprávět a to mi naštěstí nepadl na hlavu. :)

Proč to tu píšu? To proto, aby se v tom někdo nevzhlédl a neřekl si, jo to je ono a budu si z výšky fotit či filmovat Bratislavu či Prahu apod. To by asi špatně dopadl.
Pytkin (7947)|24.1.2015 02:38
bastlir : naco by tam bol 3D gimbal , ked ti zavadzaju nohy .. A S1000 je samozrejme ina vec .. ale aj cenou .. My pouzivame drona pri prenosoch .. nelietame nad obcami .. A neviem ci aj u nas je to s licenciami take horuce ako u vas .. ja nelietam .. lietaju kolegovia .. ja len pouzivam signal , ktory mi dodavaju do strizne ..
bastlir (3245)|24.1.2015 02:57
No právě, byl jsem nedávno na dvou přednáškách, a tedy u nás je to tak, že pokud drona používáš k podnikání, musíš mít licenci. Mimochodem musíš vést i letový deník a kdybys chtěl např. létat kolem kostelní věže, měl bys požádat o zábor a letový prostor by měl být bez veřejnosti. Naštěstí ale do tohoto EU nekecá, takže každá členská země to má jinak. Tuším, že v Rakousku je to vůbec zakázané. Mě osobně štve, že ani amatérsky nemůžeš legálně u nás létat s FPV brýlemi.

Toho Phantoma (také jsem původně o něm uvažoval) můžeš s 3D létat bez podvozku a startovat jej z ruky a do ruky přistávat. Vždyť to je také zhruba jednokilové prd.
bastlir (3245)|24.1.2015 03:11
Ještě by mě zajímalo, jestli video bereš přímo z kamery, nebo z ovladače (podle typu ovladače). Pak jaký interface pro 5G k PC používáš, jakou tam máte kamerku (GoPro?) a jakou anténku nahoře i dole? A to hlavní, jede ti nahrávka bez výpadků a do jaké vzdálenosti?
sanchez13 (1071)|24.1.2015 09:48
Pozor na to. Aj na SK je potrebna licencia. To ze zatial na to policajti a spol viac-menej kaslu, je podla mna len prechodna zalezitost. Cim ich bude viac, tym skor to zacnu vyzadovat.
Celkom pekne to preberali v trende: http://www.etrend.sk/trend-rubrika/10374-tema-drony-nad-slovenskom/edition-1092.html

Edit: nevsimol som si, ze su tie clanky cele dostupne len pre predplatitelov :-( Ja som to cital v casopise, ktory doniesol kolega do prace. Ak bude mat niekto zaujem mozem skusit napr oscanovat...
Pytkin (7947)|25.1.2015 00:36
bastlir : na video je primac priamo od DJI .. http://www.dji.com/product/dji-lightbridge .. kamera je gopro .. anteny su k tomu setup primac vysielac .. vypadava to dost casto ..
bastlir (3245)|25.1.2015 01:14
To Pitkin:

Nicméně pořád jsem si neudělal představu, jak režíruješ/ovládáš filmování. Máš pro sebe nějaká hejblata v aplikaci pro ovládání gimbalu? Já to např. ukládám přímo v kamerce na kartu a display mám přímo v ovladači, který má kabelový výstup na velký display. Takže se mohu zavěsit, zamknout pozici a natáčet okolí.
Teď mi z Číny přišlo rozhraní k PC, že do dronu mohu zadat GPS souřadnice, on si tam sám doletí a nebo létá po naplánované trase a ty se můžeš zabývat jen natáčením videa. Ještě to tedy neumím a není to mimochodem u nás povolené.
Pytkin (7947)|26.1.2015 00:35
bastlir : no ved reziser povie kameramanovi/pilotovi v jednej osobe , ze co ma tocit .. kameraman ma na ovladaci monitor , kde vydi vystup z kamery ..
KamilZ (10277)|22.3.2015 16:16
ČSOB uvedla první havarijní pojištění pro letce s drony

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]