Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou LED TV vybrat?

Kolousek001 (6)|17.11.2014 15:46
Zdravím potřeboval bych poradit. Do této chvíle sme pořád jeli (ano nesmějte se tomu :D) ještě na CRT televizi, byla to jedna z těch posledních větších TV od Philipsu a sloužila neuvěřitelně dlouho až doteď, kdy začíná odcházet. Tak se poohlížím po nějaký LED ale jak o tom nic nevím mám problém.

Nějaký základní parametry jen co chci určitě úhlopříčku 100cm+ ale vzhledem k možnostem tak 110-112cm max., potřebuju spíš co nejlevnější kolem 10 000 , nejsou peníze. Nepotřebuju SMART TV protože nechápu k čemu by mi to bylo na TV, TV nebude sloužit na hry, žádný PS, Xbox atd nikdy.
Pouze na sledování klasické televize a přehrávání DVD a nejspíš později zainvestuju i do BD přehrávače, tak aby tomu obraz odpovídal, ale myslím, že dneska už jsou na ty BD nachystaný asi všechny TV když DVD pomali vypadává.

Co koukám po značkách moc toho dnes není. Mám averzi u všeho ke Korejským výrobcům, takže Samsung obzvlášť a LG, Hyundai to mi nesmí do baráku.
Rád bych dal šanci znovu Philipsu, ikdyž je problém, že už je prakticky čínskej.

Tahle vypadá třeba dobře za tu cenu: http://www.euronics.cz/televize-philips-40pfh4009-phi40pfh4009/p378719/
Nebo toto: http://www.euronics.cz/televize-philips-40pfh4309-phi40pfh4309/p369210/

Lákavá je i značka GoGEN, která je i česká, ikdyž je jasný, že je to nálepka na čínském výrobku: http://www.euronics.cz/televize-gogen-tvf-48266-cerna-gogtvf48266/p376535/
Je to za málo peněz asi hodně muziky, ale celkem se bojím tý kvality a jestli není lepší investovat do Philipsu, kterej je taky čínskej ale prej si pořád zachovává kvalitu a vzít třeba menší Philips za cenu GoGENU ...

Jinak by mě zajímalo, který hlavní vlastnosti bych si měl na nový TV všímat. A jak je to s příjmem signálu? Teď tu máme takovou tu klasickou krabici od SKYLINKU ...
RoPo (6061)|17.11.2014 16:41
Philipsu se vyhni také jako LG.
Zařaď do výběru v ceně kolem 10.000,- Kč a uhlopříčce 42":
Panasonic VIERA TX-42AS500E
Panasonic VIERA TX-42AS600E
Panasonic VIERA TX-42AS640E - 120Hz panel. Nejlepší volba z těchto vyjmenovaných modelů
vivid.sk (11472)|17.11.2014 17:56
Opat perfektny nazov vlakna, preco rovno nenazveme vsetky vlakna rovnako, nech je v tom este vacsi bordel?

Ak nechces korecov, kup si uz vyssie spomenuty Panasonic (pozor na roztiahnute xichty pri 4:3 SD zdrojoch, ale podla toho co pises dalej, zrejme to problem nebude :D), alebo pozri na Sony sestkovu radu (v ramci rozpoctu). Sice ide o zakladny model, ale 7xx tiez nema lepsi panel, ci MCFI, takze je to +- jedno.
tdlmarek (1566)|17.11.2014 18:18
Žádný z těch nižších Panasoniců stejně nemá DVB-S tuner, takže bude třeba použít stávající set-top-box, čímž problém s přepínáním formátů (snad) odpadá. Ale je dobře, že to tu zaznělo.
Kolousek001 (6)|17.11.2014 19:28
[QUOTE=vivid.sk;499830]Opat perfektny nazov vlakna, preco rovno nenazveme vsetky vlakna rovnako, nech je v tom este vacsi bordel?

Ak nechces korecov, kup si uz vyssie spomenuty Panasonic (pozor na roztiahnute xichty pri 4:3 SD zdrojoch, ale podla toho co pises dalej, zrejme to problem nebude :D), alebo pozri na Sony sestkovu radu (v ramci rozpoctu). Sice ide o zakladny model, ale 7xx tiez nema lepsi panel, ci MCFI, takze je to +- jedno.[/QUOTE]
V čem je problém? Založil sem nový vlákno, protože vím že na každým fóru když napíšu do podobnýho který je už věčnost vyřešený je to o ničem a nedostane se mi tolik odpovědí. Jestli s tím máte problém no tak ani nepiště.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] takže něco takovýhleho by stačilo? To co postnul kolega nahoře vypadá sice dobře ale nechci tu TV fakt bílou a navíc psal sem, netuším proč SMART, nechápu jak bych to využil a nepotřebuju si z TV dělat další počítač.
Jinak co že je teda špatnýho na těch Philips televizích, když parametrama jsou prakticky stejný i za stejnou cenu, to jako myslíte, že jsou tu jen šunty a nevydrží tolik co Japonci?

A s tím tunerem, tomu taky moc nerozumím, jak říkám, teď máme ten set-top box klasicky přes anténu, takže by mi bylo celkem fuk kdybych ho jen napojil na novou TV, pokud by to teda nebylo znát nějak na kvalitě.
A pokud připojím DVD , později BD přehrávač, tak tam snad očekávám kvalitu co nejvyšší. Většinu DVD mám originálních takže nejlepší možná kvalita.
vivid.sk (11472)|17.11.2014 19:37
[QUOTE=Kolousek001;499839] tam snad očekávám kvalitu co nejvyšší[/QUOTE]
To zavisi od toho ake vystupy ma DVD prehravac.


[QUOTE=Kolousek001;499839]V čem je problém?[/QUOTE]
Problem je v tom, ze sem kazdy mesiac pride 20 novych uzivatelov, ako ty a pyta sa neustale na to iste, namiesto toho, aby si precital uz existujuce temy, pripadne dotatocne upresnil dotaz v existujucej! teme.

Komu nieco povie nezmyselny nazov temy bez akehkolvek upresnenia (znacky, velkost, cena)?

Fakt sa zalozia tri temy, kde bude:

1) TV do 10.000
2) TV do 15.000
2) TV do 20.000

a bude sa pisat len tam, ak niesu ine specialne poziadavky, lebo ajtak to vzdy skonci pri dvoch-troch typoch a ich alternativach v roznych velkostiach.
Kolousek001 (6)|19.11.2014 12:23
Projížděl sem tak nějak obchody a zkusil se zeptat ještě jinde a když sem se ptal na tyto TV bohužel v tý mý cenový relaci, tak prej že jsou to totální šmejdy
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

aže mám vzáít minimálně toto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a nebo tuto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ta ale nevypadá zas tak špatně.
Jakej je v tom takovej rozdíl?
A prej že když si koupím BD disk tak na těhle televizích to taky nemá žádnej smysl, že je lepší to wareznout :D ...

Nevím, přemejšlel jsem totiž že bych k tomu koupil tento přehrávač: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a ten by mohl pozvednout i kvalitu DVD disků kterejch mám doma dost.
golfLC (1941)|19.11.2014 13:27
Už nie raz bolo v témach ohľadom výberu TV v tejto kategórií napísané, že si musíš zbehnúť do nejakej kamennej predajne a vyskúšať si to na vlastné oči s nejakým videom na USB kľúči, ktoré už či farebným podaním, zásekmi, ostrosťou poznáš a porovnáš. Oko každého človeka vidí inak, čo sa niekomu páči, je pre iného presýtené farbami... A ak už spomínaš to warezovanie, tak úplne sa Ti s tým bije ďalšia časť príspevku ohľadom BRplayera. V dnešnej dobe by som už každopádne išiel do nejakého MMC, nakoľko interné prehrávače v TV majú s veľa formátmi problém, alebo aj s úložným zariadením (HDD, USB key, NAS,...)
Kolousek001 (6)|19.11.2014 13:32
Tak do města jedu zejtra, tak mrknu v Euronicsu na telky, chci porovnat hlavně velikost atd... Ale že by mi tam nechali přehrát na USB video to pochybuju :D Navíc tam nemají ani jednu z těch TV co sem postoval ...
Jako spíš chci prostě vědět co si myslíte o nich jako o celku, podle parametrů, hlavně to Sony třeba.

A s tou zmíňkou owarezu nevím jak to myslíš, myšleno tak, že já na to warezit nějak nechci ale spíš ty BD disky kupovat právě, rád tyhle věci sbírám, speciální edice atd. Tak proto ten dotaz jak tyhle TV si s tím poradí a jestli do toho BD přehrávače investovat hned aby mi zlepšil kvalitu přehrávaných DVD co mám teď ...
golfLC (1941)|19.11.2014 14:00
Ak si zberatel, tak potom na inom to neprehras, to je jasne :-) len za seba som povedal nazor, ze ak warezak tak MMC :-) no a v euronicse u nas nie je problem s prehratim, uz si zabudol, ze ty si zakaznik a oni chcu predat? :-)
Kolousek001 (6)|19.11.2014 14:06
Zákazník sem, ale to co tam nemají, to si těžko koupím :D a jelikož sem omezenej cenou a uhlopříčkou a nechci Samsung a LG tak je to v Euronicsu problém ... A většinou je tam dráž. Když bych koupil kombo s tím BD přehrávačem tak ten je nejlevnější na Czc a ta Sony Bravia taky ta je skoro všude na 11,12 tisíc. u CZc je teď hodně dobrá sleva a ve městě mám pobočku.

no holt takle to asi nevyzkouším a pokud někdo neporadí přímo tady nejlíp v vlastní zkušeností s TV v týhle cenový relaci tak to asi budu muset koupit na slepo a uvidím. Teoreticky nvm ejstliu CZC ale někde se to dá i do 14 dní vrátit bez důvodu. Kdyby to náhodou nebylo dobrý jak sem čekal a ten BD přehrávač když je za tak dobrou cenu asi ho vzít rovnou jako investici do budoucna no, když i vylepší obraz DVDček
vivid.sk (11472)|19.11.2014 14:44
[QUOTE=golfLC;499945]... ktoré už či farebným podaním ...[/QUOTE]
[QUOTE=Kolousek001;499946]tak mrknu v Euronicsu na telky[/QUOTE]
Mozes porovnavat kolko chces, v kamennych shopoch porovnas akurat funkcie, nie obraz. S takymto nastavenim to doma pozerat nebudes a na predajni ti to nikto poctivo nenastavi. Vsade default nastaveny Dynamic preset, s MCFI na max = nepouzitelne.
Kolousek001 (6)|19.11.2014 14:48
Já vím, proto říkám, že tam omrknu max velikosti atd ... Ono z netu podle rozměrů si to člověk nepředstaví, ale ta kvalita co běží v obchodech je tak 2x horší než na našem CRT :D Říkám, koupím to na slepo, nic jinýho mi nezbejvá. Můj horkej favorit je ta Sony co sem postoval: Kdyby si někdo myslel opak,tak řekněte pls.
janci11 (3)|22.11.2014 13:11
zdravim, nechcem zakladat novu temu tak sa spytam, poradili by ste mi aku TV kupit do cca 350€ (cca 9600Kc), nepotrebujem smart ani podobne, staci mi FULL HD, 40-42" , co sa tyka znaciek je vobec rozdiel v tych paneloch pri tej cene? ci samsung, LG , philips, sony, panasonic ? napriklad je rozdiel v obraze PANASONIC TX-42AS600E a PANASONIC TX-42A400E alebo sa tam plati naviac len za smart a nejake "fičurky" ? dakujem
morda666 (11)|23.11.2014 22:39
Kvalitnejsie displeje sa davaju do vyssich modelov a tam uz smart funkcie budu. Doporucil by som v danej cenovej kategorii par eur prihodit a kupit Samsung UE40H6200
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
janci11 (3)|24.11.2014 05:26
a UE40H6203 ma co ine okrem dizajnu? resp 6270 ktory je este o nieco drahsi ale zdvihol by som limit teda na tych 450-460€, alebo obraz bude rovnaky na vsetkych troch?
JarPol (14)|2.12.2014 21:04
Dle meho nazoru nejlevnejsi TV s kvalitnim 100Hz panelem je 6203. Nema 3D a s tim souvisejici funkce. UE40H6203 kupuji rodicum. PVR , vse prehraje, rychle reakce. 6270 je jako 6200, ma navic SAT tuner. Vsechny 3 TV by mely mit stejny panel. Obecne TV s mene funkcemi se osazuji 50 Hz panelem.
janci11 (3)|2.12.2014 21:12
3D nepotrebujem, tak isto ani sat tuner, takze 6203 objednana
aleycon (152)|26.12.2014 22:23
Zdravim vespolek.
Procitam to tu uz nekolikaty den. Ma staricka CRT TV uz odpociva v pokoji a tak resim nakup nove.
Ma predstava je 37-40", DVB-T/S/S2, cena do 15 kKc. Smart ani 3D v podstate ani nepotrebuju, daleko vic preferuju kvalitu a prirozenost obrazu. Zdrojem bude zatim jeste nejakou dobu spise SD.
Do Samsungu (napr. 40H6270) se mi moc nechce. Nekde jsem tu cetl ze co do barev to neni zase takovej zazrak a na obraz jsem hodne haklivej. Na LG jsem tu chvalu moc neslysel (a nejen tady). Zaujal me Sony 40W605B, v testech je hodnocen dost dobre i kdyz tu taky nekdo psal ze pri pohybu v obraze to je bes a hruza. Philips ma pry hodne pomale ovladani a Panak nema v te velikosti tuner S/S2. Nevim jak Sharp nebo ostatni.
Mohl by mi prosim nekdo dat rozreseni, nebo je to v teto kategorii vicemene burt? Diky.
juraj08 (50)|27.12.2014 11:39
Ahoj, co Son sa dopočul tak Sony 9-kova rada má 100hz panel pod 50" palcov... :-) alebo :-( ??
aleycon (152)|27.12.2014 15:25
Ahoj. Diky za info. Jake ma ten Sonak prosim oznaceni? Diky
juraj08 (50)|27.12.2014 19:52
Kdl 46w905 alebo 40w905..
aleycon (152)|28.12.2014 17:42
juraj08: Diky za info. Dival jsem se na cenu te 40w905. Je to znacne pres muj limit 15 tis :-(
vivid.sk (11472)|28.12.2014 18:21
Ale to su stare TV (2013), dnes tazko zohnatelne (mozno niekde zabudnute v predajni) a hlavne dnes uz s cenou mimo realitu :)
aleycon (152)|29.12.2014 02:16
Takze Sam 40H6270 nebo Phil 40PFS6609 (na Heurece nekdo popisoval ze ma lepsi obraz nez Sam)? Jak moc ma ten Phil line ovladani? Diky
juraj08 (50)|29.12.2014 08:47
[QUOTE=vivid.sk;503151]Ale to su stare TV (2013), dnes tazko zohnatelne...[/QUOTE]
..ale ešte sa dajú zohnať...jj ta cena :-(
aleycon (152)|29.12.2014 20:07
Tak jsem dnes podnikl tour po elektroobchodech s flashkou s testovacimi videi v kapse.
Nahral jsem si kousek dilu serialu Povidej, ktery v jinem vlakne popisoval veesa + jeste dalsi videjko od Jan10 v tomtez vlakne dale. Ten fragment z Povidej je uz mezi elektro prodavaci slagr, nebyl jsem prvni a urcite ani posledni:-)
Na Sonaku 40W605B to byl skutecne bes a hruza jak psal v uvedenem vlakne veesa. Obraz se pri otaceni kamery tak trasl, ze jsem ten tres pomalu chytil i ja. Zkusil jsem pak Sama UE40H6270 - to uz bylo jine kafe, az moc plynule - telenovela (ale jde to urco postelovat). Pak mi prodavac navrhnul jeste Sama UE40H6470, ktery ma vice hertzu a herecek. Tam byl obraz oproti 6270 vice detailnejsi a pri pohybu stejne dobry. Na zaver jsem prubnul jeste Phila 40PFS6609. Ten mel ponekud pastelovejsi a pro me jedlejsi barvy nez Sam. Pri pohybu to bylo take bez vady. Prodavaci mi vsak u Phila potvrdili to co jsem se docetl v recenzich - pomalejsi ovladani, delsi odezvy napr. pri prepinani kanalu.
U me tedy vitezi Sam UE40H6470 a diky nynejsim slevam se vejdu i do 15 kKc.