Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamovaní DVB-S2 do domácí LAN

Marlo (16)|14.11.2014 15:10
Zdravím
Rád bych udělal stream TV programu (pravděpodobně pomocí DVBVieweru) ze satelitu (Astra 23,5 E - Skylink) do domácí LAN sítě v rodinném domě, pro PC, Notebooky a telefony.

1 - Jestli jsem dobře pochopil to co jsem se zatím dočetl, tak lze jedním tunerem streamovat více kanálů z jednoho transponderu (lze z něho streamovat všechny kanály - třeba i 15 najednou) ?
2 - Krom výkoného serveru co by jste doporučili za DVB-S2 karty (dvě twin, nebo jednu quad) na současný příjem ze 4 transponderu s dekodovaním pomocí Skylink irdeto ?
3 - Chápu správně, že budu muset použít LNB quad a 4x koax - každý tuner aby měl svuj kabel ?
4 - kolik dekodovacích karet budu potřebovat - lze sdílet jednu kartu pro všechny tunery ?
5 - záleží jaký se použije CI+ modul pro kartu ? - mám jeden modul CI+, budu ho moci použít: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

V podstatě bych rád dosáhl toho, aby se mohlo z 4 - 5 míst naráz koukat na jakýkoliv program s možností si ho i nahrát nebo použít timeshif.
Předem Děkuji za odpovědi, případné nakopnutí správním směrem.
KamilZ (10277)|14.11.2014 16:04
Ad 1) pokud Ti to dokáže obsloužit železo ...
Ad 3) ano
Ad 4) pokud máš Irdeto Pi-Sys, tak každý tuner svoji kartu
Ad 5) záleží, co je kompatibilní s tunerem

Můj názor - vymýšlíš zbytečně komplikované, drahé a nekomfortní řešení. Kup si VU+ DUO2, sežeň ICE kartu a máš řešení pro 4 klienty.
gsxr1100 (15)|14.11.2014 16:04
1, Z jedneho TP z jednym tunerom mozes streamovat vsetky dostupne programy
3, Chapes spravne
4, Karta irdeto nie je vhodna na taketo hranie. Skylink to vsemozne obmedzuje. 1karta=1 program.
5, Jeden CI modul=1program.

Co sa tyka HW, vobec nemusi byt vykonny. PC s tym streamom nerobi nic. Len to preposle do siete. Nejake slabe dvoj-jadro s nizkou spotrebou bude dostatocne.

Co sa tyka SW, pouzil by som nejaky Linux a na nom Tvheadend.

Na linuxe sa da pohodlne rozbehat dekodovanie pre vsetky programi pomocou jednej karty.

Dvbviewer mam nahodeny, ale mam ho pre DVB-T.

Kamil bol rychlejsi
KamilZ (10277)|14.11.2014 16:08
Přečti si ještě tohle. I tomu jsem to rozmlouval, ale ten to chtěl k TV, což je trochu něco jiného a navíc přes více domácností: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33341-vu-solo2-a-duo2#post499200

Nebo běž do něčeho takového: http://olmi.tv/d/tbs2923-moi-%2B-1000546/?section=description
gsxr1100 (15)|14.11.2014 16:13
Pozri este na ponuku TBS. Maju hotove serveriky pre streamovanie. Bud jedno-kartovy pre max 4 tunery, alebo dvoj-kartovy pre max 8 tunerov.

Zasa ma Kamil predbehol. Uz nic nenapisem 😄
Marlo (16)|14.11.2014 16:44
Díky za Tipy - jinak tamto jsem psal také Já - původně jsem to chtěl zprovoznit i bráchovy v malém paneláčku s pár sousedama (než jsem pochopil, že by to nebylo moc košér s tím sdílením těch placenejch programů). Ted to chci jen k sobě do baráku, kde bydlíme s dětmi a rodiči.

Jinak ta "krabička" vypadá zajímavě, ale mě tu 24/7 běží téměř nevyužitý i3 server na windows s jednou PCIexpres volnou pozicí, tak že jsem myslel, že to využiji, když už jsem do toho investoval, a běží to tady :(

1 -Myslíte si, že na těch woknech to nerozeběhnu ? -Jsem si blb už i koupil ten DVBViewer PRO :( ?
2 -Nepujde tedy udělat, aby se ty tunery s tím dekodováním obraceli jen na tu jednu dekodovací kartu ?

3 -Možná by mi stačila i nějaké dvoutunerová, co má na sobě ty CI sloty ?

4 -Kde se dočtu, jestli to je ta karta Irdeto Pi-Sys ? - Na tom modulu je jen ir.deto CI+ - Skylink modul. Na karte samotne IRDETO 01 PINJ: 0000 a číslo karty
5 -Případně co jiného než ten Skylink ? - je to rok nepoužívaná karta a ještě jsem si ji znovu neaktivoval.

Předem opět Děkuji za všechny vaše odpovědi.
KamilZ (10277)|14.11.2014 16:55
Ad 1) asi rozběhneš, ale proč si tak komplikovat život. Už jen drbání se s výběrem DVB-S2 karty (karet) a modulu a modlení se, aby to chodilo.
Ad 2) už jsem odpovídal...
Ad 3) to snad musíš vědět Ty kolik tunerů (klientů) potřebuješ. Navíc jsem ještě jsem neviděl karty s více CI sloty
Ad 4) http://internet.vprdeli.com/view.php?cisloclanku=2010090601 (pokud máš typ 3, tak sedí doménové jméno před .com :-) )
Ad 5) sežeň si ICE (inzerát, možná freeSat, T-Mobile (ale ten už asi skončil)

Ale ani ICE Ti nepomůže, pokud budeš mít CI/CI+ modul. Musel by jsi koupit čtečku a rozběhat SW emulaci (a nebo VU+ :D )
Wintermute (265)|14.11.2014 18:39
[humor]A restartovat ti ten DVBViewer při pádech bude Nx denně kdo?[/humor]

Pokud bys chtěl mermo mocí experimentovat s DVBViewerem, trochu použitelný směr by mohl být takovýto:
1. Obsluhovat DVB karty/tunery bude DVBViewer Recording Service, to je samostatně stažitelný doplněk k DVBVieweru Pro. Běží na pozadí jako Windows služba a dokáže docela zajímavé věci.
- nahrávat podle plánovače
- dekódovat kanál pomocí CI, nebo softcamu
- webové rozhraní pro dálkové ovládání, EPG, přepínání, webové streamování
- DLNA přístup na kanály, přepínání, streamování
- umožní místnímu či vzdálenému DVBVieweru PRO se připojit na tuner a používat jej obyklým způsobem

2. Žádný HW CI či CI+, ale ICE karta v uni čtečce s vhodným softcamem.

3. Aby fungovaly kódované kanály, musí být Recording Service správně nastavena včetně softcam pluginu, podporu více klientů apod. Nečekej, že k tomuto najdeš návody krok za krokem, nebo jakoukoli oficiální dokumentaci. Zapomeň.

Jako klienty si představuješ konkrétně co? Aby to mělo jakous takous úroveň, spolehlivost, komfort, rychlost přepínání, navigaci, EPG.

Pokud o problematice moc nevíš, čekají tě problémy, možná i neřešitelné. A to tebou navrhované řešení je dobré tak na experimenty, není vhodné pro seriózní použití. Raději si pořiď hotové řešení, streamovací krabici, nebo vícetunerový sat. přijímač typu VU+Duo2/Solo2.
gsxr1100 (15)|15.11.2014 00:54
Kedze server a Dvbviewer uz mas, kup si z bazaru jeden usb DVB-T tuner za par korun , nainstaluj Recording Service a vyskusaj moznosti streamovania. Vyskusaj si nejakych klientov, ze ci ti to vobec bude vyhovovat. Na PC je najlepsi ako klient samotny Dvbviewer. Automaticky ti vyhlada tuner na sieti. Prepinanie je blezkove. Na iPade som nenasiel vhodnu aplikaciu, ktora by vedela zobrazit EPG a pod. Pouzival som VLC, alebo ine prehravace. Nahravky aj Live obraz vidis cez DLNA.

Ak by sa ti to zapacilo, kupis poriadnu DVB-S kartu, poriesit softcam, nejaku citacku a valis. Samotnu citacku s Oscamom mozes rozbehnut napr na nejakom routri. Ja to tak mam na Tplinku a stabilita je perfektna.
Marlo (16)|15.11.2014 14:21
to gsxr1100: Mohl by jsi mi tedy napsat typ té čtečky ?
gsxr1100 (15)|15.11.2014 18:47
Skylink chce dosiahnut 1 karta=1 prijimac=1 program. Nic viac. Ja pouzivam kartu UPC. Bez problemov dekoduje niekolko programov naraz. Citacku mam tuto.
[ATTACH]28995[/ATTACH]
ImageUploadedByTapatalk1416073636.630898.jpg
Marlo (16)|15.11.2014 19:16
Díky za tip.

Edit: - nevhodné dotazy odstraněny.