Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG UE-40H6670 (6700) vs. PANASONIC TX-42AS750E

Reader (5)|10.11.2014 22:45
Tak mám dilema (jako většina zdejších :-))
TV do obýváku, sledovací vzdálenost cca 2,5 m, využití 70% sledování TV (DVB-T), 15% video (různá kvalita), 15% smart funkce (internet), v budoucnu možná satelit, takže DVB-S; cena do 20tis. Kč.
Ve finále se rozhoduji mezi SAMSUNG UE-40H6670 a PANASONIC TX-42AS750E. Preferuji kvalitu obrazu (samozřejmě v rámci IPS panelů).
Obě TV mají Direct LED podvícení (i když některé prameny uvádějí u toho Samsungu jen Edge), Samsung má trochu lepší smart funkce, PANASONIC o fous větší obrazovku, umí přehrát méně formátů souborů a má všude popisované problémy s automatickým přepínání 16:9 a 4:3 (zatmavení okrajů).
Testy jsou jedna věc, těch jsem, přečetl spoustu (výsledek cca nerozhodně), prodavači (ELECTROWORLD, DATART) v nápadně dojemné shodě preferují Samsung :-), na různých fórech vyznívá trochu lépe PANASONIC (i když je podle mne daleko méně rozšířený).
No a teď babo raď :-) (ale klidně můžou i chlapi:-)). Přivítal bych praktické zkušenosti někoho, kdo je měl v ruce obě dvě (zejména toho panáka).
vivid.sk (11472)|10.11.2014 22:56
[QUOTE=Reader;499374]samozřejmě v rámci IPS panelů[/QUOTE]
Ale Samsung nema IPS panel. Takze tvoj vyber bude zavisiet od preferencii tohoto, pretoze panel urcuje, aky bude vysledok. To ostatne je az na dalsom mieste.
Na tvojom mieste by som zvysil uhlopriecku a zobral prinajmensom 48" AS640, alebo adekvatne velky Samsung.
Reader (5)|10.11.2014 23:44
Pokud bych do TV pouštěl signál z přehrávače (případně ze satelitu), tak by 48" na cca 2,5 m bylo možná OK, ale pokud do toho budu převážně (70% viz výše) pouštět signál DVB-T z normální antény tedy SD (a ještě je otázka kvality), tak se obávám, že těch 48" je na 2,5 m moc, resp. z 2,5 m to bude k nekoukání, protože tam uvidím každou chybku.
vivid.sk (11472)|10.11.2014 23:44
V DVB-T nie su ziadne HD kanaly?

P.S. Aj keby neboli. Kvalitne SD (hlavne downscale z HD nativnych zdrojov) je naozaj stale vysoko sledovatelne aj na takejto uhlopriecke. Netreba sa toho bat, o 2 tyzdne budes lutovat, ze si si nekupil vacsiu.
tdlmarek (1566)|11.11.2014 07:54
I SDčkové DVB-T vypadá na té 48AS650 úplně v pohodě, tohle bych nebral jako něco zásadního.
Wasted (85)|11.11.2014 09:39
Já tu AS750 měl v ruce, celkem se mě líbila, obrazově je hodně podobná AS640 a AS650, panel 100hz IPS LG, oproti Samsungu má přehlednější seřazování kanálů, (u takové LG to je otřes.) Samsung má ale taky dobře vybavený panel, netrpí oproti Panasonicu problémem tzv. DSE, je to tam trochu vidět ale ne nějak moc, hlavně při sledování fotbalu. Škoda toho DVB-S tuneru, že ho chceš, jinak bych vzal 47AS650E. Jinak pozor na VA panely, ne všechny ale některé mají špatné pozorovací úhly, při pohledu do boku začíná obraz modrat-zelenat, zaměř se na to. Taky u toho Samsungu pozor na jednu věc, myslím to je model 2013, aby to někde neleželo rok na skladě, pak to jelo v prodejně půl roku a teď ti to dárkově zabalí, :) takovou tv bych nechtěl, dnes už ne.
Reader (5)|11.11.2014 20:22
No tak zatím jsem na 90% rozhodnutý pro toho Samsunga (UE-40H6670) - je to letošní model (viz písmeno H), tzn. nemělo by se jednat o skladovku, která někde jede několik měsíců na krámě.
Jen jste mě zatím trochu zviklali s tou úhlopříčkou - těch 48" je sice perfektních, ale přece jen mi přijde na 2,5 m až moc - zejména v případě kdy tam cca 70% bude z DVB-T v SD (tj. pouze 576 řádků) - 4. multiplex, kde je několik málo programů v HD chytnu velmi slabě a kromě toho čas, který trávím před TV je velmi omezený, takže o satelitu zatím neuvažuju a UPC v naší vesničce střediskové není a v příštích cca 20 letech určitě nebude :-):-):-). Mám strach, že při sledování takovéhle úhlopříčky z relativně malé vzdálenosti 2,5m budou oči unavené (přece jen se budou mimoděk více pohybovat) - na což se ale asi nepřijde během 14 dnů, kdy je možné TV objednanou přes internet vrátit.
Nejhorší je, že v libovolném elektromarketu mají všechny TV připojené na FULL HD z disku, případně HD ze satelitu, ale NIKDE mi nejsou schopni pustit do TV reálný signál DVB-T SD z antény :-(, takže to jak by to reálně vypadalo se nedá vůbec vyzkoušet (navíc světelné podmínky v marketech jsou diametrálně odlišné od těch domácích) - ideální by bylo postavit vedle sebe 40" a 48" napojit na signál z antény a sledovat - bohužel takovéto reálné podmínky provozu naši obchodníci nemohou nebo nechtějí zprostředkovat. Takže asi zbývá řešení objednat přes internet a po 14 dnech vracet, což rozhodně není ideální a navíc na to vůbec nemám čas.
milanekc (8)|11.11.2014 20:22
40H.... je letošní model, loni bylo F a určitě jdi do 48
vivid.sk (11472)|11.11.2014 20:38
[QUOTE=Reader;499424] napojit na signál z antény a sledovat [/QUOTE]
Nieje SD ako SD, to sme tu pisali viackrat, ale opat na to upozornujem. Inak vyzera downscale z HD rozlisenia a inak vyzera zasumeny archivny dokument z VHS, ktory dava STV, alebo kvalita Slager TV s bitratom 1.5 Mbit. Schvalne si pozri nejake kvalitne DVD (DVD9), ako to vyzera. Naopak - mizerne SD bude zle tak na 48", ako aj na 40".

Chod do 48", TV nekupujes kazdy den.
lafore (73)|11.11.2014 22:45
40" je naozaj velmi malo. Ja dokazem pozerat sd z 2,5 aj na 65" telke a je to pozeratelne :) urcite chod do 48", na taku vzdialenost by si mohol aj vacsiu kupit. Uvidis, ze po case zistis ze mensia by bola chyba.
Ja mam samsa ue6400 a som s obrazom spokojny. A tu 48" chvalia snad vsetci.
Reader (5)|18.11.2014 20:37
Takže děkuji všem za rady :-)
Nakonec jsem koupil SAMSUNG 48H6670 a zatím velké nadšení :-).
Obraz parádní (těch 48" je na cca 2,5 m skutečně OK), citlivost taky slušná, takže se mi daří přijímat IV. multiplex, tzn. ČT v HD.
Pokud má někdo zájem, odpovím na případné dotazy.
Ještě jednou díky všem.
kkllcc (16)|18.11.2014 22:05
[QUOTE=lafore;499432]40" je naozaj velmi malo. Ja dokazem pozerat sd z 2,5 aj na 65" telke a je to pozeratelne [/QUOTE]
Tak, nevim mam stejne dilema a zrovna dnes jsem se byl divat na sa650 a h6500, ovšem 42". Běžel tam čt sport v sd - obraz byl hrozny, díval jsem se sice asi z 1,5m ovšem zas to byla menší uhlopříčka než chcete vy. A to nejsem žádný fajnšmekr jak ostatní tady :-). Černá byla pro mě dost černá a žádné prosvítání a jiné artefakty jsem tam nenašel. Ale ten obraz byl hnus, jedině mě těší že se na to budu dívat z větší dálky. Když to pak přepnul do HD bylo to samozřejmě něco jiného, ale i HD má pokaždé jinou kvalitu závislou od datového toku, takže podle mě LED tv na sd vysílání naprosto nevhodné. Měl jsem plazmu ještě HD ready a obraz byl o 100% lepší. Možná mě ukamenujete ale velmi se blížil tomu jak teď vypadá vysílání v HD na LED tv.
vivid.sk (11472)|18.11.2014 22:48
[QUOTE=kkllcc;499925] dnes jsem se byl divat na sa650 a h6500[/QUOTE]
Kde, v showroome? Potom to, co popisujes moze byt pravda. Na tie dynamicke presety s prepalenymi farbami a preostrenymi konturami sa neda divat.