Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

[4000] HD satelit

anthrax89 (12)|6.11.2014 17:29
Zdravím,
někdo kdo by doporučil kvalitní satelit ?
Podmínky:
- cena do 4000 tis nebo lehce nad
- kvalitní obraz
- rychlé přepínání programů zejména HD
- rychlé spouštění satelitu
- stabilní FW a dobrá podpora FW

Máme doma Technisat SIR a jsem rozhodnutý pro něho ale kdyby měl někdo lepší návrh, díky za každou radu.
KamilZ (10277)|6.11.2014 18:25
[QUOTE=anthrax89;499089] cena do 4000 tis nebo lehce nad [/QUOTE]OT: za 4 000 000,- Kč Ti to někdo vyrobí přímo na zakázku :D
anthrax89 (12)|6.11.2014 18:40
to jsem nevěděl díky :) né vážně...
golfLC (1941)|6.11.2014 19:19
Ako píše Kamil, píšeš 4000 tisíc, čo je ozaj 4 000 000 Kč :BB:

neviem čo je "lehce nad" ale ak si spokojný s Technisatom, tak kľudne aj Technisat Technistar S3 http://www.omko.cz/technisat-technistar-s3-isio-stribrny/


anthrax89 (12)|6.11.2014 20:33
Dobre tak v rozmezí 4-4,5 tis. lepší ? :) Ok mrknu na něj...mám teď pujčené nějaké levné Amiko a hrůza...
golfLC (1941)|6.11.2014 20:51
No je to o niečo viac, nakoľko ak nemáš CI modul, musíš dokúpiť aj ten, ale je to iný level, ako SIR, je to už v podstate ISIO rada, mám ho doma a plná spokojnosť, aj v základe ako náhrada MMC, či už lokál, alebo po sieti, prípadne cez NAS, s HbbTV a diaľkovým prístupom cez appMyTechnisat, máš o ňom vsjo tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35615-TechniSat-TechniStar-S3-ISIO
anthrax89 (12)|7.11.2014 16:39
Čtečku nemám takže to už je přes 5 tis, a MMC, NAS nebo cokoli jiného stejně nevyužiju, takže to vypadá asi na toho SIRa, ale klidně to může být i jiná značka, jsem totalní laik takže každou radu uvítám :)
Dagy2 (3153)|7.11.2014 18:38
ja by som ti poradil asi toto:
máš u rodičov sira. povrtaj sa v ňom, vyskúšaj čo tam ako funguje. pokiaľ sa ti na ňom niečo nepozdáva - daj sem konkrétny dotaz, prečo to tak funguje a nie inak u sira, resp. dotazy čo si nenašiel sám alebo čo by ťa zaujímalo.
ak ťa neosloví, hľadaj niečo iné. ak ti bude vyhovovať zober sira.

výhody SIR-a:
- čítačka Irdeto + jeden ďalší voľný CI slot, napr. na NC+ (anglická liga) alebo sky germany a pod
- EPG ukladané v noci, takže vždy po zapnutí je poruke
- timre z EPG majú nastaviteľný automatický dobeh alebo skorší štart (dôležité pri reklamách keď programy bežne končia 20min po oficiálnom konci programu)
- na pozadí zapnutého EPG beží naladený program, takže je možné prehľadávať program a nastavovať nahrávanie a pritom napr. počúvať správy na CT24 alebo muziku
- jednoduché naladenie, pomôcky pre ladenie antény (vyhodnocuje napr.na ktorý sat máš otočenú anténu), pomerne presné "teplomery"
- zálohovanie všetkých parametrov prijímača na USB jedným povelom za 5 sekund a spätný download pri akejkoľvek chybe medzi fotelkou a DO
- možnosť diaľkovo nastavovať časovače nahrávania z EPG napr. z mobilu z chaty nechať nahrať fotbálek
- strih nahrávok v prijímači, time-shift, pretáčanie, značky
- 3 roky záruka výrobcu

nevýhody SIR-a
- čítačka IRDETO a s ňou spojená viazanosť nahrávky na daný prístroj - toto platí pre všetky prijímače s irdeto čítačkou. Dá sa obísť použitím CI-modulu. Ale nahraté nahrávky sú odkodované, takže je možné ich prehrávať až do zničenia HDD alebo SIR-a
- len jeden program sledovať alebo nahrávať. nejde sledovať a nahrávať niečo iné ani z toho istého TP
- max 4 družice alebo motor+3družice s jednoduchým programovaním. viac družíc vyžaduje špeciálne relé diseqC
- nie je to multimediálny prístroj, prehráva snáď AVI, jpg, mp3
- nemá HbbTV
anthrax89 (12)|7.11.2014 19:32
Díky. SIRa znám dost dobře máme ho už 3 roky tak nějak a až na ty občasné výpadky obrazu nebo spíše zvuku nemám na něj výhradu. Proto jsem byl od začátku rozhodlý pro něho, dotaz zněl spíše na ostatní značky které neznám .