Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer SideWinder 4

DJH (6)|2.11.2014 21:40
Dobrý den,

V posledním "Doporučená multimediální centra: říjen 2014" jsem objevil Xtreamer SideWinder 4, který mne velmi zaujal, protože něco takového hledám...
Tedy MMC, které připojím k TV přes HDMI a koaxem, k němu připojím HDD nebo už bude mít v sobě HDD. Takže bude nejem umět přehrávat filmy z HDD/flashky, ale též nahrávat z pořady z TV.

Bohužel jsem ani v "Doporučená MMC" ani v článku "Xtreamer SideWinder 4: vyladěný k dokonalosti?" nenašel žádnou zmínku o tom, zda XSW4 umí z TV nahrávat - za dokáže nahrávat na Flashku co se připojuje ze zadu nebo umí nahrát z TV i na Flashku/HDD připojené do USB portu.

Taktéž jsem nenašel žádnou informaci jak velký Flash disk lze připojit a také jaký HDD lze připojit.

Pokud někdo už XSW4 má, mohl by mi prosím výše uvedené otázky zodpovědět???
Předem děkuji
KamilZ (10277)|3.11.2014 07:24
Odpověď na první otázku máš v návodu.
DJH (6)|6.11.2014 10:24
Odpovím si sám... :)

Tak jsem mluvil s UMAX podporou...
-na hrávat z TV SW4 umí, ale jen na flasku zastrčenou do USB portu...
- HDD taky umí, ALE!!! jen takové které "nepapají" víc jak 500mAh, pokud chtějí víc, tak disk cvaká a plotny se neroztočí, takže zřejmě bude třeba jen HDD s externím napájením nebo jen ty co "nežerou" moc...

Dále jsem se ptal na čtění DVD pokud bych připojil externí DVD mechaniku přes USB... na to mi nedokázali odpovědět, protože to nezkoušeli...
Zde budou dva základní (velké) problémy
1) pouze 500mAh napájení - tedy nejspíše bude třeba externí DVD mechaniku s vlastním napájením
2) zřejmě neexistuje žádný přehrávač DVD pro Android / XNBC (zatím jsem neguglil, takže nevím)
RoPo (6061)|6.11.2014 10:41
ad 1)
Toto by měl zvládat 2,5" WD passport do 500GB (u mě pracuje i na USB 1.1 bez dalšího napájení. Má totiž řízené rozbíhání motoru ploten, proto nebere skokově více jak 500mA z 5V USB). Jinak obecně 2,5" disky do cca 40GB mají rozběhový proud motoru do 500mA.
Dále by toto mělo jít řešit pomocí Y USB rozdvoky (kdy se "krade" další proud z jiné USB zásuvky, ale toto nemusí všude fungovat. Záleží jak je děláno řízení napájení na straně USB hubu) nebo disk s externím napájením by měl fungovat na 100%.
DJH (6)|6.11.2014 16:51
RoPo: děkuji za potvrzení mé doměnky k bodu 1)

A co bod 2)? Nezkoušel někdo k SW4 připojit externí DVD přes USB? Pokud ano, jde z toho přehrávat DVD?
Děkuji.
BlackMerlin (3)|25.1.2015 12:13
Ahoj,

na Xtreamer SW4 se mi u DVB-T mírně zpožďuje zvuk a na pár vteřin zpomaluje obraz. Nějaká alternativní aplikace (např. do XMBC) pro používání tunneru? Nebo nápad jak vyřešit?

Někde jsem četl nainstalovat alernativní launcher, nepomohlo..

Díky
KamilZ (10277)|25.1.2015 12:22
Píšeš, že se zpožďuje zvuk a zpomaluje obraz, je "zpomaleno/zpožděné" obojí? Tzn. zvuk a obraz je nebo není synchronní? Pokud ne, tak co znamená "na pár vteřin zpomaluje obraz"?